آخرين مطالب

مروری بر رویدادهای مهم ورزشی کردستان در هفته گذشته ورزشي

مروری بر رویدادهای مهم ورزشی کردستان در هفته گذشته

  بزرگنمايي:

کرد آنلاین - سنندج - قهرمانی تیم شهید شکوهی سنندج در مسابقات لیگ برتر ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی جوانان کشور و پیروزی راه یاب ملل سنندج در مقابل تیم پالایش گاز ایلام در چارچوب رقابت های فوتبال بانوان لیگ برتر باشگاه های کشور، از جمله خبرهای مهم ورزشی کردستان در هفته گذشته بود.
به گزارش ایرنا، رقابت های لیگ برتر ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی جوانان کشور شامگاه سه شنبه 10 بهمن در تهران به پایان رسید.
این مسابقات در رشته های تیمی زورخانه ای، هنرهای فردی و کشتی پهلوانی به مدت 2 روز در سالن شهدای هفتم تیر تهران برگزار شد.
در این رقابت ها هشت تیم برتر باشگاه های کشور در رده سنی جوانان حضور یافتند و به صورت تیم به تیم با هم پیکار کردند.
تیم شهید شکوهی کردستان در این رقابت ها با شکست تمامی حریفان با اقتدار قهرمان شد و بر سکوی نخست این مسابقات ایستاد، تیم خراسان رضوی در جایگاه دوم قرار گرفت و استان های یزد و مازندران به صورت مشترک عنوان سوم را به دست آوردند.
تیم شهید شکوهی کردستان با هومن کرباسی، هومن میرزایی، اکو حسین پناهی، میلاد محمد حسنی، حسن ناصری، پویا ملایی، محمد طالبی، پوریا برجعلی خانی، سوران الله مرادی، مجید احمدی، حامد نصیری، مرشدی مبین نوروزی و به مربیگری پژمان سکونتی و سرپرستی مهران احمدی در این رقابت ها شرکت کرد.
همچنین پژمان سکونتی مربی تیم کردستان به عنوان مربی برتر رقابت های لیگ برتر انتخاب و معرفی شد.
رقابت های لیگ برتر ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی جوانان کشور نهم و دهم بهمن در تهران برگزار شد.
** راه یاب ملل سنندج میزبان خود پالایش گاز ایلام را مغلوب کرد
تیم راه یاب ملل سنندج در هفته چهارم دور برگشت رقابت های فوتبال دختران لیگ برترکشور صبح جمعه 13 بهمن میزبان خود پالایش گاز ایلام را با نتیجه 2 بر یک از پیش رو برداشت.
در این هفته از رقابت ها تیم راه یاب ملل سنندج در حالی به مصاف پالایش گاز ایلام رفت که در بازی رفت از این تیم چهار بر 2 در یک دیدار خانگی شکست خورده بود.
نماینده کردستان در این دیدار و با هدف جبران ناکامی بازی دور رفت با گل های زهرا حاتم نژاد و فاطمه مخدومی 2 بر یک میزبان خود را شکست داد.
راه یاب ملل سنندج در هفته پنجم رقابت ها پنج شنبه 19 بهمن در مقابل خیبر خرم آباد قرار می گیرد.
** تیم شهید شکوهی سنندج نایب قهرمان رقابت های لیگ پهلوانی و زورخانه ای نوجوانان ایران شد
رقابت های لیگ پهلوانی و زورخانه ای نوجوانان کشور شامگاه جمعه 13 بهمن با عنوان جام ستارگان در سالن شهدای هفتم تهران به کار خود پایان داد.
در این رقابت ها تیم های شرکت کننده در رشته های تیمی زورخانه ای، هنرهای فردی در بخش های چرخ تیز، چرخ چمنی، کباده، میل بازی، سنگ و در مسابقات کشتی پهلوانی در اوزان 50، 60، 70، 80 و مثبت 80 کیلوگرم و هنر مرشدی با هم پیکار کردند.
در پایان این رقابت ها تیم شهید شکوهی سنندج نماینده کردستان موفق شد نایب قهرمانی این دوره از مسابقات را کسب کند و بر سکوی دوم تکیه زند.
تیم هیأت پهلوانی و زورخانه ای اصفهان عنوان نخست را به دست آورد، استان های مازندران و یزد نیز به صورت مشترک در جایگاه سوم قرار گرفتند.
رقابت های لیگ پهلوانی و زورخانه ای نوجوانان کشور 11 تا 13 بهمن در سالن شهدای هفتم تهران برگزار شد.
** نخستین المپیاد ورزش‌های همگانی در کردستان برگزار می‌شود
مدیرکل ورزش و جوانان استان کردستان در جلسه کمیته هماهنگی و برنامه ریزی ورزش همگانی استان از برگزاری نخستین المپیاد ورزش‌های همگانی در هشت رشته ورزشی در کردستان خبر داد.
حامد جولایی گفت: به همت معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای و با هماهنگی ادارات ورزش و جوانان، نخستین المپیاد ورزش‌های همگانی به مناسبت گرامیداشت ایام دهه فجر در سطح استان کردستان برگزار می شود.
وی افزود: المپیاد ورزش همگانی در هشت رشته ویژه مردان و زنان، مناسب با وضعیت جسمی و سلامت افراد با هدف شور و نشاط جامعه در ایام دهه فجر برگزار می‌شود.
وی اظهار کرد: المپیاد ورزش‌های همگانی همزمان با سراسر کشور در هشت رشته طناب‌زنی، دارت، شوت بسکتبال، روپایی، طناب کشی، والیبال 3 نفره، داژبال و پنالتی هدفمند در تمام شهرستان ها برگزار خواهد شد.
جولائی، ایجاد شور و نشاط اجتماعی در بین مردم و خانواده ها و استعدادیابی را از مهمترین هدف این المپیاد عنوان کرد و گفت: با برگزاری جلسات هماهنگی با ادارات ورزش و جوانان شهرستان ها نسبت به انجام المپیاد همگانی در استان کردستان تأکید شده است.
** فرهاد میمنت آبادی رئیس هیات کونگ فو کردستان شد
به گزارش ایرنا، روز چهارشنبه مجمع انتخابات هیات کونگ فو و هنرهای رزمی کردستان در سنندج برگزار شد و بعد از رای گیری از 16 عضو حاضر در جلسه، فرهاد میمنت آبادی با کسب تمامی آرا برای دوره سوم و چهار سال دیگر به عنوان رئیس هیات کونگ فو و ورزش های رزمی کردستان انتخاب شد.
در حال حاضر 2 هزار و 700 کونگ فو کار سازمان یافته در رده های مختلف سنی و در بخش مردان و زنان مشغول به فعالیت ورزشی هستند.
**دیدار دوستانه تیم های ژیمناستیک سقز و بانه
مسابقات دوستانه ژیمناستیک بین تیم های سقز و بانه با حضور 20 ورزشکار در رده های سنی زیر 9 سال و زیر 12 سال در خانه ژیمناستیک شهید کاظمی شامگاه جمعه برگزار شد.
در پایان این مسابقه در بخش پرش خرک، ماهان مرادی و گوران قادری از سقز ماردین کریم زاده از بانه و نیما مصطفایی از سقز مقام های اول تا چهارم را به دست آوردند.
در بخش زمینی، نوید حقیقی، ارشام عظیمی و کاوان محمدپور هر سه از سقز اول تا سوم شدند، در بخش خرک حلقه، ایمان جعفری از سقز، اشکان رسولی از بانه، هردی سلیم زاده و میلاد ارغوانی هر دو از بانه سوم و چهارم شدند، در بخش پارالل، کاویان علایی، محمد فلاحی و مبین محمد پور هر سه از بانه اول تا سوم شدند و در بخش بارفیکس نوید حقیقی از سقز هیژا محمودی و محمد رسولی هر دو از بانه بترتیب دوم و سوم شدند و در پایان به نفرات برتر مدال و حکم قهرمانی به رسم یادبود اهدا شد.
**برگزاری مسابقات دوستانه بدمینتون بانوان بین سقز و بوکان
مسابقات دوستانه بدمینتون بانوان بین تیم سقز و بوکان با حضور 33 ورزشکار در رده های سنی نونهالان، نوجوانان و جوانان به صورت گروهی و حذفی و انفرادی در سالن ورزشی بانوان شهید کاظمی برگزار شد.
در پایان در رده سنی نونهالان هستی صادقی از سقز و الهه عزیزی از بوکان به ترتیب مقام های اول و دوم را کسب کردند و مبینا حمیدی از بوکان و سوما مام احمدی از سقز به صورت مشترک مقام سوم را به خود اختصاص دادند.
در رده سنی نوجوانان هم غزاله رسولی و زیلان رحیمی هردو از سقز به ترتیب موفق به کسب مقام های اول و دوم شدند و نارین حمیدی و ثنا حسینی هر دو از بوکان به صورت مشترک مقام سوم را کسب نمودند و در رده سنی جوانان بیتا رسولی و مدیا ابراهیمی و سوما اسکندری از سقز به ترتیب موفق به کسب مقام های اول تا سوم شدند و به نفرات برتر حکم قهرمانی و جوایزی به رسم یادبود اهدا شد.
**برگزاری مسابقات چند جانبه کشتی در سقز
مسابقات چند جانبه کشتی با حضور 120 ورزشکار در رده های سنی خردسالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان از شهرهای سقز، بانه، بوکان و روستای سنته برگزار شد.
در پایان این رقابت ها که با حضور پرشور علاقمندان برگزار شد تیم شهرستان سقز اول شد، تیم بوکان دوم، تیم روستای سنته سوم و تیم بانه درجایگاه چهارم قرار گرفت و در پایان به نفرات برتر مدال و حکم قهرمانی به رسم یادبود اهدا شد.
**برگزاری مسابقات پرس سینه انتخابی باشگاه های سقز
مسابقات پرس سینه با حضور 140 ورزشکار در رده های سنی نوجوانان، جوانان، بزرگسالان و پیشکسوتان از باشگاه های سطح شهرستان سقز در سالن ورزشی شهید کاظمی برگزار شد.
در پایان این رقابت ها در رده سنی نوجوانان باشگاه ئه وراز کورد با 18 امتیاز اول، یزدان جوان با 14 امتیاز و تن آرا با 9 امتیاز دوم و سوم شدند، در رده سنی جوانان یزدان جوان با 23 امتیاز اول، آزادی با 8 امتیاز دوم و جوانان با 7 امتیاز سوم شد، در رده سنی بزرگسالان یزدان جوان با 20 امتیاز اول، صاحب با 9 امتیاز و تن آرا با 6 امتیاز دوم و سوم شدند و در رده سنی پیشکسوتان یزدان جوان با 20 امتیاز اول، جوانان با 18 امتیاز و تختی با 16 امتیاز به ترتیب دوم و سوم شدند.
گفتنی است در پایان به نفرات برتر مدال و حکم قهرمانی به رسم یادبود اهدا شد.
** 275 برنامه فرهنگی، ورزشی به مناسبت دهه مبارک فجر در کردستان برگزار می شود
سرپرست معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان در جلسه نهایی هماهنگی و برنامه ریزی کمیته ورزش و جوانان گرامیداشت دهه مبارک فجر اعلام کرد: 275 برنامه فرهنگی، ورزشی و افتتاحی در سطح استان کردستان برگزار می شود.
گلاویژ فتاحی اظهار کرد: به منظور جلوگیری از موازی کاری و باشکوه برگزار کردن برنامه ها، تمامی ادارات و ارگان ها فعالیت های خود را با هماهنگی و تحت نظر کمیته ورزش و جوانان اجرا کنند.
وی ادامه داد: حوزه فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان به عنوان دبیرخانه کمیته ورزش و جوانان گرامیداشت دهه مبارک فجر تمام برنامه ها را در سطح استان جمع آوری و مدیریت خواهد کرد.
وی اضافه کرد: امسال در سطح استان همایش های پیاده روی خانوادگی و کوه پیمائی، دوعمومی و مسابقات و جشنواره های منطقه ای و کشوری مختص کارکنان، ورزشکاران، جوانان و سمن های عضو کمیته با هماهنگی ادارات و ارگان های دولتی برگزار می شود.
او یادآور شد: غبار روبی گلزار شهدای ورزشکار، دیدار با نماینده ولی فقیه و استاندار کردستان، پیشکسوتان ورزشی، تجلیل از خانواده های شهدا، قهرمانان فراملی و جوانان نخبه از مهمترین برنامه هایی فرهنگی است که در این ایام اجرا می شود.
48هیات ورزشی و حدود 60 هزار ورزشکار سازمان یافته در رشته های مختلف ورزشی در استان کردستان مشغول به فعالیت هستند.
خبرنگاران: وریا کرمی و ابراهیم محمدحسینی** انتشار دهنده: عبدالله رحمانی
7355/7249/ 3020
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

50 میلیارد ریال برای ساخت پروژه پروژه استخر دیواندره جذب شد

حساب یارانه‌بگیران ساعت 24 امشب شارژ می‌شود

جهانگیری: همه فکر می‌کردند قرار است اتفاق تلخی بیافتد منبع

برگ سبز خودرو ببرید، لاستیک بگیرید

رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جوانان کشور در سریش آباد آغاز شد

40 درصد اعتبارات ماده 88 به ورزش بانه اختصاص داده می شود

نامه نگاری یواشکی بانک مرکزی با برخی بانکها

قیمت خودروهای داخلی در بازار امروز 25 مهر ماه+جدول کامل

پیش بینی کاهش قیمت مسکن از 13 آبان

موافقت رئیس جمهور با پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان

پیش فروش جدید محصولات ایران خودرو+زمان و شرایط ثبت نام

خیز طلا برای رکوردزنی جدید

فرار مدیر 2 شرکت لیزینگی کلاهبردار از کشور

آیا دلار باز هم ارزان می‌شود؟

الحمدلله قاچاق سوخت از همه مرزها با موفقیت در جریان است!

شرط بهره‌مندی از بسته حمایتی دولت

چرا مسئولان در برابر آب دزدی اسرائیل و ترکیه از ایران ساکت اند؟

قیمت دلار در بازار امروز 23 مهرماه

قیمت ارز مسافرتی امروز 97/07/23

سکه ارزانتر شد

بلاتکلیفی مشتریان 1 شرکت به دلیل عدم تحویل خودروهای پیش فروش

اسرائیل: ایران و روسیه راه جدیدی برای دور زدن تحریم ها یافته اند

روش جدید مردم برای تأمین کالا‌های ضروری

افشاگری یک نماینده از فساد و تخلف در آلومینیوم المهدی

سکه باز هم ریخت/دلار کمی ارزان شد

رقابت 2 تیم آوالان کامیاران و سردار بوکان بدون گل پایان یافت

دستگیری متهم اصلی پرونده اختلاس شرکت پخش فرآورده‌های نفتی

دولت به‌دنبال سهمیه‌بندی بنزین است

امروز، بانک ها دلارهای مردم را با قیمت بالاتری می خرند

چند خبر کوتاه از رویدادهای ورزشی استان کردستان

دهگلان و بیجار قهرمان رقابت های بوکس دسته یک انتخابی استان شدند

مسابقات بدمینتون جوانان کشور با قهرمانی زنجانی ها پایان یافت

رییس دفتر روحانی: کارت سوخت احیا می شود

مسابقات بدمینتون جوانان پسر کشور در دیواندره آغاز شد

قیمت پراید به زیر 30 میلیون تومان رسید

دلار در مرز 15 هزار تومان/قیمت سکه

نوبرانه‌های پاییزی چرا گران است؟

بنزین دوباره سهمیه بندی می شود؟

قیمت سکه، طلا و ارز در بازار امروز سه شنبه 17 مهرماه 97

آخرین وضعیت قیمت خودروهای داخلی در بازار در 16 مهر (جدول)

توصیه رئیس کل بانک مرکزی به مردم درمورد خرید سکه و ارز

قیمت سکه، طلا و ارز در بازار امروز دوشنبه 16 مهرماه 97

بازگشت دوباره دلار به مرز 13 هزار تومان

افشاگری عادل آذر درباره سیف و بانک مرکزی

نماینده کردستان میهمان خود را با شکست بدرقه کرد

روند کاهش قیمت خودرو ادامه دار شد+جدول آخرین قیمت ها

آخرین قیمت ها از بازار ارز و سکه

قیمت سکه، طلا و ارز در بازار امروز یکشنبه 15 مهرماه 97

سکه چند تومان شد؟/پیش بینی ریزش قیمت ها در بازار

با چه قیمتی می توان ارز مسافرتی تهیه کرد؟