آخرين مطالب

فرهنگي

صدور 41 فقره مجوز گردشگری در کردستان

کرد آنلاین - معاون گردشگری اداره میراث فرهنگی کردستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون 41 مورد موافقت نامه اصولی اولیه برای طرح های ...

تعداد معلمان مرد شاغل در مدارس دخترانه کردستان زیاد نیست

کرد آنلاین - سنندج - معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کردستان با اشاره به اعلام ممنوعیت بکارگیری معلمان مرد در دبیرستان های دخترانه از سوی وزیر آموزش و پرورش گفت: این طرح سال های گذشته نیز تا حدودی در کردستان اجرا شد البته هنوز تعداد محدودی معلم مرد در مدارس دخترانه استان تدریس می کنند.

سینمای آزادی بیجار میزبان علاقه مندان فوتبال جام جهانی است

کرد آنلاین - سنندج - مدیر سینمای آزادی بیجار از پخش مستقیم بازی های تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات جام جهانی روسیه 2018 و بازی های نیمه نهایی و فینال این رویداد بزرگ در سالن این سینما خبر داد.

مسلمانان اختلاف و دودستگی را کنار بگذارند

کرد آنلاین - سنندج - خطیب نماز عید فطر سنندج گفت: ضروری است همه مسلمانان اتحاد و همبستگی خود را حفظ کرده و از اختلاف و دودستگی بپرهیزند تا از نفوذ دشمنان در جامعه اسلامی جلوگیری کنند.

سه اثر استان کردستان در فهرست میراث طبیعی ملی ثبت شد

کرد آنلاین - سنندج - ثبت سه اثر استان کردستان در فهرست میراث طبیعی ملی از سوی معاون رییس جمهوری و رئیس سازمان میراث ‌فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری به استاندار کردستان ابلاغ شد.

آیین های عید فطر نماد وحدت و نوعدوستی در کردستان

کرد آنلاین - سنندج - عید سعید فطر در کردستان هر سال با آیین های خاصی برگزار می شود و مردم پس از اقامه نماز عید در مساجد و تکایا، به دیدار اقوام و آشنایان می روند که نماد وحدت و نوعدوستی در آنها نمایان است.

دستگاه های اجرایی شکایت خود از مطبوعات را پس بگیرند

کرد آنلاین - سنندج - استاندار کردستان با بیان اینکه مطبوعات در انتشار اخبار و نقدهای منصفانه آزاد هستند، گفت: در شورای اداری استان از مسئولان دستگاه های اجرایی که از رسانه ها شکایت کرده اند خواستم شکایت خود را پس بگیرند.

8 گروه در کردستان هلال ماه شوال را رصد می کنند

کرد آنلاین - سنندج - معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور گفت: هشت گروه استهلال در کردستان برای رصد ماه شوال تشکیل شده و به مناطق مرتفع شهرستان های مختلف استان اعزام می شوند.

برگزاری طرح «نشاط معنوی» در کردستان

کرد آنلاین - مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان با اعلام اینکه طرح نشاط معنوی از اول تیر ماه سال‌جاری در سطح چهار شهرستان استان آغاز ...

کولبری و کودکان کولبر

کرد آنلاین - هفته نامه چاکار چاپ شهر بانه در دومین شماره خود به تاریخ چهارشنبه 24 خرداد در مطلبی به قلم فایق آزادبخت با عنوان کولبری و کودکان کولبر، به وجود کودکان کولبر پرداخته است.

مسابقه خوشنویسی کاتبان وحی در کامیاران برگزار شد

کرد آنلاین - سنندج - اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کامیاران با همکاری انجمن خوشنویسان این شهرستان به مناسبت ماه مبارک رمضان مسابقه خوشنویسی با عنوان کاتبان وحی را با حضور 20 خوشنویس برگزار کرد.

مناطق حفاظت شده ظرفیتی برای طبیعت گردی در کردستان

کرد آنلاین - سنندج - یکی از ظرفیت های طبیعت گردی در استان کردستان که از آن غفلت شده ولی می تواند به رشد گردشگری و در نتیجه افزایش میانگین درآمد سرانه مردم کمک کند، مناطق حفاظت شده و زیستگاه های حیات وحش است.

شناختنامه شیرکو بیکس تدوین و منتشر می شود

کرد آنلاین - سنندج – از سوی دکتر امید ورزنده شناختنامه شیرکو بیکس شاعر کرد تدوین و در آینده ای نزدیک توسط یکی از انتشارات معتبر کشور چاپ و روانه بازار می شود.

خوشنویسان کردستانی اسامی پیامبر (ص) را کتابت می کنند

کرد آنلاین - سنندج - رئیس حوزه هنری کردستان گفت: به مناسبت ماه مبارک رمضان و در آستانه عید سعید فطر خوشنویسان برجسته این استان در کارگاهی اسامی متبرک حضرت رسول اکرم (ص) را کتابت می کنند.

ارسال آثار به جشنواره تئاتر مریوان 24 درصد افزایش یافت

کرد آنلاین - سنندج - مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: 527 اثر به سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان ارسال شده که 24 درصد نسبت به دوره گذشته افزایش دارد.

27 ماه رمضان شبی متفاوت برای مردم کردستان

کرد آنلاین - سنندج - براساس اعتقاد اهل سنت، لیله القدر در روزهای فرد دهه آخر ماه مبارک رمضان قرار دارد، ضمن اینکه این باور که شب بیست و هفتم رمضان شب قدر است در میان مردم و روحانیون این منطقه بیشتر رایج است.

زکات فطریه در کردستان 60 هزار ریال تعیین شد

کرد آنلاین - سنندج - امام جمعه سنندج گفت: شورای افتا کردستان (اجماع روحانیون) مبلغ زکات فطریه را برای سال جاری 60 هزار ریال برای هر نفر تعیین کردند.

مشارکت همگانی برای غنی سازی فراغت دانش آموزان ضروری است

کرد آنلاین - سنندج - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: برنامه ریزی مناسب برای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان نیازمند مشارکت و همکاری همه دستگاه های اجرایی است.

کردستان؛ قطب اصلی صنایع‌دستی کشور

کرد آنلاین - معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی استان کردستان گفت: کردستان با پتانسیل‌های موجود در رشته صنایع‌دستی و دارا بودن 14 هزار نفر تولیدکننده ...

جایگاه زباله کامیاران و موچش در بحرانی آمایشی

کرد آنلاین - روزنامه روژان در شماره 197 روز شنبه 19 خرداد در یادداشتی به قلم آمانج قربانی با عنوان جایگاه زباله کامیاران و موچش در بحرانی آمایشی به این مشکل زیست محیطی و عواقب آن پرداخته است.

شکست ساختار سیاسی طایفه ایی، روزنه ایی برای تحول ساختاری

کرد آنلاین - هفته نامه ده نگی کوردستان روز شنبه 19 خرداد در شماره 65 خود در یادداشتی با عنوان شکست ساختار سیاسی طایفه ایی، روزنه ایی برای تحول ساختاری، به موضوع طایفه و قوم گرایی در میان اهالی اورامانات پرداخته و آن را آسیبی برای رشد دانسته است.

کارگروه توزیع آگهی ها با هدف ایجاد شفافیت و عدالت تشکیل شد

کرد آنلاین - سنندج - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با اشاره به فعالیت کارگروه توزیع آگهی ها گفت: هدف از ایجاد این کارگروه شفافیت و عدالت در روند توزیع آگهی های ثبتی و تبلیغاتی در نشریات استان است.

آگهی های دولتی عادلانه تقسیم نشده است

کرد آنلاین - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: تقسیم آگاهی‌ها از طریق اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی عادلانه نبوده و قابل توجیه نیست. ...

بیست و نهمین جشنواره تئاتر کردستان مرداد ماه برگزار می شود

کرد آنلاین - سنندج - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: بیست و نهمین جشنواره استانی تئاتر با همکاری اداره کل هنرهای نمایشی و انجمن هنرهای نمایشی ایران مرداد امسال به میزبانی سنندج برگزار می شود.

معرفی کتاب "الهی نامه"

کرد آنلاین - مثنوی الهی نامه تألیف شیخ فریدالدین عطار نیشابوری شاعر، نویسنده و عارف نامی پایان سده ششم و آغاز سده هفتم هجری است. ...

قدس مساله اصلی و کلان جهان اسلام است

کرد آنلاین - سنندج - رئیس دانشگاه کردستان گفت: قدس مساله اصلی و کلان جهان اسلام است بنابراین حضور گسترده در راهپیمایی امروز؛ اتحاد و وحدت مسلمانان در اقصی نقاط جهان را نشان می دهد.

پنج هزار پرس افطاری بین زائرین امامزاده حمزه عرب توزیع شد

کرد آنلاین - سنندج - رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بیجار گفت: پنج هزار پرس افطاری ساده شامل آش و خرما با همت 55 نفر از جوانان متدین و فعال همزمان با سالروز شهادت حضرت علی(ع) میان زائرین حرم مطهر امامزاده حمزه عرب در بیجار توزیع شد.

پایگلان قدیمی ترین روستای استان کردستان

کرد آنلاین - سنندج - روستای پایگلان به لحاظ تاریخی، قدیمی ترین روستا در سروآباد و از کهن ترین روستاهای استان کردستان محسوب می شود اما بنابر دلایلی همچون قرار داشتن در منطقه کوهستانی و دور بودن از جاده بین شهری، از روند توسعه و رقابت عقب مانده است.

نشریه اندازیار در کردستان مجوز انتشار گرفت

کرد آنلاین - نشریه اندازیار در زمینه اجتماعی، اقتصادی به زبان کُردی فارسی، به نام رحمان غریبی، کارشناس فرهنگی و هنری دبیرخانه کانون ...

معرفی کتاب "کشف الاسرار"

کرد آنلاین - کتاب «کشف‌الاسرار»، اثری سیاسی، اعتقادی و اجتماعی است که توسط امام خمینی(ره)، در سال 1323 هـ.ش و در پاسخ به کتاب ...

آیین اولین شب قدر در بیجار برگزار شد

کرد آنلاین - سنندج - شهرستان بیجار در نخستین شب از لیالی قدر حال و هوای معنوی داشت و مردم مومن و روزه دار با حضور در مساجد، حسینیه ها و تکایا در سوگ شهادت امیرالمومنین علی (ع) به عزاداری پرداخته و بانگ الهی العفو سر دادند.

آفرود کردستان در بی راهه قانون گریزی

کرد آنلاین - سنندج - آفرود (بیراهه نوردی) ورزش و تفریحی است که اگر طبق قانون انجام شود می تواند هم به ارتقای سلامت و هم گردشگری کمک کند اما در کردستان بی قانونی در این رشته ورزشی حکمرانی می کند.

ثبت نام دانش آموزان پایه اول ابتدایی در کردستان آغاز شد

کرد آنلاین - سنندج - معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کردستان گفت: ثبت نام دانش آموزان پایه اول ابتدایی برای سال تحصیلی 98 - 97 از امروز 12 خرداد در مناطق تابعه آموزش و پرورش استان آغاز شده است.

25 دانشجوی کامیارانی به اردوی ایران مرز پرگهر اعزام می شوند

کرد آنلاین - سنندج - مدیر جهاد دانشگاهی کامیاران گفت: 25 نفر از دانشجویان این شهرستان به اردوی ایران مرز پرگهر اعزام و از پروژه هایی که توسط متخصصین ایرانی اجرا می شود، بازدید می کنند.

موسیقی غربی مغز ها را از کار می اندازد

کرد آنلاین - نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: موسیقی غربی و خطی بی محتوا هستند و مغز انسان ها را از کار می اندازد. به گزارش ایسنا، منطقه ...

نیکوکاران از کارآفرینی در 11 روستای کشور حمایت می کنند

کرد آنلاین - سنندج - مدیرعامل جامعه نیکوکاری ابرار گفت: خیرین عضو این جامعه نیکوکاری از ایجاد اشتغال و کارآفرینی در 11 روستای کشور در سه استان کردستان، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان حمایت می کنند.

اهمیت موسیقی آیینی به محتوای غنی آن است

کرد آنلاین - سنندج - نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: اهمیت موسیقی آیینی به محتوای غنی و عرفانی آن است و این غنا باید همواره حفظ و برای تعالی روح انسان بکار گرفته شود.

مرگ تلخ نوجوان سنندجی و یک نکته

کرد آنلاین - روزنامه روژان در شماره 195 روز چهارشنبه 9 خرداد خود به قلم زینبی به موضوع مرگ نوجوان سنندجی در پارک کودک و قول عضو شورای شهر در خصوص حل مشکل شهر بازی این پارک در سال های پیش پرداخته است.

استاندار کردستان: از هنرمندان حمایت می کنیم

کرد آنلاین - سنندج - استاندار کردستان با اشاره به هنرمندان برجسته و صاحب نام در این استان گفت: آماده حمایت کامل از جامعه هنری و هنرمندان عرصه های مختلف هستیم.

هنرمندان کردستان به فکر تشکیل انجمن باشند

کرد آنلاین - استاندار کردستان گفت: هنرمندان استان کردستان برای اینکه انسجام بیشتری داشته باشند باید یک انجمن تشکیل بدهند. به گزارش ایسنا ...

میوه‌ای که باغبان به دیررسی آن باور ندارد

کرد آنلاین - سنندج - کودک من ایرادی ندارد شما بلد نیستید آموزش بدید، این جمله ای است که برخی والدین آن را هنگام اجرای طرح مداخله بهنگام آموزشی و توانبخشی و درمان کودکان دیر آموز به معلمان آموزش و پرورش استثنایی می گویند؛ گویی که دیررس بودن این کودکان باور پذیر نیست یا آنها نمی خواهند باور کنند.

برنامه های اوقات فراغت آسیب شناسی شوند/ضرورت نیازسنجی اصولی

کرد آنلاین - قروه- ضرورت آسیب شناسی برنامه های اوقات فراغت به همراه نیازسنجی آنها براساس موقعیت دانش آموزان و توجه به فرهنگ مهارت آموزی از مواردی بودند که شورای آموزش و پرورش قروه به آن تأکید داشت.

استاندار کردستان درگذشت ناصر یمین مردوخی را تسلیت گفت

کرد آنلاین - سنندج - استاندار کردستان روز سه شنبه در پیامی در گذشت ناصر یمین مردوخی کردستانی خبرنگار پیشکسوت مطبوعات کشور را به خانواده و بازماندگان آن مرحوم و اصحاب فرهنگ و رسانه تسلیت گفت.

موسیقی آیینی به یاری کودکان کار و بی سرپرست آمد

کرد آنلاین - سنندج - موسیقی آیینی و عرفانی همیشه بر افراد جامعه تاثیر خود را گذاشته و از نظر معنوی به غنای جامعه کمک کرده است اما شامگاه یکشنبه در سینما بهمن سنندج منشا حمایت از کودکان کار و بی سرپرست شد.

رسانه ابزاری قدرتمند در انتقال اطلاعات به جامعه است

کرد آنلاین - سنندج - معاون راهبردی سپاه بیت المقدس کردستان گفت: رسانه ابزاری قدرتمند و مناسب در زمینه نقل و انتقال اطلاعات است که قدرت های مختلف خواسته ها و مطالبات خود را از این طریق دنبال می کنند.

فعل توانستن برای احیای جایگاه فرهنگ در کامیاران صرف شد

کرد آنلاین - سنندج - تغییر مدیریت در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کامیاران شرایط صرف کردن فعل خواستن، توانستن است را برای احیای جایگاه از دست رفته این نهاد به عنوان متولی حوزه فرهنگ ایجاد کرد.

10 اقامتگاه بوم گردی در کردستان ایجاد می شود

کرد آنلاین - سنندج - رئیس گروه توسعه گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان گفت: با توجه به پتانسیل های گردشگری، موافقت اولیه برای راه اندازی 10 اقامتگاه بوم گردی در این استان اخذ شده است.

کتاب "مدل سازی خواب بذر" چاپ و روانه بازار شد

کرد آنلاین - کتاب «مدل سازی خواب بذر» توسط انتشارات جهاددانشگاهی کردستان به نویسندگی دکتر نبی خلیلی اقدم از اعضای هیات علمی گروه کشاورزی ...

نماز جماعت در تمام ادارات کردستان اقامه می شود

کرد آنلاین - سنندج - سرپرست ستاد اقامه نماز کردستان با بیان اینکه نماز جماعت در تمام ادارات استان اقامه می شود، گفت: بر انجام این فریضه همزمان با ماه مبارک رمضان تاکید بیشتری شده است.

بیش از 14 میلیارد ریال زکات در دیواندره جمع آوری شد

کرد آنلاین - سنندج - رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) دیواندره گفت: سال گذشته با همکاری مردم و عاملان زکات در این شهرستان 14 میلیارد و 300 میلیون ریال زکات جمع آوری شد.

قلندر و زلفیله سقز را باید از نو نوشت

کرد آنلاین - روستاهای "قلندر" و "زُلفیله" سقز را باید از نو نوشت؛ این دو روستا با داشتن اماکن تاریخی به قدمت تاریخ و نزدیکی به سد شهید کاظمی ...

ترک زکات بنیه اقتصادی جامعه را تضعیف می کند

کرد آنلاین - سنندج - نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر توجه مسلمانان به فریضه الهی و وجب زکات گفت: عدم ترک این فریضه الهی منجر به تضعیف بنیه اقتصادی جامعه و زیرساخت های آن می شود.

کردستان شهریور امسال میزان دف نوازان برتر ایران و جهان است

کرد آنلاین - سنندج - رئیس حوزه هنری کردستان گفت: هشتمین جشنواره بین المللی دف نوازی، دف نوای رحمت شهریور امسال به میزبانی استان کردستان و با حضور دف نوازان برتر ایران و جهان برگزار می شود.

ساير مطالب

یک صدایی مسئولان در دفاع از حق‌آبه کشاورزی کردستان

ثبت نام موقت مدارس شاهد در کردستان آغاز شد

نمایشگاه محصولات قرآنی در سنندج برپا می‌شود

برنامه های ارشاد اسلامی کردستان در ماه رمضان اعلام شد

برگزاری آیین جزءخوانی قرآن در دانشگاه کردستان

فضا برای انتقاد دانشجویان در دانشگاه ها فراهم است

اقتصاد نرم زمینه ‌ساز رفع مشکلات کردستان

امامزادگان و بقاع متبرکه کردستان میزبان طرح ضیافت الهی است

عرفان، بخش جدایی ناپذیر زبان و ادبیات کُردی

ثبت نام اینترنتی کتاب‌های درسی دوره ابتدایی تا 18 خرداد ادامه دارد

ثبت نام اینترنتی کتب درسی مقطع ابتدایی در کردستان آغاز شد

هفته فرهنگی کردستان در اربیل عراق برگزار می‌شود

کارگردان کردستانی صاحب جایزه بزرگ جشنواره جهانی کُره شد

بانوان عکاس کُرد نخستین نمایشگاه خود را در سنندج برپا کردند

ثبت ملی 33 اثر تاریخی کردستان در دست انجام است

نمایشگاه عکس بانوان عکاس کرد در سنندج برپا شد

جایزه بزرگ جشنواره کودک کره جنوبی به فیلمساز کردستانی رسید

10 برنامه راهبردی و سیاست ابلاغی در حوزه سوادآموزی اجرایی می‌شود

روزهای ماه رمضان بلیت سینما بهمن سنندج نیم بها شد

3500 نفر از موزه های کردستان بازدید کردند

کارگروه ساماندهی آگهی ثبتی مطبوعات کردستان ایجاد می شود

امتحانات نوبت دوم مدارس از اول خرداد 97 آغاز می‌شود

جایزه ویژه هیئت داوران جشنواره " Maria Luisa" اسپانیا به فیلم «توت» کردستان رسید

مسابقه عکس موبایلی جاذبه‌های کردستان برترین‎های خود را شناخت

تشریح جزئیات واژگونی خودروی حامل دانش آموزان روستای سماقان بانه

توضیحات آموزش و پرورش بانه در خصوص مرگ یک دانش آموز

آیین جزء خوانی قرآن کریم در بیجار برگزار می‌شود

مسابقه عکس موبایلی نوروز کردستان برترین‎های خود را شناخت

مساجد کردستان آماده میزبانی از ماه ضیافت الهی شد

بزرگداشتی برای مردی از جنس هنر

گروه های استهلال کردستان برای رصد ماه رمضان اعزام می شوند

36 میلیارد ریال برای مرمت آثار تاریخی کردستان تخصیص یافت

قطب‌الدین صادقی شخصیت انکارناپذیر و تأثیرگذار عرصه هنر و فرهنگ است

لازمه ابقاء و اضمحلال ناپذیری یک ملت، تلاش و کوشش مردمان آن است

هنرمندان پلی میان الهام آسمانی و جامعه هستند

برگزاری جشن سالیانه تئاتر پیدا درقروه/صندلی های مسئولان خالی بود

برگزاری جشن ازدواج 48 زوج دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی کردستان

اوقاف و امور خیریه کردستان به عنوان اداره نمونه کشوری تجلیل شد

5 کانون فرهنگی مساجد در زندان‌های کردستان فعالیت می‌کنند

105 هزار دانش آموز کردستانی در جشنواره جابربن حیان شرکت کردند

رشته زبان و ادبیات فارسی دانشگاه کردستان به بلوغ رسیده است

ادبیات پایداری اولویت اصلی حوزه هنری انقلاب اسلامی است

اختصاص 30 درصد اعتبار فرهنگی حوزه هنری استان به بیجار

اختصاص 30 درصد اعتبار فرهنگی حوزه هنری کردستان به دفتر بیجار

160 مبلغ دینی به مناطق مختلف قروه اعزام می شوند

انتخاب 297 دانش آموز به عنوان نفرات برگزیده در مسابقات قرآن، نماز و عترت

اعطای نشان نقره‌ای دانشگاه تهران به پروفسور سیداسعد شیخ‌الاسلامی

مسئولیت پذیری اجتماعی ویژگی شاخصی عالمان است

تکریم بزرگان سنت دیرینه ایرانیان است

دانش آموزان کردستانی با نیازهای ویژه صاحب سالن ورزشی می شوند

حسن جهان خانم، بانویی که لباس رزم پوشید

کردستان همچنان بهره مند از دستاوردهای سفر رهبری

اولین المپیاد دانش آموزی داستان کوتاه در کردستان برگزار شد

دهمین جشنواره منطقه ای ژیار به کار خود پایان داد

مبنای گرفتن روزه در فقه شافعی و جعفری یکی است

نخستین کنفرانس ملی باستان شناسی هورامان برگزار می‌شود

184 مقاله و انشا در همایش ورزش دانش آموزی کشور ارائه می شود

سایه سنگین لهجه سُورانی بر اردلانی

فرهنگ عمومی تکریم مقام معلم باید در جامعه نهادینه شود

مقام معلم در جامعه با هیچ معیاری قابل سنجش نیست

مطالعات اجتماعی پیوند ناگسستنی با تربیت اجتماعی و شهروندی دارد

نخستین جشنواره بین المللی فیلم کُردی برگزار می شود

آغاز مرحله شهرستانی چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن در سنندج

مسابقه هیجان انگیز "گاولکه" نوزادان سنندجی برگزار شد

دهمین جشنواره منطقه‌ای فیلم و عکس "ژیار" آغاز شد

کژوان ساعد موچشی نخبه کردستانی تجلیل شد

جشنواره منطقه ای فیلم و عکس ژیار در سنندج آغاز به کار کرد

تولید 32 فیلم کوتاه در کردستان طی سال گذشته

"عمارت مصری" سنندج به دانشگاه کردستان واگذار شد

معلم در فرهنگ سازی مصرف کالای ایرانی نقش مهمی دارد

کردستان میزبان دومین همایش ملی دستارودهای ورزش دانش آموزی است

هنرنمایی اردیبهشت در طبیعت کم نظیر کردستان - عبدالله رحمانی*

معلمان فضای نشاط و امیدواری را به جامعه منتقل کنند

کردستان در شاخص های آموزشی رتبه پنجم کشوری را داراست

109 معلم نمونه در کردستان انتخاب شدند

یک میلیارد و 20 میلیون ریال برای نوسازی مدارس بیجار تصویب شد

معلمان برتر استان کردستان در سال 97 معرفی شدند

12 مدرسه کردستان زیر پوشش طرح نماد قرار دارد

شهدا الگو نسل آینده هستند

قدردانی از هنرمندان نوعی مقابله با جنگ نرم است

نیمه شعبان، نویدبخش طلوعی از جنس عدالت

بیجار شب میلاد منجی عالم بشریت غرق در نور و شادی شد

فرهنگیان قروه 600 میلیون ریال به طرح مهر تا مهر کمک کردند

15 هزار کردستانی در اردوهای راهیان نور شرکت کردند

خودرهبری،خودپرسش‌گری و خودنظم بخشی سه ضلع مثلت خوشبختی جوانان است

آغاز دومین دوره طرح «دانشجو معلم قرآن» در کردستان

حمایت از فرهنگ کُردها، ضامن توسعه فرهنگ ملی

آرامش و امنیت پایدار کشور مرهون سربازان گمنام امام زمان (عج) است

"نظریه موجک و کاربردهای آن در تولید"

ایجاد بازارچه‌های محلی گامی اساسی برای رفع مشکل مرزنشینان است

ائمه جمعه و جماعت محور مقابله با توطئه‌های دشمنان هستند

وضعیت معیشت روحانیون اهل سنت کردستان زیاد مطلوب نیست

کمبودها و چالش های کردستان مورد توجه قرار گیرد

اصلاح نظام آموزشی بسیاری از مشکلات جامعه را مرتفع می کند

تشکیل کمیته علمی شورای آموزش و پرورش کردستان ضروری است

افزایش 2 برابری اسکان مسافران نوروزی در اماکن آموزشی کردستان

نهمین دوره المپیاد دانش آموزی نانو در کردستان برگزار شد

سکوهای المپیک منتظر درخشش بانوان تیرانداز کردستانی

مسئولان کمیسیون فرهنگی به مباحث فرهنگی کشور توجه جدی تری داشته باشند

روزی به نام"لباس کردی" تعیین شود

شورای فرهنگ عمومی در استان ها قدرت اجرایی ندارد

فضای کردستان طبیعی و بکر است

وضعیت فرهنگ عمومی جامعه مطلوب نیست

آسیب شناسی در برنامه های شورای فرهنگ عمومی ضروری است

اماکن فرهنگی کردستان در گروه استان های محروم قرار دارد

بیان مشکلات حوزه فرهنگی کردستان از زبان نخبگان سیاسی و فرهنگی

فعالان و متولیان فرهنگی افسران جنگ نرم هستند

خروج از تلگرام حرکت به سمت مدیریت بومی براساس ارزش‌هاست

کردستان در سطح جهان به عنوان پایگاه تقریب معرفی شده است

به احوال موسیقی ایران خوش ‌بین نیستم

حمایت حوزه هنری کردستان از آثار ادبیات پایداری

دیدگاه معمارانه راهی برای مشکلات شهری سنندج/ سنندج پایتخت معماری

220 برنامه به مناسبت هفته جوان در کردستان برگزار می‌شود

انعقادتفاهم نامه همکاری بین حوزه هنری وکتابخانه های عمومی کردستان

اسلام دین توجه به همه زوایا و مسایل جامعه است

2200 نفر از جامعه دانش آموزی کردستان تیزهوش هستند

بانوی کتابخانه‌ساز روستاها

خیرین 10 مدرسه در سروآباد ساختند

حضور مردم در صحنه بسیاری از مسایل را حل می کند

10 هزار گروه امر به معروف در کشور تشکیل شد

کانون های مساجد کردستان برخط می شوند

15 هزار و 125 جلد کتاب از ناشران بومی کردستان خریداری شد

کانون‌های مساجد کردستان تحت پوشش سامانه سجا قرار می گیرند

مدارس نوبت عصر برخی شهرهای کردستان تعطیل شد

سرانه کتاب هر 2 کردستانی یک جلد است

برگزیدگان جشنواره رویش قروه معرفی شدند

فراخوان سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان منتشر شد

اتفاق مبارک

روشندلان کردستانی صاحب کتابخانه شدند

ضعف اقتصاد هنر و اثر منفی بر تولیدات هنری

دانش های بومی محلی کردستان حمایت می شوند

مسئولانی که رسانه را از جنس خود نمی دانند - عبدالله رحمانی*

منتخبین بخش عکس جشنواره منطقه‌ای «ژیار» مشخص شدند

نفرات برتر هفتمین جشنواره استانی نوجوان سالم معرفی شدند

نگذاریم هُنر دست بیجاری ها به فراموشی سپرده شود

گزارش ایسنا از سفر یک روزه خبرنگاران به روستاهای گردشگری هورامانات

راه یافتگان بخش عکس دهمین جشنواره منطقه ای ژیار شناخته شدند

هنرمندان با زبان هنر به رفع معضلات شهری کمک کنند

کردها بزرگی خود را در برگزاری جشنهای نوروزی امسال اثبات کردند/ رشد 43 درصدی گردشگران ورودی به استان

برافراشته ساختن پرچم فرهنگ کردستان نیازمند نگاه غالب با سمت و سوی فرهنگی است

استاندار کردستان: هنر می تواند به توسعه اقتصادی کمک کند

نمایش 50 عنوان فیلم جشنواره رشد در کردستان آغاز شد

چاپ بیش از 35 عنوان کتاب در انتشارات جهاددانشگاهی کردستان

توسعه فرهنگی با تکیه بر اقتصاد فرهنگ و هنر ممکن است

تلاش‌های بی‌فرجام زنان و کودکان قربانی مین

امسال 70 کلاس درس در کردستان هوشمند می شود

مبعث، فرصتی برای تقویت وحدت و همدلی میان مسلمانان

سنندج میزبان چهارمین جشنواره بین المللی مولودی خوانی «هه‌تاو»

برترین‌های نهمین جشنواره استانی شعر و داستان جوان کردستان معرفی شدند

بازار هنر ظرفیتی برای توسعه فرهنگی کردستان است