آخرین اخبار

فرهنگي

مدارس استان کردستان پذیرای 60 دانش آموز تبعه خارجی هستند

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - مدیرکل دفتر اتباع خارجی کردستان گفت: در سال تحصیلی جاری حدود 60 دانش آموز تبعه خارجی در مقاطع مختلف تحصیلی در مدارس این استان ثبت نام کرده و مشغول به تحصیل هستند.

63 متن نمایش برای چهاردهمین جشنواره تئاتر کُردی سقز پذیرفته شدند

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - دبیر چهاردهمین جشنواره تئاتر کُردی سقز گفت: 63 متن از بین 82 متن شرکت کننده در این رویداد پذیرفته شده اند و باید نمایش های خود را برای بازبینی به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

پیوند اولیا با مربیان مدارس زمینه ساز پیشرفت تحصیلی دانش آموزان است

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش کردستان با تاکید بر ارتباط هر چه بیشتر اولیا با مربیان مدارس گفت: پیوند اولیا و مربیان زمینه پیشرفت تحصیلی و علمی دانش آموزان را فراهم می کند.

آمار ورود گردشگران به کردستان در نیمه اول امسال 8.5 درصد افزایش یافت

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان گفت: آمار ورود گردشگران به این استان در نمه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، 8.5 درصد افزایش داشته است.

کتابخانه روشندلان/ نوراندیشه برای چشم های بی فروغ

کرد آنلاین - سنندج- ایرنا- ایجاد بخش ویژه نابینایان و کم بینایان در کتابخانه های عمومی کشور نور امیدی را به چشم های بی فروغ روشندلان هدیه داد تا بتوانند همانند سایر اقشار جامعه کتاب های مورد علاقه خود را در اختیار داشته باشند.

فرش‌های 100 ساله این مسجد را کجا برده‌اند؟

کرد آنلاین - با آنکه فرش‌های پهن شده در مسجد جامع سنندج نظر هر بیننده‌ را که به آن وارد می‌شود به خود جلب می‌کند اما معاون صنایع دستی کردستان ...

مدارس روستایی استان کردستان توسط 135 راهبر آموزشی نظارت می شوند

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کردستان گفت: در سال تحصیلی جاری، 135 راهبر آموزشی و تربیتی بر نحوه فعالیت مدارس مناطق روستایی این استان فعالیت می کنند.

برگزاری نمایشگاه علوم و فناوری با هدف ترویج علم و تربیت شهروند علمی است

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - معاون امور نمایشگاهی موزه ملی علوم و فناوری ایران هدف از برپایی نمایشگاه های سیار را ترویج علم و تربیت شهروند علمی و آشنایی دانش آموزان و سایر اقشار با گذشته علوم و فناوری کشور اعلام کرد.

دشمن در فضای مجازی و شبکه های ماهواره ای به دنبال فروپاشی خانواده ها است

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان گفت: دشمن در فضای مجازی و شبکه های ماهواره ای به دنبال فروپاشی کانون گرم خانواده ها است و در این میان مادران خانواده را نیز مورد هدف قرار داده است.

بهره مندی 26 هزار نفر از کلاس های اوقات فراغت کانون های مساجد کردستان

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - مسئول دبیرخانه هیات نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد کردستان گفت: در تابستان امسال 26 هزار نفر از کلاس ها و برنامه های اوقات فراغت کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان بهره مند شدند.

فروش سینماهای حوزه هنری کشور به یک هزار میلیارد ریال رسید

کرد آنلاین - سنندج- ایرنا - مدیرعامل موسسه فرهنگی بهمن سبز گفت: در نیمه نخست امسال فروش سینماهای زیر نظر حوزه هنری کشور به یک هزار و 420 میلیارد ریال رسیده است در حالیکه در سال 92 این رقم 490 میلیارد ریال بوده است.

سالن های سینمایی کشور توسعه می یابند/احتمال اکران فیلم های خارجی در سینماها

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری کشور گفت: دغدغه اصلی حوزه هنری توسعه سالن های سینمایی در کشور است و در این راستا آیین نامه نیز تدوین شده و فعالیت ها در این چهارچوب درحال انجام است.

کاهش 20 درصدی مخاطبین سینماهای کشور

کرد آنلاین - مدیرعامل موسسه بهمن سبز از کاهش 20 درصدی مخاطبین سینماهای کشور در شش ماهه نخست امسال نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته خبر ...

هوشیاری عالمان دینی مانع از ایجاد شکاف بیان آنها ومردم شده است

کرد آنلاین - سنندج- نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به نقش عالمان دینی در جامعه، گفت: هوشیاری و بصیرت روحانیون و عالمان دینی موجب شده دشمنان نتوانند بین آنها و مردم شکاف ایجاد کنند.

نشست سراسری مدیران امور سینمایی حوزه هنری در سنندج برگزار می شود

کرد آنلاین - سنندج- مدیر امور سینمایی حوزه هنری کردستان از برگزاری پنجمین نشست سراسری مدیران امور سینمایی حوزه هنری کشور با حضور رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری و 19 استان کشور درسنندج خبرداد.

شانزدهمین نمایشگاه موزه ملی علوم و فناوری ایران در کردستان برگزار می شود

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - رئیس دانشکده هنر و معماری دانشگاه کردستان گفت: شانزدهمین نمایشگاه سیار موزه ملی علوم و فناوری ایران از 22 تا 28 مهر ماه جاری در دانشگاه کردستان برگزار می شود.

کلاش؛ میراثی که مریوان را جهانی کرد

کرد آنلاین - امروز به واسطه ثبت جهانی کلاش مریوان، این گیوه محلی آوازهجهانی دارد و در ایران و حتی در جهان نیز بیشتر شناخته شده است. ...

خبرهای کوتاه از استان کردستان

کرد آنلاین - سنندج- ایرنا- مایه کوبی 95 درصد دام های روستاییان بیجار، سالانه 900 تن تخم مرغ در قروه و کتابخانه سیار روستایی در این شهر برخی از خبرهای کوتاه استان کردستان است.

رویدادهای خبری سه شنبه 18 مهر در استان کردستان

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - امروز سه شنبه 18 مهر چند رویداد در استان کردستان خبری می شود که نشست خبری رئیس شانزدهمین نمایشگاه موزه ملی علوم و فناوری و گشایش نمایشگاه ربع قرن در سنندج از جمله این برنامه ها است.

آیین ترحیم جلال طالبانی در بانه برگزار شد

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - آئین ترحیم و بزرگداشت جلال طالبانی رئیس جمهور پیش عراق و دبیر کل اتحادیه میهنی اقلیم کردستان عراق در بانه برگزار شد.

غار کرفتو؛ میعادگاه تاریخی برگزاری جشن مهرگان

کرد آنلاین - جشن مهرگان میان کردها رواجبسیاری داشت، از جمله آنکه امروزه بقایای معابد مهری متعددی در مناطق کردنشینموجود است که می توان به غار کرفتو در ...

45 درصد مدارس کردستان تحت پوشش طرح های پیشگیری از آسیب های اجتماعی قرار می گیرند

کرد آنلاین - سنندج- ایرنا- رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی آموزش و پرورش کردستان گفت: در سال تحصیلی جاری 45 درصد مدارس استان تحت پوشش طرح های چهارگانه پیگیری از آسیب های اجتماعی قرار می گیرند.

ثبت نام 350 نفر از کردستان برای شرکت در مراسم اربعین حسینی

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - مدیرکل سازمان حج و زیارت کردستان گفت: از اول شهریور سال جاری و همزمان با آغاز ثبت نام زائران پیاده روی اربعین حسینی تاکنون 350 نفر از استان در سامانه سماح ثبت نام کرده اند.

نمایشگاهی با 1200 عنوان کتاب در سنندج برپا شد

کرد آنلاین - نمایشگاه کتابی با هزار و 200 عنوان کتاب در زمینه های مختلف به مناسبت بازگشایی مدارس در کتابخانه فردوسی شهرسنندج برپا شده است.

رویدادهای خبری یکشنبه 16 مهر در استان کردستان

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - امروز یکشنبه 16 مهر چند رویداد در استان کردستان خبری می شود که نشست خبری معاونت وظیفه عمومی و برگزاری روز جهانی کودک از جمله این برنامه ها است.

مربیان پیش دبستانی مدارس دولتی و حق التدریس ها در کردستان بکارگیری می شوند

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - رئیس امور اداری آموزش و پرورش کردستان گفت: تعدادی از مربیان پیش دبستانی، نیروهای خرید خدمات آموزشی و حق التدریس های سابق در استان، با رعایت ضوابط مربوطه به صورت حق التدیس جدید و در حد نیاز شهرستان ها و مناطق تابعه بکارگیری می شوند.

آموزش و پرورش تعهدی برای استخدام نیروهای طرح خرید خدمات آموزشی ندارد

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - رئیس اداره مشارکت های آموزش و پرورش استان کردستان با اشاره به اجرای طرح خرید خدمات آموزشی و پرورشی در سال های 94 و 95 گفت: آموزش و پرورش هیچگونه تعهدی برای استخدام این نیروها ندارد.

معلمان کردستانی خواستار توجه مسئولان به وضعیت معیشتی خود شدند

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - جمعی از معلمان در شهرهای مختلف استان کردستان از جمله سقز و مریوان روز پنجشنبه همزمان با روز جهانی معلم، مقابل ادارات آموزش و پرورش این شهرستان ها تجمع کرده و از مسئولان خواستند توجه بیشتری به وضعیت معیشتی آنها داشته باشند.

توسعه روستای هدف گردشگری پیاوین در شهرستان بانه در دست انجام است

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - بخشدار نمشیر از توابع شهرستان مرزی بانه گفت: با توجه به بافت سنتی، بومی و پله کانی خانه ها در روستای هدف گردشگری پیاوین، توسعه این روستا با اختصاص اعتبارات استانی و شهرستانی در دست انجام است.

دستگاه های فرهنگی از پرداختن به مسائل حاشیه ای و تکراری بپرهیزند

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان گفت: دستگاه های فرهنگی باید از پرداختن به مسائل حاشیه ای و تکراری بپرهیزند و به فعالیت هایی روی بیاورند که به توسعه و پیشرفت فرهنگی جامعه منجر می شود.

مجوز اولین موسسه انتشارات شهرستان کامیاران صادر شد

کرد آنلاین - رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کامیاران از صدور مجوز برای اولین موسسه انتشارات این شهرستان خبر داد و گفت: موسسه انتشارات شافعی به شماره 13394 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز فعالیت دریافت کرد.

زنگ گردشگری در سنندج نواخته شد

کرد آنلاین - به مناسبت گرامیداشت هفته گردشگری، امروز زنگ گردشگری در دبیرستان دخترانهصادق وزیری سنندج به صدا درآمد. ...

فعالیت 15 پایگاه فعالیت‌های قرآنی در بیجار

کرد آنلاین - رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بیجار با اشاره به پایگاه‌های اوقات فراغت درتابستان گذشته در این شهرستان گفت: 15 پایگاه ...

زنگ گردشگری در دبیرستان صادق وزیری سنندج به صدا درآمد

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - همزمان با فرا رسیدن روز جهانی جهانگردی و آغاز هفته گردشگری، زنگ گردشگری روز سه شنبه با حضور معاون استاندار، فرماندار سنندج و برخی از مدیران اجرایی در دبیرستان دخترانه صادق وزیری به صدا درآمد.

دانشگاه کردستان با دانشگاه علوم کاربردی آلمان تفاهم نامه همکاری امضا کرد

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - تفاهم‌ نامه همکاری‌ های تحقیقاتی و آموزشی میان دانشگاه علوم کاربردی ساحل غربی (آلمان) و دانشگاه کردستان در شهر برلین به امضای معاونین پژوهشی این 2 دانشگاه رسید.

منظر روستایی کردستان؛ فرصت­ها و چالش­ها

کرد آنلاین - معماری بومی روستاهای کردستان همانند معماری بومی تمامی مناطق جهان تجلی­گاه قرن­ها تلاش وتجربه مردمانی است که با هدف دستیابی به ...

شهرداری سنندج به وضعیت حمام شیشه رسیدگی کند

کرد آنلاین - مدیرکل میراث فرهنگی استان کردستان به وضعیت نامناسب حمامشیشه شهر سنندج اشاره کرد و گفت: میراث فرهنگی استان سال 83 این اثر تاریخی راکاملا ...

سیستم گرمایشی و سرمایشی 369 مدرسه کردستان نیازمند استانداردسازی است

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - کارشناس مسئول تاسیسات اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کردستان گفت: هم اکنون سیستم های سرمایشی و گرمایشی 369 مدرسه در استان نیازمند استاندارد سازی است.

بیجار میزبان پنج هزار میهمان عزادار حسینی بود

کرد آنلاین - سنندج – ایرنا - طی 2 روز تاسوعا و عاشورای هر سال بسیاری از بیجاری های مقیم شهرهای دیگر کشور به منظور شرکت در آیین های عزاداری خود را به شهرها و روستاهای تابعه شهرستان بیجار می رسانند که امسال این دیار میزبان بیش از پنج هزار میهمان عزادار شد.

نماز ظهر عاشورا در سنندج اقامه شد

کرد آنلاین - سنندج_ایرنا_ نماز ظهر عاشورا در سنندج با حضور عزاداران حسینی به امامت آیت الله حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه کردستان در مقابل حسینیه سنندج اقامه شد.

کردستان غرق در عزا و ماتم شهید دشت کربلا

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - عاشقان و شیفتگان خاندان عصمت و طهارت(ع) در جای جای استان کردستان همزمان با مردم مسلمان و متدین ایران اسلامی در روز عاشورای حسینی غرق در سوگ و ماتم شدند.

برگزاری آیین تاسوعای حسینی در سنندج

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - آیین تاسوعای حسینی با سوگواری عزاداران در غم شهادت علمدار کربلا حضرت ابالفضل العباس (ع) به صورت باشکوهی برگزار شد.

کردستان عزادار تاسوعای حسینی

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - عاشقان و شیفتگان خاندان عصمت و طهارت(ع) در استان کردستان همزمان با فرا رسیدن نهم محرم الحرام و تاسوعای حسینی همگام با مردم سراسر کشور غرق در سوگ و ماتم شدند.

150 میلیون ریال تسهیلات برای مرمت خانه های قدیمی روستایی در بانه پرداخت می شود

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بانه به اهمیت حفظ بافت قدیمی روستاها در این شهرستان اشاره و اظهار کرد: 150 میلیون ریال وام کم بهره برای مردمت و بازسازی خانه های قدیمی روستایی در بانه به متقاضیان پرداخت می شود.

آیین های محرم در کردستان، شکوهی از وحدت مذاهب اسلامی

کرد آنلاین - عزاداری در دهه اول ماه محرم یادآور داغ همیشه تازه واقعه کربلای سال 61 هجری قمری همه ساله تکراری از عشق محبان اهل بیت (ع) است که برگزاری این آیین ها توسط محبان در استان کردستان که بیشتر ساکنان آن اهل سنت هستند الگویی از وحدت و یکپارچگی مذاهب در ایران اسلامی است.

فرماندار قروه: خلاقیت در خدمات رسانی یکی از ظرفیت های حوزه صنعت گردشگری است

کرد آنلاین - سنندج-ایرنا-فرماندار قروه گفت: خلاقیت در ارائه خدمات صنعت گردشگری تجربه های جدیدی را برای گردشگران ایجاد می کند و یک فرصت طلایی برای توریست است تا مدت اقامت خود را در مقصد گردشگری بیشتر کند.

بقاع متبرکه شاخص استان کردستان میزبان سوگواره بصیرت عاشورایی است

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان گفت: در راستای نیت واقفان خیراندیش و میزبانی عزاداران حسینی در ایام محرم، سوگواره بصیرت عاشورایی در بقاع متبرکه شاخص این استان برگزار می شود.

آموزش 3400 مددجو در کانون ولایت سنندج

کرد آنلاین - رئیس کمیته امداد منطقه یک شهرستان سنندج گفت: سه هزار و 400 نفر از مددجویان کمیته امداد شهرستان سنندج در شش ماهه نخست سال جاری از طریق ...

امام جمعه بیجار: مدیریت اماکن فرهنگی و هنری به افراد متعهد واگذار شود

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - امام جمعه بیجار با بیان اینکه اسلام و انقلاب اسلامی با سینما و موسیقی مخالف نیست، گفت: مدیریت مکان های فرهنگی و هنری باید به دست افراد متعهد باشد تا در این اماکن در راستای اعتلای فرهنگ ایرانی اسلامی گام برداشته شود.

اجرای برنامه های تاسوعا وعاشورا درکردستان به همت 591 مداح

کرد آنلاین - رئیس شورای هیئات مذهبی استان کردستان گفت: برنامه های ایام تاسوعا و عاشورا به همت 591 مداح و نوحه خوان و بیش از 430 مبلغ و مبلغه در هیئت های مذهبی شهری و روستای استان برگزار می شود.

دریافت وجه اضافی توسط رانندگان سرویس مدارس در کردستان ممنوع است

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش کردستان گفت: براساس ضوابط و مقررات، دریافت هرگونه وجه اضافه مازاد بر نرخ مصوب به هر میزان در هزینه سرویس های حمل و نقل دانش آموزان مدارس این استان توسط رانندگان ممنوع است.

/معرفی کتاب/ ایمنی در نوزادان

کرد آنلاین - کتاب «ایمنی در نوزادان» به نویسندگی سیدهزهره جلالی و فرشید سعادت توسط سازمان انتشارات جهاددانشگاهی در پنج فصل به رشته تحریر ...

اعلام آمادگی هیات های مذهبی برای دسته روی عزاداری محرم در کردستان

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - رئیس شورای هیات های مذهبی کردستان با اشاره به اعلام آمادگی هیات ها برای دسته روی عزاداری ماه محرم در سطح استان گفت: امسال 590 مداح و نوحه خوان در اجرای برنامه های عزاداری ایام تاسوعا و عاشورا مشارکت دارند.

دانشگاه کردستان با دانشگاه برلین آلمان تفاهم نامه همکاری امضا کرد

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - تفاهم‌نامه همکاری‌های تحقیقاتی و تبادل دانشجو و هیئت‌علمی میان گروه کنترل دانشگاه تکنولوژی برلین (آلمان) و مرکز پژوهشی ریزشبکه و شبکه‌های هوشمند دانشگاه کردستان به امضا رسید.

فرماندار: 250 احد تولیدی کلاش (پا افزار کردی) در مریوان فعال است

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - فرماندار مریوان با اشاره به فعالیت 250 واحد تولیدی کلاش (پا افزار) در این شهرستان گفت: ایجاد شهرک تولید این صنعت دست مردم (کلاش بافی) با مشارکت و سرمایه گذاری بخش خصوصی ضروری است.

رهیافت هایی به اسطوره شناسی کردی

کرد آنلاین - هفته نامه سیروان در شماره 951 خود در مطلبی بان عنوان رهیافت هایی به اسطوره شناسی کردی با اشاره به آئین ها، مراسم، باورها و سنن مردم مناطق کردنشین به ضرورت اسطوره شناسی در این راستا پرداخته است.

طرح کارآمد با محوریت معلمان و مدیران دوره ابتدایی در سال تحصیلی جاری اجرا می شود

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر توانمند سازی نیروی انسانی گفت: در سال تحصیلی جاری طرح کارآمد با محوریت معلمان و مدیران دوره ابتدایی اجرا می شود.

محرم در قاب تصویر هنرمندان کامیارانی

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - برپایی نمایشگاه عکس آئینی عاشوار، محفل شعر و خاطر گویی و اجرای نمایش خیابانی سه برنامه فرهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کامیاران برای ایام محرم در قاب هنری هنرمندان این شهرستان است.

اخبار خواندنی

زنگ مهر و مقاومت در مدارس کردستان طنین اندار شد

نماینده ولی فقیه در کردستان: کُند کردن روند علمی ایران از اهداف اصلی تحریم های دشمنان است

معاون وزیر آموزش و پرورش: تعداد دانش آموزان کشور در سال تحصیلی جدید پنج درصد افزایش یافت

دبستان 10 کلاسه دخترانه غیر دولتی نوآور سنندج افتتاح شد

فروپاشی نقد به نام کار کارشناسی

نماینده ولی فقیه در کردستان: نوع انعکاس خبر از سوی رسانه ها تاثیر قابل توجهی در امنیت و آرامش جامعه دارد

ثبت‌نام ٥٥٠ کردستانی در جشنواره قرآنی «مدهامتان»

همایش "شیرخوارگان حسینی" در سنندج برگزار شد

زنگ مهر و مقاومت در در مدارس کردستان نواخته می‌شود

اینجا بوی بهشت می‌آید...

میزگرد ایرنا / آمادگی کردستان برای شروع مهری با نشاط

بازدید 157 هزار نفر از یادمان‌های شهدای دفاع مقدس در کردستان

پوشش تحصیلی 98 درصدی افراد لازم تعلیم در شهرستان بیجار

نماینده مجلس: مسئولان به امر کتابخوانی به عنوان یکی از مهمترین ارکان فرهنگی کشور توجه کنند

یک مسئول: دغدغه آموزش و پرورش مسائل پرورشی و تربیتی است

حضور 27 هزار دانش آموز پایه اول ابتدایی در مدارس کردستان

ترویج فریضه امر به معروف و نهی از منکر یکی از نیازهای جامعه امروز است

غنچه‌ها و شکوفه‌های کردستانی اولین روز مدرسه را جشن گرفتند

مسابقه نقاشی دیواری با موضوع مهربانی در سنندج برگزار می‌شود

گیوه های این شهر عنوان جهانی گرفتند

ثبت نام 95 درصدی دانش آموزان کردستانی برای سال تحصیلی جدید

دومین همایش "خانواده رویایی" در سنندج برگزار شد

معرفی نفرات برتر پنجمین جشنواره "وقف چشمه همیشه‌ جاری" در کردستان

تجلیل از 630 فرهنگی و دانش آموز افتخارآفرین و تلاشگر کردستانی

هنر مهم‌ترین ابزار برای مقابله با تهدیدات دشمنان است

برترین های پنجمین جشنواره سراسری وقف چشمه همیشه جاری در کردستان معرفی شدند

ارسال 850 اثر به دبیرخانه جشنواره سراسری وقف چشمه همیشه جاری در کردستان

جشن بزرگ تلاش و تجلیل از 630 فرهنگی و دانش آموز تلاشگر کردستانی

ارسال 1300 اثر به جشنواره بین‌المللی «وقف چشمه همیشه جاری» در کردستان

فرماندار قروه: شور و شعور حسینی در عزاداری محرم باید در کنار هم باشند

توانمندسازی 2 هزار آموزش دهنده نهضت سوادآموزی در استان کردستان

راه اندازی دفتر ارتباط با خبرنگاران در دانشگاه علوم پزشکی کردستان

رویدادهایی خبری سه شنبه 28 شهریور در استان کردستان

اجرای سیاست‌های تعلیم و تربیت در آموزش و پرورش دیواندره

مشارکت مردم در مسائل آموزش و پرورش یک ضرورت است

سینمای بیجار درحد سینماهای ملی و استاندارد کشوری است

امسال 6 هزار صندلی جدید در سینمای کشور ایجاد شد

نباید اجازه داد کوچکترین ضربه‌ای به اهداف امام حسین وارد شود

حمایت از کتابخانه‌های عمومی گامی مهم در توسعه فرهنگی کشور است

بیجار از دیرباز تاکنون مهد فرهنگ و تمدن بوده است

کار فرهنگی باید به دور از مسائل سیاسی انجام شود

14 هزار صندلی به ظرفیت سینمایی کشور اضافه می‌شود

بهره مندی 2 هزار نوآموز کردستانی از کلاس های آمادگی ویژه مناطق 2 زبانه

قدیمی ترین و نفیس ترین سند ازدواج کردستان رونمایی شد

رفع کاستی ها و کمبود امکانات جشنواره تئاتر تیک را پربارتر می کند

نفرات و آثار برتر جشنواره تئاتر تیک معرفی شدند

ایجاد نیاز در مردم؛ لازمه ترویج سنت حسنه وقف

برگزاری اختتامیه پنجمین جشنواره بین‌المللی «وقف چشمه همیشه جاری» در کردستان

رویدادهایی خبری دوشنبه 27 شهریور در استان کردستان

قدیمی‌ترین سند ازدواج در کردستان رونمایی شد

جشن بزرگ ازدواج در سنندج برگزار شد

حوزه هنری کردستان از تولیدات هنری دانشجویان حمایت می کند

حمایت حوزه هنری کردستان از تولیدات هنری دانشجویان

32 هزار دانش آموز کردستانی از سرویس مدارس استفاده می‌کنند

اعلام فراخوان اولین جشنواره قرآن و عترت ویژه اساتید دانشگاهی در کردستان

مریوان به عنوان شهر جهانی کلاش (پاافزار کُردی) در فهرست آثار یونسکو به ثبت رسید

رویدادهایی خبری یکشنبه 26 شهریور در استان کردستان

"کلاش" مریوان ثبت جهانی شد

روستای پیاوین بانه به عنوان روستای هدف گردشگری معرفی شده است

کردستان در میان برترین‌های برگزاری ششمین جشنواره فیلم سبز قرار گرفت

چهار میلیارد ریال تجهیزات آموزشی در میان مدارس استان کردستان توزیع شد

نیم قرن فعالیت هنری، یک روز بزرگداشت

توزیع یک هزار بسته لوازم التحریر در بین دانش آموزان محروم بیجار

نقش هنرمندان در پیرایش علم انکار ناپذیر است

امر به معروف احیا کننده سایر واجبات دینی است

شهریوری رنگین از فرهنگ و هنر در کردستان

دو خبر فرهنگی و هنری از بانه

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات: مردم استان کردستان روزانه از 20 هزار زائر کربلا پذیرایی می کنند

ناله هاي چکش استاد جلال در گوش سنگ براي زنده کردن آوايي فراموش شده

يک مسئول: همه امور جشنواره تئاتر مريوان به هنرمندان واگذار شده است

دوازدهمين جشنواره بين المللي تئاتر خياباني مريوان با معرفي نفرات برتر به پايان رسيد

برگزيدگان دوازدهمين جشنواره بين المللي تئاتر خياباني مريوان معرفي شدند

سالن هنرهاي نمايشي در مريوان ساخته مي‌شود

برجستگي تئاتر مريوان به دليل حضور مسئولانه مردم است

سه خبر کوتاه از شهرستان مرزي بانه

مردمي بودن ويژگي اصلي تئاتر خياباني مريوان است

حضور 36 هزار تماشاچي در جشنواره تئاتر خياباني مريوان

فرخوان دهمين کنگره شعر عاشورايي قروه منتشر شد

2 عنوان کتاب‌ تئاتر در مريوان رونمايي شد

سرويس مدارس کردستان نيازمند بيش از 2 هزار خودرو/ امسال 12 درصد دانش آموزان با سرويس جابجا مي شوند

پيوند ملت ها و تاثيرگذاري منطقه ايي از سياست هاي جشنواره تئاتر خياباني مريوان

رويدادهايي خبري چهارشنبه 22شهريور در استان کردستان

درگاه تخصصي تئاتر خياباني ايران و 2 کتاب اين حوزه رونمايي شد

رونمايي و آغاز فروش بازي جهاني شوفر در ايران

جشنواره تئاتر خياباني مريوان با جشنواره هاي بزرگ ديگر کشورها برابري مي کند

برگزاري نشست خبري جشنواره تئاتر خياباني مريوان با چاشني خواب

اجراهاي روز پاياني دوازدهمين جشنواره تئاتر خياباني مريوان

حاشيه نگاري خبرنگار ايرنا از برگزاري 2 شب فرهنگي کردستان در برج ميلاد

23 نمايش سهم روز پاياني اجراهاي دوازدهمين جشنواره تئاتر خياباني مريوان

بانوان شاعري که زبان شعرشان در تابستانه شعر کامياران زبان مادري نبود

رويدادهايي خبري سه شنبه 21شهريور در استان کردستان

شب‌هاي فرهنگي کردستان در برج ميلاد تهران به پايان رسيد

شهرداري الکترونيک در سنندج اجرا مي‌شود

اجراي طنز فرانسه، زير آسمان زريوار مريوان

شناسنامه دار شدن گروه‌هاي تئاتر خياباني در حال انجام است

مجوز ساخت 11 اقامتگاه گردشگري در روستاهاي کردستان صادر شده است

يک مسئول: تئاتر خياباني در ايران به سمت حرفه اي شدن رفته است

نخستين استوديو موسيقي در شهرستان کامياران پروانه فعاليت گرفت

سومين جشنواره موسيقي `آواهاي ليلاخ` در دهگلان برگزار مي شود

اعزام 12 هزار دانش آموز کردستاني به اردوهاي راهيان نور

نمايش هاي روز سوم جشنواره بين المللي تئاتر خياباني مريوان

هدف از اجراي کار هنري ايجاد فضايي بانشاط است

نمايش آيين و سنت شمال کشور در کنار درياچه زريوار

تبادل فرهنگ ها و ارتقاي هنر اولويت مهم گروه تئاتر برزيل در جشنوار تئاتر مريوان است

اجراي 33 نمايش در روز سوم جشنواره بين المللي تئاتر خياباني مريوان

رويدادهايي خبري دوشنبه 20 شهريور در استان کردستان

اولين برنامه شب‌هاي فرهنگي کردستان در تهران برگزار شد

رئيس شوراي شهر سنندج: جشن شب فرهنگي کردستان در توسعه گردشگري استان موثر است

آيين شب فرهنگ و هنر کردستان در برج ميلاد تهران آغاز شد

گروه هايي با کوله باري از دغدغه در جشنواره تئاتر خياباني مريوان

نمايش‌هاي روز دوم دوازدهمين جشنواره بين المللي تئاتر خياباني مريوان

تئاتر خياباني مريوان يک برند جهاني است

مريوان در زمينه تئاتر خياباني بسيار توانمند است

هنر در اين شهر موج مي زند

لغو کنسرت، کولبري و زمين خواري دست مايه يک نمايش خياباني در جشنواره تئاتر مريوان

شب‌هاي فرهنگي کردستان در برج ميلاد تهران برگزار مي‌شود

جشنواره تئاتر خياباني مريوان، پيام آور فرهنگ و شادي

برج ميلاد تهران ميزبان فرهنگ و هنر کردستان

جشنواره تئاتر خياباني مريوان،پيام آور صلح و دوستي است

شادي و دف نوازي مردم کردستان در عيد غدير خم

‎دوازدهمين جشنواره بين المللي تئاتر خياباني مريوان آغاز شد

پنجمين جشنواره تئاتر خياباني سقز به ايستگاه آخر رسيد

پنجمين جشنواره تئاتر خياباني سقز با معرفي نفرات و آثار برتر به کار خود پايان داد

معاون امور هنري وزير ارشاد: جشنواره تئاتر خياباني مريوان بايد به سوي اهداف متعالي خود حرکت کند

وظيفه صداوسيماست که به دولت دوازدهم کمک کند

در اختتاميه بيستمين جشنواره استاني صداوسيما چه گذشت

برگزاري پنجمين همايش کتابداران کتابخانه هاي عمومي غرب کشور در سقز

دبيرخانه دائمي جشنواره بين المللي بازي‌هاي بومي محلي در مريوان افتتاح شد

دانشگاه کردستان با دانشگاه آلبورگ دانمارک تفاهم نامه همکاري امضا کرد

هيأت‌هاي انديشه‌ورز در استان‌ها تشکيل شود

کتاب هاي درسي در استان کردستان از روز دوشنبه توزيع مي شود

حضور 6 کشور در دوازدهمين جشنواره بين المللي تئاتر خياباني مريوان

رويدادهايي خبري پنجشنبه 16 شهريور در استان کردستان

رسانه ملي در استان‌ها به تريبون مقامات تبديل نشود

اردوهاي جهادي در روستاها مانع مهاجرت به شهر مي شود

ارتقاي فرهنگ عمومي جامعه نيازمند استفاده از ابزارهاي جديد است

فرهنگ مقاومت در کشور تقويت شود

شوراي فرهنگ عمومي مبلغ و مروج فرهنگ کار در جامعه باشد

تاکيد بر پرهيز از مچ‌گيري و تسويه‌حساب‌ در اخبار صداوسيما

اعتياد به فضاي مجازي جامعه و خانواده ها را تهديد مي کند

مقوله ايثار و شهادت در کردستان به فرهنگي عمومي تبديل شده است

چالش براي اراده انسان در انتهاي خيابان دهم

رويدادهايي خبري چهارشنبه 15 شهريور در استان کردستان

آغاز پنجمين جشنواره تئاتر خياباني و کنسرت هنرمند کُرد عراقي در سقز

شبکه‌هاي استاني ظرفيت بازآفريني تنوع فرهنگي را دارند

ظرفيت‌هاي فرهنگي کردستان سرمايه بزرگي براي ايران است

ايجاد يک رسانه تصويري فراگير در کردستان ضروري است

رسانه‌ها در راستاي فرهنگ مقاومت فعاليت کنند

مجاهدت‌هاي صورت گرفته در کردستان وصف ناشدني است

بيستمين جشنواره توليدات راديويي و تلويزيوني مراکز استان‌ها آغاز شد