عصر کرد

آخرين مطالب

علمي

روزه گرفتن برای بیماران قلبی مضر است

عصر کرد - فوق تخصص قلب و عروق در کردستان، گفت: روزه گرفتن برای افرادی که دچار بیماری قلبی و عروقی و مبتلا به نارسایی قلبی، دریچه ای و رگ ‌های قلبی ...

دشت های شقایق جلوه ای از بهشت

عصر کرد - سنندج - هر سال با آمدن اردیبهشت و خرداد، دشت های شهرستان بیجار به خصوص مناطق بکر و دست نخورده شمال گروس، پر از شقایق های سرخ و زرد می شود و جلوه ای بهشتی به خود می گیرد.

تحصیل 13 هزار دانش آموز کردستانی در مدارس شاهد

عصر کرد - رئیس اداره امور شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش کردستان گفت: پیش بینی می شود در سال تحصیلی جدید، 13 هزار دانش آموز دوره های مختلف تحصیلی در ...

نماینده مجلس: جوانان در راهبرد اقتصادی کشور جایگاه ویژه ایی دارند

عصر کرد - سنندج - نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی گفت: نقش و جایگاه راهبردی جوانان تحصیل کرده در تحقق شعار رونق تولید با استفاده از ظرفیت بالای علمی و دانشگاهی کشور ویژه است.

تکنولوژی ارتباطات و فناوری اطلاعات از شاخصه های اصلی توسعه است

عصرکرد- 17 ماه مه برابر با 27 اردیبهشت ماه، روز جهانی ارتباطات است، در چنین روزی در سال 1865 ، نمایندگان بیست کشور جهان گرد هم نشستند تا اولین قوانین فراملی ارتباطات را که در آن زمان در پیشرفته‌ترین شکل، محدود به تلگراف بود، تدوین کنند .

سرطان در کمین مزارع کردستان

عصرکرد- استاد گیاهپزشکی دانشگاه کردستان گفت: اکنون تعدادی از باغات اطراف شهر سنندج درگیر مبارزه با بیماری های قارچی، باکتریایی به نام های سفیدک و شانکر قارچی معروف به سرطان هستند

2 گونه پرنده کورکوربال سیاه و کوکوی خالدار در مریوان مشاهده شد

عصر کرد - سنندج - دو گونه پرنده کورکوربال سیاه و کوکوی خالدار اردیبهشت امسال توسط کیوان مرادی عکاس طبیعت و پرنده نگری در حاشیه تالاب بین المللی زریبار مریوان مشاهده و ثبت شد.

روزه داران غنی‌ترین غذاها را در وعده سحر مصرف کنند

عصرکرد- کارشناس تغذیه دانشگاه علوم پزشکی کردستان، گفت: فرد روزه دار باید در وعده سحر، غنی‌ترین وعده غذایی را مصرف کند تا بتواند تحمل روزه دارای طولانی مدت حدود 17 ساعت را داشته باشد.

توجه به تفاوت های فردی مهم ترین نکته در شکوفایی استعدادهای دانش آموزان است

عصرکرد- مهم ترین نکته در بحث شکوفایی استعدادهای دانش آموزان، توجه به تفاوت های فردی است، در واقع کار معلم بعد از شناسایی استعدادها، کمک به بالفعل کردن آن ها بوده که در کلاس درس این فرصت فراهم است.

واردات محصولات آب بر به صرفه تر از تولید آن است

عصر کرد - استاد گیاه پزشکی دانشگاه کردستان گفت: محصولات کشاورزی با نیاز آبی زیاد را می توان از کشورهای خارجی وارد کرد ولی واردات آب از کشورهای خارجی ...

واردات محصولات کم آبخواه به صرفه تر از تولید آن است

عصرکرد- استاد گیاه پزشکی دانشگاه کردستان گفت: محصولات کشاورزی با نیاز آبی زیاد را می توان از کشورهای خارجی وارد کرد ولی واردات آب از کشورهای خارجی غیرممکن است که توجه به این مهم واردات بعضی از محصولات کشاورزی را به صرفه تر می کند.

"به سوی کامیابی"

عصرکرد- کتاب به سوی کامیابی اثر آنتونی رابینز، روان شناس امریکایی است که حاصل اندیشه ها و تجربه های عملی خود را در کتاب بسوی کامیابی به رشته تحریر کشید.

رصد ماه در آسمان سنندج

عصر کرد - سنندج - برنامه رصد ماه به مناسبت هفته نجوم به همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شماره 2 آبیدر سنندج شامگاه چهارشنبه با حضور علاقه مندان به این علوم برگزار شد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کردستان منصوب شد

عصرکرد- وزیر بهداشت، درمانی و آموزش پزشکی، دکتر وحید یوسفی نژاد را به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی کردستان منصوب کرد.

1400 نفر از استعدادهای برتر به کشور باز گشتند

عصر کرد - سنندج - معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد ملی نخبگان گفت: در سه سال و 6 ماه گذشته یک هزار و 400 نفر از استعدادهای برتر ایرانی در قالب چند طرح از خارج کشور بازگشته اند.

زمینه ایفای نقش استعدادها در کردستان فراهم شود

عصر کرد - سنندج - رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان بر ایجاد بستر پرورش استعدادهای برتر تاکید کرد و گفت: زمینه ایفای نقش استعدادها در سطح استان فراهم شود.

در سال گذشته97 درصد دارو تولید داخلی بوده است

عصر کرد - معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کردستان، گفت: در سال گذشته 97 درصد داروی تولید داخلی کشور 550 میلیون دلار هزینه داشته و سه درصد ...

نیروی انسانی توسعه گرا کلید پیشرفت کردستان

عصر کرد - رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان گفت: مهمترین سرمایه برای توسعه، نیروی انسانی توسعه گرا است که با وجود این مهم به راحتی می ...

پیشرفت کشور در گرو توجه به نخبگان است

عصر کرد - رئیس سابق بنیاد نخبگان استان کردستان گفت: نخبگان از جمله ارزشمندترین سرمایه ها و موتور محرکه پیشرفت یک مملکت هستند که با وجود تلاش های ...

تربیت صحیح انسان تمدن‌های بشری را شکل می‌دهد

عصرکرد- مسئول نهاد رهبری در دانشگاه کردستان با اشارە بە وظایف و رسالت‌های اساتید و معلمان, گفت: تربیت صحیح انسان که توسط معلم‌ها و اساتید صورت میگیرد, می‌تواند تمدن های بشری را شکل دهد.

پذیرش دانشجویان خارجی ظرفیت خوبی برای دانشگاه کردستان است

عصرکرد- رئیس دانشگاه کردستان دانشجویان خارجی را ظرفیت خوبی برای دانشگاه دانست و عنوان کرد: باید از این پتانسیل برای توسعه فعالیت‌های بین الملل دانشگاه که در ترفیع رتبه دانشگاه هم تاثیرگذار خواهد بود، استفاده کنیم.

بیماری های غیرواگیر سالانه جان پنج هزار کردستانی را می گیرد

عصرکرد- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: براساس آمارهای، سالیانه بیش از پنج هزار نفر در این استان بر اثر ابتلای به بیماری های غیرواگیر جان خود را از دست می دهند.

مناظرات نباید منجر به رد شخصیت افراد شود

عصرکرد- معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، گفت: مناظره نباید با شخصیت افراد گره بخورد چون شخصیت افراد قابل احترام است و مسئله مهم اثبات و یا رد گزاره است.

صدای خوش سسک ساوی در تالاب زریوار مریوان شنیده شد

عصر کرد - سنندج - تیم پرنده نگری انجمن سبز چیا گونه کمیاب سسک ساوی از گونه های مورد حمایت را در تالاب زریوار مریوان مشاهده کردند که با این اقدام تعداد پرنده گان شناسایی شده در این تالاب به 279 گونه رسید.

بهبود فضای کسب و کار مهمترین عامل در روتق تولید است

عصرکرد- استاد اقتصاد دانشگاه کردستان گفت: اگر یک فضای کسب و کار شفاف و کارآمد در کشور ما مهیا شود، بروکراسی‌های اداری کارآمد وجود داشته باشد، فرآیند ثبت شرکت‌ها و قوانین مالیاتی و نظام بانکی به صورت بهینه تر عملیاتی شود، رونق تولید را شاهد خواهیم بود.

سیل و خشکسالی دو روی یک سکه هستند

عصر کرد - یک پژوهشگر رشته مهندسی آب، گفت: با توجه به افزایش متوسط دما در اثر این پدیده، بارش برف نسبت به گذشته بسیار کم شده و نزولات اکثراً به صورت ...

هزینه برای سلامتی نوعی سرمایه گذاری است

عصرکرد- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان ، هزینه کردن برای ایجاد سلامتی را نوعی سرمایه گذاری دانست و گفت: برقراری استانداردهای مختلف ملی و بین المللی منجر به باروری، رشد و توسعه شده که در صورتی به استاندارها توجه نشود هزینه آن را باید آیندگان بپردازند.

مسابقات دانشجویی موجب شناسایی نخبگان می شود

عصر کرد - رئیس دانشگاه کردستان گفت: شناسایی سرآمدان و نخبه های هر رشته، از دستاوردهای برگزاری مسابقات دانشجویی است. به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، ...

برگزاری مسابقات دانشجویی موجب تقویت روحیه کار تیمی می‌شود

عصرکرد- مدیر گروه رشته عمران دانشگاه کردستان گفت: با برگزاری مسابقات دانشجویی ارزش کار تیمی برای دانشجویان مشخص شده و انگیزه بیشتری برای فعالیت‌های علمی گروهی پیدا می‌کنند.

تناوری در بستر فناوری

عصرکرد- فناوری و ابزار ارتباطی در دنیای امروز از ملزومات توسعه و زندگی است و در بستر این مهم می توان مشاغل فراوانی را در بخش های مختلف ایجاد و از این طریق به تناور شدن درخت اشتغال در کشور کمک کرد.

86 اخطاریه زیست محیطی در کردستان صادر شد

عصر کرد - سنندج - معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست کردستان گفت: واحدهای تولیدی، صنعتی، کشاورزی و خدماتی آلاینده استان سال گذشته 86 اخطاریه زیست محیطی دریافت کردند.

2420 ماموریت 115 در ایام نوروز به ثبت رسیده است

عصر کرد - مدیریت اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی کردستان ، با اشاره به اینکه در ایام نوروز تعداد 2 هزار و 420 ماموریت 115 دانشگاه به ...

سطح رواناب های کردستان پنج میلیارد مترمکعب است

عصر کرد - رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان با تاکید بر اینکه کردستان ، استان پر آبی است، گفت: بر اساس برآوردها حجم رواناب های سطح استان بیش از پنج ...

مهمترین امر در بحث رعایت بهداشت پیشگیری است

عصرکرد- مدیر آموزش و پرورش شهرستان سقز در مراسم نمادین گرامیداشت هفته سلامت و روز جهانی بهداشت گفت: پیشگیری مهمترین امر در بحث رعایت بهداشت و حفظ سلامتی است.

برگزاری کنفرانس های علمی بسترساز مدیریت درست آبهای استان است

عصرکرد- رییس جهاددانشگاهی کردستان گفت: برگزاری چنین کنفرانس های علمی می تواند بسترساز استفاده بهینه و مدیریت درست آبهای استان باشد چراکه آب، همچنان برای ما یک نعمت است و نباید اجازه داد که به یک تهدید تبدیل شود.

علوم آب و هیدرولوژی نقش مهمی در توسعه پایدار دارد

عصرکرد- عضو کمیسیون ستاد احیا دریاچه ارومیه با اشاره به اینکه علوم آب و هیدرولوژی نقش مهمی در توسعه پایدار دارد، گفت: نادیده گرفتن هیدرولوژی آب چالش های زیادی را در حکمرانی آن ایجاد کرده است.

مریوان میزبان نمایندگان تالاب های کشور است

عصر کرد - سنندج - مدیرکل حفاظت محیط زیست کردستان گفت: نخستین گردهمایی دبیرخانه های تالابی کشور از 26 تا 28 فروردین سال جاری در مریوان برگزار می شود.

500 قطعه حواصیل شب در تالاب زریوار مشاهده شد

عصر کرد - سنندج - کارشناس پایش اداره حفاظت محیط زیست مریوان گفت: برای نخستین بار 500 قطعه پرنده حواصیل شب در تالاب زریوار مریوان مشاهده و ثبت شد.

دُرنای طناز در تالاب زریوار مریوان فرود آمد

عصر کرد - سنندج - تیم پرنده نگری انجمن سبز چیا موفق به مشاهده و شناسایی یک قطعه دُرنای طناز که از گونه های حمایت شده و کمیاب به شمار می رود، در تالاب زریوار شدند.

ارائه بیش از 2 میلیون نفر – ساعت آموزش مهارتی توسط آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای کردستان

عصر کرد - مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان از ارائه 2 میلیون و 42 هزار و 467 نفر – ساعت آموزش مهارتی توسط آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای سطح ...

زمان برگزاری آزمون ارشد به تعویق افتاد

عصر کرد - براساس تصمیم شورای سنجش و پذیرش، آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 98 به تعویق افتاد و در تاریخ های 23 و 24 خرداد ماه سال جاری برگزار خواهد ...

بیش از 28000 گواهینامه مهارت در کردستان صادر شد

عصر کرد - مدیرکل اداره کل آموزش فنی و حرفه ای کردستان گفت: 28 هزار و 716 گواهینامه بین المللی مهارت فنی و حرفه ای سال گذشته در این استان صادر شده است. ...

حصار و سگ های پدرم

عصر کرد - رمان حصار و سگ‌های پدرم اثر شیرزاد حسن، یکی از بزرگ‌ترین داستان‌نویسان کُرد است که به عقیده بسیاری از منتقدان نقطه عطفی در ادبیات کُردی است ...

مراقب گل‌ها و گیاهان طبیعی باشیم

عصر کرد - مشاهدات میدانی نشان می دهد که انواع زیادی از گیاهان طی چند دهه اخیر یا بەطور کلی از بین رفتەاند و یا در معرض خطر جدی از بین رفتن هستند. به ...

زنگ خطر کاهش گرایش به رشته ریاضی در کشور به صدا درآمده/ نبود فرصت شغلی دلیل اصلی است

عصر کرد - رئیس دانشگاه کردستان با اشاره به اینکه در گذشته ایرانیان اهمیت رشته ریاضی را درک کرده و افراد موفقی در این عرصه داریم، گفت: امروزه نبود فرصت ...

ریاضی و کامپیوتر کلید همه علوم است

عصر کرد - رئیس دانشگاه چرمو اقلیم کردستان عراق ریاضی و کامپیوتر را کلید همه علوم دانست و تاکید کرد: اگر این دو رشته توسعه پیدا نکند، در هیچ زمینه ای ...

716 روستای کردستان به اینترنت پرسرعت متصل هستند

عصرکرد- مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات کردستان با بیان اینکه در حال حاضر 716 روستای این استان از خدمات شبکه اینترنت پرسرعت برخوردار هستند، گفت: از این تعداد 84 روستا بطور مشترک از اینترنت پرسرعت LTE (بی سیم روستایی) و ADSL بهره مند هستند.

لازمه رسیدن به رونق تولید توجه ویژه به آموزش های مهارتی است

عصرکرد- مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان با اشاره به نامگذاری سال 1398 به نام سال رونق تولید توسط مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) دستیابی به منویات معظم له را در گرو توجه ویژه به مقوله مهارت آموزی دانست.

مراقب گل‌ها و گیاهان طبیعی باشیم

عصرکرد- مشاهدات میدانی نشان می دهد که انواع زیادی از گیاهان طی چند دهه اخیر یا بەطور کلی از بین رفتەاند و یا در معرض خطر جدی از بین رفتن هستند.

ارائه بیش از 2 میلیون نفر – ساعت آموزش مهارتی توسط آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای کردستان

عصرکرد- مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان از ارائه 2 میلیون و 42 هزار و 467 نفر – ساعت آموزش مهارتی توسط آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای سطح استان در سال 1397 خبر داد

عبور سنندج از دروازه شهر هوشمند

عصرکرد- سامانه هوشمند مدیریت پارکینگ شهری (ریبین) دروازه ورود سنندج به جمع شهرهای هوشمند کشور معرفی شد، برنامه ای که می تواند گره کور ترافیک شهری را سامان دهد و از سویی مردم را با تکنولوژی های جدید بیشتر آشنا و همراه کند.

هدف‌گذاری صحیح و علمی مهمترین پیش زمینه‌ دستیابی به نتایج مثبت است

عصرکرد- رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان، هدف گذاری صحیح و علمی را از جمله مهمترین پیش زمینه‌های دستیابی به نتایج مثبت بیان کرد و گفت: پرداختن به پژوهش و به کارگیری نتایج آن در برنامه‌ریزی و هدف گذاری‌ها نقشی موثر بر شاخص‌های توسعه و رشد دارد.

اولین دوره مسابقات بین المللی سازه‌های ماکارونی در دانشگاه کردستان برگزار می‌شود

عصر کرد - دبیر انجمن علمی عمران دانشگاه کردستان از برگزاری اولین دوره مسابقات بین المللی سازه‌های ماکارونی در دانشگاه کردستان خبر داد. علی رحمانی در ...

بارندگی ها مشکلی برای حیات وحش کردستان ایجاد نکرد

عصر کرد - سنندج - مدیرکل حفاظت محیط زیست کردستان گفت: حیات وحش این استان به دنبال بارش های متراکم فروردین امسال که تا اکنون نیز ادامه دارد مشکل و آسیبی ندیده است.

پنج رشته تور فلزی ماهیگیری صیادان غیرمجاز در بانه کشف شد

عصر کرد - سنندج - رئیس حفاظت محیط زیست بانه گفت: پنج رشته تور ماهیگیری فلزی متعلق به صیادان متخلف که در محدوده سد عباس آباد اقدام به جاسازی آنها کرده بودند، توسط نیروهای یگان حفاظت کشف و ضبط شد.

فروشنده غیرمجاز پرندگان در سنندج دستگیر شد

عصر کرد - سنندج - رئیس اداره حفاظت محیط زیست سنندج گفت: فردی که به صورت غیر مجاز اقدام به خرید و فروش پرندگان در این شهر می کرد با پیگیری محیط بانان و هماهنگی مقام قضایی شناسایی و دستگیر شد.

لزوم افزایش 20 رشته در مقطع PHD در دانشگاه کردستان

عصر کرد - استاندار کردستان در دیدار با رئیس دانشگاه، با اشاره به سفر یک روزه رئیس جمهور به استان کردستان یکی از خواسته ها در این سفر را افزایش تعداد ...

اگر می خواهید لاغر شوید، کنگر فرنگی مصرف کنید

عصرکرد- کارشناس ارشد گیاهان دارویی، در کردستان، گفت: آرتیشو یا همان کنگر فرنگی یک داروی لاغری است و کسانی که می‌خواهند وزن کم کنند باید هر روز آرتیشو بخورند.

ضرورت استفاده از برنامه استراتژیک دانشگاه/تجاری سازی ایده‌ها رونق تولید را در پی دارد

عصر کرد - رئیس دانشگاه کردستان با تاکید بر ضرورت تجاری سازی ایده ها، آن را موجب رونق تولید و صادرات استان دانست. به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، رحمت ...

مردم از رهاسازی ماهی قرمز در رودخانه ها خودداری کنند

عصر کرد - سنندج - فرمانده یگان حفاظت اداره کل محیط زیست کردستان با بیان اینکه ماهی قرمز، زنده خوار و برای گونه های بومی خطرناک است، گفت: مردم از رهاسازی این نوع ماهی آکواریومی در رودخانه ها و رواناب های استان خودداری کنند.

خرس های گرسنه به کندوهای عسل زنبوردار سروآبادی حمله کردند

عصر کرد - سنندج - رئیس اداره حفاظت محیط زیست سروآباد گفت: خرس های گرسنه به کندوهای زنبور عسل یک زنبوردار در روستای نسل از توابع بخش مرکزی این شهرستان حمله و بیش از 35 کندوی عسل این زنبوردار را از بین بردند.

شکارچیان کبک در سقز دستگیر شدند

عصر کرد - سنندج - مسول روابط عمومی محیط زیست سقز گفت: صبح امروز نیروهای پاسگاه محیط بانی سولاکان این شهرستان 2 گروه از شکارچیان متخلف کبک را دستگیر کردند.

خروج گونه های جانوری از مرزهای کردستان ممنوع است

عصر کرد - سنندج - فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کردستان گفت: خروج هر نوع گونه جانوری از مرزهای این استان ممنوع است و تنها با داشتن پروانه حمل، می توان نسبت به خروج گونه ها اقدام کرد.

ساير مطالب

بیش از 17 هزار قطعه پرنده در کردستان شمارش شد

تعداد مبتلایان به ویروس اسهالی در قروه به 700 نفر رسید

ویروس `نورواک` علت اصلی ابتلای مردم قروه به مسمومیت است

رئیس هیئت بیماران خاص و پیوند اعضا کردستان انتخاب شد

245 متخلف شکار و صید در کردستان دستگیر شدند

برگزاری کارگاه آموزشی "یک فنجان تفاهم" در دانشگاه فرهنگیان

تلاش نوجوان سقزی عامل بهبود پرنده شکاری شد

کتابخانه ها و محیط زیست کردستان تفاهم نامه همکاری امضا کردند

طرح کاشت ارغوان در منطقه هورامان برنده جایزه ملی ایران شد

خنده درمانی تاثیر بسزای در افسردگی و استرس دارد

ششمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی کردستان بدون نقص برگزار شد

شرکت 4953 داوطلب در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی کردستان

بیست و ششمین سمینار جبر ایران به کار خود پایان داد

خرید و فروش گونه های حیات وحش در کردستان پیگیری می شود

آخرین اخبار از آزمون استخدامی فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور/ از تعداد و کیفیت سوالات تا آمار تعداد حوزه‌های برگزارکننده

انقلاب چهارم صنعتی به وسیله اینترنت اشیاء کلید خورده است

ریاضی دان برجسته کرد یک الگو برای جوانان است

خبر دریافت جایزه فیلدز پرفسور "بیرکار" بهترین خبر عمرم بود

881 روستای کردستان از اینترنت پرسرعت بهره مند می شوند

توسعه کردستان با وجود جوانان خلاق و پویا امکان پذیر است

طرح های تحقیقی یادگیری دانش آموزان را ارتقا می بخشد

18 هزار دانش آموز کردستانی تحت پوشش طرح نماد قرار دارند

علم و پژوهش بستر توسعه پایدار در گام دوم انقلاب است

ضرورت توجه به اخلاق مداری برای پیشرفت کشور

دانشجویان بزرگترین سرمایه های کشور هستند

ایجاد رشته زبان و ادبیات کردی روزی تاریخی در دانشگاه کردستان بود

بومی گزینی امکان تحصیل نخبگان کردستان را در دانشگاه های برتر سلب کرده است

ضرورت نگاه ویژه وزارت علوم به دانشگاه کردستان

مسئولیت جبران تبعیض و کمبود دانشجو بر عهده دانشگاه کردستان است

شکارچی متخلف در سروآباد دستگیر شد

افزایش 13 هزار متر مربعی فضای فیزیکی دانشگاه کردستان

کلنگ زنی 6 پروژه عمرانی در دانشگاه کردستان با حضور معاون وزیر علوم

شکوفایی شارژ سریع و بی‌سیم

کردستان با کمبود 7000 نفر نیروی معلم روبرو خواهد شد

پذیرش 50 هزار نفر دانشجو در دانشگاه فرهنگیان در سال آینده

اضافه شدن ایموجی به پلاک خودروهای استرالیا

تعطیلی دانشگاه علمی کاربردی سقز 2 ساله شد

اولین سیم‌کارت نسل پنجم جهان رسما عرضه شد

محققان دستاوردهای پژوهش را برای توسعه به کار گیرند

همایش ملی داده و کاربردهای آن، در سقز برگزار می شود

گوشی تاشوی سامسونگ، اپل را تهدید می‌کند

نزدیک شدن وحوش به مناطق مسکونی موجب آسیب دیدن آنها می شود

مواد آرایشی را از دستفروشان خریداری نکنید

آموزش سلامت محور به دانش آموزان کردستانی

باید کنترل و نظارت بیشتری بر تجهیزات پزشکی داشته باشیم

2300 گونه گیاهی در کردستان شناسایی شده است

650 پستاندار و پرنده در کردستان رها سازی شد

سازمان پویا نیازمند نیروی انسانی کارآمد است

نمک دریا تهدیدی برای سلامتی افراد جامعه است

اهدای 1000 جلد کتاب به دانشگاه پیام نور سقز

تجلیل از "خالد سعیدی" در قالب طرح دیدار با مفاخر کردستان

اشتغال زایی 100 درصدی 2 کارگاه آموزش خیاطی در بیجار

50 قلم تجهیزات بین یگان حفاظت محیط زیست کردستان توزیع شد

مرکز گردشگری سلامت در مریوان راه اندازی می شود

پذیرش دانشجوی خارجی، سرمایه گذاری مادی و معنوی برای دانشگاه است

سرپرست دانشگاه کردستان منصوب شد

مشارکت مرکز پژوهشی ریزشبکه و شبکه های هوشمند الکتریکی کردستان در 4 پروژه بین المللی

آب شرب شهر سنندج سالم است

مرکز نوآوری کردستان ایده های غیر دانشگاهی را پذیرش می کند

چهار پروژه عمرانی در دانشگاه کردستان افتتاح می‌شود

اخذ گرنت پژوهشی اتحادیه اروپا توسط عضو پژوهشکده کردستان شناسی

مصرف پیاز می‌تواند از سرطان پیشگیری کند

پایلوت تخصصی‌ترین برنامه‌های تکامل کودکان در کردستان اجرا می‌شود

آنالیز آزمایش ادرار با گوشی هوشمند!

بیش از 72 درصد بانوان کردستانی باسوادند

تحصیل 10هزار و 639 دانشجو در دانشگاه کردستان

استقلال؛ مهمترین دستاورد انقلاب بود

نمایشگاه دستاوردهای دانشگاه کردستان در 40 سالگی جمهوری اسلامی ایران برپا شد

آمادگی اورژانس هوایی و جاده‌ای برای انتقال مصدومین به مراکز درمانی در ایام نوروز

اجرای طرح های تخصصی باعث ارتقای جامعه می شود

جهاددانشگاهی کردستان همراه و همگام با دانشجویان استان است

نخستین نمایشگاه صنعت و دانشگاه در بیجار افتتاح شد

زریبار، رامسری شد

پدیده فرونشست، میزبان دشت‌های قروه و دهگلان

لزوم تجدیدنظر در قانون بومی گزینی وزارت علوم

با رژیم غذایی مناسب از بروز سرطان پیشگیری کنیم

اثر موسیقی بر کاهش تهوع و استفراغ ناشی از شیمی درمانی

ضرورت ارتقای سهم هنر کردستان در کشور

پروژه "بازی و یادگیری" دانش آموزان را به مدرسه علاقمند می‌کند

بیش از 13 هزار دانش آموز کردستانی تحت پوشش پروژه «بازی و یادگیری» قرار می‌گیرند

توسعه 13 هزار متر مربعی فضای فیزیکی دانشگاه کردستان در دهه فجر

1693 دانش آموز کردستانی در المپیادهای علمی شرکت کردند

مراقب امنیت VPN‌های رایگان باشید!

رقابت 1693 نفر از دانش آموزان کردستانی در المپیادهای علمی

اجرای پویش ملی، مبارزه با سرطان در استان برگزار می‌شود

علایم و راهکارهای مقابله با اختلال اوتیسم چیست؟

گران‌ترین گوشی سامسونگ به 5G مجهز می‌شود

ارائه خدمات درمانی و توانبخشی به دانش آموزان با نیازهای ویژه در کردستان

تعداد محیط بانان کشور تا پنج سال آینده دو برابر می شود

زمینه پیشرفت کاری محیطبانان در کشور فراهم است

مردمی بودن مهم ترین ویژگی انقلاب اسلامی ایران است

ایرانی‌ها در موبایل؛ 30 برابر روزنامه، 9 برابر کتاب

تخریب زیستگاه ها عامل اصلی مهاجرت و ریزش جمعیت حیات وحش است

انعقاد تفاهم نامه همکاری جهاد دانشگاهی استان با نیروی انتظامی کردستان

هوآوی بعد از اپل، محبوب‌ترین برند تلفن همراه

فروش 100 هزار گوشی تنها در کمتر از 9 دقیقه

رشد شاخص‌های عملکردی سوادآموزی در استان کردستان

75 هزار دانش آموز کردستانی تحت پوشش برنامه ملی شهاب قرار گرفتند

یک شکارچی متخلف در سقز دستگیر شد

بیمارستان‌های کردستان تعداد 2214 تخت فعال دارد

تحت پوشش قرارگرفتن 75 هزار دانش آموز کردستانی در طرح ملی شهاب

بارندگی های مناسب و به موقع، مبارزه با آفات را کاهش می دهد

تلخ و شیرین یک مجازات

سند آمایش آموزش عالی کردستان منطبق با واقعیت ها باشد

حوزه سلامت جامعه، نیازمند ورود جدی خیرین است

اجرای طرح تکالیف مهارت محور در بیش از 1000 کلاس کردستان

مراقب ورود خرافات در هیپنوتیزم باشیم

اعلام فراخوان نخستین همایش منطقه ای علمی - پژوهشی «اقتصاد پنهان»

نخبگان علاوه براشتغال خودبستر کارآفرینی برای دیگران را فراهم کنند

اساتید دانشگاهی الگوهای بارز علمی در جامعه هستند

افزایش سهم پذیرش دانشجو معلم در کردستان پیگیری می شود

تندگویان: «موسسه فیلترینگ» باز کنیم

علوفه رسانی به وحوش در سقز آغاز شد

تحقیقات و فناوری نیازمند اصلاحات ساختاری است

خودروی پلیس 2020 فورد چشم‌ها را خیره کرد

تصور اشتباه درباره‌ی طرف چپ و راست مغز انسان

اعلام فراخوان ثبت‌نام هشتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویی در کردستان

14 دانشجوی دانشگاه کردستان به خارج از کشور اعزام شده‌اند

همکاری هسته‌ای بیل گیتس با چینی‌ها به‌هم خورد

چهار شکارچی متخلف در دیواندره دستگیر شدند

انجام تحقیقات دانش بنیان و کاربردی رفع مشکلات جامعه را در پی دارد

سرشماری زمستانه پرندگان آبزی و کنار آبزی در کردستان آغاز شد

علت اوتیسم چیست؟

108 مدرسه حاشیه شهرهای کردستان هوشمندسازی می‌شوند

اجرای طرح «ایران مهارت» در 75 مدرسه کردستان

مدارس پرخطر کردستان باید تعطیل شوند

اپل و مایکروسافت، نمادهای دنیای فناوری که روندی متفاوت در سال 2018 داشتند

فعالیت مدارس دولتی و غیردولتی کردستان ارزیابی می‌شود

مرکز «مطالعه کوهورت دهگلان» یک مطالعه وسیع ملی است

دوربین سه‌بعدی به آیفون‌های جدید می‌آید

جای انجمن مردم نهاد محیط زیستی در کامیاران خالی است

ضرورت توجه به رویکرد تبیینی حماسه 9 دی

بیش از 40 طرح پژوهشی و مطالعاتی در محیط زیست کردستان انجام شد

50 هزار کردستانی بی‌سواد هستند

باستان‌شناس کردستانی به مرتبه علمی پروفسوری ارتقا یافت

5 نشریه علمی دانشگاه کردستان در رتبه بندی وزارت علوم قرار گرفته‌اند

کارآفرینان دانش بنیان برای ایجاد شبکه ارزش حمایت می شوند

نفرات برتر سومین مرحله استانی دفاع سه دقیقه ای از پایان نامه دانشجویی معرفی شدند

تبدیل علم به ثروت مستلزم تغییر روش دانشگاه هاست

رشد 50 درصدی نرخ باسوادی روستاهای کردستان طی چهل سال اخیر

طرح ناسا برای کشف موجودات فضایی در مشتری

دستگاهی که آب را به سوخت تبدیل می‌کند

اعتراف اپل به انحنای شاسی «آی پد پرو»

فریب سیستم تشخیص چهره گوشی با ماکت

موافقت وزارت علوم با راه اندازی دانشکده علوم و فنون سقز

700 هزار صندلی خالی در آموزش عالی کشور داریم

ایران جایگاه نخست پژوهش‌های علمی را در جهان اسلام دارد

پژوهشگران می توانند استقلال همه جانبه کشور را تضمین کنند

مدیران استان دسترسی آسان اطلاعات را برای پژوهشگران فراهم کنند

سطح بندی دانشگاه ها تنها نشان دهنده تعداد دانشجویان دانشگاه است