آخرين مطالب

فرهنگي

2 اثر هنرمندان کردستانی به شورای جهانی صنایع دستی راه یافت

کرد آنلاین - سنندج - مدیرکل فرمیراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان گفت: 2 اثر فاخر رشته گلیم هنرمندان این استان موفق به راهیابی برنامه داوری شورای جهانی صنایع دستی در سال 97 (2018 میلادی) شدند.

1225 نفر روز در مراکز اقامتی آموزش و پرورش کردستان اسکان یافتند

کرد آنلاین - سنندج - مدیرکل آموزش و پرورش کردستان گفت: از ابتدای فعالیت مراکز پذیرش و اسکان نوروزی (28 اسفند)، یک هزار و 225 نفر روز مهمان در مراکز اقامتی استان پذیرش شده و اسکان یافته اند.

غار طبقاتی و دست کند کرفتو در انتظار گردشگران نوروزی

کرد آنلاین - سنندج - غار طبقاتی کرفتو یکی از زیباترین غارهای دست کند ایران به عنوان جاذبه مهم گردشگری تاریخی شهرستان دیواندره در استان کردستان با آغاز تعطیلات نوروزی آماده استقبال و میزبانی از گردشگران و مهمانان است.

عمارت سالار سعید سنندج، غایت هنر چوب و شیشه

کرد آنلاین - «عمارت سالار سعید» که هم اکنون به عنوان موزه شهر سنندج شناخته می‌شود از جمله عمارت‌های تاریخی است که در آن کم‌نظیر و چه بسا ...

اماکن مذهبی کردستان ظرفیتی برای جذب گردشگر و مسافر نوروزی

کرد آنلاین - سنندج - وجود مساجد بی شمار، اماکن متبرکه، امامزاده ها و مکان های مذهبی در جای جای استان کردستان ظرفیت مناسبی برای جذب گردشگر و مسافر در ایام مختلف سال بویژه تعطیلات نوروزی است.

نوروز فرصت ویژه برای جذب سرمایه گذار حوزه گردشگری کردستان است

کرد آنلاین - سنندج - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: نوروز 97 و حضور مسافران و مهمانان از اقصی نقاط کشور به این استان، فرصت ویژه ای برای جذب سرمایه گذار در حوزه گردشگری کردستان است.

فرماندار سقز: نقد منصفانه رسانه ها نقش مهمی در توسعه دارد

کرد آنلاین - سنندج - فرماندار سقز با بیان اینکه از انتقاد سازنده اهالی رسانه استقبال می کنم، گفت: نقد منصفانه و سازنده رسانه ها اگر براساس واقعیت ها باشد به توسعه همه جانبه کمک می کند.

میزگرد ایرنا/تدارک کردستان برای اسکان مسافران نوروزی

کرد آنلاین - سنندج - تدابیر برای اسکان مسافران نوروزی در کردستان از سوی دستگاه های متولی از چندی پیش اندیشیده شده و علاوه بر مهیا کردن کمپ های گردشگری در پارک ها، اماکن اقامتی با حدود چهار هزار تخت نیز آماده پذیرایی از مسافران است.

گروه های نمایشی کامیاران نیاز به حمایت بیشتر مسئولان دارند

کرد آنلاین - سنندج - کارگردان و سرپرست گروه نمایش دیالوگ گفت: با توجه به اینکه کمبود اعتبار بزرگترین مشکل حوزه نمایش است فعالان این حوزه برای پیشرفت نیاز به حمایت بیشتر مسئولان دارند.

شهرستان بانه کمبود فضای آموزشی دارد

کرد آنلاین - سنندج - مدیر آموزش و پرورش بانه گفت: با کمبود فضاهای آموزشی مواجه هستیم البته سعی شده با دو شیفته کردن مدارس و افزایش تراکم دانش آموز در کلاس ها تا حدودی این کاستی جبران شود.

ظرفیت های امنیتی استان کردستان برای سرمایه گذاری پایدار

کرد آنلاین - ماهنامه روژمان در شماره 17 خود در مطلبی به قلم دکتر عباس سنتی با عنوان ظرفیت های امنتی کردستان برای سرمایه گذاری پایدار، به ضرورت افزایش سرمایه در کردستان پرداخته و آن را وابسته به جذب سرمایه گذار دانسته است.

دیواندره میزبان گروه های تئاتر طنز منطقه غرب کشور شد

کرد آنلاین - سنندج - سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دیواندره گفت: چهارمین جشنواره منطقه ای (غرب کشور)طنز از 6 تا 9 فروردین سال 97 همزمان با روز جهانی تئاتر در این شهرستان برگزار می شود.

تعداد موقوفات استان کردستان به 2 هزار مورد رسید

کرد آنلاین - سنندج - مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان گفت: امسال 37 وقف جدید با موضوعات مختلف در سامانه جامع موقوفات استان ثبت شد تا تعداد موقوفات استان به بیش از 2 هزار مورد برسد.

معاون استاندار: بازار کردستان مستمر و محسوس نظارت و بازرسی شود

کرد آنلاین - سنندج - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان گفت: دستگاه های اجرایی مسئول در تعطیلات نوروزی بازرسی و نظارت مستمری بر بازار داشته باشند و مانع از افزایش قیمت کالاها و خدمات شوند.

425 خودروی عمومی مردم سنندج را به بهشت محمدی منتقل می کنند

کرد آنلاین - سنندج - سرپرست سازمان حمل و نقل و بار مسافر شهرداری سنندج گفت: برای رفاه حال شهروندان در زیارت اهل قبور در پنجشنبه آخر سال، 425 دستگاه تاکسی و اتوبوس شهروندان را به بهشت محمدی منتقل می کنند.

ثبت نام طرح عیدانه کتاب در کردستان آغاز شد

کرد آنلاین - سنندج - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: ثبت نام طرح عیدانه کتاب در راستای بهره مندی کتابفروشی های این استان از یارانه حمایتی همزمان با سراسر کشور آغاز شد.

6 درخت کهنسال کردستان در فهرست آثار ملی ثبت شدند

کرد آنلاین - سنندج - معاون میراث فرهنگی کردستان گفت: 6 شماره ثبت فهرست آثار ملی کشور به برخی آثار طبیعی استان شامل سه تک درخت و سه مجموعه درختان رسید تا میراث طبیعی ثبت شده در کردستان به 20 مورد افزایش یابد.

اقتدار نظام اسلامی هدف غایی شهدا بود

کرد آنلاین - مسئول عقیدتی سیاسی سپاه بیت المقدس گفت: اقتدار نظام اسلامی هدف غایی شهدا بودند و اگر در شرایط کنونی جامعه حضور داشتند، در مقابل ...

15 بقعه متبرکه کردستان میزبان طرح نوروزی آرامش بهاری است

کرد آنلاین - سنندج - مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان با اشاره به اجرای هفتمین طرح آرامش بهاری همزمان با تعطیلات نوروزی و همگام با سراسر کشور گفت: این طرح در جوار 15 بقعه متبرکه و امامزاده شاخص استان اجرا می شود.

مردم 12 میلیارد ریال کتاب از نمایشگاه کردستان خریدند

کرد آنلاین - سنندج - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در خصوص میزان فروش کتاب در هفتمین نمایشگاه کتاب گفت: مردم در 6 روز برگزاری این نمایشگاه در مجموع 12 میلیارد ریال کتاب خریدند.

حاشیه نگاری خبرنگار ایرنا از هفتمین نمایشگاه کتاب کردستان

کرد آنلاین - سنندج - هفتیمن نمایشگاه کتاب کردستان با حاشیه هایی همچون اهدای هفت هزار بن خرید کتاب با 20 درصد تخفیف، رونمایی از هشت جلد کتاب، اجرای موسیقی محلی، آشتی کردستانی ها با یار مهربان و برگزاری آیین روز مادر پایان یافت.

جشن درخت آرزوها در سنندج برگزار می‌شود

کرد آنلاین - مدیرکل کمیته امداد استان کردستان گفت: جشن درخت آرزوها باهدف جمع‌آوری کمک برای کودکان نیازمند در سنندج برگزار می‌شود ...

اسناد تاریخی نقش کلیدی در روشن کردن زوایای تاریک تاریخ دارند

کرد آنلاین - سنندج – نویسنده، شاعر و مترجم کردستانی گفت: اسناد تاریخی نقش زیادی در روشن کردن زوایای تاریک تاریخی دارند و توجه به آنها در استان کردستان یکی از ضرورت های مهم به شمار می رود.

دوری از کتاب جامعه را به سطحی نگری مبتلا کرده است

کرد آنلاین - سنندج - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان با بیان اینکه فضای سایبری در سال های گذشته باعث دوری جامعه از کتاب شد، گفت: این دوره باعث ابتلای جامعه به سطحی نگری شده است.

رسانه های دیجیتال مانع خروج کتاب از قفسه ها شدند

کرد آنلاین - سنندج - رئیس دانشکده هنر و معماری دانشگاه کردستان گفت: امروزه رسانه های دیجیتال تا حدود زیادی موجب عقب نشینی و عدم خروج کتاب در قفسه کتابخانه های خصوصی و عمومی شده است.

50 گروه رقص کُردی برای شرکت در جشنواره بانه اعلام آمادگی کردند

کرد آنلاین - سنندج - دبیر اجرایی نخستین منطقه ای جشنواره رقص محلی کُردی (هه لپه رکی) بانه گفت: تاکنون 50 گروه از چهار استان کُردنشین برای شرکت و اجرای برنامه در این جشنواره اعلام آمادگی کرده اند.

بیش از 61 هزار جلد کتاب در کتابخانه های بانه در دسترس عموم است

کرد آنلاین - سنندج - رئیس کتابخانه های عمومی بانه گفت: 61 هزار و 381 جلد کتاب با موضوعات مختلف اجتماعی، فرهنگی، تاریخی، دینی و درسی در کتابخانه های عمومی این شهرستان در دسترس عموم قرار دارد.

سرعت دریافت اطلاعات حس بی‌نیازی به کتاب را به جامعه تزریق می کند

کرد آنلاین - سنندج - رئیس دانشگاه کردستان با اشاره به فاصله گرفتن مردم از مقوله کتاب و کتابخوانی گفت: امروزه سرعت دریافت اطلاعات از طریق فضای مجازی تا حدود زیادی حس بی نیازی به مطالعه و کتابخوانی را به جامعه تزریق کرده است.

رسانه ابزاری بزرگ است که دانش را به اشتراک می گذارد

کرد آنلاین - سنندج - دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان و دبیر نخستین جشنواره رسانه و کاهش آسیب های اجتماعی اعتیاد گفت: به اشتراک گذاشتن علم امروز یک ارزش است که رسانه بزرگترین ابزار برای آن به حساب می آید.

کتاب بزرگترین عامل برای ترویج نشاط در جامعه است

کرد آنلاین - سنندج - رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان گفت: کتاب بزرگترین عامل برای ترویج نشاط در جامعه است و برپایی نمایشگاه کتاب این تاثیر را ارتقا می بخشد.

برترین های جشنواره رسانه و کاهش آسیب اجتماعی کردستان معرفی شدند

کرد آنلاین - سنندج - برترین های نخستین جشنواره رسانه و کاهش آسیب های اجتماعی اعتیاد در کردستان شامگاه پنجشنبه در آئینی با حضور مسئولان اجرایی، فعالان رسانه ایی و خبرنگاران معرفی و با اهدای تندیس جشنواره، لوح تقدیر و هدیه نقدی تقدیر شدند.

پایین بودن سرانه مطالعه در کشور متاثر از به روز نبودن کتاب ها است

کرد آنلاین - سنندج - مشاور عالی و رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: عامل اُفت و کاهش سرانه مطالعه در جامعه، به روز نبودن کتاب ها و موضوعات تولیدی است به نحوی که مردم بیشتر به سمت فضای مجازی سوق یافته اند.

طرح ملی کتابخانه گردی در کردستان برگزار شد

کرد آنلاین - سنندج - طرح ملی کتابخانه گردی روز پنجشنبه برای نخستین بار همزمان با 467 کتابخانه عمومی کشور در 10 کتابخانه استان کردستان برگزار شد.

بافت 10 روستای کردستان ثبت ملی شد

کرد آنلاین - سنندج - مدیر پایگاه منظر فرهنگی تاریخی هورامان گفت: بافت 10 روستای استان کردستان در شرق منطقه هورامان در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید.

10روستای کردستان ثبت ملی شد

کرد آنلاین - مدیرکل میراث فرهنگی کردستان از ثبت ملی 10 روستای کردستان خبر داد و گفت: این روستاها شامل گلین، حلوان، هشه میز، دولاب، تخته، ...

مطالعه نکردن موجب مرگ معنایی و روحی انسان می شود

کرد آنلاین - سنندج - نویسنده و استاد ادبیات فارسی در دانشگاه های تهران نقش کتاب در توسعه را مانند نقش آب در زندگی انسان ها دانست و گفت: نخواندن کتاب و مطالعه نکردن شاید مرگ فیزیکی برای انسان رغم نزند اما به یقین موجب مرگ معنایی و روحی او خواهد شد.

کتاب و مطالعه در زندگی هنرمند نقش بسزایی دارد

کرد آنلاین - سنندج - بانوی پژوهشگر حوزه موسیقی و هنر کردستان گفت: مطالعه در زندگی یک هنرمند تاثیر و نقش بسزایی دارد و هنرمند بدون کتاب و مطالعه نمی تواند در مسیر رسیدن به اهداف خود رشد کند.

بکار بردن خلاقیت در بیان اطلاعات لازمه کار روابط عمومی است

کرد آنلاین - سنندج - مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان گفت: بکار بردن هنر و خلاقیت در ارائه اطلاعات، لازمه کار روابط عمومی سازمان ها و دستگاه های اجرایی به عنوان پل ارتباطی میان مردم و مسئولان اجرایی است.

حضور تعاونی های نشر یکی از نقاط قوت نمایشگاه کتاب کردستان است

کرد آنلاین - سنندج - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کردستان گفت: حضور تعدادی از تعاونی های نشر یکی از نقاط قوت نمایشگاه کتاب کردستان است چون تشکیل تعاونی در حوزه نشر و چاپ کتاب می تواند برای دو حوزه تعاونی و کتاب مفید باشد.

بسیاری از مشکلات جامعه بخاطر بی توجهی به نیازهای فرهنگی مردم است

کرد آنلاین - سنندج - نماینده ولی فقیه در کردستان با تاکید بر توجه به مسایل دینی و فرهنگ مردم از سوی مبلغان علوم دینی گفت: بسیاری از مشکلات امروز در جامعه بخاطر بی توجهی به مسائل و نیازهای فرهنگی مردم است.

شبکه های تبلیغی باید پاسخگوی نیازهای نسل جوان باشد

کرد آنلاین - سنندج - معاون امور مجلس و استان های سازمان تبلیغات اسلامی گفت: شبکه های تبلیغی کشور در زمینه تبلیغ و ترویج باورها و اعتقادات دینی باید به گونه ای عمل کنند که پاسخگوی نیازها و شبهات نسل جوان جامعه باشند.

نوآموزان کردستانی نوروز 97 داستان نویسی فرا می گیرند

کرد آنلاین - سنندج - معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کردستان گفت: تمام نوآموزان پیش دبستانی، تعطیلات نوروز امسال همزمان با سراسر کشور داستان نویسی، داستان گویی و داستان خوانی را فرا می گیرند.

کتابخوانی تاثیر عمیقی بر دانش و اندوخته انسان دارد

کرد آنلاین - سنندج - مسئول بسیج رسانه کردستان با بیان اینکه کتاب و کتابخوانی تاثیری عمیق بر دانش و اندوخته انسان دارد، گفت: اما فضای مجازی در رقابت با کتاب به برتری بیشتری رسیده است.

130 اثر به دبیرخانه جشنواره رسانه و کاهش آسیب اجتماعی ارسال شد

کرد آنلاین - سنندج - دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان از ارسال 130 اثر به دبیرخانه نخستین جشنواره رسانه و کاهش آسیب اجتماعی اعتیاد خبر داد و گفت: نفرات و آثار برتر در مراسمی روز 17 اسفند معرفی می شوند.

نمایشگاه کتاب کردستان نگاه و توجه متفاوتی به کودکان دارد

کرد آنلاین - سنندج - نمایشگاه کتاب کردستان توجه خاصی به کودک و کتاب های حوزه کودک و نوجوان دارد و علاوه بر حضور عروسک ها و برپایی ایستگاه نقاشی، تلاش شده انتشارات خاص این حوزه هم حضوری فعال داشته باشند.

یک مسئول: تبلیغ دستوری موجب دین گریزی در جامعه می شود

کرد آنلاین - سنندج - مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان گفت: جامعه دینی ما امروز تحت تاثیر دنیای مدرن قرار گرفته بنابراین مُبلغان با بروز کردن اطلاعات خود به تبلیغ دین بپردازند و با رفتار و تبلیغ دستوری و اصراری، سبب دین گریزی در جامعه نشوند.

دانشگاه کردستان برترین دانشگاه‌ کشور در حوزه تعاملات علمی شد

کرد آنلاین - سنندج - دانشگاه کردستان در هشتمین نشست معاونان و مدیران بین‌الملل دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور به عنوان دانشگاه برتر در حوزه تعاملات علمی، پژوهشی و فناوری بین‌المللی و تحقق اهداف دیپلماسی علم و فناوری شد.

نمایشگاه کتاب فرصتی طلایی برای آشتی جامعه با یار مهربان است

کرد آنلاین - سنندج - رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کامیاران با بیان اینکه مشکلات اقتصادی و فضای مجازی 2 عامل مهم در عدم گرایش مردم به کتابخوانی است، گفت: نمایشگاه کتاب فرصتی طلایی برای آشتی جامعه با یار مهربان است.

رونمایی از 2 کتاب در سومین روز از نمایشگاه کتاب کردستان

کرد آنلاین - سنندج - همزمان با سومین روز از هفتمین دوره نمایشگاه بزرگ کتاب کردستان در مراسمی با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، نویسندگان، ناشران و علاقمندان از 2 کتاب نویسندگان کُردستانی رونمایی شد.

کُردهای عراق باید پشتوانه فرهنگی جمهوری اسلامی ایران را بیشتر حس کنند

کرد آنلاین - سنندج - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان گفت: کُردهای عراق باید پشتوانه فرهنگی جمهوری اسلامی ایران را بیشتر حس کنند چون ایران کشوری تاثیر گذار در حوزه فرهنگ است.

تحقق عدالت فرهنگی در جامعه از اهداف برپایی نمایشگاه کتاب است

کرد آنلاین - سنندج - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان گفت: نمایشگاه بزرگ کتاب با حضور ناشران سرشناس با هدف دسترسی آسان آحاد جامعه به جدیدترین کتاب ها برگزار می شود که این خود راهی برای تحقق عدالت فرهنگی است.

کتاب جایگاه خود را در استان کردستان حفظ کرده است

کرد آنلاین - سنندج - مدیرکل حوزه استاندار کردستان گفت: استقبال مردم از نمایشگاه کتاب نشان دهنده این نکته مهم است که جاذبه های فضای مجازی هم نتوانسته جای کتاب را نزد مردم این استان بگیرد.

امکان ادامه تحصیل طلاب اهل تسنن در دانشگاه بین المللی ادیان فراهم شد

کرد آنلاین - سنندج - نماینده دانشگاه ادیان و مذاهب در استان کردستان گفت: برای نخستین بار امکان ادامه تحصیل طلاب اهل سنت در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه بین المللی ادیان فراهم شده است.

2 کتاب ادبی در نمایشگاه کتاب کردستان رونمایی شد

کرد آنلاین - سنندج - همزمان با دومین روز از هفتمین دوره نمایشگاه بزرگ کتاب کردستان در آیینی با حضور نویسندگان، ناشران و علاقمندان به حوزه کتاب و کتابخوانی، از 2 کتاب نویسندگان کُردستانی رونمایی شد.

تئاتر به کمک خفاش ها آمد

کرد آنلاین - سنندج - نمایش طنز خفاش ها لانه ندارند توسط گروه نمایشی مات از دیواندره در راستای آگاه سازی مردم و کمک به حفظ گونه ارزشمند خفاش بمدت سه شب در این شهر اجرا شد.

برپایی نمایشگاه کتاب منجر به احیای آثار فراموش شده بزرگان و اندیشمندان می شود

کرد آنلاین - سنندج - یک روحانی اهل سنت گفت: برپایی نمایشگاه کتاب علاوه بر ایحاد تحول فرهنگی در جامعه منجر به احیای آثار فراموش‌ شده مولفان و اندیشمندان برجسته کشور می شود.

پنج غرفه متفاوت در نمایشگاه کتاب کردستان

کرد آنلاین - سنندج - نمایشگاه کتاب کردستان پنج غرفه متفاوت را در دل غرفه های پر شمارش با اهداف مختلف جای داده که توجه بازدید کنندگان به این غرفه ها بیشتر است.

10 موزه روستایی برای ایجاد زیرساخت ثبت جهانی هورامان راه اندازی می شود

کرد آنلاین - سنندج - مدیر پایگاه منظر فرهنگی و تاریخی هورامان گفت: 10 موزه روستایی در منطقه تاریخی و فرهنگی هورامان استان کردستان برای تامین یکی از زیرساخت های مورد نیاز ثبت جهانی این منطقه راه اندازی می شود.

2 کتاب در نخستین روز نمایشگاه کتاب کردستان رونمایی شد

کرد آنلاین - سنندج - ایرنا - همزمان با نخستین روز از هفتمین دوره نمایشگاه بزرگ کتاب کردستان و با حضور نویسندگان، ناشران و علاقمندان، 2 کتاب از آثار نویسندگان کردستانی رونمایی شد.

ساير مطالب

بانوی کُردستانی نبوغ شعری خود را چاشنی کلام الهی کرد

فرهنگ بزرگتر از مرزی است که میان ایران و عراق قرار گرفته است

توسعه فرهنگ مستلزم توجه و پرداختن به زیرساخت ها و سرمایه ها است

فضای مجازی عامل اصلی کاهش آمار مطالعه بانوان است

تجهیز 1298 کلاس درس برای اسکان میهمانان فرهنگی در کردستان

جهت تبادلات فرهنگی بیشتر با استان کردستان آمادگی داریم

پیشینه‌ تاریخی ایران و اقلیم مهم ترین ظرفیت برای تقویت روابط است

اقلیم کردستان خواهان ارتباط بیشتر با ایران است

برپایی نمایشگاه کتاب در اقلیم کردستان عراق/ ایجاد شهرکتاب درسنندج

هفتمین نمایشگاه کتاب کردستان گشایش یافت

ارتباط با اقلیم کردستان عراق به توسعه فرهنگی کشور کمک می کند

ضرورت بهره گیری بیشتر از اشتراکات فرهنگی مابین کردستان ایران و اقلیم کردستان عراق

هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب کردستان افتتاح شد

حضور 328 ناشر مطرح کشوری در هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب کردستان

معاون استاندار: ظرفیت های بالقوه کردستان در تعطیلات نوروزی معرفی شود

جستجوی کتاب در نمایشگاه کردستان از طریق نرم افزار و سایت اطلاع رسانی

فرماندار: یک هزار تخت برای اسکان مسافران نوروزی در بانه پیش بینی شد

رسانه ها در بیان مطالب صادق باشند

حضور در جشنواره فیلم کشمیر/ ادامه موفقیت فیلم کارگردان کُردستانی

تعداد کانون‌های مساجد کردستان به 562 کانون افزایش می‌یابد

هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب کردستان برگزار می‌شود/ حضور 14 ناشر از اقلیم کردستان عراق

10 کتابخانه عمومی کردستان میزبان طرح ملی کتابخانه گردی

طرح کتابخانه گردی در 10 کتابخانه عمومی استان کردستان اجرا می شود

برگزاری سومین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان کردستانی در تهران

اعزام یک و هزار و 200 دانشجوی کردستانی به اردوهای راهیان نور

عرضه 65 هزار عنوان کتاب در نمایشگاه کردستان

استاندار از مفاخر ایرانی برای سفر به کردستان دعوت کرد

برگزاری دو نشست تخصصی در نمایشگاه کتاب کردستان

برگزاری آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن در کردستان

شهدا و عالمان دینی، راه سعادت و عزت را برای همه روشن کردند

برگزاری آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن با شرکت 6500 کردستانی

برگزاری آزمون تعیین سطح علمی روحانیون اهل سنت در سنندج

علما و روحانیون بزرگترین خدمت‌ها را به مسلمانان کرده‌اند

مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به دنبال اتحاد و تقریب و وحدت هستیم

علما سربازان مبارزه با تفکر داعشی هستند

شب خاطره و تکریم از مادران و همسران شهدای بیجار برگزار می‌شود

تشکیل شورای مذاهب نیاز امروز جهان اسلام است

دشمنان منتظر فرصت برای غلبه بر جامعه اسلامی هستند

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی: دین در حصار قشریت و تحجر قرار گرفته است

اختلاف و تفرقه میان مسلمانان به دشمن اجازه پیشروی می دهد

همایش منطقه ای نقش علما و روحانیت در وحدت اسلامی در سنندج آغاز شد

ورک شاپ تخصصی طراحی کاراکتر در سنندج برگزار می شود

خرید و نگهداری جانوران وحشی ارتباطی با آیین باستانی نوروز ندارد

همایش نقش علما و روحانیت در وحدت اسلامی در سنندج برگزار می شود

دومین جشنواره تخصصی گل و گیاه در پارک‌های سنندج برگزار می‌شود

کردستان جشن‌های نوروز را متفاوت برگزار می کند

جشن صدسالگی اولین نمایشنامه کردی در دانشگاه کردستان برگزار شد

کردستان جشن‌های نوروز را متفاوت برگزار می‌کند/از ظرفیت سمن‌ها در جشن‌ها استفاده خواهد شد

47 هزار دانش‌آموز کردستانی تحت پوشش برنامه شهاب قرار دارند

تحصیل 6700 دانش آموز دیرآموز کردستانی در مدارس عادی دوره ابتدایی

کتابخانه های عمومی و کانون پرورش فکری کودکان کردستان تفاهم نامه همکاری امضا کردند

مسیرهای شناخت فرهنگ کردها

آغاز پیش فروش بن کارت تخفیف هفتمین نمایشگاه بزرگ کتاب کردستان

رده بندی سنی فیلم ها، ضرورتی انکار ناپذیر

تحصیل حدود 10 هزار دانش آموز با نیازهای ویژه در کردستان

مردم هزینه های اضافه در نوروز را صرف کمک به نیازمندان کنند

فاصله گرفتن از دستورات اسلام شکاف طبقاتی را افزایش می دهد

تقویت رشته های دانشگاهی در کردستان راهکاری برای مقابله با مشکل بومی گزینی

تدوین سند آمایش آموزش عالی در کردستان ضرورتی برای توسعه بیشتر است

رویاهای رنگی کودکان کردستانی کتاب شد

برگزاری جشنواره «اسوه‌های صبر و مقاومت» در کردستان

نمایشگاه هنرمندان کردستانی برای کمک به زلزله زدگان

تیم رباتیک دانشگاه کردستان به مسابقات جهانی رباتیک 2018 ترکیه می رود

141 کلاس درس برای اسکان مهمانان نوروزی در دیواندره اختصاص یافت

مراودات فرهنگی موجب شکوفایی تولیدات فرهنگی و هنری می شود

هیات فرهنگی استان کردستان به شمال عراق سفر کرد

اعزام 11 هزار و 500 دانش آموز کردستانی به مناطق عملیاتی دفاع مقدس در غرب کشور

توجه به زبان مادری پیش نیاز تحقق حقوق شهروندی - عبدالله رحمانی**

آموزش زبان کُردی در کردستان پیشتازی دولت در اجرای منشور حقوق شهروندی

شال بافی آرمرده بانه نیازمند حمایت همه جانبه است

کتاب راهنمای گردشگری در کردستان مجوز چاپ اخذ کرد

عبدالرحمان شرفکندی چهره ماندگار کُرد

آغاز دور جدید تعاملات فرهنگی جمهوری اسلامی ایران با اقلیم کردستان عراق

برپایی نمایشگاه «به خاطر اشک های یخ زده» در سنندج

اعزام بیش از 11 هزار دانش آموز به یادمان‌های مشهد شهدای کشور

خودنمایی شال مه رز بر قامت مردان کردستانی

شهادت حضرت فاطمه (س) سرآغاز شهادت دیگر ائمه شد

360 کتاب سهم شهرستان کامیاران از کنگره 5400 شهید استان کردستان

تزریق نیروهای قرآنی کارآمد به جامعه هدف جهاددانشگاهی کردستان است

طرح «دانشجو معلم قرآن» در جهاددانشگاهی کردستان آغاز شد

میزگرد ایرنا/ رسانه های کردستان و مسئولیت اجتماعی

فرماندار سنندج: حضور مسافران نوروزی در ایجاد و توسعه اشتغال کردستان موثر است

کردستان اولین استانی است که صد در صد اعزام راهیان نور را داراست

راهیان نور تکلیفی است که در مقابل شهدا ادا می‌شود

معاون استاندار: کردستان در جذب گردشگر با دیگر استان ها رقابت کند

نوبت عصر تمامی مدارس شهرستان مریوان تعطیل است

ورزش دانش آموزی بدنبال ایجاد زمینه برای اجتماعی ترشدن دانش آموزان است

توجه به دانشگاه فرهنگیان رشد و توسعه کشور را رقم می زند

اعطای نشان ملی مرغوبیت به 11 اثر هنرمندان صنایع دستی کردستان

خلاقیت برای افزایش آمار علاقمندان به کتابخوانی در کامیاران

یک مسئول: اتلاف وقت مردم اشکال شرعی دارد

140 دانش آموز سروآبادی به اردوی راهیان نور اعزام شدند

تاثیر اشتغالزایی برای زندانیان آزاد شده بر کاهش چشمگیر بازگشت به زندان

کمبود اعتبار پاشنه آشیل اعتلای فرهنگ قرآنی/ رسم الخط ایرانی برای فراگیران قران دوگانگی ایجاد می کند

شغل هایی که از دست می رود/بحران هتلداری در بانه

وحدت و انسجام ملی به اقتدار بیشتر کشور کمک می کند

شرکت گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن، امنیت کشور را پایدارتر می کند

کارت انحراف

یک مسئول: رسانه از الزامات فرهنگی برای توسعه اقتصادی است

جشنواره هنرهای تجسمی در مریوان از سال آینده از سر گرفته می شود

فیلم جاده قدیم و بی اعتمادی جامعه ایرانی به روانشناس

آیین تجلیل از عثمان هورامی هنرمند موسیقی کردستانی برگزار شد

آمادگی هورامان تخت برای میزبانی از گردشگران و مهمانان نوروزی

بیش از 13 هزار نفر فیلم های جشنواره فجر در سنندج را تماشا کردند

رسانه ها نقش موثری در جذب کمک های مردم و خیرین به نیازمندان دارند

توجه به اقتصاد فرهنگ و هنر کردستان در دستور قرار دارد

مدارس تمام مقاطع تحصیلی شهرستان بیجار بخاطر بارش برف تعطیل شد

استاد مصطفی هنرمند بانه ای و 50 سال نازک کاری

نوبت عصر مدارس برخی شهرستان های کردستان تعطیل شد

ثبت‌نام اینترنتی اسکان نوروزی فرهنگیان از اول اسفند آغاز می شود

حضرت فاطمه(س) با خودسازی توانست مطهره، زکیه و ام ابیها شود

مدارس ابتدایی شهرستان مریوان در نوبت صبح تعطیل است

معرفی کتاب "چرا عاشق می شویم؟"

تجلیل از اسطوره موسیقی هورامی/استاد عثمان کیمنه ای جاودانه شد

شبی به یاد ماندنی همراه با اسطوره موسیقی هورامان

توجه به مبانی توسعه فرهنگی زمینه‌ساز توسعه همه جانبه کردستان است

دومین جشن بزرگ موسیقی فولکلور در سنندج برگزار شد

کردستان قطب تولید فیلم کوتاه کشوراست/ لزوم توجه به تولید آثارفاخر

گرامیداشت هنرمند عثمان هورامی در سنندج برگزار می شود

معرفی کتاب «راهنمای مردن با گیاهان دارویی»

برترین های اوقات فراغت در کردستان تجلیل شدند

کلنگ زنی ساخت مدرسه 18 کلاسه در ناحیه منفصل شهری نایسر

برگزاری "شب موسیقی هورامان" در سنندج

کلنگ زنی ساخت مدرسه 18 کلاسه در ناحیه منفصل شهری نایسر

برگزاری "شب موسیقی هورامان" در سنندج

یازده اثر هنرمندان صنایع دستی کردستان نشان ملی مرغوبیت دریافت کردند

جایگاه دومی کردستان در جشنواره کشوری نوجوان خوارزمی

آثار 15 فیلمساز کردستانی در سنندج به نمایش گذاشته می‌شود

انتخاب اصلح

برگزاری سه شب برنامه شاد همراه با موسیقی در سنندج

اولین جلسه هم اندیشی عکاسان خبری استان برگزار شد

برگزاری ویژه برنامه شاد موسیقی با عنوان «جه ژنانه نشتمان» در سنندج

تندیس همایش همای هنر به هنرمند 105 ساله کردستانی رسید

آثار راه یافته به جشنواره فیلم دانشجویی «ریگا» اعلام شد

معرفی کتاب "جای خالی سلوچ"

طرح آزمایشی مشارکت کتابداران در تامین منابع کتابخانه‌ای در کردستان آغاز شد

امام جمعه بیجار: اصحاب رسانه دارای خط فکری انقلابی و ارزشی هستند

آرامش، ارمغان هنر برای زندگی

قرآن سرمنشاء تمام علوم و فنون جهان است

یک کردستانی به عنوان کهنسالترین هنرمند صنایع دستی ایران شناخته شد

آموزش و پرورش نقش کلیدی در توسعه اقتصاد کشور دارد/ وجود 70 مدرسه اتباع خارجی در کشور

استاندار: کنگره شهدا در کردستان جنبه های فرهنگی گسترده تری داشته باشد

22 سال مقاومت در برابر تجاری شدن/ شیدا، سینمایی با حداقل مخاطب

توسعه و اقتصاد پویا در هر جامعه ای با وحدت و همبستگی جهان اسلام مرتبط است

برپایی نمایشگاه کتاب با 30 درصد تخفیف در کتابخانه عمومی امام خمینی (ره) مریوان

شهربازی هایی که مروج خشونت هستند - عبدالله رحمانی*

آگاهی سیاسی یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی است

زنگ گلبانگ انقلاب در مدارس کردستان نواخته شد

ایجاد آگاهی سیاسی بین مردم از دستاوردهای انقلاب اسلامی است

برگزاری اولین جشنواره بین المللی فیلم کُردی در سال آینده