عصر کرد

آخرين مطالب

فرهنگي

برگزاری هفتمین جشنواره موسیقی کُردی لغو شد

عصر کرد - سنندج - مسئول روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از لغو هفتمین جشنواره موسیقی کُردی و ویژه برنامه روز ملی هنرهای نمایشی به دلیل ابراز همدردی با مردم سیل زده کشور و تسلی خاطر بازماندگان این حوادث خبر داد.

45 هزار فرهنگی در کردستان اسکان یافتند

عصر کرد - سنندج - مدیرکل آموزش و پرورش کردستان گفت: از ابتدای فعالیت مراکز پذیرش و اسکان میهمانان نوروزی، بیش از 44 هزار و 985 نفرروز میهمان در مراکز اقامتی استان پذیرش شده اند.

سروآباد در محاصره زیبایی ها

عصر کرد - سنندج - سروآباد از شهرستان های سرسبز استان کردستان است که دارای جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی است که چشم هر بیننده ای را معطوف زیبایی های خالق هستی می کند.

20 هزار زائر از اماکن متبرکه کردستان بازدید کردند

عصر کرد - سنندج - مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان گفت: از ابتدای اجرای طرح آرامش بهاری(28 اسفند) تا روزپنجم فروردین 20 هزار زائر در قالب این طرح از اماکن متبرکه استان بازدید کرده اند.

اقتصاد فرهنگ و هنر ظرفیتی مهم برای رونق تولید ملی است

عصرکرد- مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان یکی از اولویت های این اداره کل در سال جدید را توسعه اقتصاد فرهنگ و هنر اعلام کرد و گفت: اقتصاد فرهنگ و هنر ظرفیتی برای رونق تولید است

هفتمین جشنواره موسیقی کُردی در سنندج آغاز شد

عصر کرد - هفتمین جشنواره موسیقی کُردی دوشنبه شب با اجرای گروه‌های «پژال» از کردستان و «شیروان» از خراسان شمالی در مجتمع امام خمینی شهر سنندج آغاز شد. ...

38 هزار فرهنگی در کردستان اسکان یافتند

عصر کرد - سنندج - مدیر کل آموزش و پرورش کردستان گفت: از ابتدای فعالیت مراکز پذیرش و اسکان میهمانان نوروزی در استان، بیش از 38 هزار و 143 نفرروز میهمان در مراکز اقامتی استان پذیرش شده اند.

نخستین وقف سال 98 در بانه ثبت شد

عصر کرد - سنندج - مدیر کل اداره اوقاف و امور خیریه استان کردستان گفت: نخستین وقف استان در سال 98 به ارزش 2 میلیارد ریال با همت خیر نیک اندیش بانه ای در سال جدید به ثبت رسید.

هفتمین جشنواره موسیقی کُردی در سنندج شروع بکار کرد

عصر کرد - سنندج - هفتمین جشنواره موسیقی کُردی پس از هفت سال وقفه از امروز پنجم فروردین با اجرای گروه های پژال از کردستان و شیروان از خراسان شمالی در مجتمع امام خمینی(ره) سنندج آغاز شد.

اقتصاد فرهنگ و هنر ظرفیتی برای رونق تولید است

عصر کرد - سنندج - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان یکی از اولویت های این اداره کل در سال جدید را توسعه اقتصاد فرهنگ و هنر اعلام کرد و گفت: اقتصاد فرهنگ و هنر ظرفیتی برای رونق تولید است.

بانه مهد عالمان دینی است

عصرکرد- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: شخصیت های دینی و علمی زیادی در بانه پرورش یافته و این شهرستان از گذشته های دور مهد پرورش عالمان دینی است.

زیرساخت و انگاره مقصد برخی از مشکلات گردشگری کردستان است

عصر کرد - سنندج - معاون گردشگری اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان با اشاره به اینکه مشکلات گردشگری استان در بخش های زیرساخت، تبلیغات و انگاره مقصد مشاهده می شود گفت: انگاره مقصد این استان نسبت به سایر نقاط کشور ضعیف است.

اسکان فرهنگیان در کردستان از مرز 29 هزار نفر گذشت

عصر کرد - سنندج - رییس اداره تعاون و امور رفاهی آموزش و پرورش کردستان گفت: از ابتدای فعالیت مراکز پذیرش و اسکان میهمانان نوروزی، 29 هزار و 790 نفرروز میهمان در مراکز اقامتی استان پذیرش شدند.

هزارچشم تا مریوان

عصر کرد - سنندج - هر نقطه از کردستان سرشار از زیبایی های خاصی است که گردشگران زیادی را از نقاط مختلف دنیا به خود جذب می کند و در این بین برای دیدن چشم اندازهایی بکر و دلنواز و گذشتن از پیچ های زیبا و خطرناک در شهرستانی هم چون مریوان باید هزارچشم داشت.

بیش از 85 هزار نفر در استان کردستان اقامت داشتند

عصر کرد - سنندج - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان گفت: از ابتدای طرح نوروزی (28 اسفند) تا روز گذشته 85 هزار و 174 نفر در اماکن اقامتی این استان اقامت کردند.

اسکان فرهنگیان در کردستان به 20 هزار نفر رسید

عصر کرد - سنندج - معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش کردستان گفت: از ابتدای فعالیت مراکز پذیرش و اسکان میهمانان نوروزی بیش از 20 هزار نفر- روز میهمان در مراکز اقامتی این استان پذیرش شده اند.

کرفتو، معبدی در دل غار سنگی

عصر کرد - در 70 کیلومتری شهرستان دیواندره غاری با شگفتی های فراوان در دل کوهی سنگی جا خوش کرده است. این غار، یک غار آهکی است که در دوران سوم ...

تور طبیعت گردی طرحی برای معرفی جاذبه های گردشگری بانه

عصر کرد - سنندج - افزایش و ماندگاری گردشگر و رونق صنعت گردشگری در گروه معرفی و شناخت جاذبه های گردشگری است که `تور طبیعت گردی` طرحی برای معرفی جاذبه های گردشگری مرزی بانه با همکاری اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بانه و مرکز گردشگران کشور برگزار می شود.

جشن نوروز سنندج، نوپا اما قابل تعمیم

عصر کرد - سنندج - جشن نوروز 2 سال است در سنندج به صورت باشکوه و با استقبال گرم مردم در ورزشگاه 22 گولان این شهر برگزار می شود که با وجود نوپا بودن، می تواند الگویی برای شهرهای مختلف کشور برای مدیریت شادی های پایان سال و کاهش خطرات معمول این ایام باشد.

بزرگ ترین جشن مردمی نوروز در کردستان برگزار شد

عصر کرد - سنندج - دومین جشن بزرگ مردمی نوروز به عنوان یکی از ماندگارترین مراسم های فرهنگی ویژه شب عید با حضور اقشار مختلف مردم مناطق کردنشین در سنندج برگزار شد.

مونسان: کردستان قابلیت تبدیل به پایتخت موسیقی کشور را دارد

عصر کرد - سنندج - معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: توانایی های کردستان در حوزه موسیقی، قابلیت ثبت در میراث ملی و تبدیل شدن به پایتخت موسیقی کشور را دارد.

استاندار: کردستان خانەی همە کردهای دنیاست

عصر کرد - سنندج - ایرنا استاندار کردستان با تاکید بر برگزاری کنگرە مشاهیرکرد در اردیبهشت سال آینده گفت: این استان خانەی همە کردهای دنیاست.

53 مرکز اقامتی و مدرسه در مریوان آماده پذیرش مسافران است

عصر کرد - سنندج - رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مریوان با بیان اینکه 15 مرکز اقامتی و 38 مدرسه در این شهرستان مهیای پذیرش مسافران نوروزی است، گفت: ظرفیت اسکان این اماکن با احتساب سالن های ورزشی بیش از چهار هزار نفر است.

نمایشگاه عرضه صنایع دستی در سقز بر پا شد

عصر کرد - سنندج - مدیر عامل انجمن مانا شهر گفت: نمایشگاه محصولات صنایع دستی و سوغات کردستان برای معرفی پتانسیل های صنایع دستی شهرستان سقز بر پا شده و تا 12 فروردین پذیرای علاقه مندان است.

آداب و رسوم نوروز در کردستان از گذشته تا امروز

عصر کرد - استان کردستان به عنوان یک استان دارای تاریخ و فرهنگ و هنر منحصربه فرد، دارای آیین‌ها و آداب و رسوم خاصی از گذشته تاکنون در ایام عید نوروز ...

صاحب نظران به ارتقای جایگاه علمی بانه کمک کنند

عصر کرد - سنندج - سرپرست فرمانداری بانه گفت: باید از ظرفیت همه صاحب نظران علمی، فرهنگی و اجتماعی در راستای ارتقای جایگاه علمی این شهرستان کمک گرفته شود.

طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه بیجار برگزار می شود

عصر کرد - سنندج - رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بیجار گفت: 25 برنامه در قالب طرح آرامش بهاری همزمان با آغاز سال جدید در امامزادگان و بقاع متبرکه این شهرستان برگزار می شود.

اکران هفت فیلم نوروزی در سینما بهمن سنندج

عصر کرد - سنندج - مدیر پردیس سینمایی بهمن سنندج گفت: در تعطیلات نوروز 98 سینما باز است و هفت فیلم در سانس های مختلف اکران نوروزی می شود.

چهارشنبه سوری یا چهارشنبه سوزی/مراسمی که در کردستان سابقه ندارد

عصر کرد - سنندج – امروز بار دیگر شاهد برگزاری یکی از زیباترین رسوم تاریخی ایرانیان هستیم اما متاسفانه طی چندسال اخیر این جشن ملی از یک مراسم شاد و مفرح به تهدید برای سلامت شماری از مردم تبدیل شده است.

اطلاع رسانی حلقه گمشده

عصر کرد - سنندج - اهمیت نقش اطلاع رسانی به مردم بویژه در حوادث و بحران ها بر کسی پوشیده نیست، این روزها و در آستانه سال جدید برخی دستگاه های خدماتی و امدادی در کردستان، رسانه ها را از برنامه های خود بی اطلاع گذاشته اند.

پذیرش و اسکان مهمانان فرهنگی در 16 نقطه کردستان آغاز شد

عصر کرد - سنندج - رییس اداره تعاون و امور رفاهی آموزش و پرورش کردستان گفت: پذیرش و اسکان مهمانان فرهنگی از امروز در 16 مرکز پذیرش آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق تابعه استان آغاز شد.

22 گولان میزبان مراسم شب نوروز سنندج

عصر کرد - شهردار سنندج گفت: در راستای ایجاد شور و نشاط مراسم جشن شب نوروز چهارشنبه 29 اسفند ماه سالجاری از ساعت 15 الی 19 در ورزشگاه 22 گولان برگزار ...

جشن شب نوروز در سنندج برگزار می شود

عصرکرد- شهردار سنندج گفت: جشن شب نوروز در راستای ایجاد شور و نشاط در 29 اسفند جاری در ورزشگاه 22 گولان سنندج برگزار می شود.

حرف دل به نمایشگاه آمد

عصر کرد - سنندج - نمایشگاه نقاشی `ویله دل؛ متشکل از آثار توانجویان مرکز سالمندان در آستانه نوروز گشایش یافته تا حرف های دل این افراد را همچون آیینه ای به نمایش بگذارد.

برش استانی سند برنامه های سواد آموزی سال 98 کردستان تدوین می شود

عصرکرد - سرپرست معاونت سواد آموزی آموزش و پرورش کردستان گفت: براساس برنامه زمانبندی شده برش استانی سند برنامه های سواد آموزی سال 98 کردستان تا پایان اردیبهشت ماه سال آینده تدوین می شود.

بقاع متبرکه شاخص کردستان میزبان طرح آرامش بهاری هستند

عصرکرد- مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان با اشاره به اجرای طرح آرامش بهاری همزمان با تعطیلات نوروزی گفت: این طرح در امسال در جوار بقاع متبرکه و امامزادگان شاخص استان اجرا می شود.

شب خاطره حماسه دولاب در سنندج برگزار می شود

عصرکرد- رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان گفت: در راستای کنگره 5400 شهید استان، شب خاطره حماسه دولاب با محوریت میکائیل حمه گلانی همزمان با سالروز این حماسه بزرگ در سنندج برگزار می شود.

کردستانی ها 26 میلیارد ریال به جشن نیکوکاری کمک کردند

عصرکرد- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان گفت: مردم خیر و نیکوکار استان در جشن نیکوکاری امسال 26 میلیارد ریال نقدی و کالایی به نیازمندان و خانواده های بی بضاعت کمک کردند.

عمارت های تاریخی سنندج پذیرای جشن های نوروزی است

عصر کرد - سنندج - معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان گفت: عمارت های تاریخی خسروآباد، آصف و مشیردیوان پذیرای بازدید و محلی برای برگزاری جشن های نوروزی است.

انسان های فاخر بزرگترین سرمایه های ملت ها هستند

عصر کرد - سنندج - رئیس دانشگاه کردستان گفت: مفاخر، ادبا و نویسندگان بزرگترین سرمایه های ملت ها هستند و ما نیز باید همواره قدردان بزرگان خود باشیم و آنان را پاس بداریم.

عملکرد شبکه کردستان در مقایسه با دیگر شبکه های استانی مطلوب است

عصر کرد - سنندج - مشاور فرهنگی نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: برخی بداخلاقی های رسانه ای با هدف تخریب عملکرد صداوسیمای مرکز کردستان صورت گرفته اما این شبکه در مقایسه با دیگر شبکه های استانی مطلوب عمل کرده است.

زمینه استفاده کردهای مقیم خارج از دانشنامه فرهنگ کردستان فراهم شود

عصر کرد - سنندج - معاون فرهنگی و هنری اداره کل امور استان ها و مجلس حوزه هنری کشور گفت: کردهای زیادی در خارج از کشور هستند که علاقه به آشنایی با تاریخ و فرهنگ کردستان دارند لذا می توان زمینه استفاده آنان از نسخه های برخط این دانشنامه را فراهم کرد.

دبیرخانه دایمی دانشنامه فرهنگ، هنر و تمدن کردستان گشایش یافت

عصر کرد - سنندج - دبیرخانه دائمی دانشنامه فرهنگ، هنر و تمدن کردستان با حضور، پژوهشگران، اندیشمندان و صاحب نظران حوزه فرهنگ و هنر استان و کشور در پردیس سینمایی بهمن سنندج گشایش یافت.

11 روستای منطقه هورامان ثبت ملی شد

عصر کرد - مدیرکل میراث فرهنگی کردستان گفت: 11 روستای منطقه هورامان در دو شهرستان سنندج و سروآباد در فهرست آثار ملی کشور ثبت شد. به گزارش ایسنا، منطقه ...

11روستای منطقه هورامان ثبت ملی شد

عصرکرد- مدیرکل میراث فرهنگی کردستان گفت: 11 روستای منطقه هورامان در دو شهرستان سنندج و سروآباد در فهرست آثار ملی کشور ثبت شد.

جشن موسیقی سیاوچمانه در سروآباد برگزار شد

عصر کرد - سنندج- جشن موسیقی سیاوچمانه و آوازهای بومی و محلی با هدف زنده نگه داشتن این هنر و معرفی آن به سایر نقاط استان و کشور برگزار شد.

11 روستای منطقه هورامان کردستان ثبت ملی شد

عصر کرد - سنندج - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان گفت: 11 روستای منطقه هورامان در 2 شهرستان سنندج و سروآباد در فهرست آثار ملی کشور ثبت شد.

دانشگاه ها ابعاد علمی و زیست محیطی فاجعه حلبچه را بررسی کنند

عصر کرد - سنندج - رئیس دانشگاه کردستان بمباران شیمیایی حلبچه را جنایت علیه بشریت و اقدامی ناگوار از رژیم جنایتکار بعث عراق دانست و گفت: نیاز است دانشگاه ها و اهالی علم، ابعاد علمی و زیست محیطی این فاجعه دردناک را مورد بررسی قرار داده و این مساله را روشنگری کنند.

فراخوان طراحی برند سنندج پایتخت نوروز اعلام شد

عصرکرد- دبیر اجرایی برند سنندج پایتخت نوروز ایران گفت: با هدف برندسازی و انعکاس مطلوب زیبایی های فرهنگی و طبیعی استان کردستان فراخوان طراحی این برند منتشر شد.

کردستان صاحب دبیرخانه دائمی دانشنامه فرهنگ، هنر و تمدن می شود

عصر کرد - سنندج - رئیس حوزه هنری کردستان گفت: دبیرخانه دائمی دانشنامه فرهنگ، هنر و تمدن کردستان 22 اسفند با رونمایی از چهارعنوان دانشنامه در پردیس سینمایی بهمن سنندج گشایش می یابد.

گام دوم انقلاب در اولویت برنامه های دانشگاه فرهنگیان است

عصر کرد - سنندج - معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان کشور گفت: هم اندیشی و هم افزایی در حوزه فرهنگی اجتماعی با موضوع اجرایی شدن بیانات رهبر معظم انقلاب با عنوان گام دوم در اولویت برنامه های دانشگاه فرهنگیان قرار دارد.

بیداد بیدهای کردستان

عصر کرد - هفته نامه سیروان در شماره 1026 خود به تاریخ 18 اسفند در گزارشی به قلم شیروان یاری به قطع درختان جنگل های کردستان توسط قاچاقچیان پرداخته است.

105 عنوان کتاب در سقز چاپ شد

عصر کرد - سنندج - رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سقز گفت : امسال 105 عنوان کتاب با موضوعات مختلف توسط انتشارات فعال این شهرستان چاپ شده است.

جشن موسیقی سیاوچمانه در سروآباد برگزار می‌شود

عصر کرد - رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سروآباد از برگزاری جشن موسیقی سیاوچمانه و آوازهای بومی محلی همزمان با ٢١ اسفند جاری در این شهرستان خبر داد. ...

راه اندازی دبیرخانه دائمی دانشنامه فرهنگ، هنر و تمدن کردستان در حوزه هنری/ رونمایی از 4 عنوان دانشنامه

عصر کرد - آیین گشایش دبیرخانه دائمی دانشنامه فرهنگ، هنر و تمدن کردستان، با رونمایی از 4 عنوان دانشنامه چهارشنبه 22 اسفند ماه 97 در پردیس سینمایی بهمن ...

علت ترک تحصیل دانش آموزان دختر آسیب شناسی شود

عصر کرد - قروه- فرماندار قروه بر آسیب شناسی علت ترک تحصیل دانش آموزان دختر تأکید کرد و تلاش برای بازگرداندن آنان به کلاس های درس را ضروری دانست.

اصلاح الگوی مصرف مستلزم اصلاح اصول و اعتقاداتمان است

عصر کرد - سنندج - دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان با تاکید بر اهمیت اصلاح فرهنگ جامعه، گفت: برای اصلاح فرهنگ عمومی باید اصول و اعتقاداتمان را مورد توجه قرار دهیم.

منعی برای پوشیدن لباس محلی در محیط اداری وجود ندارد

عصر کرد - استان ها - انتشار خبر حضور کارکنان بانک ملی در مناطق کردنشین با لباس کردی در حالی از سوی شبکه های اجتماعی و برخی رسانه ها مطرح شد که پیش از این هیچ منع قانونی و حساسیتی در پوشیدن لباس های محلی اقوام در محیط اداری و اجرایی مناطق وجود نداشت.

گردشگری رویداد محور، درآمدزاترین نوع گردشگری است

عصرکرد- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان، با اشاره به اینکه گردشگری رویداد محور، از درآمدزاترین نوع گردشگری است، گفت: خوشبختانه سال گذشته با برپایی "جشن نوروز" به عنوان بزرگترین و مهمترین رویداد کردستان در استادیوم 22 گولان سنندج این شرایط فراهم شد

297 عنوان کتاب در کردستان منتشر شد

عصر کرد - سنندج - کارشناس مسئول امور کتاب و کتابخانه های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: 297 عنوان کتاب از ابتدای امسال تاکنون در این استان چاپ و منتشر شده است.

امکان اسکان 107 هزار نفر در یک شب در کردستان وجود دارد

عصر کرد - سنندج - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان گفت: در یک شب امکان اسکان 107 هزار نفر در تمامی اماکن اقامتی از جمله هتل ها، مهمانپذیرها، اقامتگاه های بوم گردی و کمپ های شهرداری استان وجود دارد.

مدارس نوبت عصر برخی شهرهای کردستان تعطیل شد

عصرکرد- مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان گفت: به دلیل تداوم بارش برف و برودت هوا مدارس مقاطع تحصیلی برخی شهرستان های استان امروز (شنبه) در نوبت بعدازظهر تعطیل است.

دولت از ظرفیت کانون های فرهنگی در جلسات شورای فرهنگی استفاده کند

عصر کرد - سنندج - مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان گفت: دولت در کردستان، در اجرای برنامه ‌های فرهنگی و عضویت اعضای کانون در جلسات مهم چون شورای فرهنگی، نباید از ظرفیت کانون ‌های فرهنگی، غفلت کند.

مدارس برخی مناطق کردستان فردا شنبه تعطیل شد

عصر کرد - سنندج - مدیر روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش و پرورش کردستان گفت: بدلیل بارش شدید برف و برودت هوا و لغزندگی معابر مدارس برخی از مناطق استان روز شنبه 18اسفند در نوبت صبح تعطیل شد.

آیین تجلیل از ماموستا شفیع کیمنه ای در سنندج برگزار شد

عصر کرد - سنندج - شفیع خالدی کیمنه ای بعد از 6 دهه فعالیت حرفه ای در میان 35 هنرمند ایرانی که اسم شان ثبت ملی شده، قرار گرفته و حال دیگر نه تنها چهره ملی بلکه به چهره ای بین المللی در حوزه موسیقی تبدیل شده است.

هشت کتابخانه مشارکتی در روستاهای سقز فعال است

عصر کرد - سنندج - رئیس اداره کتابخانه های عمومی سقز گفت: هشت کتابخانه مشارکتی در روستاهای این شهرستان برای تقویت فرهنگ کتابخوانی روستاییان فعال است.

ساير مطالب

داستان، پا جای پای پیک نوروزی گذاشت

290 هنرمند کردستانی زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفتند

مجری تیپ طنز شبکه کردستان اخراج شد

کمک‌های جشن نیکوکاری به دانش آموزان نیازمند اختصاص می‌یابد

800 دانشجوی دانشگاه های کردستان به اردوی راهیان نور اعزام می شوند

جشن نیکوکاری در کردستان آغاز شد

فعالیت‌های قابل واگذاری به فارغ التحصیلان جویای کار سپرده شود

نمایش موریانه ها در سنندج روی صحنه می رود

برنامه‌های شاخص در حوزه ایثار و شهادت تدوین شود

فیلم بلند "گل نساء" در سنندج اکران شد

مراسم تجلیل از «شفیع کیمنه ای» هنرمند پیشکسوت در سنندج برگزار می‌شود

١٣ اثر به مرحله نهایی سومین جشنواره نمایشنامه خوانی سقز راه یافت

گام دوم انقلاب به شاخصه های اصلی تمدن نوین اسلامی توجه دارد

800 دانشجوی کردستان به اردوی راهیان نور اعزام می‌شوند

مرکز «تولید محصولات چندرسانه‌ای و دیجیتال» در جهاددانشگاهی کردستان راه‌اندازی می شود

دو جایزه جشنواره فیلم کوتاه پرواز به فیلم ذبح از کردستان رسید

بهره گیری از آموزه های دینی در تربیت دانش آموزان ضرورت دارد

350 هزار زائر راهیان نور امسال ازمناطق عملیاتی کردستان دیدن کردند

هنرمند پیشکسوت موسیقی «شفیع کیمنه ای» تجلیل می شود

نمایشگاه طرح های جابربن حیان در قروه دایر شد

18هزار دانش آموز کردستانی تحت پوشش طرح نماد قرار دارند

شادی ریحانه پارسا از بازی در کنار ژاله صامتی + عکس

روایت ضرغامی درباره تشکر بهروز وثوقی از کویتی‌پور + عکس

ظرفیت اسکان یک هزار و 800 نفر شب در بانه فراهم است

حضور 19 اثر از کردستان در بخش نهایی جشنواره منطقه‌ای "شبدیز "

"اثر مرکب" آغاز جهشی در زندگی، موفقیت و درآمد شما

10 کانون فرهنگی هنری مساجد جدید در کردستان راه اندازی می شود

ویژه برنامه گرامیداشت 26 سال تلاش کانون‌های مساجد کردستان برگزار می‌شود

جشن‌های نوروزی باید متفاوت، پرنشاط و کم حاشیه باشد

18 اثر از کردستان به بخش نهایی جشنواره منطقه ای شبدیز راه یافت

33 وقف جدید در کردستان ثبت شد

10 کانون فرهنگی هنری مساجد جدید در کردستان راه اندازی می شود

استاندار: هدف ما مطرح کردن کردستان به عنوان پایتخت نوروز ایران است

متفاوت ترین نقشی که شهین تسلیمی بازی کرده + عکس

5 نکته که در مورد رامی مالک بازیگر برنده اسکار نمی دانستید!

بیوگرافی خشایار الوند، نویسنده مطرح سریال های طنز + عکس

با درخشش مهدی ترابی, ستاره پرسپولیس نیمکت نشین شد

اولین عکس مهناز افشار با لباس سنتی زنان ژاپنی

وداع تلخ با خشایار الوند با حضور مردم و هنرمندان + عکس

تربیت نیروهای بصیر و آگاه نیاز جدی جامعه امروز است

بخش کودک کتابخانه شهید مدرس قروه راه اندازی شد

توسعه انسانی در فرآیند توسعه مورد توجه قرار گیرد

جشنواره تئاتر استانی "وتار" برگزیدگان خود را شناخت

مدرسه علوم دینی حاج شیخ محمد سنندج طلبه می پذیرد

نخستین دوسالانه خوشنویسی سیاه مشق سقز به ایستگاه آخر رسید

برگزیدگان دوسالانه منطقه‌‌‌ای خوشنویسی سیاه مشق سقز معرفی شدند

هایلی بالدوین همسر جاستین بیبر عکس کودکی او را منتشر کرد + عکس

پرمعناترین و فراموش نشدنی ترین دیالوگ های سریال «بازی تاج و تخت»

این فیلم آنقدر پر تنش است که می خواهید چشمانتان را ببندید! + عکس

حمایت آناهیتا درگاهی از مهاجران افغانستان در ایران + عکس

تیپ و گریم عجیب نسیم ادبی برای بازی در یک نمایش + عکس

تولید محتوا در رسانه مهمترین شاخص سواد رسانه ای است

می خواهی بازیگر شوی؟ پول بده و مشهور شو!

جشنواره منطقه‌ای خوشنویسی سیاه مشق در سقز آغاز شد

اسکار بدون مجری 2019 محبوب تر از سال قبل!

پریناز ایزدیار و امیر جدیدی در اکران فیلم «هت تریک»

اولین جشنواره دو سالانه خوشنویسی سیاه مشق در سقز افتتاح شد

شرایط و هزینه های حضور ستاره ها در برنامه «پنج ستاره»

اولین عکس های میترا حجار در سریال نوروزی «بر سر دوراهی»

خیال پرسپولیس راحت شد؛ بشار رسن 2 ساله بست

اطلاعیه باشگاه استقلال پس از کتک خوردن خطیر از حقیقی

خشایار الوند، نویسنده پایتخت و قهوه تلخ درگذشت + علت فوت

مهناز افشار در پروژه جدیدش، کنار دو بازیگر ژاپنی + عکس

آزاده نامداری: هیچ کس نباید از زنان قدرتمند بترسد!

لازمه مقابله با فرهنگ مبتذل غرب ترویج سبک زندگی قرآنی است

10 هزار تشکل قرآنی در کشور وجود دارد

اهمیت زبان مادری

آزمون کتبی قرآن کریم با شرکت 1326 نفر در کردستان برگزار شد

برگزاری نخستین جشنواره تئاتر استانی وتار در بیجار

700 ناشر قرآنی در سطح کشور فعال هستند

سواد قرآنی باید در جامعه افزایش یابد

دانشگاه جای باند بازی و جناح بندی سیاسی نیست

از مهران مدیری و نوید محمدزاده تا عطاران و جواد عزتی، شانس کدام یک بیشتر است؟ + عکس

وزارت علوم در بومی گزینی دانشجویان کردستان بازنگری کند

10 طرح عمرانی در دانشگاه کردستان کلنگ زنی و افتتاح شد

دومین دوره طرح دانشجو معلم قرآن در کردستان اجرا شد

معاون وزیر: بومی گزینی سیاست موفقی نبوده است

راه اندازی مقطع کارشناسی ارشد زبان کُردی ضروری است

مجموعه 31 جلدی تاریخ تربیت معلم کشور رونمایی می‌شود

معرفی فیلم های کارگردان برنده اسکار، آلفونسو کوارون، کارگردان Roma

هنرپیشه ترک «جن زیبا» از ایران و نصف جهان چه می گوید؟ + عکس

خاطره ناراحت کننده بازیگر "بچه مهندس" از کتک خوردنش به دست معلم مدرسه!!

یک حاشیه و چند نکته

جامعه موفقیت های خود را مدیون تلاش فرهنگیان است

حکمت گرایی از آموزش تا مدیریت لازمه جامعه امروزی است

موزه تربیت معلم در کردستان ایجاد می‌شود

شرکت 1000 نفر از جوانان کشور در طرح دانشجو معلم قرآن

درخت آرزوهای کودکان کردستانی شکوفه داد

جنجال های فیلم برنده اسکار 2019، کتاب سبز (Green Book)

بهنوش بختیاری از رقابت در یک برنامه تلویزیونی انصراف داد!

چقدر حاضری پول بدی تا آل پاچینو را ملاقات کنی؟!

سال آینده 50 هزار دانشجو جذب دانشگاه فرهنگیان می شود

دانشگاه فرهنگیان کردستان ظرفیت بالایی برای جذب دانشجو دارد

مسئولان نقد پذیری را در خود نهادینه کنند

20 هزار دانشجو از مراکز علمی کاربردی کردستان فارغ التحصیل شدند

دانشگاه علمی کاربردی به کارهای نوآورانه تسهیلات ویژه می دهد

به یادماندنی صحنه ها در مراسم اسکار 2019

حضرت فاطمه زهرا(س) در حفظ یکپارچگی امت اسلامی نقش بسزایی داشتند

وظیفه حاکمیت و دولت ایجاد بستر سالم برای فضای مجازی است

رسانه ها نقش تاثیرگذاری در مهندسی افکار عمومی دارند

فضای مطالبه گری مردم از مسئولان باید در جامعه فراهم شود

شناخت صحیح از محتوای رسانه منجر به رشد جامعه می شود

ترجمه کتاب «شتاب کن مرگ دارد می رسد» در سنندج رونمایی شد

چرا علی ضیاء و برنامه فرمول یک، متهم به ترویج همسرآزاری شد؟!

عکس های برندگان اسکار 2019 با جوایزشان

کردستان، گلستان همدلی مذاهب اسلامی است

ائمه جمعه در خدمات دولت ابهام ایجاد نکنند

409 اثر به دومین دوره جایزه کتاب سال کردستان ارسال شد

روز "سنه " در تقویم کشور ثبت می شود

جشن بزرگ میلاد کوثر در بیجار برگزار شد

حضور 6 استان کشور در جشنواره منطقه‌ای خوشنویسی سیاه مشق سقز

80 درصد از فیلمبرداری فیلم سینمایی بودن به رسم کوهستان در بیجار انجام شده است

هفته نامه منطقه ای "آوات" شماره جدید خود را به روز زبان مادری منتشر کرد

15 لوکیشن واقعی که فیلم‌های ترسناک مشهور در آنجا ساخته شدند!! (+عکس)

نگاهی به فیلم پرحاشیه «آشغال های دوست داشتنی» + عکس

گزارش اختتامیه سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر + عکس

سیدجلال حسینی دربی را هم از دست داد؟!!

وقتی همه با بهنوش بختیاری چپ افتادند!

کوله پشتی های بانک ملت بر دوش دانش آموزان سنندجی قرار گرفت

خیر تهرانی یک هزار جلد کتاب به دانشگاه پیام نور سقز اهدا کرد

کوله‌پشتی‌هایی که دل دانش آموزان را شاد کرد

سحر قریشی، بهرام رادان و میترا حجار در سریال «رقص روی شیشه»

تهدید پرسپولیس توسط بازیکن جدیدش

حذف کاراته از المپیک و جایگزینی برک دنس Break Dance !!

آمار و هزینه های مراسم اسکار 2019

رکورد گران ترن اثر در حراج ایران به قیمت 12 میلیارد تومان!! + عکس

فیلم جشن تولد مرجانه گلچین در کنار مهران غفوریان و ... + عکس

هنرمند پیشکسوت خوشنویسی کردستان تجلیل شد

نمایشگاه نقاشی "کوچ" در گالری سوره سنندج برپا می‌شود

اجرای برنامه های فرهنگی با رعایت ضوابط اخلاقی و شرعی باشد

سیر تا پیاز درباره شرکت کنندگان و شیوه رای دهی در مسابقه عصر جدید

تعجب مهراب قاسم‌خانی بعد از 10 روز بستری بودن در بیمارستان!!

رسانه های رسمی می توانند از گسترش شایعات در جامعه جلوگیری کنند

بهترین شخصیت های منفی برنده جایزه اسکار + عکس

حل مشکل مهاجم پرسپویس برای آمدن همسر و فرزندش به ایران

تهدید مهاجم گران قیمت استقلال توسط شفر

بازیگر آمریکایی به جرم فریبکاری بازداشت شد!!

الناز حبیبی و کار دشواری که در «زهرماری» انجام داد

بازیگر آمریکایی خودکشی کرد!

ثبت نام مراسم اعتکاف از 10 اسفندماه آغاز می‌شود

فرصت ها و تهدیدات فضای مجازی در تغییر سبک زندگی تاثیر گذار هستند

فراخوان قسمت نوروزی «پایتخت» برای جذب یک بازیگر خردسال

فیلم هایی که اسکار 2019 برنده می شوند! فیلم هایی که باید برنده شوند!

آیا بازیگران، به اندازه دستمزدهای میلیونی شان می ارزند؟!

واکنش بشار رسن به تمدید قرارداد با پرسپولیس

احسان علیخانی، دلیل شایعه تعطیلی حالا خورشید است؟!

راهکار مقابله با آسیب های فضای مجازی به مردم ارائه شود

گردشگری کوهستان، ظرفیتی مغفول - وریا کرمی*

مشکلات اقتصادی گردشگری در کشور را تهدید می کند

سردیس استاد شهید نجات اللهی در دانشگاه کردستان رونمایی شد