آخرین اخبار

فرهنگي

ادبیات عرصه ای گسترده برای نیل آدمی به ادراک خویش و جهان پیرامون است

کرد آنلاین - سنندج - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به یازدهمین جشنواره سراسری داستان بانه تاکید کرد: ادبیات عرصه ای گسترده برای نیل آدمی به ادراک خویش و جهان پیرامون است.

پژوهش ها در کشور از نظر کمی افزایش ولی از نظر کیفی کاهش یافته اند

کرد آنلاین - سنندج - رئیس دانشگاه پیام نور استان کردستان گفت: فعالیت های محققان و پژوهشگران کشورمان در سال های اخیر از نظر تعداد افزایش یافته است ولی از نظر اصالت و کیفیت سیر نزولی و افت داشته اند.

دبیرخانه دائمی جشنواره داستان بانه راه اندازی شد

کرد آنلاین - سنندج - همزمان با آیین اختتامیه یازدهمین جشنواره سراسری داستان بانه، شامگاه پنجشنبه در مراسمی از پوستر دبیرخانه دائمی این جشنواره در بانه رونمایی شد تا برای برگزاری جشنواره در سال های آینده از برنامه ریزی ها به صورت منظم و منسجم توسط دبیرخانه انجام شود.

2 خبر از آموزش و پرورش استان کردستان

کرد آنلاین - سنندج - درخشش دانش آموزان کردستانی در نوزدهمین جشنواره جوان خوارزمی، فعالیت 920 مدرسه مجری طرح یاد آوران و شورای امر به معروف و نهی از منکر، خبرهای کوتاه از آموزش و پرورش کردستان است.

ساعت مچی شهید بیانی پس از 31 سال بر دست همرزمش بسته شد

کرد آنلاین - سنندج - فرزند شهید محی الدین بیانی از شهدای روحانی کردستان پس از سال ها از شهادت پدر، تنها یادگار شهید (ساعت مچی) را به سردار محمدحسین رجبی فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان داد.

آموزش‌ و پرورش بعد از زلزله

کرد آنلاین - هفتەنامەروژان در شماره 167 چاپ روز شنبه 18 آذر در یادداشتی به قلم حیدر بازیدی با عنوان آموزش‌ و پرورش بعد از زلزله به شرایط آموزش و پرورش پس از زلزله در کرمانشاه می پردازد و از لزوم تغییراتی در آن سخن می گوید تغییراتی که حتی شامل افزایش اخلاق آموزی می شود.

اولین دوره مسابقه چالش جاذبه، نجات تخم مرغ در کردستان

کرد آنلاین - سنندج - برای نخستین بار و در یک اقدام ابتکاری 360 نفر از دانش آموزان کردستانی روز پنجشنبه در قالب 2 گروه دختران و پسران در مسابقه چالش جاذبه (نجات تخم مرغ) با هم رقابت کردند.

کوک ساز عندلیبی ها برای پیوند نوای موسیقی و عرفان

کرد آنلاین - سنندج - خاندان عندلیبی با بیش از یک و نیم قرن فعالیت در حوزه موسیقی و عرفان از جمله افراد تاثیرگذار در موسیقی و عرفان ایران هستند و توانستند به خوبی موسیقی و عرفان را بهم پیوند دهند.

قدیری ابیانه: توقع و انتظار از دولت باید واقع بینانه و متناسب با امکانات موجود باشد

کرد آنلاین - سنندج - کارشناس علوم دفاعی استراتژیک و سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در کشورهای مکزیک و استرالیا گفت: توقع و انتظار از دولت باید واقع بینانه و متناسب با امکانات موجود باشد و انتقاد از دولت نیز باید منصفانه صورت گیرد.

فرماندار قروه: تحقیق و پژوهش از شاخص های مهم در پیشرفت و توسعه کشورها است

کرد آنلاین - سنندج - فرماندار قروه گفت: در جهان امروز پیشرفت و توسعه کشورها بر مبنای تحقیق و پژوهش است که از مهمترین عناصر رشد و توسعه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، صنعتی و سیاسی به حساب می‌آید.

بازسازی مناطق زلزله زده را به کُرده بسپارید

کرد آنلاین - هفته‌ نامه ده‌نگی‌ کوردستان در شماره 55 خود در یادداشتی با اشاره به آمار بالای بیکاری در مناطق کردنشین، از مسئولان خواسته بازسازی مناطق زلزله‌زده به کُردها سپرده شود.

جشنواره داستان بانه صاحب دبیرخانه دائمی می شود

کرد آنلاین - سنندج - رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بانه از ایجاد دبیرخانه دائمی جشنواره داستان بانه همزمان با برگزاری مراسم اختتامیه این جشنواره (23 آذر ماه جاری) خبر داد.

راهیابی ٦٧ اثر به بخش نهایی یازدهمین جشنواره سراسری داستان بانه

کرد آنلاین - سنندج-دبیر اجرایی یازدهمین جشنواره داستان بانه با اشاره به ارسال یک هزار و ٦٨ اثر با دو زبان کردی و فارسی به دبیرخانه این جشنواره گفت: بعد از انتخاب آثار ٦٧ اثر به بخش نهایی راه یافت.

دبیرخانه دایمی جشنواره کشوری داستان نویسی در بانه دایر شود/نامگذاری خیابانی به اسم `چیرۆک` در بانه

کرد آنلاین - به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کردستان،حمید رضا خوشبخت در کنفرانس خبری یازدهمین دوره جشنواره داستان نویسی بانه ضمن تقدیر از همکاری ...

٦٧ اثر به بخش نهایی یازدهمین جشنواره سراسری داستان بانه راه یافت

کرد آنلاین - سنندج - دبیر اجرایی یازدهمین جشنواره سراسری داستان بانه گفت: یک هزار و ٦٨ اثر به دو زبان کُردی و فارسی به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده که بعد از انتخاب آثار توسط هیات بازخوان، ٦٧ اثر به بخش نهایی این دوره از جشنواره راه یافتند.

نماینده مجلس: توسعه روستاهای تاریخی با حفظ بافت سنتی انجام خواهد شد

کرد آنلاین - سنندج- نماینده مردم شهرستان های سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برنامه های مجلس برای توسعه روستاهای تاریخی با حفظ بافت سنتی گفت: مصالح همسان با بافت تاریخی باید در ساخت و سازها استفاده شود تا علاوه بر ثبات جمعیتی، زمینه رونق گردشگری را در روستاها فراهم کند.

راهیابی 2 اثر از کردستان به نخستین جشنواره ملی فیلم کوتاه امید

کرد آنلاین - سنندج - فیلم کوتاه `عروس باران` به کارگردانی آکو زندکریمی و `مردی که یادش می رفت نفس بکشد` به کارگردانی سامان حسین پور از تولیدات حوزه هنری کردستان به بخش پایانی نخستین جشنواره ملی فیلم کوتاه `امید` راه یافت.

ثبت نام دانش آموزان کردستانی در نهمین المپیاد دانش آموزی نانو آغاز شد

کرد آنلاین - سنندج - معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کردستان گفت: ثبت نام دانش آموزان متوسطه اول و دوم نظری برای شرکت در نهمین المپیاد دانش آموزی نانو در استان آغاز شده و تا نیمه اول بهمن ماه جاری ادامه دارد.

مدیرکل منابع طبیعی کردستان: صداقت و امانتداری شرط اساسی کار در رسانه است

کرد آنلاین - سنندج - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان با اشاره به نقش مهم و تاثیر گذار رسانه ها در آگاهی بخشی و اطلاع رسانی به مردم گفت: رسانه ها باید در بیان مطالب و گزارش های خبری اصل صداقت و امانتداری را رعایت کنند.

معاون استاندار: تئاتر سهم هنرمندان کُردستان را از تولید فرهنگی افزایش می دهد

کرد آنلاین - سنندج - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان گفت: با کمک هنر نمایش و تئاتر می توان سهم هنرمندان کُردستان را از تولید فرهنگی بالا بُرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: تئاتر کُردی یک حرکت اصیل برای بیان فرهنگ والای این مرز و بوم است

کرد آنلاین - سنندج - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور در پیامی به مناسبت برگزاری چهاردهمین جشنواره تئاتر کُردی سقز اظهارکرد: تئاتر کُردی یک حرکت اصیل برای بیان فرهنگ والای این مرز و بوم است.

برپایی نمایشگاه گروهی عکاسان خبری کردستان با عنوان منفی صفر

کرد آنلاین - سنندج - نمایشگاه گروهی عکس خبری با عنوان منفی صفر متشکل از آثار عکاسان خبری استان کردستان در زلزله اخیر کرمانشاه عصر یکشنبه در گالری سوره پردیس سینمایی بهمن سنندج برپا شد.

برگزاری جشنواره تئاتر کُردی سقز سابقه درخشانی برای فرهنگ و هنر کردستان است

کرد آنلاین - سنندج - داور چهاردهمین جشنواره تئاتر کُردی سقز گفت: برگزاری مستمر این رویداد هنری در استان کردستان سابقه درخشانی برای فرهنگ و هنر این دیار ایجاد می کند.

645 دانش آموز قروه ای در سومین دوره مسابقه بزرگ علمی - سرگرمی شرکت کردند

کرد آنلاین - سنندج - مسئول پژوهش سرای امام خمینی (ره) قروه از برگزاری سومین دوره مسابقه بزرگ علمی - سرگرمی دانش آموزی با شرکت 645 دانش آموز دختر و پسر مقاطع متوسطه اول و دوم در قالب 145 تیم خبر داد.

ظرفیت های گردشگری روستاهای زونج و میانه مورد توجه قرار گیرد

کرد آنلاین - سنندج – نماینده مردم شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران گفت: روستاهای زونج و میانه دارای ظرفیت های خوب گردشگری هستند که باید به همین دلیل مورد توجه بیشتری قرار گیرند.

نمایش گروسی ئه وانگه ل پنجره ای تازه بر روی هنر تئاتر در بیجار گشود

کرد آنلاین - سنندج - رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بیجار گفت: نمایش کردی - گروسی ئه وانگه ل با لهجه شیرین و بومی دیار گروس پنجره ایی تازه بر روی هنر زیبای تئاتر در این شهرستان گشوده است.

انجمن تئاتر کُردی تشکیل و هنر نمایش نامه نویسی تقویت شود

کرد آنلاین - سنندج - کارگردان تئاتر و منتقد هنری بر تشکیل انجمن یا اتحادیه سراسری تئاتر کُردی، توسعه هنر نمایش نامه نویسی کُردی و برگزاری دوره های آموزشی شیوه نوشتن نمایش نامه تاکید کرد.

آغاز چهاردهمین جشنواره تئاتر کُردی سقز

کرد آنلاین - سنندج - چهاردهمین جشنواره تئاتر کُردی سقز با اجرای نمایش هنرمندان بیجار و ارومیه شامگاه پنجشنبه در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور هنرمندان و علاقه مندان به این هنرهای نمایشی و تئاتر آغاز شد.

تئاتر کُردی سقز، بازآفرینی و بازنمایی خلاقانه حماسه ها - علی اکبر ورمقانی*

کرد آنلاین - هنر همواره مبتنی بر اندیشه های ژرف و تاثیرگذار اجتماعی است و در میان همه هنرها، تئاتر بعنوان هنر اندیشه و خرد شناخته می شود از گذشته تا امروز پیوندی عمیق با تحولات و رخدادهای اجتماعی دارد و برای واکاوی مسایل و رویدادهای مهم اجتماعی به زبان ها و فرهنگ های مختلف در همه دنیا رایج است.

جشن میلاد پیامبر اسلام (ص) و امام جعفر صادق(ع) در سنندج برگزار شد

کرد آنلاین - سنندج - جشن میلاد پیامبر اعظم (ص)، امام جعفر صادق(ع) و گرامیداشت هفته وحدت با حضور علما و روحانیون اهل تشیع و اهل تسنن و عموم مردم شامگاه چهارشنبه در حسینیه اعظم سنندج برگزار شد.

مطالبه گری دانشجو مسئولیت کاری را رونق می بخشد

کرد آنلاین - قروه- امام جمعه قروه ارتباط با جامعه علمی دانشگاه را پیشرو محورهای توسعه دانست و بر مطالبه گری دانشجو در کنار تحکیم روابط میان مسئولان و دانشجویان برای رونق مسئولیت تأکید کرد.

جشنواره فیلم ریگا ویژه دانشجویان بهمن امسال در سنندج برگزار می شود

کرد آنلاین - سنندج - سرپرست مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد کردستان گفت: جشنواره استانی فیلم دانشجویی ریگا (به معنی راه) ویژه دانشجویان دانشگاه های استان ایام دهه فجر امسال همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سنندج برگزار می شود.

نماینده مجلس: دانشجو باید در زمینه چالش ها و بحران های کشور تحقیق کنند

کرد آنلاین - سنندج - نماینده مردم شهرستان های سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی گفت: کار دانشجو به عنوان قشر روشنفکر جامعه تنها حضور در نشست ها و بیان برخی مطالب نیست بلکه باید این قشر در زمینه چالش ها و بحران های کشور تفکر و تحقیق کند.

فضای مطالبه گری و کرسی آزاد اندیشی باید برای دانشجویان فراهم شود

کرد آنلاین - سنندج - امام جمعه قروه گفت: کرسی آزاد اندیشی و مطالبه گری باید برای دانشجویان در دانشگاه ها فراهم شود چون اکنون ارتباط بین مسئولان با دانشگاه و اساتید در سطح پایینی است.

ارائه بیش از 21 هزار نفر ساعت آموزش مهارتی به افراد آسیب دیده از اعتیاد

کرد آنلاین - سنندج - مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان از ارائه 21 هزار و 780 نفر ساعت آموزش های مهارتی به افراد آسیب دیده از اعتیاد و خانواده های آنان در سال جاری خبر داد.

فصل شکوفایی نیروهای اهل سنت

کرد آنلاین - هفته نامه سیروان در شماره 962 سال نوزدهم روز شنبه 11 آذر خود در مطلبی با عنوان فصل شکوفایی نیروهای اهل سنت به قلم توفیق رفیعی به توجه دولت دوازدهم به توانایی نیروهای اهل سنت در کشور پرداخته است.

وجود 17 هزار شهید قربانی ترور در کشور

کرد آنلاین - دبیرکل بنیاد هابیلیان کشور با اشاره به اینکه در طول 40 سال گذشته 30 گروهک تروریستی در کشور 17 هزار از هموطنانمان را به شهادت ...

کردستان هم نوا با نوای عرفانی دف و آیین های مولودی خوانی

کرد آنلاین - سنندج - آیین های مولودی خوانی و دف نوازی همزمان با ماه ربیع الاول، در مساجد، خانقاه ها، تکیه ها و دیگر نقاط شهری و روستایی کردستان به گوش می رسد و این استان غرق در نوای عرفانی شده است.

اخبار خواندنی

پژوهشگران در مورد سادات کردستان مقاله ارائه دهند

مسلمانان باالگو گرفتن از پیامبر جامعه رابه سمت مهربانی هدایت کنند

رونمایی از کتاب سادات نبوی در سنندج

نماینده مجلس: دشمن در برنامه های خود بدنبال تفرقه و جدایی مسلمانان است

نبی‎آباد، روستای فراموش شده قروه

کتابخانه های عمومی و دانشگاه کردستان تفاهم نامه همکاری امضا کردند

زبان فارسی، زبان ارتباطی کردها در طول تاریخ بوده است

میزگرد ایرنا / شعار وحدت با راهکارهای عملی به شعور وحدت تبدیل شود

کردستان به وجود 130 هزار سید منور است

مجمع خیرین استان کردستان تاکنون 448 مدرسه ساخته است

هنرمندان کامیارانی به نفع کودکان بی سرپرست روی صحنه رفتند

محافل مولودی خوانی ماه ربیع الاول به میزبانی یک هزار مسجد استان کردستان

یاسین و آواز قشنگش...

برگزاری جشن وحدت در 10 شهرستان کردستان

تندیس‌های طلایی و سیمین جشنواره بین المللی فیلم رشد به سنندج رسید

توانمندسازی نیروی انسانی از نیازهای اصلی حوزه امور تربیتی است

1235 نفر امور پرورشی در مدارس کردستان فعالیت دارند

توانمندسازی نیروی انسانی یکی از نیازهای حوزه امور تربیتی است

بازنشسته شدن 10 هزار نفر نیروی امور تربیتی تا سه سال آینده

کمبود 100 هزار مربی امور تربیتی در آموزش و پرورش کشور

مولودی خوانی سنتی آئینی و شایسته در فرهنگ کردستان

جانمایی قرآن تاریخی روستای کانی مشکان

بزرگترین مراسم مولودی خوانی کشور در سنندج برگزار شد

کردستانی ها در بزرگترین تجمع دینی خود به وحدت رنگ و بوی دیگری بخشیدند

هفته وحدت / ابتکاری که دل های مسلمین را بیشتر به هم نزدیک کرد - افسانه گلباغی*

کارتونیست کردستانی تندیس جشنواره بین المللی رشد را کسب کرد

صلح چرا؟

طرح "همسان گزینی جامعه جوان" بین دانشجویان کردستانی اجرا می‌شود

تخریب مدرسه روستای زیویه کامیاران / کلاس درس در مسجد برپا شد

تاریخ معاصر کرد

امیدواریم تئاتر کردی سقزدرتقویم جشنواره های وزارت ارشاد قرار گیرد

پیام تبریک استاندار کردستان بە مناسبت ماە ربیع‌الاول ​و آغاز هفتە وحدت

کنفرانس ملی بهینه سازی در مهندسی عمران در سقز برگزار شد

آیین یادبود "نجم الدین شوکتیاریان" در سنندج برگزار شد

اعضای هیات منصفه مطبوعات استان کردستان انتخاب و معرفی شدند

مسیر فعالیت پژوهشگران و اندیشمندان هموار شود

اعضای هیات منصفه مطبوعات کردستان معرفی شدند

اهدای 6000 جلد کتاب به مدارس کردستان

اعضای هیات منصفه مطبوعات استان کردستان انتخاب ومعرفی شدند

کردستانی‌ها 15 میلیارد تومان زکات پرداخت کردند

برگزاری سومین المپیاد دانش آموزی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در کردستان

وقف یک حلقه چاه آب شرب در بیجار

بزرگترین مراسم مولودی خوانی کشور در کردستان برگزار می شود

خرید 16 هزار جلد کتاب از ناشران و نویسندگان بومی استان کردستان

برگزاری چند برنامه فرهنگی و ورزشی به مناسبت روز نیروی دریایی در کردستان

چهاردهمین یادواره "سید بهاءالدین شمس قریشی" در سنندج برگزار می‌شود

برگزاری همایش سادات نبوی در کردستان

کردستان در هفته وحدت میزبان بزرگترین مراسم مولودی خوانی کشور است

موفقیت کاریکاتوریست سنندجی در جشنواره بین المللی کارتون اکراین 2017

صنعتگران با ابزار و روش های نوین فروش و بازاریابی محصولات آشنا شوند

3 هزار کردستانی بیمه صنایع دستی دارند

راه اندازه دبیرخانه کنگره شعر عاشورایی دانشجویی در دانشگاه کردستان

اشتغال به تحصیل 97 دانشجوی خارجی در دانشگاه کردستان

موفقیت کاریکاتوریست سنندجی در جشنواره بین المللی کارتون اوکراین 2017

راه اندازی کتابخانه عمومی دهستان شوی بانه به همت خیر تهرانی

نمایش های پذیرفته شده چهاردهمین جشنواره تئاتر کُردی سقز مشخص شدند

8 پروژه محرومیت‌زدایی در شهرستان بیجار افتتاح شد

خبرهای کوتاه از شهرستان قروه

پرداخت زکات موجب عمران و آبادانی کشور می شود

بیش از 150 میلیارد ریال زکات در استان کردستان جمع آوری شده است

وقف 2 قطعه زمین برای ایجاد مرکز درمانی و سالن ورزشی در سقز

نقوش صخره‌ای روستای ژیوار ثبت ملی می‌شوند

کابوس مسکن مهر

برگزاری مسابقات قرآن و عترت با شرکت دانش آموزان کردستانی

شهید محمد رضا علیشاهی

شهدا بر اعما ل ما در جامعه نظارت دارند

انگیزه تحقیق و پژوهش را باید در بین دانش آموزان تقویت کرد

ثبت چهار وقف جدید در کردستان

روابط زن و مرد در غرب بر اساس تضاد و رقابت است

کارگردان کردستانی توت را به بازار فیلم آورد

شرکت حوزه هنری کردستان با 12 اثر در جشنواره مردمی عمار

فیلم «توت» در کردستان آماده نمایش شد

ارسال 70 مقاله به همایش ملی بانوی فضیلت در کردستان

نمایشگاه های کتاب و خوش نویسی در بیجار تا 24 آذر برپا است

هنرمند کامیارانی آثارش را برای زلزله زدگان کرمانشاه به فروش گذاشت

فرماندار سقز بر لزوم جهت دهی واقفان به سمت نیازهای جدید جامعه تاکید کرد

95 درصد نیات واقفان کردستانی مسجد است /ضرورت تغییر نیات واقفان

عکاس کردستانی جایزه جشنواره ملی ماسار را به زلزله زدگان کرمانشاه هدیه کرد

شاخص سواد در کردستان مطلوب نیست

استاد دانشگاه: زمین لرزه اخیر یکی از تاثیرگذارترین زلزله های کشور است

رونمایی از 11 جلد کتاب و تجلیل از نویسندگان و فعالان حوزه کتاب در سروآباد

9 مدرسه شهرستان قروه با مشارکت بسیج مرمت و بازسازی شد

اجرای نهضت بین المللی نهج البلاغه خوانی در سطح کانو‌های مساجد

مراسم بزرگداشت ملاحسن دزلی شاعر و عارف نامی کردستان برگزار شد

فرمانده بسیج قروه: 14 باب مسجد از محل اعتبارات محرومیت زدایی احداث شد

نمایشگاه "همه واقف باشیم" در سنندج افتتاح شد

کلاس نمایش خلاق ویژه کودکان در قروه برگزار شد

امام رضا(ع) الگو یک مسلمان واقعی برای همگان است

امام رضا(ع) تجلی رحمانیت و رحیمیت خداوند متعال است

زلزله کرمانشاه بر همایش شب شعر عاشورایی در بیجار نیز تاثیر گذاشت

کمک یک‌ میلیارد ریالی هنرمندان کردستانی به زلزله زدگان/مردم به حاشیه سازی‌های فضای مجازی توجه نکنند

ملا محمد ذبیحی، شهید راه حق

چند خبر کوتاه از کردستان

برپایی نمایشگاه کتاب در کردستان/ به دنبال تشکیل هیئت نظارت و ممیزی نشر در کردستان هستیم

بانوی کردستانی با هنر خود به گِل حیات دوباره می بخشد

دیدن آن شرایط مرا به زانو درآورد

نماینده ولی فقیه در کردستان: همدلی با زلزله زدگان و کمک رسانی به آنان وظیفه جامعه بشری است

راهکارهای مدیریتی جدید منجر به افزایش بهره وری سازمان ها می شود

همکاری و تعامل میراث فرهنگی و شورا کمک به توسعه شهری است

نخستین محموله کمک واقفان کردستانی به مناطق زلزله زده ارسال شد

فرماندار قروه: شاعران و هنرمندان طلایه داران شعور حسینی در جامعه هستند

واقعه عظیم عاشورا با بهره گیری از ظرفیت شعر به مردم معرفی شود

زمین‌ لرزه شب گذشته به آثار تاریخی استان کردستان آسیبی وارد نکرد

راهیابی آثار 4 کردستانی به مرحله مسابقه جشنواره بین المللی فیلم رشد

اشعار عاشورایی لازمه نیازشناسی قیام امام حسین (ع) است

پرونده دهمین کنگره کشوری شعر عاشورایی قروه گشوده شد

مدارس پنج شهرستان در کردستان امروز (دوشنبه) در نوبت بعدازظهر تعطیل است

کتابخانه های عمومی استان کردستان امروز تعطیل است

تعطیلی برخی مدارس کردستان در نوبت بعدازظهر

ثبت هفت موقوفه جدید در شهرستان بیجار

غیبت صبح دانشجویان کردستان موجه است

توجه به زیرساخت‌های فرهنگی در اولویت سازمان مدیریت است

کتابخانه های عمومی استان کردستان تعطیل شد

کتابخانه تخصصی هنر به‌زودی فعالیت خود را در سنندج آعاز می‌کند

مدارس پنج شهرستان در کردستان امروز (دوشنبه) در نوبت صبح تعطیل است

دانشگاه کردستان سفیر وزارت علوم و تحقیقات در نمایشگاه بین‌المللی کتاب وین

برپایی نمایشگاه خوشنویسی خط عشق در دانشگاه کردستان

کتاب نوشتن در روزنامه نگاری ترجمه خبرنگار کردستانی رونمایی شد

بیش از 15 هزار نسخه کتاب به مجموعه کتابخانه های کردستان اضافه شد

شرکت 80 هزار دانش آموز استان در برنامه‌های غنی سازی اوقات فراغت

«خط عشق» در دانشگاه کردستان به راه افتاد

وعده‌ها برای احداث فرهنگسرا در سنندج ادامه دارد/ پروژه در انتظار جذب سرمایه گذار

نمایشگاه عکس آوارگان شنگال و کوبانی در سنندج دایر شد

کتاب "معمای بزغاله" بزودی روانه بازار می‌شود

یک هزار و 68 اثر به دبیرخانه یازدهمین جشنواره داستان بانه ارسال شد

گشایش نمایشگاه کتاب در سروآباد

دهمین کنگره بین‌المللی شعر عاشورایی آبان ماه در قروه برگزار می‌شود

شفای طبیعی تا شفاعت معنوی در بقعه متبرکه باباگُرگُر قروه

برگزاری نشست کتاب خوان ویژه اصحاب رسانه و رونمایی از کتاب «نوشتن در روزنامه نگاری»

وقف چراغ ماندگار زندگی

تنها پنج درصد از دانشجویان کشور در دانشگاه های فنی و حرفه ای تحصیل می کنند

رونمایی از 11 عنوان کتاب در شهرستان سروآباد

عزاداری کردستانی ها در چهلمین روز از شهادت سالار شهیدان کربلا

برگزاری نخستین نمایشگاه تصویری مکتب و فرهنگ عاشورایی در قروه

مسئولان ارشاد اسلامی به سمت خلق آثار فاخر تراز اسلامی حرکت کنند

کردستان می‌تواند خاستگاه جریانات عظیم فرهنگی و هنری در سطح ملی و جهانی باشد

ارتقای فرهنگ در کشور نیازمند بهره گیری از زبان ها و قومیت های مختلف است

کردستان می‌تواند پیشران توسعه فرهنگی در کشور باشد

مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد کردستان معرفی شد

رویکرد دولت دوازدهم در انتخاب مدیران شایسته سالاری و تکیه بر نیروهای سازمانی است

اختصاص 1/5 میلیارد تومان اعتبار برای احداث مجتمع فرهنگی - هنری دهگلان

ضرورت برگزاری همایش ملی ادبیات کردی در کردستان

مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان معرفی شد

‎سازمان نظام رسانه ای یک قانون را بر این حوزه حاکم می کند

رونق نشریات محلی از مهمترین برنامه های وزارت ارشاد

60 درصد مدارس شهرستان بانه نیاز به بازسازی و نوسازی دارد

ثبت 2 موقوفه جدید در قروه

جلال قلعه شاخانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان شد

330 موقوفه درآمدزا در قروه وجود دارد

نمایشگاه گروهی عکس عاشورایی "قاب شیدایی" افتتاح شد