آخرين مطالب

اقتصادي

تکخوانی کردن برق روستاهای کردستان نیازمند 720 میلیارد ریال است

عصر کرد - سنندج - مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان با اشاره به اینکه برق یک هزار و 158 روستای استان به صورت بازفروش تامین می شود، گفت: برای تکخوانی کردن کنتور برق این تعداد روستا 720 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

اتمام طرح آبرسانی 2 روستای دهگلان نیاز به تامین اعتبار دارد

عصر کرد - سنندج - مدیر شرکت آب و فاضلاب دهگلان گفت: طرح آبرسانی 2 روستای خان آباد و ابراهیم آباد از توابع این شهرستان و قطع آبرسانی سیار با تانکر به این روستاها در صورت تامین اعتبار امسال انجام می شود.

2416 هکتار از مراتع کردستان غنی سازی می شود

عصر کرد - سنندج - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان گفت: عملیات غنی سازی مراتع شامل بذر کاری، بذر پاشی و علوفه کاری در 2 هزار و 416 هکتار از مراتع این استان انجام می شود.

تنها فاضلاب یک روستا وارد سد وحدت سنندج می شود

عصر کرد - سنندج - مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان سنندج گفت: 51 روستا در حوزه آبریز سد وحدت سنندج قرار دارند اما تنها فاضلاب یک روستا وارد سد می شود.

بیش از 46 هزار مسافر از مرز باشماق تردد کردند

عصر کرد - سنندج - مدیر کل گمرکات کردستان گفت: از ابتدای مرداد ماه جاری 46 هزار و 462 مسافر ورودی و خروجی از مرز باشماق در مریوان تردد کردند که نسبت به ماه گذشته (تیر ماه) تفاوت چندانی ندارد.

تنها جایگاه عرضه گاز CNG سروآباد تعطیل است

عصر کرد - سنندج - جایگاه عرضه گاز (CNG) در شهرستان سروآباد بیش از یک هفته است که تعطیل است و موجب گلایه مردم بویژه مالکان خودروهای دوگانه سوز شهری و حتی عبوری شده است.

بازارچه مرزی سیف سقز بازگشایی می شود

عصر کرد - سنندج - بازارچه مرزی سیف سقز به عنوان چهارمین بازارچه رسمی استان کردستان مهر ماه امسال با هدف انجام داد و ستد و تجاری با منطقه اقلیم کردستان عراق بازگشایی می شود.

فروش نفتگاز در جایگاه مرزی باشماق 110 درصد افزایش یافت

عصر کرد - سنندج - مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه کردستان گفت: از ابتدای امسال از طریق فروش نفتگاز در جایگاه مرزی عرضه سوخت باشماق مریوان، 303 میلیارد و 740 میلیون ریال به حساب خزانه واریز شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 110 درصد رشد داشته است.

30 محصول فناور در کردستان تجاری سازی شد

عصر کرد - سنندج - رئیس پارک علم و فناوری کردستان افزود: 21 اختراع، چهار نشان تجاری و 30 محصول تجاری شده در شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری این استان ثبت و محصول آنها به بازار عرضه شده است.

دومین پتروشیمی کردستان با هدف تحقق توسعه متوازن احداث می شود

عصر کرد - سنندج - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان گفت: احداث دومین واحد پتروشیمی در این استان رویکرد دولت تدبیر و امید برای تحقق ایجاد توسعه متوازن در کشور است.

خاموشی های گسترده برق در کردستان پایان یافت

عصر کرد - سنندج - مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق کردستان گفت: با توجه به کاهش گرمای هوا در روزهای اخیر و آزاد شدن بار انرژی در کشور، خاموشی های گسترده برق در این استان نیز پایان یافته است.

فروش بیش از 303 میلیارد ریال نفتگاز در جایگاه مرزی باشماق مریوان

عصرکرد- مدیرشركت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه كردستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون از محل فعالیت جایگاه مرزی عرضه فرآورده‌های نفتی باشماق مریوان مبلغی بیش از 303 میلیارد و 740 میلیون ریال به حساب خزانه واریز شده است

خود را مسئول بدانیم و بجای طلبكار بودن، پاسخگو باشیم

عصرکرد- رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان كردستان گفت: همه ما به عنوان مدیران دولتی باید عادت كنیم خود را مسئول بدانیم و به جای مطالبه گر و طلبكار بودن، پاسخگو باشیم

مابه التفاوت قیمت مصالح ساختمانی به پیمانکاران پرداخت می شود

عصر کرد - سنندج - معاون عمرانی استاندار کردستان گفت: در صورت موافقت سازمان برنامه و بودجه کشور، مابه التفاوت قیمت مصالح ساختمانی با هدف جلوگیری از زیان به پیمانکاران طرح های عمرانی پرداخت خواهد شد.

پنج هزار تُن کلزا از مزارع کردستان برداشت شد

عصر کرد - سنندج - مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: امسال برداشت دانه روغنی کلزا در مزارع این استان نسبت به سال قبل بیش از 2 برابر افزایش یافته و به پنج هزار تُن رسیده است.

24 میلیارد ریال برای طرح های آبخیزداری کردستان هزینه می شود

عصر کرد - سنندج - معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان گفت: امسال در 11 هزار و 650 هکتار از جنگل ها و مراتع استان عملیات بیولوژیک آبخیزداری اجرا و برای این منظور 24 میلیارد ریال هزینه می شود.

این کنسرت ها را تا قبل محرم از دست ندهید!

عصر کرد - به فهرست کنسرت ها در سایت های فروش بلیتی اشاره می کنیم که مهر «سولدآوت» خورده اند، یعنی همه بلیت های شان به فروش رسیده است

خرید گندم مازاد کشاورزان کردستان از مرز 900 هزار تن گذشت

عصر کرد - سنندج - نماینده شرکت بازرگانی دولتی در کردستان گفت: با آغاز فعالیت مراکز خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان این استان، تاکنون 905 هزار تُن گندم خریداری شده تا رکورد خرید این محصول در فصل زراعی جاری شکسته شود.

امید بزرگِ صنایع کوچک

عصر کرد - سنندج - صنایع کوچک، بر خلاف اسم خود متشکل از واحدهای تولیدی هستند که به دنبال ایفای نقشی بزرگ در توسعه کشورند ولی در شرایط اقتصادی موجود برای رسیدن به این هدف خود، امید به حمایت دستگاه های متولی و دولت بسته اند.

مرکز 122 آبفا کردستان سالانه به 180 هزار تماس پاسخ می دهد

عصر کرد - سنندج - مدیرعامل آب و فاضلاب شهری استان کردستان گفت: سیستم پاسخگویی به شکایت این شکرت «مرکز 122» سالانه به 180 هزار تماس مشترکان در استان پاسخ می دهد و همه حوادث را در سامانه ثبت می کند تا در کمترین زمان ممکن رفع شوند.

گفتگو با مرضیه برومند در مورد وضعیت اقتصادی اخیر و مسئولیت هنرمندان

عصر کرد - مرضیه برومند، دبیر هفدهمین جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی تهران مبارک در خصوص اهمیت رویدادهای فرهنگی در شرایط بحران اقتصادی کشور برای تقویت روحیه مردم، توضیحاتی ارائه داد

چرا جمشید مشایخی از بیمارستان مرخص نمی شود؟

عصر کرد - جمشید مشایخی بازیگر پیشکسوت سینما، تلویزیون و تئاتر کشورمان از چندی پیش به دلیل مشکلات گوارشی در بیمارستان بستری شد و در حال حاضر نیز دوران نقاهت را در بیمارستان می‌گذارند

محسن چاوشی چگونه تهدیدش را عملی کرد؟!

عصر کرد - محسن چاوشی که گفته بود اگر مجوز آلبوم جدیدش با عنوان «ابراهیم» از سوی دفتر موسیقی آن صادر نشود، آلبومش را منتشر خواهد کرد، شنبه 20مرداد کلیپی از این آلبوم را به اشتراک گذاشت که بیشتر شبیه تبلیغی پیش از انتشار آلبوم است

30 هزار نفر در مریوان از کارت های پیله وری بهره می برند

عصر کرد - سنندج - فرماندار مریوان گفت: 30 هزار نفر در حال حاضر در قالب هشت هزار و 810 خانوار از کارت های پیله وری بهره می برند البته برای خانواده های واجد شرایط باقی مانده نیز به مرور کارت صادر می شود.

فناوری اطلاعات در کردستان ظرفیت تولید شغل و ثروت را دارد

عصر کرد - سنندج - مدیر مخابرات منطقه کردستان گفت: می توان با بهره گیری از ظرفیت فناوری اطلاعات، ارتباطات و بسترهای کنونی حوزه مخابراتی در این استان تولید شغل و ثروت کرد که بهترین راه برای اشتغالزایی است.

40 میلیون مترمکعب آب سد گاوشان رهاسازی می شود

عصر کرد - سنندج - رئیس اداره منابع آب شهرستان کامیاران گفت: 40 میلیون مترمکعب از آب ذخیره شده پشت سد گاوشان رهاسازی می شود ولی احتمال وقوع سیلاب در حاشیه و مجاور رودخانه گاوه رود ( که آب رهاسازی شده وارد آن می شود) همچنان وجود دارد.

طرح جامع جنگل پژوهشی در سطح 350 هکتار انجام می شود

عصر کرد - سنندج - رئیس مرکز پژوهش جنگلداری دانشگاه کردستان گفت: طرح جامع جنگل پژوهشی و آموزشی در سطح 350 هکتار از جنگل های این استان در گستره زاگرس شمالی انجام می شود.

حضور چهره های سینمایی در آیین نمایش ویژه «فیلم‌های کوتاه تابستانه»/ آزاده صمدی،ریحانه پارسا و....

عصر کرد - روز شنبه شش فیلم‌‌کوتاه پرافتخار دو ‌سال اخیر سینمای ایران با حضور هنرمندان در مجموعه پردیس سینمایی باغ کتاب تهران به نمایش در آمد.

300 هزار راس دام در کردستان علیه بیماری طاعون واکسینه می شود

عصر کرد - سنندج - مدیرکل دامپزشکی کردستان گفت: در قالب فاز نخست مایه کوبی دام های سبک علیه بیماری طاعون نشخوار کنندگان کوچک، 300 هزار راس دام این استان به صورت رایگان واکسینه می شود.

مبارزه با قاچاق دام زنده در کردستان تشدید می شود

عصر کرد - سنندج - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان گفت: دستگاه ذیربط مبارزه با قاچاق دام زنده سبک و سنگین در مناطق مختلف این استان را تشدید کنند.

گفتگو با تنها زن رهبر ارکستر ایران

عصر کرد - نزهت امیری، تنها زن رهبر ارکستر ایران درباره موسیقی و ارکستر ملی در ایران توضیحاتی ارائه می دهد

نخستین بازیگری که با اختلال اوتیسم روی صحنه می رود + عکس

عصر کرد - تالیا گرانت 16 ساله نخستین بازیگر زن است که علیرغم ابتلا به اوتیسم در یک سریال تلویزیونی انگلیسی جلوی دوربین می‌رود و البته در آن نیز نقش فردی مبتلا به اوتیسم را بازی می‌کند

گرمک، نان آور 1200 خانواده کردستانی است

عصر کرد - سنندج - مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی کردستان با اشاره به آغاز برداشت محصول «گرمک» از اراضی کشاورزی دیم این استان گفت: یک هزار و 200 بهره بردار از محل کاشت، برداشت و فروش این محصول ارتزاق می کنند.

پروژه‌های اولویت دار شهرستان دیواندره تعین تکلیف شد

عصرکرد- رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کردستان گفت: در شهرستان دیواندره پروژه‌های ناتمام متعددی در دست اجراست که در سالجاری اعتبارات را برای اتمام برخی از این پروژه‌ها متمرکز کرده تا به پایان برسند و ثمره آنها در زندگی مردم احساس شود.

آتش سوزی مراتع و جنگل های کردستان 23 درصد کاهش یافت

عصر کرد - سنندج - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان گفت: در سال جاری 221 هکتار از مراتع و جنگل های استان دچار آتش سوزی شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 23 درصد کمتر است.

طرح مایه کوبی رایگان دام علیه بیماری طاعون در بیجار آغاز شد

عصر کرد - سنندج - مدیر شبکه دامپزشکی بیجار از آغاز طرح مایه کوبی (واکسیناسیون) رایگان جمعیت دامی علیه بیماری طاعون دام ها و نشخوار کنندگان کوچک (ppr) در این شهرستان بیجار خبر داد.

گفتگو با بازیگر نقش لیلا در سریال «پدر»

عصر کرد - ریحانه پارسا بازیگر جوان تئاتر و تلویزیون، در سریال «پدر» به‌عنوان شخصیت اصلی این سریال با نام «لیلا» ایفای نقش می‌کند

از تجاوز و قتل تا موفقیت در هالیوود/ داستان زندگی بازیگر و مجری هالیوودی

عصر کرد - جمیله جمیل Jameela Jamil مجری رادیو و تلویزیون و هنرپیشه اهل بریتانیا است. از فیلم‌ها یا مجموعه‌های تلویزیونی که وی در آن‌ها به ایفای نقش پرداخته می‌توان به مکان خوب (بهشت) اشاره نمود

مصرف برق در کردستان هفت درصد افزایش یافت

عصر کرد - سنندج - مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق کردستان گفت: مشترکان این استان در زمان اوج مصرف روزانه 457 مگاوات برق مصرف کردند که حدود هفت درصد بیشتر از زمان مشابه سال قبل است.

افزایش پلکانی مالیات برای مالکان خانه راه‌حلی برای کنترل اجاره‌بهاست

عصرکرد- نایب رییس کمیسیون عمران مجلس گفت: افزایش مالیات به صورت پلکانی برای افرادی که منازل خود را با قیمت بالاتر از سقف تعیین شده اجاره می‌دهند می‌تواند راه‌حلی برای کنترل قیمت‌ها باشد، البته باید جلوی راه‌های گریز از قانون نیز بسته شود.

سلبریتی های خیر و کارهای خیری که تا به حال انجام داده اند + عکس

عصر کرد - برخی سلبریتی ها علاوه بر به دست آوردن شهرت، می خواهند در کشورشان تغییراتی، از کمک به فقرا گرفته تا حمایت از حقوق زنان، ایجاد کنند. اگر دوست دارید بدانید که این ستاره ها خیر کدامند و به چه اقداماتی دست زده اند، در ادامه مطلب با ما همراه باشید

23 نفر کار برداشت سقز از جنگل های کردستان را انجام می دهند

عصر کرد - سنندج - رئیس اداره بهره برداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیز داری کردستان گفت: برداشت شیره سقز از درختان قزوان جنگل های این استان در سال جاری توسط 23 بهره بردار در حال انجام است.

200 واحد مسکونی فرسوده سنندج توسط بانک مسکن بازسازی می شود

عصر کرد - سنندج - مدیر امور شعب بانک مسکن کردستان گفت: 200 واحد مسکونی در سه محله فرسوده شهر سنندج با مشارکت این بانک در قالب طرح بازآفرینی با تاکید بر احیای بافت فرسوده، بازسازی می شود.

شغل های عجیب ستاره ها قبل از معروف شدن!!

عصر کرد - اگر برایتان جالب است بدانید که هنرمندان هالیوود در گذشته و در دوران قبل از شهرت، به چه کاری مشغول بودند، در ادامه مطلب همراه مان باشید

فشار داخلی به تولید کننده مانع تحقق سیاست اقتصاد مقاومتی است

عصر کرد - سنندج - رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی سنندج گفت: فشار داخلی به تولید کنندگان که پایه های اصلی رونق اقتصادی کشور هستند مانع تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و بازی در زمین دشمن و کمک به فشارها و تحریم های خارجی است.

خواننده ای که توانست رکورد مایکل جکسون را بزند + عکس

عصر کرد -  پیتر گنه هرناندز که با نام برونو مارس شناخته می‌شود خواننده، آهنگساز و نوازنده گیتار و درام اهل آمریکا است. این هنرمند جوان موفق شده رکورد کنسرت‌های مایکل جکسون را از لحاظ تعداد تماشاچی بشکند

هرآنچه که درباره شارلیز ترون نمی دانستید! به مناسبت تولد 43 سالگی

عصر کرد - شارلیز ترون متولد 7 اوت 1975 در افریفای جنوبی است. وی در سال 2003 برای بازی در فیلم هیولا برنده جایزه گلدن گلوب و اسکار بهترین بازیگر زن شد. او همچنین در سال 2005 برای بازی در فیلم سرزمین شمالی نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اصلی زن شد

پرفروش ترین فیلم سینمای ایران با بازی جواد عزتی و رضا عطاران

عصر کرد - فیلم سینمایی «هزارپا» به کارگردانی ابوالحسن داوودی و با بازی رضا عطاران و جواد عزتی توانست عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران را کسب کند تا زوج پرفروش جدیدی به سینمای ایران معرفی شود

سرانه زمین صنعتی در کردستان 9.1 متر مربع است

عصر کرد - مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کردستان کل مساحت شهرک‌های صنعتی کردستان را هزار و 370 هکتار اعلام کرد و گفت: سرانه زمین صنعتی در ...

خبرناراحت کننده برای طرفداران رابرت ردفورد

عصر کرد - چارلز رابرت ردفورد جونیور Charles Robert Redford هنرپیشه، کارگردان، تهیه‌کننده و بازرگان آمریکایی برنده اسکار بهترین کارگردانی، از دنیای بازیگری خداحافظی کرد

شرکت پشتیبانی حامی تولید و مصرف کننده است

عصر کرد - سنندج - معاون بازرگانی شرکت پشتیبانی امور دام کشور از این شرکت به عنوان حامی همزمان تولید و مصرف کننده نام برد و گفت: به عنوان پشتیبان دولت در تامین امنیت غذایی در بازار به صورت توامان از مصرف کننده و تولید کننده حمایت می کند.

زیرساخت شهرک های صنعتی کردستان با 490 میلیارد تکمیل می شود

عصر کرد - سنندج - مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی کردستان گفت: در سال جاری برای توسعه و تکمیل زیر ساخت های شهرک های صنعتی این استان 490 میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته و هزینه می شود.

پروژه های نیمه تمام عمرانی دیواندره اولویت بندی می شود

عصر کرد - سنندج - رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان گفت: با همکاری مدیران و دستگاه های اجرایی پروژه های نیمه تمام شهرستان دیواندره اولویت بندی شده و به ترتیب تکمیل و به بهره برداری می رسند.

توسعه حمل و نقل راه خروج از رکود شرکت سیمان کردستان است

عصر کرد - سنندج - مدیر عامل شرکت سیمان کردستان گفت: تنها راه برون رفت از رکود اقتصادی این شرکت، توسعه و مدیریت صحیح ناوگان حمل و نقل سنگین برای جابجایی و حمل محصول سیمان به نقاط مختلف کشور است.

محسن چاوشی غیرمجاز شد؟!!

عصر کرد - محسن چاوشی با انتشار پستی در اینستاگرام خود از عدم موفقیت دریافت مجوز، برای آلبوم خود خبر داد

بازیگرانی که مجری شدند +عکس

عصر کرد - در این مقاله بازیگرانی را به شما معرفی می نماییم که پا از بازیگری فراتر نهاده و جا پای مجریان گذاشته اند

21 هزار تن گندم از کردستان صادر شد

عصر کرد - سنندج - نماینده شرکت بازرگانی دولتی در کردستان گفت: از ابتدای فصل برداشت محصول گندم تاکنون 21 هزار تن از این محصول به خاج از کشور صادر شده است.

ساير مطالب

بانک کشاورزی کردستان 8980 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرد

ظرفیت آب شرب کامیاران 50 درصد افزایش یافت

کسب رتبه دوم در اقتصاد مقاومتی تاییدی بر ظرفیت های کردستان

پرداخت بیش از 6 هزار میلیارد ریال تسهیلات به بخش کشاورزی

با اهدای تقدیرنامه صورت گرفت

تجهیز 5 هزار هکتار از اراضی کشاورزی پایاب سد گاوشان به سیستم‌های نوین آبیاری

تخصیص 45 هزار میلیارد ریال اعتبار در حوزه اقتصاد مقاومتی

کردستان اولین تولید کننده طلا در کشور می شود

بانک مهر اقتصاد 180 هزار شغل در کشور ایجاد کرده است

هفتمین نشست کارشناسان معدن کشورهای اکو در سنندج برگزار شد

ششمین سامانه خورشیدی خانگی در کردستان وارد مدار شد

2 جایگاه CNG جدید توسط بخش خصوصی در کردستان ساخته می شود

ناوگان مینی بوس رانی در کردستان نیاز به نوسازی دارد

خرید تضمینی گندم در کردستان به 773 هزار تن رسید

کشفیات داروی قاچاق در کردستان 47 درصد افزایش داشته است

کاهش 81 درصدی کشفیات موبایل در کردستان

مقابله با مسایل اقتصادی کشور مستلزم روحیه جهادی و انقلابی است

گمرک ایران به دنبال ایجاددروازه مشترک مرزی و تبادل الکترونیکی است

خرید بیش از 150 هزار تن گندم در قروه/لزوم دقت در افت زنی

ویتنام و کامبوج دو مزیت اقتصادی و تجارت بین المللی است

بازارچه‌های مرزی کردستان ساماندهی می‌شوند

صنایع بزرگ بخشی از مارکت و بازار خود را در اختیار شرکت‌های نوپا قرار دهند

عقب‌افتادگی تاریخی گریبان‌گیر کردستان است

اتاق بازرگانی مشترک به توسعه اقتصادی کشور کمک می کند

کمبود کامیون آفتی به جان خوشه های طلایی کردستان

"غذا و دارو مشمول تحریم‌ها نمی شود" کذب است

ورود کالا از مبادی مرزی به استان کردستان افزایش یافته است

ایستگاه راه آهن سنندج - همدان در منطقه شهری ایجاد می شود

عزم جدی مجموعه مدیریتی دولت برای توسعه کردستان

زمینه استقلال «نایسر» از سنندج فراهم شود

20 میلیون جمعیت شهری در بافت های ناکارامد زندکی می کنند

اعتبارات قطره چکانی مشکل جاده‌های کردستان را حل نمی‌کند

اصلاح جاده های استان کردستان اصلی ترین مطالبه مردم است

استاندار: عزم جدی برای کاهش مشکلات جاده ای کردستان وجود دارد

پرداختی ناشی از ارزش افزوده با روح عدالت سازگار نیست

334 هکتار اراضی ملی کردستان از متصرفان پس گرفته شد

وزیر راه و شهرسازی به کردستان سفر می کند

شرکت گاز کردستان بیش از 581 میلیارد از ادارات طلب دارد

100 هزار متر جایگاه دام در بیجار علیه تب کریمه سم پاشی شد

عملیات ساخت یک تقاطع غیر همسطح در سنندج آغاز شد

140 کیلومتر جاده چهار خطه در کردستان زیربار ترافیک قرار گرفت

توسعه نیافتگی کردستان نگران کننده است

هیچگونه مشکلی در جایگاه‌های عرضه سوخت کردستان وجود ندارد

منطقه آزاد بانه - مریوان عزم دولت برای توسعه کردستان

36 هزار راس دام سبک در سروآباد مایه کوبی شد

قیمت طلا در سایه جو سیاسی و بحران های فکری روز

تخریب کمی جنگل‌های زاگرس نگران کننده است/لزوم احیاء رسالت حفاظتی جنگل‌های زاگرس

رشد 100 درصدی صادرات از گمرکات کردستان/کسب درآمد 253میلیارد ریالی

633 میلیون تومان وام اشتغالزایی به جوانان کردستان تخصیص یافت

پروژه های ناتمام بانه براساس اولویت تکمیل می شوند

برداشت گرمک از دیمزارهای سروآباد آغاز شد

درآمد پیله وران بازارچه مرزی شیخان از 56 میلیارد ریال گذشت

1400 کیلوگرم آرد غیرمرتبط با پخت نان در دیواندره جمع شد

بهره‌برداری از 340 پروژه گازرسانی در کردستان

استقبال کردستانی‌ها از طرح توسعه مشاغل خانگی/ ساعت 24 امشب پایان مهلت ثبت‌نام

امسال 240 پروژه گازرسانی در کردستان به بهره برداری می رسد

بیجاری ها بیش از 860 هزار متر مکعب آب مصرف کردند

آب هست نه برای آبیاری

420 تن سیر از مزارع بانه برداشت شد

جهاددانشگاهی برای توسعه استان نقشه راه ارائه دهد

پیشگیری و مدیریت اطفای حریق نیازمند مشارکت همه مردم است

کارگروه تنظیم بازار کردستان خود نیازمند تنظیم است

خرید بالغ بر 607 هزارتن گندم مازاد برنیاز از کشاورزان کردستان

تمدید مهلت پرداخت تسهیلات در قروه/ادامه بی انگیزگی مسئولان

98 درصد برداشت گندم کردستان مکانیزه است

بیش از 90 درصد مرغداری‌های استان اتوماتیک هستند/سرانه مصرف مرغ در کردستان 26 کیلو است

فعالیت 200 واحد مرغداری غیرمجاز در کردستانَ

تکلیف قیمت مرغ در کارگروه تنظیم بازار کردستان روشن نشد

سودجویان بین تولید و مصرف باید حذف شوند

مبارزه با آفت جوانه خوار در 200 هکتار جنگل بلوط انجام شد

45 طرح زیرساختی شهرک های صنعتی کردستان در دست انجام است

زمان، نمک بر زخم سد سیازاخ

کامیاران الگوی کشوری مدیریت مشارکتی طرح آب های مرزی است

نبود کامیون همچنان مشکل اصلی در روند خرید گندم/خرید 550 هزار تن گندم تا کنون

صادرات کالا از کردستان 100 درصد افزایش یافت

73 هکتار از طرح های کشاورزی و تولیدی در کردستان تعین تکلیف شد

270 واحد صنعتی در کردستان فاقد گاز طبیعی است

معرفی و جهان شمولی صنایع دستی نیازمند تضمین بازار است

یک هزار 400 تن کلزا در کامیاران خرید تضمینی شد

تجهیزات 212 شهربازی فعال در کردستان استاندارد است

گردش مالی میلیاردی در 180 دقیقه

46 میلیون مترمکعب CNG در کردستان مصرف شد

معتادان بهبود یافته در کردستان تسهیلات اشتغالزایی می گیرند

توسعه بدون وجود نقشه راه امکان پذیر نیست

ترکیه بیشترین سهم کالاهای وارداتی را به کردستان دارد

80 میلیارد ریال برای منطقه ویژه اقتصادی بانه تخصیص یافت

500 هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان کردستانی خریداری شد

معضل شیرابه تولید شده در محل دفن پسماند سنندج حل می شود

رونق پیله وری با واردات کالا از بازارچه سیرانبند بانه

عملیات گیاه پزشکی در 2هزار هکتار از جنگل های کردستان اجرا شد

152 میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی در کردستان پرداخت شد

پنج میلیارد ریال خسارت به مرزنشینان بانه ای پرداخت می شود

590 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال در کردستان پرداخت شد

22 درصد مشترکان کمتر از 20 مترمکعب در ماه آب مصرف می‌کنند

1500 تن مرغ منجمد در بازار کردستان توزیع می شود

اجازه تردد تانکرهای سوخت غیراستاندارد نباید داده شود

تکمیل تالار مرکزی سنندج نیازمند 31 میلیارد تومان است

93 گرم طلای قاچاق در کردستان قیچی شد

استاندار: نبود برنامه مدون مانع توسعه کردستان شده است

پروانه فعالیت 2 شرکت مرتبط با حادثه اتوبوس در سنندج لغو شد

46 هزار و 268 تن انواع حبوبات در کردستان تولید می شود

حل مشکلات رانندگان ناوگان حمل بار کردستان در اولویت است

صادرات مرغ کردستان به عراق تحت تاثیر افزایش 50 درصدی تعرفه

102 روستای شهرستان بانه از نعمت گاز برخوردار شدند

تسهیلات مشاغل خانگی نقش اثرگذاری در ایجاد فرصت های شغلی دارد

تفکر پشت میزنشینی در جامعه حذف شود

تکمیل پروژه‌های آموزشی کردستان نیازمند 130 میلیارد تومان است

انرژی خورشیدی، ظرفیتی که از آن غافل هستیم

افتتاح آموزشگاه فنی و حرفه ای در سلیمانیه عراق تا دو ماه آینده

ارائه آموزش های فنی و حرفه ای بهترین راهکار برای مقابله با بیکاری است

اختصاص اعتبار برای تکمیل 8 پروژه آموزشی و پرورشی در کردستان

زنجیره فولاد کردستان پنج هزار و 700 شغل ایجاد می کند

کاهش چرای دام تهدیدی برای جنگل ها است

عملکرد متولیان پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی ارزیابی می شود

70 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی به متقاضیان کردستانی تخصیص یافت

میزان پرداختی تسهیلات اشتغال فراگیر دو بانک در شهرستان قروه «صفر» است

لزوم توجه به روان‌سازی، اولویت‌بندی، تسهیل‌گری و تمرکز بر اشتغال پایدار در کردستان

بانک ها از کم اطلاعی متقاضیان تسهیلات اشتغال سو استفاده نکنند

تسهیلات به طرح تولید آبمیوه و مالت مریوان اختصاص می یابد

معاون استاندار کردستان: مدیران ناکارآمد معرفی می شوند

صندوق کشاورزی کردستان 2330 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرد

طرح مشاغل خانگی با تمرکز بر توسعه کسب و کار دنبال می‌شود

اشتغال‌آفرینی با تمرکز بر ظرفیت‌های بومی و منطقه‌ای تغییر رویه می دهد

بانک ها در پرداخت اشتغال زودبازده و روستایی سختگیری می کنند

رونق خیاطی و تولید پوشاک با طرح مشاغل خانگی

اشتغال جوانان و مبارزه با بیکاری، اولویت امروز بیجار است

عملیات ساخت دو طرح عمرانی شهرستان مرزی مریوان آغاز شد

23 حلقه چاه آب غیرمجاز در دیواندره مسدود شد

رشد 60 درصدی خرید گندم از کشاورزان/کمبود کامیون مشکل عمده کردستان

روزانه 125 کامیون کار حمل گندم در کردستان را انجام دادند

کنتور برق 482 روستای کردستان تک خوانی شده است

حاشیه سود تولیدگوشت مرغ در راستای ایجاد آرامش در بازار کاهش یابد

تمام ارگان ها برای حفظ آرامش در بازار تلاش کنند

16 قلم داروی دامی غیرمجاز در بیجار کشف و جمع آوری شد

زمین لرزه در کردستان خسارتی نداشته است

بافت تاریخ شهری سنندج حفظ می شود

بیش از 10 معبر حادثه خیز در سطح منطقه یک سنندج با نصب نرده گذاری رفع خطر شد

گندمکاران کردستانی 660 میلیارد ریال پول فروش محصول گرفتند

بیش از 50 درصد مصالح ساختمانی کردستان استاندارد است

420 کیلوگرم فرآورده دامی غیرقابل مصرف در بیجار کشف شد

عملیات بهسازی و اصلاح هندسی ورودی ناحیه منفصل شهری نایسر آغاز شد

انحصار فروش بلیط هواپیما در سنندج برای 2 شرکت غیر بومی

خاموشی برق در کردستان در نیمه دوم مرداد برطرف می‌شود

5860 واحد تولیدی در کشور پروانه بهره برداری دریافت کردند

صدور پروانه برای واحدهای تولیدی نشانه پویایی برای توسعه است

کاهش 1.5 درصدی بیکاری در کردستان

مسیر توسعه کردستان با ایجاد زنجیره فولاد هموار می‌شود

مردم با پمپاژ قطعیت ثبات و آرامش را به جامعه ببخشند

استاندار: بیکاری در کردستان پارسال 1.5 درصد کاهش یافت

اولین و آخرین مطالبه مردم کردستان رفع بیکاری است