آخرین اخبار

اقتصادي

واحدهای مسکن مهر استان کردستان از ایمنی کافی برخوردارند

کرد آنلاین - سنندج - مدیر مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی کردستان گفت: ایمنی واحدهای مسکن مهر استان پس از وقوع زلزله غرب کشور مورد بررسی قرار گرفتند و مشکل خاصی در این واحدها مشاهده نشد.

صید ماهی قرمز 20 کیلوگرمی در دریاچه زریبار مریوان

کرد آنلاین - سنندج - مدیر امور شیلات و آبزیان جهاد کشاورزی کردستان گفت: اعضای تعاونی صیادان زریبار توانستند یک قطعه ماهی 20 کیلوگرمی `پینگ هد` (سرگُنده) را صید کردند.

82 حلقه چاه آب غیر مجاز در کردستان مسدود شد

کرد آنلاین - سنندج - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان گفت: در 20 ماه گذشته (سال 95 تاکنون) 82 حلقه چاه غیر مجاز در روستاهای اطراف شهرستان های سنندج و قروه شناسایی و با حکم قضایی مسدود شدند.

افزایش شفافیت و انضباط از ویژگی های لایجه بودجه 97 است

کرد آنلاین - سنندج - رئیس سازمان برنامه و بودجه کردستان گفت: اصلاحات ساختاری، انضباط و شفافیت، توجه به اشتغال و تولید، تمرکز بر عدالت اجتماعی و حذف فقر مطلق از ویژگی های بازر لایجه بودجه 97 است.

ایران - ایکاردا نسخه شفابخش زراعت دیم کردستان در شرایط خشکسالی

کرد آنلاین - سنندج - طرح ایران - ایکاردا با هدف افزایش 25 درصدی تولید محصولات دیم کشور در شرایط کم آبی و خشکسالی است که استان کردستان با سهم 342 هزار هکتاری در این طرح می تواند گامی بزرگ در افزایش تولید محصولات کشاورزی بر دارد.

100 روستای کردستان تا پایان امسال گازدار می شوند

کرد آنلاین - سنندج - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان گفت: تاکنون به یک هزار و 39 روستای استان گازرسانی شده و 100 روستای دیگر هم تا پایان امسال از نعمت گاز بهره مند می شوند.

سهم کردستان در لایجه بودجه 97 به 3.44 درصد افزایش یافته است

کرد آنلاین - سنندج - رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان گفت: در لایحه بودجه سال آینده سهم این استان از اعتبارات عمرانی از 2.4 درصد سال 96 به 3.44 درصد رسیده تا اهداف دولت از رویکرد عدالت محوری و اصلاح ساختار بودجه تحقق یابد.

تولید عسل در کردستان 14 درصد افزایش یافت

کرد آنلاین - سنندج - سرپرست معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: تولید عسل در این استان امسال با 14 درصد افزایش به یک هزار و 323 تن رسید.

100 میلیارد تومان برای تصفیه خانه فاضلاب در کردستان هزینه شده است

کرد آنلاین - سنندج - مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری کردستان گفت: در مجموع 100 میلیارد تومان اعتبار تا پایان سال گذشته برای احداث تصفیه خانه های فاضلاب در مدار و در حال اجرای این استان هزینه شده است.

کاهش یک درصدی تلفات برق، سه هزار میلیارد ریال به اقتصاد برق کمک می کند

کرد آنلاین - سنندج - معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر گفت: در صورت کاهش یک درصدی تلفات برق در شبکه های توزیع، تا سه هزار میلیارد ریال به اقتصاد برق کمک می شود؛ بنابراین باید به سمتی حرکت کنیم که تلفات کاهش یابد.

شناسایی ظرفیتها، توانمندسازی و اتصال به بازار سه گام مهم جهاددانشگاهی در اجرای طرح توسعه مشاغل خانگی

کرد آنلاین - رییس جهاددانشگاهی استان کردستان گفت: بحث آماده سازی و زمینه سازی برای استفاده افراد از مشاغل خانگی برای رسیدن به شغل پایدار را ...

86 هزار هکتار از مزارع کردستان تحت پوشش بیمه محصولات کشاورزی قرار گرفت

کرد آنلاین - سنندج - معاون خدمات بیمه ای بانک کشاورزی کردستان گفت: 86 هزار هکتار از مزارع این استان تحت پوشش بیمه قرار گرفته و علاوه بر آن نام نویسی از طرح جدید بیمه پایه محصولات کشاورزی نیز در استان آغاز شده است.

افزایش 6 درصدی مصرف C.N.G در کردستان

کرد آنلاین - مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه کردستان با اشاره به مصرف 123 میلیون و 400 هزار مترمکعب ...

مصرف گاز C.N.G در کردستان 6 درصد افزایش یافته است

کرد آنلاین - سنندج - مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه کردستان گفت: امسال 123 میلیون و 400 هزار مترمکعب گاز CNG در استان مصرف شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 6 درصد بیشتر است.

15 طرح با هدف جبران کمبود آب سفره های زیرزمینی در کردستان اجرا می شود

کرد آنلاین - سنندج - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان کردستان گفت: به منظور جبران کمبود آب سفره های زیر زمینی و جلوگیری از مصرف بی رویه آب، 15 طرح احیا و تعادل بخشی آب در این استان اجرا شده است.

کشت گندم در 548 هزار هکتار از اراضی کشاورزی کردستان

کرد آنلاین - سنندج- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: در سال زراعی جاری 548 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان به کشت گندم دیم و آبی اختصاص پیدا کرده است.

میزگرد ایرنا / اجرای مقررات ساختمان سازی و ارتقای فرهنگ عمومی ضرورت ایمنی در مقابله زلزله

کرد آنلاین - سنندج - ایمنی ساختمان های مسکونی در شهرها و روستاها عمده فاکتور کاهش تلفات جانی و مالی هنگام وقوع زلزله است و به عقیده برخی صاحب نظران این عرصه تقویت ضمانت اجرایی قوانین و مقررات ساختمان سازی و کمرنگ بودن آموزش عمومی، حلقه های مفقوده در ساخت بناهای کیفی و ایمن است.

بانک قرض الحسنه مهر ایران در کردستان امسال به 11 هزار نفر تسهیلات پرداخت کرده است

کرد آنلاین - سنندج - مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در استان کردستان گفت: امسال به 11 هزار نفر از متقاضیان کردستانی معادل یک هزار و 400 میلیارد ریال، تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شده است.

اجرای 2 طرح پرورش ماهی در قفس شناور در استان کردستان

کرد آنلاین - سنندج - مدیر امور شیلات و آبزیان جهاد کشاورزی کردستان گفت: برای نخستین بار 2 طرح پرورش ماهی سردآبی در قفس شناور در سدهای غیر شرب این استان اجرا و به بهره برداری رسید.

جواز احداث 53 طرح تولیدی کشاورزی با ظرفیت ایجاد 159 شغل در کردستان صادر شد

کرد آنلاین - سنندج - معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: امسال جواز احداث 53 واحد تولیدی دام، شیلات وصنایع تبدیلی در استان صادر شد که با بهره برداری از آنها 159 شغل مستقیم ایجاد می شود.

261 جواز تاسیس واحدهای صنعتی در استان کردستان صادر شد

کرد آنلاین - سنندج - سرپرست معاونت امور صنایع، سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: امسال 261 مجوز تاسیس، طرح و توسعه واحد صنعتی در این استان صادر شده و 48 واحد نیز پروانه بهره برداری دریافت کرده اند.

فرصت شغلی برای 100 نفر در بیجار فراهم شد

کرد آنلاین - سنندج - رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیجار گفت: با تصویب طرح های اشتغالزایی در کارگروه اشتغال شهرستان و با حمایت دولت دوازدهم، برای 100 نفر در این شهرستان فرصت اشتغال ایجاد شد.

دفاتر تسهیلگری سرمایه گذاری در بافت فرسوده شهرهای استان کردستان راه اندازی شود

کرد آنلاین - سنندج - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان گفت: دفاتر تسهیلگری در همه شهرهای استان با هدایت و نظارت راه و شهرسازی و شهرداری فعال شوند تا سرمایه گذاران علاقه مند را جهت سرمایه گذاری در بافت های فرسوده شهرها تشویق کنند.

بهره مندی استان کردستان از منابع آب کم است

کرد آنلاین - سنندج - نماینده ولی فقیه در استان کردستان بهره مندی استان از منابع آب را بسیار کم دانست و گفت: 85 درصد اراضی استان به صورت دیم کشت می شود که این امر در خور استان کردستان نیست.

افزایش تزانزیت کالا از گمرکات کردستان، زمینه ای برای توسعه بیشتر

کرد آنلاین - گمرک و درآمدی که از محل دریافت عوارض ترانزیت کالا، صادرات و واردات کالا بدست می آید تاثیر زیادی در توسعه اقتصادی هر منطقه ای دارد و برای استانی مرزی مانند کردستان که کمتر توسعه یافته است، این موضوع اهمیتی دو چندانی دارد.

320 میلیارد ریال برای تامین زیرساخت های مخابرات بانه هزینه شد

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - مدیر عامل مخابرات استان کردستان گفت: در 4 سال گذشته به منظور بهبود زیرساخت های مخابراتی شهرستان بانه 320 میلیارد ریال در حوزه های سیار، سویچ، دیتا و تلفن ثابت هزینه شده است.

معاون استاندار کردستان: بستر سرمایه گذاری در بانه فراهم است

کرد آنلاین - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان گفت: وجود مجتمع های تجاری، طبیعت بکر و آداب و رسوم پیش زمینه ای برای حضور و سرمایه گذاری بخش خصوصی در شهرستان بانه را فراهم کرده است.

کاهش70 درصدی آتش سوزی در مراتع و جنگل های کردستان

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان گفت: امسال وقوع آتش سوزی در مراتع و جنگل های این استان در مقایسه با سال قبل 70 درصد کاهش پیدا کرده است.

امسال چهار میلیون مرسوله توسط پُست کردستان جابجا شده است

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - سرپرست اداره کل پست کردستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون (فروردین تا آبان)، حدود چهار میلیون مرسوله (صادره و وارده) با بیش از 473 تُن وزن توسط پُست این استان جابجا شده است.

توسعه کشاورزی در کردستان نیازمند بهسازی و نوسازی شبکه های آبیاری

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - کشاورزی از اصلی ترین منابع درآمدی کردستان محسوب می شود و نیاز است با هدف توسعه اقتصادی استان در این بخش، به بهسازی و نوسازی شبکه های آبیاری زمین های زراعی توجه ویژه ای شود.

انهدام 41 باند قاچاق کالا در کردستان

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان گفت: از اول سال جاری تا پایان آبان ماه 41 باند قاچاق کالا در استان متلاشی شده که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته 13درصد رشد داشته است.

جمع آوری 2.3 میلیارد تومان زکات در سنندج

کرد آنلاین - دبیر شورای زکات شهرستان سنندج گفت: 2 میلیارد و 300 میلیون تومان زکات در هشت ماهه نخست امسال در سنندج جمع آوری شده است ...

ماندگاری روستاییان در کردستان نیازمند توجه بیشتر دولت برای تامین آب

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - خشکسالی های اخیر موجب کاهش منابع آبی در استان کردستان به ویژه در روستاها و در نتیجه کوچ روستاییان به شهرها شده است بنابراین نیاز است اعتبارات بیشتری به بحث تامین آب و ساماندهی فاضلاب این مناطق اختصاص یابد.

استاندار: توسعه راه های کردستان توسعه همه جانبه را بدنبال دارد

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا- استاندار کردستان عمده ترین مشکل استان را راه های ارتباطی دانست و گفت: احداث و اتصال خط راه آهن و توسعه راه ها، زمینه توسعه همه جانبه استان را فراهم می کند.

جاده های کردستان هنوز هم با رهگذران نامهربانی می کند- عبدالله رحمانی

کرد آنلاین - تردد در گردنه ها و جاده های کردستان به دلیل کوهستانی بودن و شرایط جغرافیایی خاص این منطقه اغلب با حوادثی همراه است و هنوز هم جاده های این استان با رهگذرانش نامهربانی می کند.

بانه نسبت به شاخص های توسعه کشور عقب است

کرد آنلاین - سنندج- ایرنا - فرماندار شهرستان بانه گفت: با وجود مشکلات موجود شاخص های توسعه با شرایط کنونی شهرستان بانه همخوانی ندارد و نسبت به شاخص توسعه کشور عقب هستیم.

ایجاد اشتغال و درآمد پایدار از نیازهای مهم استان کردستان است

کرد آنلاین - عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: ایجاد اشتغال برای جوانان و ایجاد درآمد پایدار برای مردم به ویژه روستائیان از مهمترین نیازهای استان کردستان است.

کردستان دارای فقط 195 کیلومتر بزرگراه است

کرد آنلاین - مدیرکل راه و شهرسازی استان کردستان با اشاره به اینکه براساس این ارزیابی16 هزار کیلومتر شبکه بزرگراهی در کشور داریم ...

ضرورت اجرایی کردن سند توسعه کردستان

کرد آنلاین - نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران گفت: درخواست ما از دولت و کمیسیون برنامه و بودجه این است که کمک کنید کردستان با ...

شهرداری های کردستان سه هزار میلیارد ریال بدهی دارند

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کردستان گفت: شهرداری های این استان سه هزار میلیارد ریال بدهی دارند که 2 هزار و 800 میلیارد ریال مطالبات پیمانکاران و 200 میلیارد ریال هم مربوط به معوقات حقوق پرسنل این نهادها است.

50 درصد از واحدهای تولیدکردستان خرد هستند

کرد آنلاین - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: 827 واحد تولیدی در کردستان وجود دارد که متاسفانه 50 درصد آن‌ها، واحدهای خرد محسوب ...

فاصله استان های کمتر توسعه یافته و برخوردار کاهش یابد

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - استاندار کردستان اختلاف توسعه یافتگی در استان های مختلف کشور را غیرقابل قبول خواند و گفت: باید فاصله استان های کمتر توسعه یافته و استان های برخوردار در کشور کاسته شود.

نرخ بیکاری کردستان در سال گذشته، 16،3 درصد بوده است

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان گفت: نرخ بیکاری این استان در سال گذشته، 16،3 درصد بوده است در حالیکه این رقم در کشور، 12،6 درصد است.

اعتبارات در کشور باید به طور عادلانه توزیع شود

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توسعه مناطق کمتر توسعه یافته فقط با سرمایه گذاری میسر است گفت: دولت باید اعتباراتی را که مجلس برای سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال به تصویب می رساند به طور عادلانه بین مناطق مختلف کشور توزیع کند.

شکاف بزرگ اقتصادی بین چند استان کشور بدون بودجه تعادلی بزرگتر می شود

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: شکاف بزرگ اقتصادی بین چند استان کشور با دیگر استان ها وجود دارد که اگر بودجه های تعادلی در این خصوص اختصاص داده نشود این شکاف ها بزرگ تر می شود.

اخبار خواندنی

80 درصد صادرات کردستان محصولات سایر استان‌هاست/ ضرورت توجه جدی دولت به بخش خصوصی

کردستان در حاشیه توسعه است/ توسعه نیافتگی کردستان ظلم به توسعه ملی است

میزان بیکاری در کردستان 48 درصد است

فرودگاه سقز تا دو سال آینده به بهره برداری می‌رسد

مشوق‌های لازم برای جذب سرمایه گذاران خارجی در کردستان وجود ندارد

استان‌های مرزی کشور نیازمند بودجه‌‌های ملی هستند

بسیاری از زیرساخت‌های کردستان دارای ضعف است

معاون وزیر: 10 هزار میلیارد ریال برای حمایت از صادرات کشاورزی پیش بینی شده است

استاندار: توسعه کشاورزی کردستان نیازمند حمایت جدی وزارت جهاد است

شرکت های توانمند صادرات محصولات کشاورزی در کردستان مستقر شود

رئیس جدید جهاد کشاورزی کردستان معرفی شد

کشاورزی کشور بر اصل بهره وری استوار است

مشکلات تولیدکنندگان خرد کشاورزی باتشکیل تشکل و تعاونی قابل حل است

کاهش دام سبک در کردستان توسعه حاشیه نشینی و تخلیه روستاها را به دنبال داشت است

معاون وزیر: اساس کشاورزی ایران بر بهره وری استوار است

44 هزار خانوار کردستانی تا سال 1400 از نعمت گاز برخوردار می شوند

375 میلیارد تومان پروژه آب و خاک در کردستان در حال اجراست

اقدامات پیشگیرانه به منظور جلوگیری از یخ زدگی کنتور آب ضروری است

آموزش مستمر نیاز اصلی تعمیرکاران خودرو

شرکت گاز کردستان از واحدهای تولیدی و اقتصادی حمایت می کند

140 روستای شهرستان بیجار از نعمت گاز برخوردار هستند

بانک ها، جذب اعتبارات اشتغالزایی روستایی را در اولویت کاری خود قرار دهند

400 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به بانه اختصاص یافت

400 هزار لیتر نفت سفید از کردستان به مناطق زلزله زده کرمانشاه ارسال شد

9 کوچه ناحیه منفصل شهری قلعه در قروه آسفالت شد

خرید 31 هزار تن چغندر قند در شهرستان سقز

کشف بیش از 10 میلیارد ریال کالای قاچاق در مرز‌های کردستان

6 هکتار از اراضی پارک جنگلی نوروز بانه بذر پاشی شد

اقتصاد دانش بنیان نقش مهمی در اشتغال پایدار دارد

کردستان، استان پیشرو کشور در اجرای طرح رفع تداخل اراضی ملی و کشاورزی

نخود انتظاری در 10 هزار هکتار از اراضی کردستان کشت می شود

657 مورد بازرسی از سطح بازار و واحدهای تولیدی کردستان صورت گرفته است

جشنوارۀ انتخاب قوچ برتر نژاد کُردی در سقز برگزار شد

200 هزار هکتار از اراضی کشت پاییزه کردستان سبز شد

تردد در گردنه ژالانه محور سروآباد، پاوه تنها با زنجیر چرخ ممکن است

امام جمعه سنندج: توسعه وقف از نیازهای اصلی جامعه امروز است

596 میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی کردستان پرداخت شد

رسیدن شاخص راه آسفالته روستایی کردستان به میانگین کشوری نیازمند پنج هزار میلیارد ریال اعتبار است

توزیع بیش از 90هزار لیتر نفت سفید در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه

تولید و برداشت 6 هزار تن انار در کردستان

افزایش 15 درصدی کشف داروی قاچاق در کردستان

افزایش پهنای باند پرسرعت اینترنت درشهرستان بیجار

مه بر جاده های ارتباطی استان کردستان سایه افکنده و باعث کاهش دید شده است

2 خبر از شهرستان دیواندره

ایجاد شرکت تعاونی برای افزایش تولید توتون مرغوب در کردستان ضروری است

15 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان کمیته امداد سروآباد پرداخت شد

بانک ها زمان بررسی پرونده های اشتغالزایی را به حداقل ممکن برسانند

خبرهایی از استانداری کردستان

آغاز برداشت زعفران در بانه

مدیرکل غله: 99 درصد از مطالبات گندمکاران کردستان پرداخت شد

کشف 80 مورد تخلف در بازرسی از بازارهای کردستان

تخصیص 60 میلیارد ریال برای اجرای طرح زمستانی راهداری کردستان

کمک آبفای کردستان به تامین آب شرب گیلانغرب و سرپل ذهاب

پرداخت 87 درصدی پول گندم به گندم کاران کردستانی

27 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان کمیته امداد مریوان پرداخت شد

بیش از 99 درصد از بهاء گندم کشاورزان کردستان پرداخت شده است

کمک 600 میلیون تومانی جهاد کشاورزی کردستان به زلزله زدگان کرمانشاه

17 مورد بنای غیر مجاز در اراضی زراعی و باغی قلع و قمع شد

17 مورد بنای غیر مجاز در اراضی زراعی و باغی کردستان تخریب شد

مبارزه با پولشویی در کشور مغفول مانده است/ ضرورت شفافیت سازی در این موضوع

کردستان سه هزار واحد مسکونی مناطق زلزله زده کرمانشاه را بازسازی می کند

فرماندار قروه: ایجاد اشتغال تضمین کننده سلامت جامعه است

بیجار ظرفیت خوبی برای کارآفرینی در تولید مواد غذایی با محوریت نان دارد

تشکیل کمیته جمع آوری کمک‌های تجار، اصناف، صنعتگران و معدن داران کردستانی برای کرمانشاه

کشت زعفران، انقلابی در کاهش مصرف بی رویه آب در بخش کشاورزی

رشد 22 درصدی ارزش ریالی کالاهای صادر شده از گمرکات کردستان

زلزله هیچ آسیبی به سدها و تاسیسات آبی کردستان وارد نکرده است

اختصاص 23 میلیارد ریال اعتبار برای اشتغالزایی در شهرستان بیجار

2983 هزار تن صادرات در استان کردستان

شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی کردستان آماده ارسال فرآورده به مناطق زلزله زده است

نماینده ولی فقیه در کردستان: باید تراز مبادلات در بازارچه های مرزی مثبت شود

استاندار: سهم 2 درصدی کردستان از صادرات در کشور ناچیز است

استاندار: بانک‌های کردستان برای رونق تولید به صحنە بیایند

برگزاری نشست "نقش نخبگان و دانشگاهیان در تحقق اقتصاد مقاومتی" در سنندج

صادرات در استان کردستان راضی کننده نیست

پتانسیل های مادی و فیزیکی دولتی در مسیر توسعه اقتصادی قرار نگرفته است

سرمایه گذار سرباز اقتصادی است/لزوم حرکت بانک ها در مسیر مطلوب

سدها و تأسیسات آبی استان کردستان سالم هستند

فرماندار: آمار بیکاری در سروآباد از میانگین استانی و کشوری پایین تر است

سلامت جامعه در ارتباط با زباله‌های شهری از دغدغه‌های شورا شهر است

سهم کردستان از تسهیلات اشتغالزایی در روستاها، 300 میلیارد تومان است

اولین قدم برای اجرایی شدن یکی از خواسته های کارگران مرز باشماق برداشته شد

طرح های تولیدی بیش از 60 درصد پیشرفت تا پایان سال پروانه بهره برداری بگیرند

پرداخت 254 فقره وام ازدواج توسط کمیته امداد کردستان

دریافت 15 درصد هزینه‌های تأمین و انتقال آب در حواشی شهرها از مشترکان

پاییز امسال کردستان بوی خشکسالی می دهد

دریاچه طبیعی آلوت بانه میزبان 11 هزار قطعه بچه ماهی شد

11 هزار قطعه بچه ماهی پرورشی در دریاچه آلوت بانه رها سازی شد

مختومه شدن 4698 پرونده در سازمان تعزیرات حکومتی کردستان

احداث 171 کیلومتر بزرگراه، جنب و جوش کردستان برای توسعه

997 کنتور هوشمند برق برای مشترکان در کردستان نصب شده است

پروژه آربابالند بانه / دیوار بلند معارضین یا کم کاری مجری

یک مسئول: ارائه خدمات اینترنت پرسرعت در روستاها گسترش می یابد

اختصاص 51 میلیارد ریال اعتبار در حوزه ارتباطات سروآباد و مریوان

بانك ها با اتخاذ رویه‌ سهل‌گیرانه در اعطای تسهیلات، از تولید در استان حمایت کنند

برای رفع موانع تولید، دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها سرعت کار خود را بالا ببرند

بازدید استاندار از تونل باغان در مسیر جاده سنندج - مریوان

پروژه مسیر سنندج به مریوان تا سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید

مریوان به کارگاه عمرانی تبدیل شده است

جوان سنندجی، صنعت را به خدمت هنر در آورد

بزرگترین پایانه سوخت بخش خصوصی در کردستان به بهره برداری رسید

استاندار کردستان: مرز باشماق مریوان ساماندهی می شود

بزرگترین پایانه نفتی غرب کشور در مرز باشماق افتتاح شد

مرز باشماق ساماندهی می شود

کمبود فضا در مرز باشماق به صادرات لطمه وارد کرده است

صادرات 49 محموله دامی از کردستان منطبق با استاندارهای جهانی

رویکرد مثبت نسبت به آب توسعه استان را به همراه دارد

طرح ارتقا و توسعه فاضلاب مریوان و 10 روستای حاشیه زریبار آغاز شد

احداث پالایشگاه و کارخانه پتروشیمی در مریوان متوقف می شود

5 تصفیه خانه در استان کردستان در دست احداث است

فاز دوم تصفیه خانه فاضلاب شهری مریوان کلنگ زنی شد

نبود اشتغال مشکل اصلی روستائیان کردستان است

60 درصد اعتبارات اشتغالزایی درکردستان توزیع شهرستانی خواهد شد

رونق تولید و اشتغال در روستاها بهترین راه حل توسعه شهرهاست

نرخ بیکاری کردستان در بهار سالجاری 13.7 بوده است

ارزیابی عملکرد مدیران استان بستگی به عملکرد آنان در جذب اعتبارات اشتغالزایی دارد

امسال بیش از 33 هزار فرصت شغلی باید در استان کردستان ایجاد شود

کشف هفت هزار و 700 میلیارد ریال فرار مالیاتی از حساب های اجاره ای در کردستان

اصلاح گردنه صلوات آباد از پروژه های اولویت دار کردستان است

بازرسی های کردستان از مرز 2000 مورد گذشت

ساکنان 13 روستای بخش سرشیو مریوان صاحب دفترچه کولبری می شوند

امسال 15 واحد صنعتی در کردستان، گازدار شده است

دشت قروه مستعد برای کشت چغندرقند

استفاده از کودهای بیولوژیک در تولید گندم ضروری است

گندمکاران کردستانی 28 درصد بیشتر از میانگین کشوری مطالبه خود را دریافت کردند

شناسایی 400 حلقه چاه غیر مجاز آب در شهرستان بیجار

بیش از 33 هزار بنگاه اقتصادی در سامانه بهین یاب ثبت نام کردند

نماینده مجلس: شهرک های صنعتی استان کردستان فقط نام صنعتی را یدک می کشند

گام بلند مددجوی نوجوان بیجاری برای تولید و خودکفایی

394 زن مددجوی کردستانی شاغل شدند

عملیات اجرایی شهرک صنعتی شماره 4 سنندج آغاز شد

پیمانکاران بومی اجرای 90 درصد طرح های راهسازی استان کردستان را بر عهده دارند

اجرای طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی برای 2600 نفر در استان کردستان

آمادگی جایگاههای عرضه سوخت کردستان برای خدمت رسانی به زائران اربعین

استاندار: توسعه کردستان به بودجه جهشی نیاز دارد

خدمات شرکت گاز کردستان به دفاتر پیشخوان واگذار می شود

گرد و غبار پرواز صبح فرودگاه سنندج به تهران را لغو کرد

عملیات اجرایی گازرسانی به 6 روستای شهرستان سروآباد آغاز شد

معیشت و ایجاد نشاط بانوان روستایی مستلزم توجه بیشتر است

531 هزار هکتار مزارع کردستان زیر کشت پاییزه گندم می رود

پیش بینی تولید 284 هزار تُن سیب زمینی در کردستان

اجرای طرح واکسیناسیون طیور روستایی بر علیه بیماری نیوکاسل در کردستان

پنجمین دوره نمایشگاه منطقه ای صنایع دستی در سنندج افتتاح شد

اختصاص 9 میلیارد تومان تسهیلات به 12 طرح اشتغالزا در روستاهای کردستان

کارخانه تولید کولر گازی در بانه بهره برداری شد

15 آبان؛ آخرین مهلت ثبت نام در سامانه بهین یاب

تصویب 1200 میلیارد تومان تسهیلات برای توسعه اشتغال در کردستان

همکاری دانشگاه و شرکت‌ها موجب پاسخگویی به ضرورت‌های جامعه می‌شود

معضلات حوزه گردشگری استان کردستان و راهکارهای توسعه آن

كردستان می تواند به عنوان قطب تولید پروتئین كشور معرفی شود