آخرین اخبار

گفتگو

صادرات سوخت از مرزها گامی در جهت کاهش قاچاق

کرد آنلاین - سنندج - حدود یک سال است که از اجرای طرح پرداخت سود حاصل از فروش و صادرات سوخت به روستاییان مرزنشین کردستان می گذرد و طبق گفته مسئولان، این طرح در کاهش قاچاق سوخت سهم بسزایی داشته است.

بذر کلزا بدست کشاورزان کامیارانی نرسید 530 هکتار زمین زیر کشت رفت

کرد آنلاین - سنندج - رئیس جهاد کشاورزی کامیاران از برنامه ریزی برای کشت کلزا در یک هزار هکتار از اراضی این شهرستان در قالب سهمیه تعیین شده خبر داد و گفت: این محصول امسال فقط در نیمی (530 هکتار) از این اراضی کشت شده است.

فرماندار سروآباد: 880 واحد مسکونی شهری و روستای در زلزله اخیر آسیب دیدند

کرد آنلاین - سنندج - فرماندار سروآباد با تشریح جزییات دقیق از میزان خسارت وارده به واحدهای مسکونی روستاهای این شهرستان بر اثر وقوع 2 زلزله اخیر در این شهرستان گفت: به 880 واحد مسکونی شهری و روستایی در این 2 حادثه خسارت وارد شد.

انجام 168 پروژه محرومیت زدایی در شهرستان بیجار

کرد آنلاین - فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بیجار گفت: در مدت شش سال که از طرح محرومیت زدایی در شهرستان بیجار می گذرد توانسته ایم 168 پروژه ...

برخورد با معلولین نیازمند فرهنگ سازی/بهزیستی تنها حامی پای کار

کرد آنلاین - سنندج – رئیس هیات مدیره انجمن ضایعات نخاعی شهرستان سنندج خواستار توجه بیشتر به فرهنگ سازی در جامعه در خصوص نوع برخورد و مواجهه با معلولین به ویژه افراد با ضایعات نخاعی شد.

تلالو سرخی صددانه یاقوت در اورامان/ بن بست در احداث سردخانه انار

کرد آنلاین - سنندج - انار یا همان صد دانه یاقوت ما ایرانی ها، این روزها تلالو سرخی آن در دستان باغداران منطقه اورامانات از توابع استان کردستان چشم هر رهگذری را به سوی خود خیره می کند.

بخشودگی مالیاتی برای شرکت های حامی ورزش/بسکتبال صاحب اسپانسر شد

کرد آنلاین - سنندج - مدیر کل ورزش و جوانان کردستان با بیان اینکه شرکت های حمایت کننده از ورزش شامل بخشودگی مالیاتی می شوند، گفت: اسپانسر برای تیم بسکتبال آقایان کردستان حاضر درلیگ امید پیدا شد.

تردد در راه های کردستان با وجود بارندگی برقرار است / جاده ها لغزنده است با احتیاط رانندگی کنید

کرد آنلاین - معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کردستان گفت: با وجود بارندگی و بارش پراکنده باران در مناطق مختلف، تردد در راه های استان بدون مشکل در جریان است.

سامانه بارشی قوی از فردا پنجشنبه وارد کردستان می شود

کرد آنلاین - مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان گفت: سامانه بارشی قوی از بعدازظهر پنجشنبه (فردا) وارد آسمان استان شده و پیش بینی می شود بارش های خوبی با فعالیت این سامانه ثبت شود.

یک مسئول: اقدام فرا قانونی برای انسداد جاده ارتباطی پذیرفتنی نیست

کرد آنلاین - رئیس اداره راهداری، حمل و نقل بیجار با محکوم کردن اقدام یک پیمانکار و بستن جاده ارتباطی در دست احداث بیجار - همدان گفت: انسداد جاده باید با مجوز قانونی و نصب علائم هشدار دهنده راهنمایی و رانندگی باشد و هر اقدامی که فراتر از این باشد، غیر قانونی و محکوم است.

ارسال 82 متن نمایش به دبیرخانه چهاردهمین جشنواره تئاتر کردی سقز

کرد آنلاین - دبیر چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر کردی سقز از ارسال 82 متن نمایش به دبیرخانه این دوره از جشنواره در شهرستان سقز خبرداد وگفت: از میان این تعداد 62 متن مورد پذیرش قرار گرفتند.

سمپاشی 200 هزار هکتار از مزارع استان کردستان علیه آفت نباتی

کرد آنلاین - مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: در حدود 200 هزار هکتار از مزارع این استان در سال زراعی گذشته علیه آفت های مختلف از جمله سن، ملخ و موش صحرایی سمپاشی شد.

تغییردربدنه اجرایی کردستان لازمه تحول/اهل هیچ باند و گروهی نیستم

کرد آنلاین - سنندج - استاندار کردستان تغییر در بدنه اجرایی کردستان را لازمه تحول در این استان خواند و گفت: این مهم یکی از مطالبات عامه مردم است و دراین راستا با هیچ کس و شخصی تعارف ندارم.

امسال بیش از 11 هزار نفر در کردستان موفق به دریافت وام ازدواج شدند

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان کردستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 11 هزار و 325 نفر موفق به دریافت وام ازدواج شدند که نشان از پرداخت این تسهیلات به 63 درصد از متقاضیان دارد.

نخبگان فرهنگی کردستان مورد ظلم واقع شده‌اند

کردانلاین- فعال حوزه رسانه در استان کردستان گفت: متاسفانه در کردستان در حوزه فرهنگی در حق نخبگان فرهنگی ظلم شده است و نباید اجازه داد که این روند ادامه یابد بلکه باید نگاه ویژه‌ای به نخبگان استان در بخش‌های فرهنگی صورت گیرد.

پايان شب سومين روز از اجراهاي جشنواره مريوان با کنفرانسي در نيمه شب

کرد آنلاين - پس از اتمام نمايش هاي روز سوم جشنواره بين المللي تئاتر خياباني مريوان نشستي با حضور دبير جشنواره، يکي از داوران و کارگردانان گروه هاي خارجي در نيمه شب برگزار شد.

کاظمي: هفت نفر مظنون آتش‌سوزي منزل مسکوني ميدان نبوت سنندج تحويل مراجع انتظامي شدند

کردانلاين- سرپرست شهرداري سنندج گفت: با بررسي بعمل‌آمده هفت نفر از نيروهاي اجرائيات اين شهرداري که مظنون به آتش‌زدن منزل مسکوني در ميدان نبوت بودند امروز براي بررسي بيشتر تحويل مراجع انتظامي شدند.

فرشادان: عدم اشراف معاون استاندار به مسائل حوزه مديريتي به نفع توسعه کردستان نيست

کردانلاين- رئيس مجمع نمايندگان استان کردستان گفت: عدم اشراف معاون استاندار به مسائل حوزه مديريتي به نفع توسعه کردستان نيست و قرارگرفتن مديران فاقد تخصص و تجربه مرتبط در جايگاه‌هاي تاثيرگذار به خصوص در حوزه اقتصادي که کردستان نيازمند تحول بنيادين در آن است، از ريشه‌هاي اصلي بسياري از مشکلات کنوني استان مي‌تواند باشد.

اختصاص 700 ميليارد تومان با يک نامه غيرممکن است/ بودجه عمراني سال 95 کردستان کمتر از 700 ميليارد تومان بود

کردانلاين- معاون استاندار کردستان گفت: کل بودجه عمراني استان کردستان در سال 95 از 700 ميليارد تومان کمتر بود، از نظر منطق بودجه و مقررات و دستورالعمل‌هاي حاکم بر آن غيرممکن و بعيد است که بر اساس يک نامه در اواسط سال بودجه‌اي بيش از بودجه مقرر استان در قانون بودجه به مجموع اعتبارات استاني اضافه شود که قانون بودجه چنين ظرفيتي را ندارد.

وقتي بانک‌ها حامي توليد نيستند!/ کارخانه بستني عسل کردستان در آستانه تعطيلي کامل

کردانلاين-بانک‌ها مي‌توانند به عنوان يک رکن مهم و بسيار اثرگذار، حمايت کننده بخش توليد و اشتغال باشند؛ مسئله‌اي که بارها و بارها بر روي آن تاکيد شده است اما متاسفانه در استاني همچون کردستان بسيار کم روي تحقق به خود ديده است.

کم آبي مزارع جودر کردستان/احتمال مواجه شدن با کمبود گندم در آينده

کردانلاين- رئيس کميسيون کشاورزي و آب اتاق بازرگاني سنندج گفت: متاسفانه يکي از مشکلات در راه توليدات کشاورزي در کردستان به ويژه کشت جو و گندم کم آبي است که با گذشت زمان اين کمبود تشديد مي شود.

"کلاش" مريوان در آستانه جهاني شدن

کردانلاين- شهرستان مريوان به عنوان قطب توليد کلاش، از پاي افزارهاي سنتي مناطق کُردنشين که به کشور عراق صادر مي‌شود، در آستانه ثبت جهاني اين محصول قرار دارد.

اسکان پايگاه امدادساحلي در زريبار/پايگاه امدادهوايي آماده افتتاح

کردانلاين- مديرعامل جمعيت هلال احمر کردستان بابيان اينکه پايگاه امدادهوايي استان به زودي آينده افتتاح مي شود گفت:يک پايگاه امداد ساحلي به منظور امدادرساني سريع در بروز حوادث در مريوان مستقر شد.

تسريع دراحداث منطقه ويژه اقتصادي بانه/بخش توليد رونق مي گيرد

کردانلاين- فرماندار شهرستان بانه با اشاره به وضعيت منطقه ويژه اقتصادي اين شهرستان، گفت: منطقه ويژه اقتصادي بانه طي روزهاي آينده به مناقصه مي رود و عملياتي اجرايي آن نيز به زودي آغاز مي شود.

کشف 3850 قطعه تاريخي در کردستان

کردانلاين- فرمانده انتظامي استان کردستان از کشف سه هزار و 854 قطعه اشياء تاريخي مربوط به دوره‌هاي مادها، هخامنشي و... در استان خبر داد.

گردهمايي مسئولان امور جوانان سراسر کشور در سنندج برگزار مي‌شود

کردانلاين- معاون فرهنگي و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان کردستان از برگزاري پنجمين دوره گردهمايي مسئولين امور جوانان سراسر کشور در اواخر تيرماه به ميزباني شهر سنندج خبر داد.

پلمپ 4 باسکول توسط اداره استاندارد کردستان

کردانلاين- مديرکل استاندارد استان کردستان گفت: با تلاش کارشناسان اداره استاندارد، باسکول عمومي شهروند، باسکول شن و ماسه شهرداري، باسکول شرکت سارو بتن و باسکول مرغداري هلو 2 پلمپ شدند.

ثبت 3 قرآن تاريخي شهرستان بانه در فهرست آثار ملي معنوي کشور

کردانلاين- رئيس اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري شهرستان بانه گفت: قرآن‌هاي تاريخي روستاهاي نجنه عليا، هفتاش و شوي واقع در شهرستان بانه پس از مرمت و بازسازي در فهرست آثار ملي کشور به ثبت رسيدند

آغازسفر 350 کيلومتري با دوچرخه از مريوان تا اشنويه

کردانلاين- مديرکل ميراث فرهنگي وگردشگري کردستان گفت: سفر پنج روزه اي ازمريوان تا اشنويه توسط تعدادي دوچرخه سوار استان با شعار «حس زيباي سفر با دوچرخه،صيانت ازفرهنگ وطبيعت جوامع محلي»آغازشده است.

ثبت 6 هزار بازرسي فني براي عرضه مطلوب فرآورده هاي نفتي در کردستان

کردانلاين- مدير شرکت ملي پخش فرآورده هاي نفتي منطقه کردستان گفت: در راستاي خدمات رساني مطلوب و عرضه مناسب فرآورده هاي نفتي، در سال 95 بيش از 6 هزار مورد بازرسي در منطقه کردستان انجام شد

کارگروه پرنده نگري کردستان براي هم انديشي به کارگروه ملي پرنده نگري دعوت شد

کردانلاين- رئيس گروه توسعه گردشگري و بازاريابي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري کردستان گفت: اعضاي اصلي کارگروه پرنده نگري کردستان براي حضور در جلسه هم انديشي کارگروه ملي پرنده نگري کشور در تهران دعوت شد.

راه و شهرسازي کردستان رتبه چهارم کشور در ارزيابي سازمان ملي زمين را کسب کرد

کردانلاين- مدير املاک و حقوقي اداره کل راه و شهرسازي کردستان گفت: راه و شهرسازي استان در ارزيابي عملرکرد توسط سازمان ملي زمين و مسکن رتبه چهارکشوري را در بين کل استان هاي کشوربه خوداختصاص داد.

آغاز فعاليت پدافند زيست محيطي در بيجار

کردانلاين- مبارزه با بيماري هاي واگيردار و مشترک بين انسان و حيوان يکي از دغدغه هاي مهم متوليان سلامت و بهداشت محيط بوده است و در اين راه تاکنون برنامه ها و فعاليت هاي زيادي به منظور مصونيت انسان و دور نگهداشتن حيوانات از ابتلاي بيشتر صورت گرفته است

ايجاد مزارع پرورش گل محمدي و توت فرنگي براي زنان روستايي کردستان

کردانلاين- رييس سازمان جهاد کشاورزي کردستان بااشاره به اينکه زنان روستايي توانايي هدايت سکان توليدکشاورزي درروستاها رادارند،گفت: مزارع پرورش گل محمدي و توت فرنگي بايد براي زنان روستايي ايجادشود

اخطاريه هواشناسي کردستان/امکان آبگرفتگي معابر کردستان وجود دارد

کردانلاين- کارشناس اداره پيش بيني هواشناسي کردستان گفت: با توجه به پايداري بارش باران تا پايان امروز شنبه، احتمال آبگرفتي معابر و بروز سيلاب در بيشتر نقاط استان پيش بيني مي شود و لازم است مردم از تجمع در مسيل هاي مستعد سيلاب اجتناب کنند

وجود حرفه هاي جديد زينت بخش خيابان ها و بازارهاي کردستان

کردانلاين- در سال هاي اخير شاهد ظهور حرفه هاي جديدي در خيابان هاي سنندج هستيم که تا حدودي ساختار بازار را تغيير داده و زينت بخش معابر شهري شده است حرفه هايي مانند کلانه و کوليره پذيري، اما اين سئوال وجود دارد که ايا اين کلانه فروشي ها از نظر بهداشتي سالم هستند يا خير؟

ميادين و معابر اصلي شهر سنندج آذين بندي مي شود/ نصب المان هاي مناسبتي در ميدان هاي اصلي

کردانلاين- مديرعامل سازمان زيبا سازي شهرداري سنندج گفت: به مناسبت فرا رسيدن دهه مبارک فجر و در راستاي فضا سازي محيطي سطح شهر ميادين و معابر اصلي اذين بندي و چندين المان مناسبتي در ميدان هاي اصلي سنندج نصب مي شود.

باند سرقت ترانس و تجهيزات برقي در سنندج به دام افتاد

کردانلاين- مديرتوزيع برق شهرستان سنندج ازدستگيري باند سارقان ترانس و تاسيسات الکتريکي دکل هاي مخابراتي، چاه هاي آب کشاورزي وشرکت هاي خصوصي درجاده هاي منتهي به شهر سنندج خبرداد

هزار و 700 پروانه بهره برداري مالکان تاکسي و آژانس در سنندج صادر شد

کردانلاين- مديرعامل سازمان تاکسيراني شهرداري سنندج گفت: در 9 ماهه سال جاري يک هزار و 700 پروانه بهره برداري مالکان تاکسي، رانندگان کمکي و آژانس هاي سطح شهر سنندج صادر شده است

ورود موج بارشي از فردا به کردستان/تردددرمحورهاي استان جريان دارد

کردانلاين- کارشناس اداره کل هواشناسي کردستان از ورود موج بارشي ديگري از فردا به استان خبرداد وگفت: بيشترين ميزان بارش برف در 24 ساعت گذشته دراستان مربوط به هزارکانيان با 13سانتي متر بوده است

ثبت 27 هزار و 492 مراجعه براي اهداي خون در کردستان

کردانلاين- مديرکل انتقال خون استان کردستان ازثبت 27 هزار و 492 مراجعه براي اهداي خون دراين استان خبرداد وگفت: در9 ماهه امسال بالغ بر38 هزار واحد فرآورده خوني دربين مراکز درماني استان توزيع شد.

توجه به حقوق شهروندي از ضروريات جامعه است

کردانلاين- نماينده مردم شهرستان بيجار در مجلس شوراي اسلامي گفت: رعايت حقوق عمومي در جامعه، يکي از نمونه ها و الگوي هاي پسنديده جامعه است و در جهان پيشرفته امروز، توجه به آن از ضروريات جامعه محسوب مي شود.

مجلس و دولت تعامل بسيار خوبي با هم دارند

کردانلاين- رئيس مجمع نمايندگان کردستان در مجلس شوراي اسلامي گفت: مجلس شوراي اسلامي و دولت يازدهم تعامل بسيار خوبي با هم دارند و حاصل اين تعامل دوسويه و همگام مي تواند به نفع جامعه باشد

پيشرفت 70 درصدي بيمارستان 235 تختخوابي سقز

کردانلاين- مدير فني و اجرايي اداره کل راه و شهرسازي استان کردستان از پيشرفت فيزيکي 70 درصدي بيمارستان 235 تختخوابي سقز خبر داد و گفت: اين بيمارستان در زميني به مساحت 31 هزار مترمربع در حال احداث است.

سامانه جديد بارشي امروز وارد کردستان مي شود

کردانلاين- کارشناس اداره کل هواشناسي کردستان گفت: سامانه جديد بارشي امروز (سه شنبه) وارد استان مي شود و با خود بارش برف و باران به همراه دارد.

احداث بيش از 4000 مترمربع فضاي سبز در بهاران سنندج

کردانلاين- مدير شهرداري ناحيه بهاران سنندج گفت: با هدف توسعه و افزايش سرانه فضاي سبز عمليات احداث فضاي سبز ميدان قانع تا ميدان قبا به متراژ چهار هزار و 50 مترمربع احداث شد

بهترين راه ايجاد اشتغال و کارآفريني، مردمي کردن اقتصاد است

کردانلاين- عضو صندوق کارآفريني اميد و هيات علمي دانشگاه کردستان گفت: اگر مي خواهيم در راستاي اقتصاد مقاومتي، کارآفريني و ايجاد اشتغال کنيم بايد به فکر مردمي کردن اقتصاد باشيم.

سرانه فضاي کتابخانه هاي عمومي بانه بايد هفت برابر شود

کردانلاين- رئيس کتابخانه هاي عمومي بانه گفت: سرانه فضاي کتابخانه هاي عمومي که مهمترين شاخص کيفي کتابخانه‌هاي عمومي است در چند سال اخير افزايش نداشته که لازم است براي رسيدن به حد استاندارد هفته برابر افزايش يابد.

درياچه زريبار در محاصره نيزارها

کردانلاين- بازديد و نمونه ‌برداري از درياچه زريوار که از طرف گروه شيلات دانشگاه کردستان انجام شد نشان داد شرايط اکولوژيکي اين اکوسيستم آبي چندان مناسب نيست و در چند سال اخير روند پيري درياچه با شدت بيشتري ادامه يافته است.

جمع آوري و ساماندهي 167 متکدي در سنندج

کردانلاين- معاون خدمات شهري شهرداري سنندج با اشاره به اجراي مستمر ساماندهي متکديان سطح شهر گفت: در نيمه نخست امسال 167 متکدي جمع آوري و ساماندهي شد

آلودگي هوا در کردستان 2.5 برابرحد استاندارد است

کردانلاين- رييس اداره امور آزمايشگاه هاي اداره حفاظت از محيط زيست کردستان عنوان کرد: آلودگي هوا در استان امروز شنبه در وضعيت ناسالم به عبارتي 2.5 برابر حد استاندارد قرار گرفته است

زلزله چناره خسارتي در پي نداشت

کردانلاين- مديرکل مديريت بحران استان کردستان از عدم ايجاد خسارت در اثر وقوع زلزله در شهر چناره از توابع شهرستان مريوان خبر داد

عمليات خط کشي طولي 23 هزار متر از خيابان‌هاي سنندج انجام شد

کردانلاين- معاون حمل و نقل و ترافيک شهرداري سنندج گفت: با هدف روانسازي ترافيک و کاهش تصادفات در شش ماهه نخست امسال عمليات خط کشي طولي در 23 هزار متر از خيابان‌هاي سطح شهر اجرا شد

اخبار خواندنی

داشته هاي قروه بر زمين مانده است

2 ميليون مسافر در سال جاري مهمان بانه اي ها شدند

برگزاري اجلاسيه مشترک روساي شوراهاي اسلامي استان ها در کردستان

تقاطع غيرهمسطح کوسه هجيج سنندج آماده بهره‌برداري شد

جمع آوري 6 ميليارد ريال کمک مردمي مرحله اول جشن عاطفه ها در کردستان

هفته فرهنگي کردستان در انزلي باعث معرفي فرهنگ استان به تمام ايران شد

3 هزار خانوار تحت پوشش کميته امداد کردستان فاقد مسکن هستند

لک لک ها زريوار مريوان را به سمت مناطق گرمسير ترک کردند

شرکت 1000 نفر از جوانان و نوجوانان کردستاني در طرح نشاط معنوي

حوزه نمايش به پوست اندازي نياز دارد/تئاترکردستان نيازمندتوجه ويژه

47 هزار و 300 مترمربع از موقوفات سقز احيا شد

دولت درتله بالابردن توقعات افتاد

پروژه ساماندهي ورودي سنندج – كرمانشاه به بهره‌برداري مي‌رسد

پنج پروژه عمراني در روستاهاي بخش آرمرده بانه به بهره برداري رسيد

360 ميليارد ريال در آب و فاضلاب شهري کردستان سرمايه گذاري شده است

جشنواره انگور در شهر ياسوکند بيجار برگزار مي شود

15 طرح کشاورزي و خدماتي در قروه به بهره‌برداري رسيد

45 طرح عمراني و کشاورزي در قروه کلنگ زني و افتتاح مي شود

مردم کردستان همکاري بسيار خوبي در تامين امنيت دارند

آتش سوزي پاساژ حامي سنندج مهار شد

رشد 13.4 درصدي اعتبارات استاني کردستان نسبت به سال گذشته

بيجار آماده برگزاري سومين جشنواره اسب اصيل کُرد

عامل شهادت مامور ناجا در کردستان دستگير شد

رانندگان ملزم به روشن کردن کولر اتوبوس‌ها هستند

نماينده قروه ودهگلان خواستاراهتمام دولت به ارتقاي جايگاه رسانه ها شد

اقدام مشترک استانداري کردستان و وزارت تعاون براي ايجاد اشتغال روستايي

مهمترين اقدامات دولت در شهرستان کامياران در گفت و گو با فرماندار

آغاز برداشت انجير از سطح 25 هکتار باغات شهرستان سروآباد

رشد 280 درصدي صدور مجوز انجمن هاي غير دولتي کردستان در دولت يازدهم

وقوع 80 مورد آتش سوزي در پارک‌هاي جنگلي سنندج

سالانه 700 پرواز در فرودگاه سنندج انجام مي شود

قانون مداري و مبارزه با فساد کليد واژه سخنان رئيس جمهوري در کرمانشاه است

هواي سنندج در وضعيت ناسالم قرار گرفت

70 هکتار از مراتع و مزارع کامياران طعمه حريق شد

بهزيستي قروه سال گذشته براي 306 نفر شغل ايجاد کرد

نماينده مجلس خواستار تغيير نحوه خريد جو از کشاورزان قروه و دهگلان شد

پنج هزار انشعاب غيرمجاز آب شهري در سنندج وجود دارد

مدير جديد پايگاه ميراث فرهنگي زيويه و کرفتو منصوب شد

موضع گيري يکي از نمايندگان باعث فرار سرمايه گذار از کردستان مي شود

امير محبيان: نمايندگان بايد زبان گوياي جامعه باشند

دانش آموزان کردستاني 17 رتبه برگزيده کشوري در پرسش مهر کسب کردند

هيچکدام از شهربازي هاي سرپوشيده سنندج مجوز استاندارد ندارند

معابر کولبري دره وران، پيران و خانمه شيخان مريوان بازگشايي مي شوند

دولت طرح ايجاد هفت منطقه آزاد تجاري در کشور را تقديم مجلس دهم مي کند

آغاز برداشت عمده توت فرنگي از سطح باغات کردستان

توليد 80 درصد توت فرنگي کشور در کردستان

تورهاي ماهي گيري صيادان متخلف از درياچه زريبار جمع آوري شد

بنياد مسكن بيجار 226 خانه براي محرومان ساخته است

بيش از 175ميليون دلار گل هاي تزئيني به کشور عراق صادره شده است

بازديد بيش از 300 هزار گردشگر از اماکن مذهبي کردستان

هواي سنندج در وضعيت خطرناک قرار گرفت

کار اداري دستگاه هاي اجرايي در ايام نوروز اعلام شد

همه جامعه مسوول زنده نگه داشتن ياد و خاطره شهدا هستند

ورود تانکرهاي حامل سوخت عراقي از مرز باشماق به ايران ممنوع مي شود

پذيرش دانشجو در دانشگاه مذاهب اسلامي واحد سنندج

مشارکت 53.3 درصدي مردم کردستان در انتخابات 7 اسفند

رئيس ستاد انتخابات کردستان: مردم نتايج انتخابات را از مراجع رسمي پيگيري کنند

توسعه نيافتگي کردستان به خاطر ذهنيت هاي ايجاد شده نادرست است

مجلس خبرگان جايگاه اول تصميم گيري، رشد و توسعه کشور است

سه ساعت پرسش و پاسخ مصطفي معين با دانشجويان دانشگاه کردستان

معرفي 11 طرح گردشگري كردستان جهت دريافت تسهيلات بانكي

مردم افراد توسعه گرا و توانمند را براي حضور در مجلس انتخاب کنند

نخستين لامپ انرژي خورشيدي در بيجار روشن شد

تردد در تمامي محورهاي کردستان برقرار است

پرداخت 24 ميليارد ريال تسهيلات قرض الحسنه ازدواج در کردستان

توسعه راه مهمترين اولويت دولت در کردستان است

بارش برف مسير اورامان - سرواباد را بست

تردد تريلر در جاده هاي کردستان به دليل بارش برف و کولاک ممنوع شد

سالانه 120 جراحي قلبي در مرکز جراحي قلب سنندج انجام مي شود

افزايش هشت درصدي مصرف گاز طبيعي در کردستان

ثبت نام دو هزار و 367 کردستاني در آزمون سراسري سنجش مهارت

کردستان داراي شهرک تخصصي پتروشيمي مي شود

شمار داوطلبان نمايندگي مجلس در بيجار به 7 نفر رسيد

ثبت نام 19 نفر در کردستان براي انتخابات مجلس شوراي اسلامي/ مجموع به 38 نفر رسيد

آمار ثبت نام داوطلبان انتخابات در حوزه سنندج به 15 نفر رسيد

مدارس برخي از شهرستان هاي کردستان سه شنبه تعطيل است

شهردار سنندج براي بار دوم استيضاح مي شود

750 سند اجاره موقوفات در قروه تنظيم و تجديد شد

سايه سنگين تحريم بر صنعت قند و گلايه هاي صنعتگران

راه 740 روستاي کردستان بازگشايي شد

راه تمام روستاهاي شهرستان بيجار بسته است

بارش برف مدارس تعدادي از شهرستان هاي استان کردستان را تعطيل کرد

تسهيلات ارزي هشت طرح صادرات محور در کردستان تامين شد

مديريت يکپارچه زيست محيطي تالاب زريبار بايد اجرايي شود

626 روستاي کردستان به اينترنت پرسرعت مجهز مي شوند

رويکرد جديد به مساله قاچاق در مرزهاي استان کردستان

تلفات رانندگي در جاده هاي استان کردستان کاهش يافت

نمايشي از کردستان به جشنواره سراسري تئاترهاي کوتاه ارسباران راه يافت

رويه آسفالت محور دهگلان – قروه – همدان در حال بهسازي است

خبرنگاران بايد به فکر انتقال دغدغه هاي مردم به مسوولان باشند

بانک کشاورزي 300 ميليار تومان مطالبات کشاورزان را پرداخت کند

گروه موسيقي عروسکي ديلان نواي مهرباني براي کودکان سر مي زند

نسل جديد آموزش‌هاي کارآفريني توسط جهاددانشگاهي تدوين مي‌شود

حفظ درياچه زريوار بايد به يک موضوع ملي تبديل شود

حفظ جنگل ها و منابع طبيعي اولويت اول پروژه پارک جنگي ايمام است

حمله عناصر ضد انقلاب به يک پاسگاه در مريوان

پيش بيني برداشت 100 هزار تن انگور از باغات کردستان

جهش علمي و فرهنگي جهاددانشگاهي در گرو همکاري دانشگاه‌هاست

درخواست کار، 70 درصد مطالبات کردستاني ها از رييس جمهوري

ضريب نفوذ گاز طبيعي در کردستان به 89 درصد رسيده است

پژوهش‌هاي جهاددانشگاهي بايد به صورت کاربردي مورد استفاده قرار گيرد

واحد پژوهش جهاددانشگاهي کردستان بايد رونق بگيرد

توليد 3500 تُن آسفالت در سنندج

دستاوردهاي سفر رييس جمهوري به کردستان اعلام شد

نماينده مردم سقز خواستار اتمام فرودگاه اين شهر شد

هواي کردستان گرمتر مي‌شود

انتقال سد آزاد ازغرب به شرق استان کردستان تحولات چشمگيري بدنبال دارد

راهداري کردستان راه هايي که براثر سيل بسته شد را باز کرد

خانه شطرنج در مدارس ايجاد شود

10 تيم در کردستان رصد رؤيت هلال ماه شوال را انجام مي‌دهند

الگو سازي، پايدارترين راهکار براي تبيين حجاب در جامعه است

علام 56 گروه نمايشي براي شرکت در دوازدهمين جشنواره تئاتر کُردي

700 هزار کردستاني تحت پوشش بيمه تامين اجتماعي

صدور 270 موافقت اصولي براي متقاضيان تاسيس مدارس و مراکز غيردولتي در کردستان

عمليات احداث منبع آب شرب و مدرسه 6 کلاسه در نايسر سنندج آغاز شد

نمايشگاه کتاب به مناسب ماه مبارک رمضان در سروآباد گشايش يافت

اولين سامانه شهري تور مجازي غرب کشور در شهرداري مريوان راه اندازي مي شود

شش ميليون ريال تشويقي به ازاي باسوادي هر نفر بيسواد

طرح کوشا ويژه کنکوري ها تابستان جاري در کردستان اجرا مي شود

نرخ کرايه تاکسي در سنندج 20 الي 25 درصد افزايش يافت

امام جمعه بيجار: آشنايي بيشتر با قران از وظايف مسلمين است

رفع مشکل کمبود آب استان سي سال زمان مي خواهد

بحران آب شرب شهر سنندج، عبور از خط قرمز

پرداخت نيم درصد درآمد شهرداري مريوان به کتابخانه هاي عمومي

اجراي طرح تامين مالي خرد مي تواند به ايجاد اشتغال پايدار در استان کمک کند

پيش‌بيني برداشت 35 هزار تُن توت‌فرنگي از باغات کردستان

کردستاني‌ها 25 هزار واحد خون اهدا کردند

مرحله يک شانزدهم نهايي فوتسال قهرماني ليگ باشگاهي کشور درسقز آغاز شد

واحد صنعتي پرواربندي گوساله در قروه به بهره برداري رسيد

مدال برنز آسيا بر گردن بوکسور کردستاني

رشد خلاقيت از مهمترين برنامه هاي کانون پرورش فکري کودکان مريوان است

زنان هم مي توانند تجار موفقي شوند

آموزش و پرورش به تعامل و مشارکت دستگاه هاي دولتي و خيرين نياز دارد

فيسبوک تويتر Google+ Cloob 328 هکتار از اراضي کشاورزي بانه تحت پوشش آبياري تحت فشار است

هنرمند بيجاري جايزه خود را به کودکان کوباني و شنگال هديه کرد

کردستاني ها براي مبارزه با موادمخدر فراخوانده شدند، شماره 124براي تماس

فيسبوک تويتر Google+ Cloob 27باند مواد مخدر در کردستان متلاشي شد

يک جوان 17 ساله در درياچه زريوار مريوان غرق شد

قليان هايي که عمر جوانان را دود مي کند

اختصاص اعتبار براي تجهيز منابع طبيعي کامياران به امکانات اطفا حريق

شرکت سه کشتي گير کردستاني در رقابت هاي انتخابي تيم ملي

ثبت نام بيمه تکميلي درمان ويژه نويسندگان، روزنامه نگاران و هنرمندان کردستاني آغاز شد

گلوگاه هاي فساد در کردستان شناسايي شوند

10 هزار جلد کتاب نسخه خطي علماي کُرد هنوز چاپ نشده است

امام (ره) در موقعيت هاي متفاوت نظام سلطه را به چالش کشيدند

چهار موي تاي کار کردستاني به اردوي تيم ملي فراخوانده شدند

سفالگري بومي کردستان در حال انقراض است

شهردار بانه از افزايش 220 درصدي بودجه شهرداري خبر داد

ورزشکار کردستاني بهترين پينگ پنگ باز رقابت هاي آسياي ميانه شد

آزادسازي خرمشهر نقطه عطفي در تاريخ دفاع مقدس بود