آخرین اخبار

اقتصادي

اراضی در شهرک های صنعتی استان کردستان با 50 درصد تخفیف واگذار می شود

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی کردستان گفت: اراضی صنعتی در شهرک های صنعتی شهر صاحب شهرستان سقز، دیواندره و مریوان به منظور تشویق سرمایه گذاران با 50 درصد تخفیف واگذار می شود.

آغاز سرشماری کلنی‌های زنبور عسل در کردستان

کرد آنلاین - مدیر دام و طیور سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: سرشماری کلنی‌های زنبور عسل در کردستان همزمان با سراسر کشور آغاز شد. ...

توسعه با اقتصاد مقاومتی رونق می گیرد/محرومیت زدایی با هسته جهادی

کرد آنلاین - قروه- فرمانده سپاه قروه اقتصاد مقاومتی را تنها راه برون رفت از مشکلات معیشتی دانست و بر روند محرومیت زدایی در کنار ایجاد هسته های جهادی اثربخش برای توسعه همه جانبه تأکید کرد.

استاندارد باید به یک مطالبه مردمی تبدیل شود

کرد آنلاین - معاون ارزیابی و کیفیت سازمان استاندارد کشور گفت: استاندارد باید به یک مطالبه مردمی تبدیل شود و نظارت را بر عهده خود مردم قرار ...

سلامت شهروندان خط قرمز استاندارد است/ 41 میلیون ریال کالای غیر استاندارد در سروآباد توقیف شد

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - مسئول نمایندگی اداره استاندارد در سروآباد با بیان اینکه سلامت شهروندان خط قرمز استاندارد است، گفت: در 6 ماهه نخست امسال 41 میلیون ریال کالای غیر استاندارد در سطح این شهرستان شناسایی، جمع آوری و توقیف شد.

180 هزار متر مربع از اراضی دولتی در محدوده شهرهای کردستان رفع تصرف شد

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - مدیر املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی کردستان گفت: امسال 180 هزار مترمربع از اراضی دولت در محدوده شهرهای کردستان در قالب 50 فقره پرونده رفع تصرف شده است.

مشارکت مردم باعث توسعه طرح های شهید شوشتری در استان شده است

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - فرمانده سپاه بیت المقدس استان کردستان گفت: مشارکت مردم در اجرای پروژه های طرح شهید شوشتری بسیار خوب بوده و همین امر باعث توسعه و اجرای بیشتر پروژه ها این طرح شده است.

نجات 35 هکتار زمین کلزا در کامیاران نیازمند اقدام شرکت آب منطقه ای است

کرد آنلاین - سنندج- ایرنا- رئیس جهاد کشاورزی شهرستان کامیاران با اشاره به کشت کلزا در 35 هکتار زمین در پایاب سد زیویه گفت: با توجه به اینکه در این مزارع با مشکل افت فشار آب مواجه شده ایم برای نجات این مزارع نیاز به اقدام سریع آب منطقه کردستان است.

130 هزار شغل در صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کشور ایجاد می شود

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - مدیر روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کشور گفت: این سازمان طی سال جاری 130 هزار شغل در کشور ایجاد می کند که برای اجرای آن از سیاست های تشویقی از جمله اعطای تخفیف 10 درصدی و معافیت مالیاتی در مناطق توسعه نیافته استفاده می کند.

برقراری امنیت بستر توسعه اقتصادی را فراهم می کند

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - مدیر کل صنعت معدن و تجارت استان کردستان گفت: برقراری امنیت و خدمات ارزشمند نیروی انتظامی بستر توسعه اقتصادی جامعه را فراهم می کند.

فعالیت 3500 واحد صنفی بدون پروانه در کردستان به اقتصاد جامعه می زند

کرد آنلاین - سنندج- ایرنا- فرمانده انتظامی استان کردستان با اشاره به فعالیت سه هزار و 500 واحد صنفی بدون پروانه در کردستان گفت: این تعداد واحد صنفی بدون پروانه می تواند به اقتصاد جامعه ضربه بزند.

سالانه 10 هزار پرونده قاچاق کالا، صنفی و بهداشتی در کردستان تشکیل می شود

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - مدیرکل تعزیرات حکومتی کردستان گفت: سالانه بیش از 10 هزار پرونده قاچاق کالا، صنفی و بهداشتی در اداره های تابعه در شهرستان های استان تشکیل می شود.

امسال 510 میلیارد ریال کالای دارای علامت استاندارد از کردستان صادر شده است

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - مدیرکل استاندارد کردستان گفت: در 6 ماهه اول امسال، 510 میلیارد ریال کالای دارای علامت استاندارد از استان صادر شده است که نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته، 9 درصد کاهش نشان می دهد.

توسعه کردستان نیازمند تخصیص بودجه های جهشی است

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - نماینده مریوان و سروآباد یکی از مشکلات مهم استان کردستان را در زمینه زیرساخت ها دانست و گفت: پیشرفت و توسعه کردستان نیازمند تخصیص بودجه های ملی و جهشی است.

طرح جامع حمل و نقل شهر سنندج تصویب شد

کرد آنلاین - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان با بیان اینکه طرح جامع حمل و نقل شهر سنندج توسط وزارت کشور و دولت در استان پیگیری و به ...

کتیرای کردستان قربانی خام فروشی و نبود صنایع تبدیلی

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - گَوَن زارهای مرغوب و پرتراکم کردستان در بین بهره برداران کتیرا از شهرت خاصی برخوردار بوده اما این محصول مرغوب هر سال قربانی خام فروشی و نبود صنایع تبدیلی در استان می شود.

ظرفیت شهرک های صنعتی در واحدهای صنعتی کوچک و متوسط مورد استفاده قرار می گیرد

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - معاون برنامه ریزی شرکت شهرک های صنعتی کردستان گفت: از ظرفیت شرکت شهرک های صنعتی به منظور حمایت نرم افزاری و آموزش در واحدهای صنعتی کوچک و متوسط استفاده می شود.

696 میلیارد ریال برای سرمایه گذاری طرح های کشاورزی کردستان پرداخت شد

کرد آنلاین - سنندج – ایرنا – معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهادکشاورزی کردستان گفت: طی سال جاری 696 میلیارد ریال تسهیلات برای افزایش سرمایه گذاری های بخش کشاورزی کردستان پرداخت شده است.

خسارت جزئی سرمای به بخش کشاورزی کردستان

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی کردستان گفت: خسارت سرمای هفته قبل به محصولات کشاورزی استان جزئی و بیشتر بر روی اندام های بالایی بوته ها بوده است.

کردستان 982 هزار تن ذخیره قطعی باریت دارد/ مجوز فرآوری سه معدن صادر شد

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - سرپرست امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با بیان اینکه مجوز فرآوری برای سه معدن باریت در استان صادر شده است گفت: هم اکنون کردستان از 982 هزار تن ذخیره قطعی این ماده معدنی برخوردار است.

توضیح شرکت برق کردستان درباره گزارش تصویری منتشر شده در ایرنا

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان در خصوص گزارش تصویری منشر شده در خبرگزاری ایرنا در مورد وضعیت نامناسب شبکه برق شهرک سامان کامیاران، توضیحاتی ارائه داد.

واگذاری انشعابات به ساخت و سازها نیازمند اخذ استعلامات لازم است

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان گفت: دستگاه های خدمات رسان برای واگذاری انشعاب به ساخت و سازهای غیرمجازی که پیش از این احداث شده اند، باید استعلامات لازم از شهرداری اخذ و از واگذاری امتیاز به ابنیه در مسیر معابر خودداری کنند.

90 کیلومتر راه روستایی در کردستان احداث شد

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - مدیرساخت و توسعه راه اداره کل راه های و شهرسازی کردستان گفت: 90 کیلومتر از 160 کیلومتر برنامه احداث راه های روستایی کردستان در نیمه نخست سال جاری احداث شده است.

سرانه مصرف تخم مرغ در کردستان 11 کیلوگرم است

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی کردستان سرانه مصرف تخم مرغ در استان را 11 کیلوگرم عنوان کرد و افزود: این در حالی است که سرانه مصرف تخم مرغ در کشورهایی مانند مالزی، ژاپن و مکزیک 19 کیلوگرم است.

نیم میلیون هکتار اراضی کردستان زیر کشت پاییزه می رود

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - معاون امور زراعت سازمان جهاد کشاروزی کردستان گفت: بیش از 562 هزار و 500 هکتار از اراضی استان در سال زراعی 97 - 96 با تنوع سه نوع محصول زراعی زیر کشت پاییزه می رود.

452 میلیون دلار کالای غیرنفتی از مرزهای استان کردستان صادر شد

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: صادرات مستقیم و غیر مستقیم غیر نفتی از مرزهای این استان در نیمه نخست سال جاری از مرز 452 میلیون دلار گذشت.

فرماندار: اقتصاد بانه باید از تک محوری خارج شود

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - فرماندار بانه گفت: اقتصاد بانه در 2 دهه اخیر تک بعدی و به سمت بازار و تجارت مرزی گرایش پیدا کرده که برون رفت از این رویه و خارج شدن از اقتصاد تک محوری، نیازمند تقویت بخش کشاورزی و تولید در این شهرستان است.

گردشگری از زمینه‌های رونق بخش اقتصادی است

کرد آنلاین - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان گفت: امروز یکیاز زمینه‌های توسعه اقتصادی در دنیا، صنعت پاک ...

افزایش 16 درصدی تولید عسل در کردستان

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: پیش بینی می شود میزان تولید عسل در استان در مقایسه با سال قبل 16 درصد افزایش پیدا کند.

تا پایان امروز مجموع کل پرداخت وجه گندم کشاورزان به 599 میلیاردتومان می رسد/ پرداخت 100 میلیارد تومان وجه خرید گندم تا پایان امروز

کرد آنلاین - به گزارش ایسنا منطقه کردستان، ذوالفقاری با تاکید بر اینکه مبلغ کل وجه خرید تضمینی گندم مازاد برنیاز کشاورزان و680 میلیارد تومان است ...

امسال بیش از 9 هزار تن ماهی سردآبی و گرم آبی در کردستان تولید می شود

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - مدیر امور شیلات و آبزیان جهاد کشاورزی کردستان گفت: پیش ببنی می شود تا پایان سال جاری 9 هزار و 800 تن ماهی سردآبی و گرم آبی در استخرهای پرورش آبزیان این استان تولید شود.

یک هزار و 400 میلیارد ریال بهای گندم به حساب کشاورزان کردستانی واریز شد

کرد آنلاین - رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان با بیان اینکه روز گذشته یک هزار و 400 میلیارد ریال به حساب کشاورزان گندم کاران این استان واریز شد، گفت: تاکنون 72 درصد طلب کشاورزان استان در ازای خرید گندم پرداخت شده است.

قطع دست متصرفان از 27 هزار متر مربع اراضی ملی در شهرستان کامیاران

کرد آنلاین - رئیس اداره راه و شهرسازی کامیاران گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون (نیمه اول سال) 27 هزار و 525 مترمربع از اراضی ملی این شهرستان از دست افراد سودجو و فرصت طلب خارج و رفع تصرف شده است.

چند خبر کوتاه از شهرستان های استان کردستان

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - اجرای 70 پروژه محرومیت زدایی و کلنگ زنی مجتمع گردشگری داشبلاغ قروه، پیش بینی برداشت 40 هزار تن چغندرقند در سقز و شروع طرح مایه کوبی در این شهرستان چهار خبر از استان کردستان است.

3110 میلیارد ریال تسهیلات به بدنه تولید کردستان تزریق می شود

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - جذب سه هزار و 110 میلیارد ریال تسهیلات به بدنه واحدهای تولیدی کردستان در سال جاری از محل تسهیلات رونق تولید و رفع موانع آن از سوی کارگروه رفع موانع تولید استان برنامه ریزی شده است.

قهر آسمان با یک میلیون هکتار مزارع دیم استان کردستان

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - سال زراعی گذشته (96 - 95) به سبب بارش های دیر هنگام پاییزه و کاهش باران بهاره از سوی کارشناسان جهاد کشاورزی به عنوان بدترین سال برای یک میلیون هکتار مزارع دیم استان کردستان در یک قرن گذشته نام گرفته است.

ظرفیت های صنعتی و معدنی کردستان مشوقی برای جذب سرمایه گذاری خارجی

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - استان کردستان با وجود منابع و ظرفیت های بسیار در بخش های صنعت، معدن و کشاورزی فرصت های خوبی برای سرمایه گذاری خارجی دارد که تحقق آن نیازمند حمایت دولت است.

رئیس امور آب بانه: اسکله شناور پمپاژ آب در سد بانه راه اندازی شد

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - رئیس امور آب شهرستان بانه گفت: اسکله (ایستگاه) شناور پمپاژ آب با هدف انتقال آب از سطح بالایی سد به تصفیه خانه و بهبود کیفیت آب شرب شهر بانه بر روی دریاچه سد بانه نصب و راه اندازی شد.

سرمایه گذاری صندوق توسعه کشاورزی به یک هزار میلیارد ریال می رسد

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: هدف گذاری این سازمان برای افزایش سرمایه صندوق توسعه بخش کشاورزی تا یک هزار میلیارد ریال برنامه ریزی شده است.

بیش از 42 میلیون لیتر نفت گاز از کردستان به اقلیم عراق صادر شد

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه کردستان گفت: در یکسال گذشته بیش از 42 میلیون لیتر نفت گاز (گازوئیل) از انبار نفت سنندج به اقلیم کردستان عراق صادر شده است.

بازگشایی مرز سیرانبند بانه در بلاتکلیفی

کرد آنلاین - در پیچ و خم های بازگشایی مرز سیرانبند در شهرستان بانه تلاش مسئولان به تغییر نام این مرز با عنوان باشماق 2 انجامید اما سرنوشت این مرز برای بازگشایی همچنان در بلاتکلیفی قرار دارد.

اختصاص یک میلیارد و 500 میلیون دلار اعتبار برای توسعه بخش روستایی و عشایری کشور

کرد آنلاین - نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون برنامه و بودجه مجلس یک میلیارد و 500 میلیون دلار از محل اعتبارات اشتغالزایی صندوق توسعه ملی را برای توسعه بخش روستایی و عشایری کشور پیش بینی و اختصاص داده است.

عضو هیات اقتصادی فنلاند: موانع مالی بین اروپا و ایران باید برطرف شود

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - رئیس اتاق بازرگانی استان ساوی جنوبی فنلاند فرصت های پیش روی روابط کردستان و فنلاند را مناسب ارزیابی کرد و گفت: نیاز است موانع مالی روابط اقتصادی بین ایران و اروپا رفع و زمینه همکاری بیشتر فراهم شود.

امضای تفاهم نامه همکاری مشترک بین اتاق بازرگانی کردستان و استان ساوونیای فنلاند

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - تفاهم نامه همکاری مشترک بین اتاق بازرگانی کردستان و اتاق بازرگانی استان ساوونیای جنوبی فنلاند روز چهارشنبه در حاشیه همایش تجاری در مرکز سنجش صلاحیت حرفه ای سنندج بین روسای 2 اتاق به امضا رسید.

کردستان شرایط مناسبی برای سرمایه گذاری دارد

کرد آنلاین - رئیس اتاق بازرگانی، صنعت، معدن و كشاورزی گفت: کردستان شرایط مناسبی برای سرمایه گذاری داراست. به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، سید كمال ...

تاخیر در تحویل واحدهای مسکن مهر دگایران سنندج و تحمیل هزینه های بیشتر بر مالکان

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - تاخیر در تحویل، اقساط بالای تسهیلات دریافتی و هزینه های چندگانه مهمترین مشکلات متقاضیان و مالکان واحدهای مسکن مهر دگایران سنندج است.

آمادگی هرگونه سرمایه گذاری را در کردستان داریم

کرد آنلاین - رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان گفت: ما به عنوان بخش دولتی آمادگی لازم را برای استقبال از هرگونه سرمایه گذاری در استان كردستان ...

233 میلیارد ریال عوارض وصولی مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری‌ها و دهیاری‌های کردستان پرداخت شد

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - مدیرکل امور مالیاتی کردستان گفت: از اول فروردین تا پایان تیر امسال، سهمیه تخصیص یافته به شهرداری ها و دهیاری های استان از محل عوارض وصولی مالیات بر ارزش افزوده بیش از 233 میلیارد ریال بوده است.

یک مسئول: تعاونی های شهرستان بیجار بیش از 12 هزار عضو دارند

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیجار گفت: حدود 220 شرکت تعاونی در بخش های مختلف با 12 هزار و 870 عضو در این شهرستان و در بخش های اقتصادی، خدماتی و تولیدی فعالیت می کنند.

حفظ گونه در حال انقراض بُز مرخز نیازمند تلاش مسئولان است

کرد آنلاین - سنندج- ایرنا- رئیس جهاد کشاورزی گفت: حفظ گونه بُز در حال انقراض مرخز نیازمند توجه و تلاش بیشتر مسئولان و دامداران بوده و باید در این زمینه راه هکارهای اساسی پیدا شود.

پروژه‌های در دست اقدام حوزه دام نهایی می‌شود /پرداخت تسهیلات کم بهره، استارت توسعه زنبورداری در شهرستان‌ها

کردانلاین- معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: پروژه‌های دردست اجرای این حوزه باید باپیگیری وبررسی‌های لازم انجام شود.

520 هزار تن گندم در کردستان خریداری شد/ میزان تولید به 650 هزار تن رسید

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - رئیس سازمان جهادکشاورزی کردستان گفت: 520 هزار تُن محصول گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در استان خریداری شده است و هم اکنون خرید در سه شهرستان کردستان ادامه دارد.

احتمال کاهش سهمیه سوخت در شهرهای مرزی برای جلوگیری از قاچاق سوخت

کرد آنلاین - سنندج – ایرنا – سهمیه سوخت نفت گاز کارت های آزاد جایگاه های سوخت در شهرهای مرزی برای جلوگیری از قاچاق سوخت و فرآورده های نفتی در صورت تایید نهادهای مرکزی کاهش می یابد.

انهدام باندهای قاچاق کالا 10 درصد افزایش یافت/ کاهش 23 درصد دستگیری متهمان

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالای کردستان گفت: در سال جاری 33 باند قاچاق کالا در استان منهدم شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 10 درصد افزایش یافته است.

اخبار خواندنی

متلاشی شدن 33 باند قاچاق طی شش ماهه گذشته

بهره برداری ازکارخانه سیگارسقز تا ماه آینده

کردستان مقصد بیش از یک میلیون مسافر تابستانی

تولید 650 هزار تن گندم در کردستان در سال جاری

توسعه اقتصادی کردستان نیازمند رفتن به سمت کشاورزی علمی است

ایجاد صنایع تبدیلی و سرمایه گذاری در کشاورزی کردستان ضروری است

نماینده مجلس: ادامه استفاده از شیوه دیم کشاورزی کردستان را رو به تعطیلی می برد

50 درصد تعهد اشتغالزایی وزارت صنعت، معدن و تجارت در حال تحقق است

اختصاص 30 هزار میلیارد تومان برای رونق تولید در کشور

400 میلیون تومان تجهیزات آموزشی در مدارس کردستان توزیع شد

131 روستای کردستان تا پایان امسال از نعمت گاز بهره مند می شوند

آگاهی مصرف کننده از حقوق خود موجب افزایش کیفیت تولید خواهد شد

آموزش های مهارتی حلقه اتصال صنعت و دانشگاه است

تقویت شبکه ارتباطی زنان کارآفرین با موسسات غیر دولتی ضروری است

ثبت نام جشنواره امتنان از کارگران در استان کردستان آغاز شده است

کشف 85 مورد تخلف در بازرسی‌ از بازارهای کردستان

سه درصد بازرسی های اصناف کردستان منجر به تشکیل پرونده شد

جشن خه رمانان شُکرگزاری برداشت محصول در سقز برگزار شد

کیفیت و جذب بازار فروش محصول باید در اولویت قرار بگیرد

عدم معرفی کیفیت عسل کردستان، مانعی برای صادرات این محصول است

23 میلیارد تومان به مددجویان کردستانی پرداخت شد

تامین سوخت 38 هزار خانوار ساکن در مناطق روستایی و سخت گذر استان کردستان

فرماندار سقز: کشاورزان برای کشت محصولات با صرفه اقتصادی بالا تلاش کنند

700 حلقه چاه آب غير مجاز در شهرستان ديواندره شناسايي شد

1340 ميليارد ريال پروژه بخش کشاورزي امسال در کردستان به بهره برداري رسيد

19 طرح آبرساني در محلات حاشيه شهرهاي کردستان در حال اجرا است

دومين دفتر خدماتي همراه اول استان کردستان در قروه راه اندازي شد

سه خبر کوتاه از شهرستان مرزي بانه

حجم مخازن سدهاي کردستان 600 ميليون مترمکعب افزايش داشته است

19 پروژه آبفا در محلات و نواحي حاشيه شهرهاي کردستان در حال اجراست

کاشت و داشت به موقع کلزا تضميني براي برداشت محصول باکيفيت است

ثبت نام 400 طرح کشاورزي کردستان در سامانه بهين ياب

استان کردستان پايلوت انتقال دانش فني توسعه کشت کلزا در کشور است

کردستان به عنوان پايلوت انتقال دانش فني توسعه کشت کلزا انتخاب شد

مرغوب ترين محصول انگور گروس، غايب بزرگ جشنواره انگور بيجار

سخاوتمندي جنگل هاي زاگرس و حکايت زخم هاي کهنه و تازه بر پيکر درخت قزوان

توليد روزانه 380 تن زباله در سنندج

اختصاص چهار ميليارد ريال اعتبارات عمراني به روستاهاي مريوان و سروآباد

بيش از 2 هزار مورد بازرسي در کردستان انجام شده است

بخت آزمايي انگور بيجار

شيرين زاگرس در جست و جوي هويت

ميزان توليد گردو در سروآباد بيشتر از ميانگين کشوري است

نخستين جشنواره شهرستاني گردو در سروآباد برگزار شد

يک هزار و 621 تعاوني با 18 هزار اشتغالزايي در استان کردستان فعال است

اختصاص 30 ميليارد به اولين صندوق توسعه کشاورزي شهرستاني غرب کشور

احداث پارک درون محله‌اي در محله فيض آباد سنندج

تدوين طرح جامع تأمين بلندمدت خدمات آب و فاضلاب در کردستان

بهره برداري بيش از 30 درصد کل واحدهاي مسکن مهر کردستان در دولت يازدهم

اقتصاد غالب استان وابسته به کشاورزي است

مشکل ريزش ترانشه ورودي دوشان سنندج رفع مي‌شود

سالانه 226 هزار تن شير در استان کردستان توليد مي شود

مديران به خواسته و نياز مرزنشينان توجهي ندارند

نبود منبع درآمد يکي از مشکلات اتاق تعاون است

بيش از ٦٦ درصد مديران استان کردستان بومي هستند

عسل کردستان يک برند در کشور است

14 هزار نفر در تعاوني‌هاي کردستان مشغول به کار هستند

بازديد قائم مقام وزير راه و شهرسازي از سه طرح در حال ساخت مسکن مهر سنندج

تعاوني‌ها بهترين فرصت براي ايجاد اشتغال در کردستان هستند

يک مسئول: تشکيل تعاوني ها بهترين راه براي جلوگيري از رانت خواري است

قول مساعد قائم مقام وزير راه براي حل مشکلات مسکن مهر دگايران

شناسايي 63 مورد تخلف از واحدهاي صنفي و غير صنفي استان کردستان

ساخت يک ميليون و 960 هزار واحد مسکن مهر/ 110 هزار واحد در انتظار مهر متقاضيان

110 هزار واحد مسکن مهر در کشور متقاضي ندارد

کليد 2 هزار واحد مسکن مهر کردستان به متقاضيان تحويل شد

افتتاح همزمان 2000 واحد مسکن مهر در کردستان

دوئل ميان درختان بلوط و معدن در قلب جنگل هاي بانه

200 هکتار از اراضي ديمي شهرستان ديواندره به اراضي آبي تبديل شد

ثبت 513 واحد توليدي کردستان در سامانه بهين ياب براي دريافت بيش از سه هزار ميليارد ريال تسهيلات

استفاده از سامانه ستاد موجب افزايش اشتغال در استان مي‌شود

همه دستگاه‌ها موظف به ثبت نام در سامانه ستاد هستند

ستاد و حرکت نهادهاي دولتي به سمت توزيع عادلانه فرصت ها

برخورد سلبي با دستگاه‌هايي که از سامانه ستاد استفاده نکنند

مشارکت مردمي تضمين کننده آرامش بازار است

20 درصد اتوبوس هاي فرسوده از ناوگان حمل و نقل عمومي سنندج خارج شده است

گندم مورد نياز 3.5 سال آينده کردستان در سيلوهاي استان ذخيره شده است

برداشت انگور در کردستان با پيش بيني توليد 100 هزار تُني اين محصول آغاز شد

صادرات بخش تعاون استان کردستان به 15 ميليون دلار رسيد

انجام 60 کيلومتر روکش آسفالت و يک هزار کيلومتر خط کشي در جاده هاي کردستان

نصب 2596 کنتور هوشمند بر روي چاه‌هاي کشاورزي در کردستان

معرفي 1000 مددجوي کردستاني براي دريافت وام اشتغال

30 فقره انشعاب غيرمجاز در قروه برچيده شد

برداشت عسل در سروآباد آغاز شد/ پيش بيني برداشت 60 تُن عسل

گمرک باشماق رتبه نخست ترانزيت خارجي را در کشور کسب کرد

طرح روستا تعاون با هدف اشتغالزايي در 46 روستاي کردستان اجرا مي شود

گمرک باشماق رتبه نخست ترانزيت خارجي را کسب کرد

تحويل 27 واحد مسکن به مددجويان کردستاني

رشد 10 درصدي اعتبارات مشاغل خانگي/ 9 هزار کردستاني در سامانه کارورزي ثبت نام کرده‌اند

بهره برداري از 66 طرح کشاورزي در شهرستان ديواندره

کارگاه توليد مصنوعات سنگي سريش آباد با سرمايه گذاري 20 ميليارد ريال به بهره برداري رسيد

طرح هاي به بهره برداري رسيده در بانه

سهم کردستان در بخش کشاورزي از توليد ناخالص ملي 30 درصد است

رفع موانع بازار با دسته بندي و بررسي آن ممكن مي‌شود

برداشت گردو از سطح 2 هزار و 500 هکتار از باغات سروآباد آغاز شد

افتتاح 42 طرح عمراني در روستاهاي سقز با هزينه 32 ميليارد ريال

مرزبانان کردستان 187ميليارد ريال کالاي قاچاق کشف کردند

فصل برداشت دسترنج يکساله 478 صياد از منابي آبي کردستان آغاز شد

پرداخت وام قرض الحسنه ازدواج از سوي بانک سپه حداکثر در 72 ساعت

پانزدهمين دفتر ارتباط با استاندارد در استان کردستان راه اندازي شد

يک واحد توليدي صنايع چوبي در شهرک صنعتي بانه به بهره برداري رسيد

سه خبر کوتاه از برنامه هاي هفته دولت در شهرستان سقز

رفع موانع توليد و ايجاد سرمايه گذاري اولويت صنعت و معدن کردستان است

در سومين روز از هفته دولت / 2 طرح آبرساني شهري در مريوان به بهره برداري رسيد

بهره برداري از مجتمع فرهنگي ديجيتال و کارگاه فرش بافي در بيجار

استاندار: توليدات کشاورزي استان کردستان در دولت يازدهم 46 درصد افزايش يافت

نماينده مجلس: نبود صنايع تبديلي مهمترين مشکل بخش کشاورزي کردستان است

افتتاح بزرگترين کارخانه توليد قارچ و کمپوست استان کردستان در سروآباد

20 طرح عمراني با بيش از 151 ميليارد ريال در کردستان به بهره برداري رسيد

پليس آب به منظور برخورد با مصرف بي رويه آب در کامياران تشکيل شد

30 طرح عمراني و خدماتي در شهرستان هاي سقز و سروآباد به بهره برداري رسيد

موافقت دولت با بازگشايي بازارچه سيف در سقز

بهره برداري از 2 طرح صنعتي در شهرستان قروه آغاز شد

معاون وزير صنعت: 300 هزار واحد صنفي فاقد پروانه در کشور شناسايي شده است

10 طرح عمراني در روستاهاي بخش آرمرده بانه به بهره برداري رسيد

نخستين سيلوي تمام اتوماتيک کردستان فعاليت خود را آغاز کرد

رفع تصرف 187 هکتار از اراضي حريم و بستر رودخانه هاي کردستان

بهره برداري 14 طرح آبخيزداري با 15 ميليارد ريال اعتبار در کردستان

180 پروژه برقرساني در کردستان به بهره برداري مي رسد

برنامه هاي روز پنجم هفته دولت در شهرستان سقز

افتتاح سه پروژه عمراني، کشاورزي و آموزشي در شهرستان سروآباد

افتتاح 214 پروژه آب و خاک سازمان جهاد کشاورزي در هفته دولت سال جاري

بهره برداري از بيش از 20 طرح عمراني در زندان‌هاي کردستان

بورس آينه تمام نماي اقتصاد کشورهاست

مانور قطعي برق ادارات و دستگاه‌هاي اجرايي سنندج برگزار شد

بودجه کردستان 400 ميليارد تومان رشد داشته است

بهره برداري از نخستين شهربازي سرپوشيده سنندج تا پايان شهريور

مرغ کردستان به 8 استان کشور صادر مي‌شود

استاندارد ايران رتبه 27 جهاني ايزو را دارد

شعبه بيمه تجارت نو در کردستان راه اندازي شد

کشف محموله 40 ميلياردي تلفن همراه در مرز بانه

فرش کردستان براي ارتقاء و معرفي بهتر نيازمند اعتبارات بيشتري است

بيش از 4 هزار زنبوردار در کردستان مشغول فعاليت هستند

برندسازي عسل کردستان افزايش درآمد زنبورداران را به همراه دارد

تخصيص کلي آب سد سورال به بخش کشاورزي قروه و دهگلان

246 هزار مترمربع از خيابان‌ها و محلات سنندج آسفالت و بهسازي شد

بيشترين هزينه عمراني شهرداري‌ها صرف بهسازي و آسفالت معابر مي‌شود

رشد 10 برابري اعتبارات مشاغل خانگي کردستان در سال جاري

ثبت نام 8 هزار کردستاني در سامانه کارورزي

اختصاص 403 ميليارد تومان بودجه به شهرداري‌هاي کردستان در سال جاري

بهره برداري از 2 پروژه آبفا کردستان در هفته دولت

پيشرفت 35 درصدي بلوار 36 متري دگايران

درآمد صندوق رفاه به يک هزار و 140 ميليارد تومان افزايش يافته است

شروع فصل صيد ماهي در منابع آبي کردستان

قرارداد احداث کارخانه فرآوري زنبور عسل در کردستان امضا شد

عسل کردستان رتبه اول کيفيت را در کشور دارد

مرزهاي کردستان ظرفيت مناسبي براي صادرات محصولات کشاورزي است

218 ميليارد ريال سرمايه گذاري در طرح‌هاي توليدي در کردستان به بهره برداري مي‌رسد

آمادگي حمايت و پشتيباني از بخش خصوصي در استان وجود دارد

عمليات خط کشي طولي 100 هزار متر از خيابان‌هاي سنندج آغاز شد

هدفگذاري جذب 65 ميليارد دلار سرمايه گذاري خارجي در برنامه ششم توسعه

محدويت اجرايي براي آسفالت معابر نداريم