عصر کرد

آخرين مطالب

فرهنگي

سیستم گرمایشی مدارس سقز استاندارد است

عصر کرد - سنندج - رئیس اداره آموزش و پرورش سقز گفت: سیستم گرمایشی تمام مدارس این شهرستان استانداردسازی شده که از این لحاظ، سقز رتبه اول را در کشور دارد.

قدیمی ترین نسخه طب سنتی کردستان تبدیل به دیجیتال شد

عصر کرد - سنندج - رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بانه گفت: قدیمی‌ترین نسخه خطی طب سنتی استان کردستان پس از اهدا از سوی یک شهروند بانه ای، شناسنامه دار و تبدیل به دیجیتال شد.

نشستی با طعم خاطره و تجربه کارخبری در دوران دفاع مقدس

عصر کرد - سنندج - جمعی از اهالی رسانه کردستان روز چهارشنبه گرد هم آمدند تا گوش جان بسپارند به بیان خاطرات و تجربیات کاری پیشکسوتان امروز و جوانان دیروز عرصه رسانه استان که در دوران دفاع مقدس توانسته بودند با تحمل مشقت های فراوان رسالت خود را به نحو احسن انجام دهند.

ساختارهای معماری دوران تاریخی و اسلامی در تپه کوشکله سقز کشف شد

عصر کرد - سنندج - با ادامه نخستین فصل کاوش باستان شناختی تپه باستانی کوشکله سقز که با هدف لایه نگاری به منظور شناسایی دوره‌های تاریخی آغاز شد، شواهد جدیدی از معماری دوران تاریخی و اسلامی به دست آمد.

مانوس کردن دانش آموزان با قرآن و نماز رسالت آموزش و پرورش است

عصر کرد - سنندج-نماینده ولی فقیه درکردستان مأنوس کردن دانش آموزان باقرآن ونماز را رسالت‌ آموزش و پرورش دانست و گفت: اگر فرهنگ اقامه نماز در مدارس حاکم شود، حلاوت و لذت عبادت در دانش آموز ایجاد می شود.

سینماهای کردستان در لیالی قدر تعطیل است

عصر کرد - سنندج - مدیر امور سینمایی حوزه هنری کردستان از تعطیلی سینماهای استان همزمان با ایام سوگواری شهادت مولای متقیان حضرت علی(ع) و لیالی قدر خبر داد.

شبکه دانش آموزی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور راه اندازی می شود

عصر کرد - سنندج - معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور گفت: به منظور استفاده از ظرفیت و توانمندی دانش آموزان در فضای مجازی، شبکه دانش آموزی مرکز بزرگ به زودی راه اندازی می شود.

اقامه نماز در مدارس، انگیزه معنوی دانش آموزان را بالا می برد

عصر کرد - سنندج - نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه یکی از رسالت های آموزش و پرورش عمق بخشی و مانوس کردن دانش آموزان با قرآن کریم و نماز است، گفت: اقامه نماز در مدارس، انگیزه معنوی دانش آموزان را بالا می برد.

مدیران اجرایی به روابط عمومی اعتماد و باور داشته باشند

عصر کرد - سنندج - سرپرست روابط عمومی استانداری کردستان گفت: مدیران ارشد باید به دیدگاه روابط عمومی باور و اعتماد داشته باشند چون که کارهای سخت و دشوار بدست روابط عمومی حل و آسان خواهد شد.

گلبانگ مرحبا و الوداع سنت دیرینه مردم کُرد

عصر کرد - سنندج - تارنمای خبری تحلیلی زریوار خبر روز سه شنبه در گزارشی با عنوان گلبانگ مرحبا و الوداع سنت دیرینه مردم کُرد به آیین های ماه مبارک رمضان و کمرنگ شدن آنها در جامعه پرداخته است.

60 عنوان کتاب در کردستان منتشر شد

عصر کرد - سنندج - کارشناس مسئول امور کتاب و کتابخانه ها اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: 60 عنوان کتاب به زبان های کُردی و فارسی در این استان طی 2 ماهه امسال منتشر شد.

نمایش قالی‌های کردستان در کاخ گلستان

عصر کرد - قالی‌های کردستان به عنوان یکی از معروف‌ترین قالی‌های ایرانی با نقوش بیش از هزار سال یک‌شنبه 29 اردیبهشت در مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان به ...

کودکان در آینه رمضان

عصر کرد - سنندج - مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان به مناسبت ماه مبارک رمضان به اجرای برنامه های متنوع فرهنگی، هنری و ادبی پرداختند.

روابط عمومی یا تبعیدگاه مغضوب شدگان

عصر کرد - سنندج - روابط عمومی ها نقشی تاثیرگذار در دنیای ارتباطات ایفا می کنند، اما بی توجهی برخی مدیران اجرایی، این بخش حیاتی و نبض تپنده دستگاه ها را در برخی سازمان ها به تبعیدگاهی برای کارمندان مغضوب تبدیل کرده است.

کاهش آسیب های اجتماعی با توسعه معنویت امکانپذیر است

عصر کرد - سنندج - مدیر کل تبلیغات اسلامی کردستان گفت: گسترش اخلاق و معنویت وظیفه همگانی است که در صورت جاری و ساری شدن آن در جامعه بسیاری از آسیب‌های اجتماعی کاهش می یابد.

جهرمی: چرخه سالم واردات گوشی تسهیل شود

عصر کرد - وزیر ارتباطات با بیان اینکه چرخه واردات گوشی موبایل معیوب است گفت: از وزیر صنعت خواسته ایم که چرخه سالم ورود گوشی به کشور را تسهیل کند

هنر باید در خدمت رشد جامعه باشد

عصر کرد - سنندج - نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: هنر واقعی باید در خدمت رشد جامعه، نه انحطاط و گمراهی آن باشد.

مبلغان نام آور قرآنی کردستان در نمایشگاه بین المللی قرآن تجلیل می شوند

عصر کرد - سنندج - مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: مروجان و مبلغان قرآن کریم استان در ویژه برنامه ضیافت که شامگاه دوشنبه 30 اردیبهشت در بخش جنبی نمایشگاه بین المللی قرآن کریم تهران برگزار می شود، تجلیل می شوند.

نخستین جشنواره روابط عمومی های کردستان برگزار می شود

عصر کرد - سنندج - مدیرکل روابط عمومی استانداری کردستان گفت: نخستین جشنواره روابط عمومی های این استان به منظور ایجاد رقابت سالم و تجلیل از روابط عمومی های برتر تابستان امسال برگزار می شود.

معرفی اعضای هیئت میانجی‌ میان ایران و آمریکا

عصر کرد - خبرگزاری «المعلومه» عراق امروز(شنبه) به نقل از یک تحلیلگر سیاسی مدعی شد که عادل عبدالمهدی نخست وزیر این کشور اسامی هیئتی که موظف به میانجی گری میان آمریکاو ایران شده اند را معرفی کرده است

آبرو، سیبل گلوله های مجازی - چنور صادقی*

عصر کرد - سنندج - توهین، تهمت، افترا، شایعه پراکنی، برملا کردن رازهای خانوادگی و فردی، تهدید به بیان مسایل خصوصی زندگی افراد همه و همه به سان گلوله هایی هستند که از فضای مجازی به سمت افراد مختلف در دنیای حقیقی شلیک می شوند.

شهیدی که با وضو به جنگ دشمن می‌رفت

عصر کرد - «عثمان فرشته» توکل عجیبی به خداوند داشت و در آغاز هر کاری «خدایا به امید تو می‌گفت»، با وضو به جنگ دشمن می‌رفت و به همرزمان خود توصیه می‌کرد ...

غذاهای مخصوص ماه رمضان را بشناسید

عصرکرد- یک مدرس دانشگاه در کردستان، گفت: شله‌زرد، فرنی و شیربرنج غذای مخصوص ماه رمضان بوده و مناسب برای شروع افطار است

دانش آموزان آسیب دیده شنوایی در کردستان استعدادیابی ورزشی می شوند

عصر کرد - سنندج - رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان گفت: در راستای ارتقای ضریب سلامت دانش آموزان و ورود افراد با استعداد دارای نیازهای ویژه به ورزش های قهرمانی، دانش آموزان دارای آسیب شنوایی استان استعدادیابی ورزشی می شوند.

ایرنا، خبرگزاری با کوله باری از تجربه های ارتقا یافته رسانه ای است

عصر کرد - سنندج - مدیرکل روابط عمومی استانداری کردستان به سابقه فعالیت 85 ساله خبرگزاری جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: این خبرگزاری کوله باری از تجربه های ارزشمند و ارتقا یافته رسانه ای است.

دانشگاه کردستان دانشجویان بیمه شده را در خوابگاه ها اسکان می دهد

عصر کرد - سنندج - معاون امور دانشجویی دانشگاه کردستان گفت: تمام سعی ما در معاونت دانشجویی و اداره خوابگاه ها بر این است که همه دانشجویان واجد شرایط در مهر 98، در خوابگاه های دانشگاه اسکان داده شوند.

دانش آموزان کردستانی صاحب زورخانه شدند

عصر کرد - سنندج - نخستین پایگاه ورزش زورخانه ایی ویژه دانش آموزی استان کردستان با حضور جمعی از پیشکسوتان این رشته ورزشی، مسئولان آموزش و پرورش و دانش آموزان در سالن ورزشی استاد پژوهش بهاران سنندج افتتاح شد.

آوای نقالی خوانی به گوش مدارس کردستان رسید

عصر کرد - سنندج - آوای نقالی خوانی در روز پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت شاعر نامی ابوالقاسم فردوسی، به گوش مدارس کردستان رسید تا این شاعر بزرگ به گونه ای دیگر در دل دانش آموزان برای خود جا باز کند.

رونمایی از 2 اثر نفیس کتابت کامل قرآن حکیم در سنندج

عصر کرد - سنندج - آیین رونمایی از 2 نمونه کتابت کامل قرآن حکیم به خط استاد علی اشرف زانیار هنرمند خوشنویس برجسته کردستانی شامگاه چهارشنبه با حضور جمع زیادی از هنرمندان، مسئولان و علاقمندان در پردیس سینمایی بهمن سنندج رونمایی شد.

رونمایی از 2 جلد مشق نور

عصر کرد - همزمان با دهمین روز از ماه مبارک رمضان از دو اثر کتابت کامل قرآن کریم به خط استاد علی اشرف زانیار، با حمایت حوزه هنری انقلاب اسلامی استان ...

شهروند بانه ای اشیای تاریخی سه هزار سال پیش را تحویل داد

عصر کرد - سنندج - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان گفت: یک شهروند اهل بانه اشیای تاریخی متعلق به هزاره اول پیش از میلاد را پس از پیگیری های خود و جمع آوری از روستاهای این شهرستان به اداره میراث فرهنگی شهرستان بانه تحویل داد.

معاون رئیس جمهوری از شهروند فرهنگ دوست بانه ای قدردانی کرد

عصر کرد - سنندج - معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در پیامی از اقدام ارزنده و فرهنگی شهروند اهل بانه در اهدای اشیای تاریخی به اداره میراث فرهنگی این شهرستان قدردانی کرد.

فراخوان اولین مهرواره نقاشی در کامیاران منتشر شد

عصر کرد - سنندج - فراخوان اولین مهرواره نقاشی در کامیاران با عنوان (خانواده من) توسط موسسه معلولین توسکا با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و بهزیستی این شهرستان منتشر شد.

کلنگ احداث مدرسه روستای قره گل به زمین زده شد

عصر کرد - سنندج - کلنگ احداث مدرسه 2 کلاسه خیرساز روستای قره گل از توابع بخش مرکزی شهرستان دیواندره در مراسمی با حضور فرماندار و جمعی از مسئولان محلی به زمین زده شد.

روزه پذیرش یک رنج مقدس است

عصرکرد- مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کردستان ، گفت: روزه پذیرش یک رنج مقدس است که موجب قوی شدن انسان و همچنین مقاومت در برابر دشمنان درونی و بیرونی می شود.

بیجار شهر دوستدار کودک خواهد شد

عصرکرد- سخنگوی شورای اسلامی بیجار از تبدیل شدن این شهر به شهر دوستدار کودک خبر داد و گفت: با تقویت زیر ساخت های موجود و تکمیل برخی از پروژه های عمرانی، بیجار شهر دوستدار کودک خواهد شد.

مراجعه 70 هزار نفر به سینما آزادی بیجار در سال گذشته

عصرکرد- فرماندار شهرستان بیجار گفت: حضور 70 هزار نفر در سینما آزادی بیجار نشان دهنده، شناسایی دقیق نیاز این شهرستان به زیرساخت‌های فرهنگی و هنری است که توسط حوزه هنری محقق شده است.

گسترش کتابخانه سیار روستایی نیاز به حمایت مسئولان دارد

عصرکرد- مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان گفت: در حال حاضر چهار کتابخانه سیار وابسته به این کانون در استان برای خدمت رسانی به علاقه مندان کتاب در روستاها فعالیت می کنند که گسترش آنها نیازمند حمایت مسئولان دیگر دستگاه ها است

10 محفل جزخوانی قرآن تا پایان ماه رمضان در کردستان برگزار می شود

عصرکرد- رئیس اداره برنامه‌ریزی امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان کردستان از حمایت دارالقرآن کریم استان از برگزاری 10 محفل جزء‌خوانی قرآن کریم در سطح استان در ماه مبارک رمضان خبر داد.

دو اثر کتابت قرآن به خط علی‌اشرف زانیار در سنندج رونمایی می‌شود

عصر کرد - سنندج – رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان گفت: با حمایت این نهاد، همزمان با دهمین روز ماه رمضان دو اثر کتابت قرآن حکیم به خط علی اشرف زانیار در سنندج رونمایی می‌شود.

فرماندار سنندج: حفظ واحدهای تولیدی کمک به تحقق شعار سال است

عصر کرد - سنندج - فرماندار سنندج به وجود شرایط سخت اقتصادی در کشور اشاره کرد و گفت: در چنین شرایطی با حفظ و سرپا نگه داشتن واحدهای تولیدی فعال می توان به رونق تولید و تحقق شعار سال کمک کرد.

برگزاری ویژه برنامه جشن رمضان در کردستان

عصر کرد - سنندج - مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: اجرای ویژه برنامه های قرآنی با عنوان جشن رمضان در سرفصل های مختلف ویژه ماه مبارک رمضان در سطح این استان آغاز شده است.

پشت پهلوان نادر را خالی نکنیم

عصر کرد - سنندج - همه هدف و علاقه اهالی تئاتر دیده شدن آثار و کارشان توسط مخاطب است و حاضرند برای آن هزینه کنند اما اجراهای نمایش «پاله وان نادر» (پهلوان نادر) در سنندج با استقبال خوبی مواجه نشده و دست اندرکاران این اثر از مردم می خواهند پشت پهلوان را خالی نکنند.

نمایشگاه بین المللی پوستر بالکن در سقز برپا شد

عصر کرد - سنندج - نمایشگاه پوستر با عنوان «بالکن» با آثاری از طراحان برجسته ملی و بین المللی و به مناسبت گرامیداشت روز جهانی گرافیک روز دوشنبه در نگارخانه ارشاد اسلامی سقز بر پا شد.

35 درصد از مدارس قروه فرسوده است

عصر کرد - سنندج - مدیر آموزش و پرورش قروه گفت: 35 درصد از مدارس این شهرستان فرسوده است و قدمت برخی از آنها به بیش از 30 سال می رسد.

سلامت 27 هزار نوآموز کردستانی سنجش می شود

عصر کرد - سنندج - رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان گفت: براساس پیش بینی های انجام شده در طرح سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستان، وضعیت سلامتی 27 هزار نوآموز در استان سنجش می شود.

نمایشگاه علوم قرآنی در کردستان برپا می‌شود

عصر کرد - مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از برگزاری ویژه برنامه جشن رمضان در استان خبر داد و گفت: نمایشگاه علوم قرآنی همزمان با نیمه دوم ماه ...

2 اثر کتابت کامل قرآن در سنندج رونمایی می‌شود

عصرکرد- رئیس حوزه هنری کردستان گفت: همزمان با دهمین روز از ماه مبارک رمضان از دو اثر کتابت کامل قرآن کریم به خط استاد علی اشرف زانیار، با حمایت حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در محل پردیس سینمایی بهمن سنندج رونمایی می‌شود

نمایش پهلوان نادر در سنندج به روی صحنه می رود

عصرکرد- نمایش پهلوان نادر نوشته صابر نیک بخت به کارگردانی حمیدرضا احمدی کردستانی از امروز ساعت 20 به مدت 10 روز در تالار فروردین مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج به روی صحنه می رود.

قرآن کریم بهترین راهنما برای بشریت در تمامی دوران هاست

عصر کرد - سنندج - نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: قرآن کریم بهترین راهنما برای بشریت در تمامی دوران هاست و به همین دلیل باید از این ظرفیت به ویژه در کشورهای اسلامی به شکل بهتری استفاده شود.

رسالت اصلی نظام تعلیم و تربیت مأنوس کردن دانش آموزان با قرآن است

عصر کرد - سنندج - مدیرکل آموزش و پرورش کردستان مأنوس کردن دانش آموزان با قرآن و نماز را رسالت اصلی نظام تعلیم و تربیت دانست و گفت: این اقدام زمینه ارتقای اخلاق و معنویت دانش آموزان را فراهم می‌کند.

کمیته اطلاع رسانی کنگره مشاهیر کُرد کار خود را آغاز کرد

عصر کرد - سنندج - دبیر کل کنگره مشاهیر کُرد زمان دقیق برگزاری این کنگره را 11 تا 13 تیر امسال اعلام کرد و گفت: کمیته اطلاع رسانی این کنگره به مسئولیت مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان و عضویت دستگاه های مرتبط با برگزاری نخستین نشست، کار خود را آغاز کرد.

سند 2030 بدنبال حاکم کردن فرهنگ غرب در بین دانش آموزان است

عصر کرد - سنندج - نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به اجرای سند 2030 در نظام های آموزشی دنیا گفت: این سند نباید در مدارس ما اجرایی شود چرا که بدنبال حاکم کردن فرهنگ غرب در سبک زندگی نوجوانان و جوانان است.

زیرساخت های گردشگری در بانه فراهم نیست

عصر کرد - سنندج - سرپرست فرمانداری بانه گفت: با وجود ظرفیت های زیاد در زمینه گردشگری ولی زیرساخت های این حوزه در شهرستان فراهم نشده است.

اتاق خبر کنگره مشاهیر کرد تشکیل شد

عصرکرد- دبیر کل کنگره مشاهیر کُرد زمان دقیق برگزاری این کنگره را 11 تا 13 تیر امسال اعلام کرد و گفت: اتاق خبر به منظور اطلاع رسانی مطلوب از بخش های مختلف این کنگره تشکیل شده است.

نقاش نوجوان بیجاری دیپلم افتخار مسابقه محیط زیست ژاپن را گرفت

عصرکرد- عضو مرکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهر یاسوکند از توابع شهرستان بیجار موفق به کسب دیپلم افتخار نهمین مسابقه بین‌المللی نقاشی محیط زیست «کائو» کشور ژاپن شد.

فراخوان هنرهای محیطی در سنندج

عصرکرد- رئیس شورا شهر سنندج، گفت: به مناسبت نامگذاری روز ششم اردیبهشت به عنوان "روز سنه" فراخوانی در محورهای هنرهای محیطی، نقاشی دیواری، مجسمه سازی، المان حجمی و مفهومی و لوگوی شهر خلاق موسیقی برگزار خواهد شد.

مجموعه شعر کُردی گروسی اثر هنرمند بیجاری روانه بازار شد

عصر کرد - سنندج - مجموعه شعر کردی گروسی «به رزی نساران» اثر هنرمند توانمند بیجاری محمدحسن معمار در قالب کتاب و آلبوم صوتی با حمایت حوزه هنری کردستان توسط انتشارات سوره مهر چاپ و روانه بازار شد.

375 مبلغ و مبلغه به مناطق مختلف کردستان اعزام شدند

عصر کرد - سنندج - مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان با اشاره به برنامه های این سازمان در ماه مبارک رمضان از اعزام 375 مبلغ و مبلغه بومی و غیربومی به مناطق مختلف این استان خبر داد.

خیرین در سقز 22 مدرسه احداث کرده اند

عصر کرد - سنندج - مدیر آموزش و پرورش سقز گفت: 22 مدرسه شهری و روستایی این شهرستان توسط خیرین مدرسه ساز احداث شده است.

پارسال 250 هزار کردستانی به سینما رفتند

عصر کرد - سنندج - مدیر امور سینمایی حوزه هنری کردستان گفت: سال گذشته 250 هزار نفر از مردم استان فیلم های اکران شده در سینماهای حوزه هنری را به تماشا نشستند.

هفته معلم فرصتی برای مرور مسایل آموزش و پرورش است

عصر کرد - سنندج - نماینده ولی فقیه در کردستان هفته معلم را فرصتی برای مرور مسایل آموزش و پرورش دانست و بر ضرورت برنامه ریزی و اتخاذ تدابیر لازم برای کاهش مشکلات این نهاد تاکید کرد.

بلیت سینماهای کردستان در ایام رمضان نیم بها شد

عصر کرد - سنندج - مدیر امور سینمایی حوزه هنری کردستان گفت: در طرح ویژه ماه رمضان و با هدف تشویق مردم به دیدن فیلم، روزهای این ماه مبارک بلیت پردیس سینمایی بهمن سنندج و آزادی بیجار به صورت نیم بها عرضه می شود.

سینما بهمن سنندج در جذب مخاطب در کشور برتر شد

عصر کرد - مدیر امور سینمایی حوزه هنری استان کردستان گفت: پردیس سینمایی بهمن سنندج با رشد 13 درصدی جذب مخاطب عنوان برتر سال 97 سینماهای کشور را از آن ...

شرح دعای روز دوم ماه مبارک رمضان

عصر کرد - در دعای روز دوم ماه مبارک رمضان آمده است: «خدایا نزدیک کن مرا در این ماه به سوی خشنودیت و برکنارم دار در آن از خشم و انتقامت .» « بِسْمِ ...

معلمان نمونه و بازنشسته قروه ای تجلیل شدند

عصرکرد- معلمان نمونه و بازنشسته شهرستان قروه به مناسبت هفته معلم با تأکید بر توجه به مباحث تربیتی در کنار آموزشی و عملی کردن اهداف سند تحول بنیادین تجلیل شدند.

رسانه ها بدون دلیل در جامعه اضطراب ایجاد نکنند

عصرکرد- دبیر شورای ارتقا آگاهی های عمومی، اطلاع رسانی و افکار سنجی معاونت اجتماعی و پیشیگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: اصحاب رسانه باید مراقب باشند و اضطراب بی دلیل در جامعه ایجاد نکنند.

ساير مطالب

رسانه یاریگر دستگاه ها در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی باشد

8 نمایش برگزیده جشنواره تئاتر در کردستان اجرای عمومی شدند

تکمیل 6 کتابخانه عمومی کردستان نیازمند تامین اعتبار است

طرح ضیافت الهی در بقاع متبرکه شاخص کردستان آغاز شد

نشان جهانی بر سینه هنر اصیل نازک کاری کردستان

فرزندان زندانیان تحت پوشش کانون پرورش فکری قرار می گیرند

دفاعیات نورالدین خانزاد!

نیمی از آثار طبیعی استان کردستان در بیجار است

160 مبلغ در ماه رمضان به مناطق مختلف قروه اعزام می شوند

مبلغین دینی در تزریق امید و آرامش به جامعه نقش مهمی دارند

همایش طلایه داران تبلیغ در قروه برگزار شد

حمایت از خانواده زندانیان با پرداخت زکات

دست کانون بر سر فرشته های آسمانی

هشت گروه استهلال از کردستان برای رصد ماه رمضان اعزام می شوند

جشنواره ادبیات کردی پرژه به ایستگاه آخر رسید

سرانه کتابخانه های بانه یک هشتم استاندارد است

پذیرش دانشجوی خارجی ظرفیت خوبی برای دانشگاه کردستان است

رونق تولید نیازمند تصمیم‌گیری انقلابی و هم‌افزایی علمی است

مطالعه بیانیه گام دوم انقلاب باید در زندگی مردم و قرهنگ جامعه اثرگذار باشد

سومین جشنواره منطقه‌ای فرهنگ و ادبیات کُردی پرژه به ایستگاه آخر رسید

چهارمین دوره جشنواره پرژه در سطح ملی و بین المللی برگزار شود

مساجد و بقاع متبرکه کردستان مهیای میزبانی از مهمانان الهی

سازمان تبلیغات از ظرفیت طلاب در نقاط مختلف کشور بهره می گیرد

نفرات برتر جشنواره منطقه ای فرهنگ و ادبیات کردی پرژه معرفی شدند

سومین جشنواره فرهنگ و ادب کردی 'پرژه' در کامیاران آغاز شد

استقبال مردم کردستان از نمایشگاه های کتاب مطلوب است

رقابت 40 شاعر کرد در سومین جشنواره منطقه‌ای پرژه

برنامه ریزی هوشمندانه برای استفاده دانش آموزان ازتکنولوژی ضروری است

سیاست وزارت آموزش و پرورش کاهش تاثیرتکنولوژی بر دانش آموزان است

نمایشگاه خوشنویسی معلم صابر در سنندج گشایش یافت

حمام های تاریخی بانه مشکل معارض دارند

هیچ کلاسی در مقطع ابتدایی بدون معلم برگزار نشده است

جشنواره طرح های علمی دانش آموزان ابتدایی کردستان آغاز شد

پای کانون پرورش فکری به زندان باز شد

شرکت 60 درصد دانش آموزان ابتدایی کردستان در جشنواره جابربن حیان

نمایشگاه نقاشی و نقطه کوبی دانش آموزان استثنایی سقز گشایش یافت

برگزاری بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت در دانشگاه علوم پزشکی کردستان

وصیت‌نامه شهید علی اصغر بهاری

معلمان برتر کردستان در سال 98 معرفی شدند

سقز صاحب سینما می‌شود

ترویج فرهنگ دینی نیازمند تعامل دستگاه‌های فرهنگی است

آثار خوشنویسی "معلم صابر" در سنندج به نمایش در می‌آید

نظام راهبری مدرسه محوری یکی از اولویت های سال 98 است

1033 مدرسه کردستان تحت پوشش برنامه مروج سلامت هستند

زنده نگه داشتن یاد شهدا در انتقال فرهنگ دفاع مقدس نقش مهمی دارد

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ضامن بقا و تداوم نظام اسلامی است

برگزاری جشنواره رسانه‌های کردی باعث توسعه فعالیت رسانه‌ها می‌شود

889 اثر به دبیرخانه رسانه های کُردی ارسال شد

رسالت اصلی هنرمندان بیان واقعیت های جامعه با زبان هنر است

تقویت زیرساخت‌های فرهنگی کردستان در دستور کار دولت است

کنسرت گروه رستاک در سنندج اجرا شد

معاون استاندار: مطبوعات کردستان روندی رو به رشد دارند

پنل تخصصی روزنامه نگاری کُردی برگزار شد

هنرمندان معضلات اجتماعی کشور را در قالب فیلم به چالش می کشند

تقویت زبان مزیت جشنواره رسانه های کردی است

قرآن خطی روستای «کویره گویز» سقز مرمت شد

اکران فیلم‌های منتخب چهل و هشتمین جشنواره بین المللی رشد در مدارس کردستان

نمایش "چنور " قطب الدین صادقی در تماشاخانه مهر حوزه هنری کردستان

المان شهید بهاری در سنندج رونمایی شد

آیین اختتامیه نخستین جشنواره رسانه‌های کردی آغاز شد

برگزیدگان نخستین جشنواره رسانه‌های کردی معرفی شدند

نقش هنر در کاهش آسیب‌های اجتماعی پررنگ‌تر می‌شود

رسانه‌های ما مرجعیت خود را از دست داده‌اند

تولید آثار محتوایی در اولویت کار مطبوعات قرار گیرد

بیان درست سیاهی‌های آسیب‌های اجتماعی وظیفه هنرمندان است

کردستان قطب فعالیت های قرآنی در غرب کشور است

دبیر شانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر کُردی سقز معرفی شد

برگزیدگان جشنواره منطقه ای رسانه های کردی معرفی شدند

تقویت زبان کردی از مزیت های جشنواره رسانه های کردی است

کنسرت گروه رستاک به نفع سیل زده گان در سنندج اجرا شد

رسانه های کُردی در ایران وضعیت مطلوبی دارند

نشست فیلمسازان خوزستان، لرستان و کردستان در سنندج برگزار می شود

رسانه های کردی ریل قطار توسعه مناطق کردنشین هستند

مسئولان در کردستان باید در مقابل برنامه های ضدفرهنگی جوابگو باشند

سال آینده جشنواره رسانه های کردی بین‌المللی می شود

مسابقات بین المللی سازه ماکارونی در دانشگاه کردستان آغاز شد

42 هزار سفیر سلامت در مدارس کردستان فعالیت می کنند

نخستین المپیاد داستان کوتاه دبیران غرب کشور در سنندج برگزار شد

17 هزار طلبه اهل سنت در کشور وجود دارد

شئونات اسلامی در برنامه های فرهنگی رعایت شود

ایجاد تلنگر در ذهن دانش آموزان آینده کشور را متحول می کند

نازک کاری سنندج ثبت جهانی شد

پنج مدرسه خیرساز در سقز ساخته می شود

توسعه رسانه‌های کردی در پیشرفت مناطق کردنشین تاثیرگذار است

اجلاسیه شهدای دانشجو در دانشگاه کردستان برگزار می‌شود

نازک‌کاری سنندج ثبت جهانی شد

نشست فیلمسازان 3 استان غرب کشور در سنندج برگزار می‌شود

نخستین نمایشگاه جشنواره رسانه‌های کردی افتتاح شد

ارتقا رسانه های کردی توسعه مناطق کردنشین را به دنبال دارد

نمایشگاه رسانه های کُردی در سنندج گشایش یافت

فیلم نامه فیلمسازان سه استان کشور در سنندج بررسی می شود

15 دانشجوی معماری زیر پوشش بنیاد نخبگان کردستان قرار می گیرند

آژاکس امشب به صحنه می رود

ویژه برنامه روز "سنه " در پردیس سینما بهمن سنندج برگزار می شود

"محمدصابر صابر" خوشنویس کردستانی تجلیل می‌شود

افزایش ورود دانش آموزان به رشته ادبیات و علوم انسانی

ثبت نام نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی در کردستان آغاز شد

چهره مشاهیر و مفاخر کُرد در معابر سنندج نمایش داده می شود

نسخه خطی طب سنتی به میراث فرهنگی بانه تحویل شد

گرامیداشت روز سنه با محوریت برنامه های فرهنگی و اجتماعی

حرکت دانشگاه کردستان به سمت اجتماعی شدن است

جشنواره منطقه ای زاگرس جوان به میزبانی سنندج آغاز شد

فنی و حرفه ای کردستان سالانه 27 هزار نفر آموزش مهارتی ارائه می کند

اعتبارات موجود کفاف مرمت بناهای تاریخی کردستان را نمی دهد

131 درصد مصوبات سفر سال 94 رئیس جمهور به کردستان محقق شد

پوستر سی امین جشنواره تئاتر کردستان رونمایی شد

شورای مشورتی در انجمن هنرهای نمایشی ایران تشکیل می شود

نمایشگاه بین المللی پوستر با عنوان بالکن در کردستان برپا شد

17 هزار صنعتگر دستی کردستان به بازارچه ایی برای فروش محصولات شان نیاز دارند

کمک بلاعوض ارشاد کردستان به هنرمندان معمر پرداخت شد

موجی که بر سیل سوار شد - امید بهمنی*

وجوه پرداختی به روحانیون مستقر در کردستان 20 درصد افزایش می یابد

کتاب شاه بلوط در سنندج رونمایی شد

2466 کردستانی در اولین مرحله آزمون هماهنگ مهارت آموختگان ثبت نام کردند

فراخوان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی اعلام شد

شورای مشورتی در انجمن هنرهای نمایشی کشور راه اندازی می‌شود

پوستر فراخوان سی‌امین جشنواره تئاتر کردستان رونمایی شد

تئاتر کردستان به حمایت مالی نیاز دارد

نمایشگاه بین المللی «بالکن» در سنندج گشایش یافت

24 رشته صنایع دستی در کردستان وجود دارد

90 درصد واحدهای اقامتی کردستان گواهی استانداردسازی دارند

انتشار فراخوان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

کردستان نیازمند طلاب بومی آشنا با آداب و رسوم منطقه است

قدمت منطقه اورامان به 60 هزار سال پیش برمی‌گردد

کنسرت خیریه گروه رستاک در سنندج به نفع سیل زدگان

الصاق پیوست فرهنگی برای برنامه‌ها و امور اجرایی ضرورت دارد

چه نمایش‌هایی در اردیبشهت ماه اجرای عمومی دارند؟

بررسی راهبردهای فرهنگی رونق تولید در دستور کار شورای فرهنگ عمومی کردستان

پارسال 200 میلیارد ریال زکات در کردستان جمع آوری شد

حفظ هویت اجتماعی و استقلال اقتصادی ضروری است

کنسرت خیریه گروه رستاک به نفع سیل زدگان در سنندج برگزار می‌شود

ترویج روحیه انقلابی و جهادی در میان جوانان ضروری است

فراخوان سی امین جشنواره تئاتر استان کردستان اعلام شد

جشن گرامیداشت نیمه شعبان در قروه برگزار شد

زمان برگزاری نخستین جشنواره رسانه های کُردی به تعویق افتاد

یازده پله زمین رفت به سمت ملکوت

چشمه وقف در بانه خروشان شد

بیش از 28 هزار گواهینامه مهارت در کردستان صادر شد

هنر انقلاب حافظ تمدن غنی اسلامی ایرانی است

1800 عنوان کتاب در نمایشگاه دیواندره عرضه شده است

ثبت نام کارآموز آموزشگاه های آزاد کردستان 12 درصد افزایش یافت

ثبت سفارش الکترونیکی کتاب های درسی در کردستان آغاز شد

فیلم کوتاه ذبح از کردستان به 2 جشنواره ملی راه یافت

آیین«هلپرکه» کردستان کشوری ‌شد

پوستر کنگره مشاهیر کرد در سنندج رونمایی شد

سومین جشنواره سراسری هه لپه رکی بانه آغاز بکار کرد

دانش آموزان و دانشجویان کردستانی از مراکز فنی و حرفه ای بازدید می کنند

چهارمین جشنواره هه لپه رکی بانه به صورت بین المللی برگزار می شود

انجمن هه لپه رکی در بانه تشکیل می شود

بیش از 3 هزار برنامه فرهنگی در کتابخانه های کردستان برگزار شد