آخرين مطالب

اقتصادي

نماینده مجلس: بانک ها مانع ایجاد اشتغال در کردستان هستند

عصر کرد - سنندج - نماینده مردم شهرستان های سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی گفت: بانک ها بدلیل وضع و اعمال قوانین سخت مهمترین مانع در پرداخت تسهیلات ایجاد اشتغال در استان کردستان هستند.

زمان اجرای طرح ساماندهی رودخانه های مرزی کردستان تمدید شود

عصر کرد - سنندج - مدیر اجرای پروژە های حوزە آب های مرزی کردستان گفت: پیشرفت فیزیکی طرح ساماندهی اراضی رودخانه های مرزی در این استان هشت درصد از میانگین کشور عقب است و باید برای اتمام طرح، اجرای آن 6 ماه دیگر تمدید شود.

30 صندوق تخصصی حمایت از بخش کشاورزی در کشور ایجاد می شود

عصر کرد - سنندج - رئیس هیات‌ مدیره و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی گفت: تعداد صندوق های حمایت از توسعه سرمایه گذاری امسال با ایجاد 30 صندوق جدید به 134 صندوق می رسد.

332 طرح اشتغالزایی در شهرستان بانه تصویب شد

عصر کرد - سنندج - رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بانه گفت: 332 طرح در قالب 114 طرح حوزه فراگیر روستایی با 643 میلیارد ریال و 218 طرح حوزه پایدار روستایی با 288 میلیارد ریال در این شهرستان تصویب شده است.

وزارت نیرو سهم آب محیط زیستی دریاچه ارومیه را رهاسازی می کند

عصر کرد - سنندج - مدیرکل برنامه ریزی، سیاست گذاری و تخصیص آب وزارت نیرو گفت: این وزارتخانه یکی از اعضای ستاد احیای دریاچه ارومیه است و سهم آب محیط زیستی این دریاچه را از محل سدهایی که در اختیار دارد، رها سازی می کند.

وزیر وزیر صنعت، معدن و تجارت به کردستان سفر می کند

عصر کرد - سنندج - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: وزیر صنعت، معدن و تجارت روز پنجشنبه 28 تیر ماه برای عارضه یابی و حل ریشه ای مشکلات واحدهای تولیدی و آغاز عملیات احداث و بهره برداری چند طرح به این استان سفر می کند.

وزارت نیرو در تخصیص آب به بخش های مختلف باید بازنگری کند

عصر کرد - سنندج - مدیرکل برنامه ریزی، سیاست گذاری و تخصیص آب وزارت نیرو گفت: تخصیص آب در این وزارتخانه به بخش های مختلف کشاورزی، صنعت و معدن باید بازنگری و تغییرات بر اساس پتانسیل های هر منطقه صورت گیرد.

صندوق حمایت از توسعه کشاورزی 7531 تشکل در کشور دارد

عصر کرد - سنندج - رئیس هیات ‌مدیره و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی گفت: این صندوق با 15 هزار میلیارد ریال اعتبار، هفت هزار و 531 تشکل را در زیر مجموعه خود دارد.

78 هزار مترمربع به فضای گلخانه ایی در کردستان افزوده می شود

عصر کرد - سنندج - مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی کردستان گقت: فضای گلخانه های این استان با سرمایه گذاری بخش خصوصی از 18 هکتار و هفت هزار متر مربع کنونی با 78 هزار مترمربع افزایش به 25 هکتار و هشت هزار متر مربع می رسد.

حق گندم کشاورزان به موقع پرداخت شود

عصر کرد - استاندار کردستان بر خریداری و پرداخت به موقع حق گندم کشاورزان تاکید کرد و گفت: نباید اجازه دهیم زمینه برای افراد سودجو فراهم ...

آب را ول نکنیم - وریا کرمی *

عصر کرد - سنندج - با وجود هشدارهای وزارت نیرو و اطلاع رسانی رسانه ها مبنی بر کاهش ذخیره های آبی و ضرورت صرفه جویی در مصرف، هنوز مشترکانی هستند که بی محابا این نعمت و منبع استراتژیک و خدادادی را به هدر می دهند.

شرایط سختگیرانه بانک ها مانعی برای فعالان اقتصادی است

عصر کرد - سنندج - مدیرکل امور اقتصادی استانداری کردستان گفت: بانک ها برای ارائه خدمات به فعالان اقتصادی، تولید کنندگان و صادر کنندگان شرایط سختگیرانه ای دارند و این مانع بزرگی بر سر راه فعالیت آنها است.

مصرف بنزین در کردستان 8 درصد افزایش یافت

عصر کرد - سنندج - مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه کردستان گفت: در سه ماهه اول امسال، 121 میلیون لیتر بنزین در استان مصرف شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته هشت درصد بیشتر است.

مدیران اجرایی و پیمانکاران با مسکن مهر بانه نا مهربان هستند

عصر کرد - سنندج - فرماندار بانه می گوید مشکلات مسکن مهر 672 واحدی این شهرستان تبدیل به کلاف سردرگمی شده و با نامهربانی مدیران اجرایی استان کردستان، شهرستان و پیمانکاران دست به گریبان است.

11 طرح بازآفرینی شهری در محلات سنندج اجرا می شود

عصر کرد - سنندج - رئیس اداره عمران و بهسازی اداره کل راه و شهرسازی کردستان گفت: طرح بازآفرینی شهری در سنندج در قالب 11 طرح با 176 میلیارد و 750 میلیون ریال اعتبار در حال اجرا است.

کمبود آب شرب بخش چنگ الماس بیجار رفع شود

عصر کرد - سنندج - فرماندار بیجار گفت: یکی از مهمترین مشکلات مردم ساکن در بخش چنگ الماس از توابع شهرستان بیجار، کمبود آب شرب است که باید مدیران مربوطه در رفع این مشکل اقدام کنند.

کارخانه اسب آهنین آریا بیجار بزودی وارد مدار تولید می شود

عصر کرد - سنندج - عضو موظف هیات مدیره بانک صنعت و معدن گفت: در راه اندازی کارخانه اسب آهنین آریا شهرستان بیجار تاخیر زیادی افتاده که امیدواریم با رفع برخی مشکلات مالی، این واحد صنعتی بزودی تولید خود را آغاز کند.

منابع طبیعی کردستان در خصوص خطر آتش سوزی مراتع هشدار داد

عصر کرد - سنندج - اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان با صدور اطلاعیه ای در خصوص خطر آتش سوزی در مراتع و جنگل های استان هشدار داد و از مردم خواست با رعایت موارد ایمنی این نهاد را کمک کنند.

چرخش 30 زندگی با چرخ خیاطی

عصر کرد - سنندج - تولید، کار و اشتغال از جمله کلمات نام آشنایی هستند که برای دست یافتن به آن باید از پشتکار، همت و تلاش شبانه روزی بهرمند باشی تا بتوانی به آنچه می خواهی دست یابی.

گازرسانی به هشت واحد صنعتی در کردستان انجام شد

کرد آنلاین - سنندج - مدیر عامل شرکت گاز کردستان با بیان اینکه براساس مصوبه شورای اقتصاد، واحدهای صنعتی که سه سال از سوخت مایع استفاده کرده باشند می توانند گاز را جایگزین این سوخت کنند، گفت: امسال گازرسانی به هشت واحد صنعتی استان انجام شده و این واحدها از نعمت گاز طبیعی بهره مند شدند.

امسال 813 نیازمند کردستانی تسهیلات قرض الحسنه دریافت کردند

کرد آنلاین - سنندج - مدیر امور شعب صندوق قرض الحسنه امداد ولایت کردستان گفت: امسال 59 میلیارد و 847 میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه به 813 مددجوی تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و افراد نیازمند در استان پرداخت شد.

امسال پنج هزار هکتار از جنگل های بانه شاخه زنی می شود

کرد آنلاین - سنندج - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بانه گفت: امسال پنج هزار هکتار از جنگل های این شهرستان علیه آفت نیمه انگل لورانتوس `دموکه` با همکاری بهره برداران محلی شاخه زنی می شود.

شهرداری ها باید برای درآمدهای پایدار گام بردارند

کرد آنلاین - سنندج - نماینده مردم سنندج،کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی گفت: شهرداری ها و دهیاری ها برای رسیدن به شاخص‌ها و رضایتمندی مردم باید برای درآمدهای پایدار گام بردارند.

6 هزار تن نخود در کامیاران برداشت می شود

کرد آنلاین - سنندج - رئیس جهاد کشاورزی شهرستان کامیاران با اشاره به آغاز برداشت نخود در مزارع این شهرستان گفت: پیش بینی می شود از 10 هزار هکتار اراضی زیر کشت نخود این شهرستان 6 هزار تن محصول برداشت شود.

پنج هزار مددجوی کردستانی آموزش فنی و مهارتی فرا می گیرند

کرد آنلاین - سنندج- معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره)کردستان گفت: براساس برنامه ریزی های انجام شده امسال پنج هزار نفر از مددجویان زیرپوشش این نهاد بصورت رایگان آموزش های فنی و مهارتی می بینند.

112 هزار تُن گندم از کشاورزان کردستانی خریداری شد

کرد آنلاین - سنندج - رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان با اشاره به اینکه از 10 روز پیش کار خرید گندم از کشاورزان آغاز شده است، گفت: تاکنون در 86 مرکز خرید و سیلو، 112 هزار تُن گندم از گندمکاران این استان خریداری شده است.

دستگاه ها جدی تر در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی گام بردارند

کرد آنلاین - سنندج - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان گفت: دستگاه های اجرایی و بانک ها، دلسوازنه، جهادی و جدی تر در زمینه پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به متقاضیان گام بردارند.

ساز بازار کردستان کوک نیست

کرد آنلاین - سنندج - بازارهای استان کردستان از قدیم مرکز خریدی برای هموطنانی بود که از سراسر کشور برای خرید اجناس با کیفیت و قیمت مناسب به این استان می آمدند، اما مدتی است این بازار سر ناسازگاری با خریداران دارد و سازش کوک نیست.

دولت با حمایت خود فشار را از دوش تولید کنندگان بر دارد

کرد آنلاین - سنندج - رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی سنندج گفت: زمانی که در اقتصاد کشور با مشکلاتی روبرو می شویم باید توجه به تولید کنندگان بیشتر شده تا فشار از روی شانه های آنها برداشته شود.

احتمال فرونشست دشت‌های بیجار در آینده

کرد آنلاین - معاون زمین شناسی سازمان زمین شناسی کشور گفت: متاسفانه احتمال فرونشست دشت های بیجار در آینده وجود دارد که باید تدابیر لازم ...

صنایع پایین دستی معادن در کردستان ایجاد شود

کرد آنلاین - سنندج - رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور گفت: ضروری است صنایع پایین دستی و فرآوری در کنار معادن استان کردستان فعال شود تا از خام فروشی جلوگیری به عمل بیاید.

18 هزار و 850 تن گندم در بیجار خریداری شد

کرد آنلاین - سنندج - فرماندار شهرستان بیجار گفت: کشاورزان این شهرستان در مدت یک هفته ای که برداشت گندم را شروع کردند، 18 هزار و 850 تن گندم را به مراکز دولتی خرید تضمینی گندم تحویل داده اند.

آتشی که تابستان بر خرمن طبیعت می زند - عبدالله رحمانی*

کرد آنلاین - سنندج - با شروع فصل تابستان، آتش سوزی های گسترده در مراتع و جنگل های کردستان باعث تخریب و از بین رفتن سرمایه های ارزشمند طبیعت می شود و لازم است برای مقابله با آتش سوزی در طبیعت از تمام پتانسیل ها موجود استفاده شود.

نحوه واگذاری معادن در کردستان شفاف‌سازی شود

کرد آنلاین - نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی گفت: در بحث واگذاری معادن استان کردستان، باید نحوه واگذاری معادن با ارائه مدارک و ...

احتمال کشف ذخایر معدنی جدید در کردستان وجود دارد

کرد آنلاین - سنندج - رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور گفت: نسبت به کشف ذخایر پنهانی مواد معدنی جدید در کردستان امیدوار هستیم و این احتمال پس از بررسی ها و برداشت تصاویر هوایی وجود دارد.

بنیاد برکت در ساخت 1200 تخت بیمارستانی مشارکت دارد

کرد آنلاین - سنندج - بنیاد برکت در ساخت و تکمیل 10 بیمارستان با مجموع 1200 تخت در مناطق محروم کشور مشارکت دارد که تا کنون 6 مورد از این بیمارستان ها به بهره برداری رسیده است.

38 هزار تن گندم در کردستان خرید تضمینی شد

کرد آنلاین - سنندج - مدیر سازمان تعاون روستایی کردستان گفت: مراکز خرید این سازمان در پنج شهرستان گرمسیر حدود 38 هزار تن گندم را به صورت تضمینی از کشاورزان گندمکار خریداری کرده اند.

مصرف برق در کامیاران کاهش یافت

کرد آنلاین - سنندج - رئیس اداره برق کامیاران با اشاره به اینکه خاموشی برق در این شهرستان در یک هفته اخیر کاهش محسوسی داشته است، گفت: مشارکت مردم و صرفه جویی در مصرف مهمترین دلیل کاهش خاموشی است.

کیف کوک گندمکاران کردستان از خرید تضمینی

کرد آنلاین - سنندج - خرید تضمینی محصولات کشاورزی سیاستی است که در کنار تامین امنیت غذایی کشور به دنبال حمایت از کشاورزانی است که با دست های پینه بسته خود طلا از خاک برداشت می کنند.

کالاهای اساسی برای تنظیم بازار در کردستان توزیع شد

کرد آنلاین - سنندج - مدیر تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: این سازمان به منظور تنظیم بازار و جلوگیری از روند بی مورد قیمت کالاهای اساسی، اقدام به توزیع برخی اقلام کرده است.

کالای فروخته شده ایرانی پس گرفته می شود!

کرد آنلاین - ترویج و پیاده سازی شعار "کالای فروخته شده ایرانی پس گرفته می‌شود" از جمله اقداماتی است که اگر واقعا عملی شود، موجب اعتماد به کالای ...

امسال 10 روستای کردستان از نعمت گاز بهره مند شدند

کرد آنلاین - سنندج - مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون، 10 روستای این استان از نعمت گاز بهره مند شدند و تعداد روستاهای گازدار به یک هزار و 130 مورد رسید.

اراضی کشاورزی بیجار برای کشت زعفران مستعد است

کرد آنلاین - سنندج - اراضی کشاورزی شهرستان بیجار در کنار ظرفیت خوب، شرایط آب و هوای منطقه، باز آوری خاک مناسب، برای کشت زعفران (طلای سرخ) مستعد است و می توان از این طریق ضمن اشتغال پایدار منابع درآمدی خوبی هم برای کشاورزان ایجاد کرد.

تحقق شعار سال با کاهش واردات کالا از مرزهای کردستان

کرد آنلاین - سنندج - واردات کالاهای خارجی از مرزهای کردستان در سه ماهه نخست سال جاری در بخش های مختلف از کاهش محسوسی برخوردار است که این مساله می تواند نویدی در تحقق شعار سال 97 مبنی بر حمایت از کالای ایرانی باشد.

چرخ صنعتی که در ایستگاه آخر متوقف شد

کرد آنلاین - سنندج - مخترع جوان و خلاق بیجاری سه سال بعد از اختراع بومی موتورسیکلت برقی، همچنان در انتظار حمایت مسئولان از او برای تولید انبوه اختراع خود است.

انبار داروی دامی غیرمجاز در دیواندره کشف شد

کرد آنلاین - طی بررسی‌های بازرسان دامپزشکی کردستان با همکاری دادستانی دیواندره، یک انبار داروی غیرمجاز و قاچاق دامی در دیواندره کشف و پلمپ ...

انشعابات غیرمجاز بیش از چهار میلیون مترمکعب آب هدر می دهد

کرد آنلاین - سنندج - معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب شهری کردستان گفت: وجود انشعابات غیرمجاز در سه شهر سنندج، بانه و مریوان به تنهایی موجب هدر رفت آب به میزان چهار میلیون و 624 هزار و 800 مترمکعب آب در سال می شود.

درخشش زیورآلات بر گردن مشاغل خانگی

کرد آنلاین - زیورآلات سازی جز مشاغل خانگی قرار دارد که می تواند زمینه اشتغال پایدار خانگی را برای زیورآلات سازان فراهم کند. ...

ایستگاه راه آهن در سنندج ریل گذاری می شود

کرد آنلاین - نایب رییس کمیسیون عمران مجلس گفت: با دستور وزیر راه و شهرسازی، ایستگاه راه آهن سنندج - همدان از ایستگاه صلوات آباد به داخل شهر سنندج منتقل ...

شکاف توسعه ای کردستان باید به دغدغه ملی تبدیل شود

کرد آنلاین - سنندج - رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان گفت: شکاف توسعه ای در مناطق مختلف بویژه این استان نباید تنها مطالبه مردمی و مدیران محلی باشد بلکه باید به دغدغه ملی تبدیل شود.

سرعت اجرای پروژه های عمرانی در زمان تحریم کم می شود

کرد آنلاین - سنندج - نایب رییس کمییسون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: اثر تحریم ها بر روی اجرای پروژه های عمرانی غیرقابل انکار است و می تواند سرعت تکمیل این پروژه ها را با کُندی مواجه کند.

ساير مطالب

اشتغالزایی در کردستان با پرداخت تسهیلات حوزه گردشگری و صنایع دستی رونق می گیرد

آتش بلای جان 37 هکتار از مراتع و جنگل های کردستان شد

زنبورهای براکون به کمک کشاورزان کامیارانی آمدند

کلینیک صنعت در کردستان راه اندازی می‌شود

تولید کالای باکیفیت و صادرات از راهکارهای عبور از شرایط فعلی است

65 هزار و 400 طرح نیمه تمام کشور در انتظار اعتبارات دولت است

بیش از 658 مترمکعب گاز طبیعی در کردستان مصرف شد

4 مدرسه جدید در مناطق حاشیه شهر سنندج احداث می‌شود

تخلف مالی صورت گرفته در دانشگاه علوم پزشکی کردستان را تأیید می‌کنم

هیچ ارگانی حق ندارد موجب تعطیلی یک واحد تولیدی شود

ظرفیت صنایع تبدیلی کردستان به بیش از یک میلیون تن می رسد

برداشت گندم با 600 کمباین در مزارع بیجار آغاز شد

ایران برای بازگشایی بازارچه مرزی سیف سقز رایزنی کرده است

انرژی خورشیدی، نسخه سبز و درمانگر خاموشی برق

کاهش5000 مگاوات تولید برق در نیروگاه خوزستان/ «صرفه‌جویی» تنها راه مقابله با خاموشی‌های تابستان

طرح تحول سلامت هزینه اضافی را به اقتصاد کشور تحمیل نکرده است

توسعه اشتغال و تولید تنها راه مقابله با جنگ اقتصادی دشمن است

سرمایه‌گذاری در بخش درمان و پزشکی کردستان توجیه اقتصادی دارد

«تسهیلات» زمینه‌ساز رونق اشتغال‌ در کردستان است

150 هزار تن گندم از کشاورزان دیواندره خریداری می شود

افتتاح هفت طرح عمران شهری در سنندج

سرانه زمین صنعتی در کردستان 3.28 مترمکعب است

مراجع دینی در ترویج فرهنگ صرفه جویی شرکت آبفا را یاری دهند

خرید 15هزار تن گندم و 1200 تن کلزا در کردستان

هفت سامانه برق خورشیدی خانگی در کردستان راه اندازی شده است

گران شدن نرخ آب شرب در مریوان منتظر تصمیم شورای شهر است

پنج شهر کردستان هوشمند می شود

تابستان داغ و کمبود برق

معاون وزیر: 84 هزار واحد صنعتی در کشور وجود دارد

اصلاح الگوی مصرف تنها راه پیشگیری از خاموشی است

عملیات اجرایی واحد تولید خودکار در بانه آغاز شد

احداث بزرگترین کارخانه تمام اتوماتیک خودکار و نوشت افزار در بانه آغاز شد

اتمام فاز اول منطقه ویژه اقتصادی بانه تا پایان آبان ماه امسال

فاز یک منطقه ویژه اقتصادی بانه آبان به بهره برداری می رسد

عملیات اجرایی منطقه ویژه اقتصادی بانه سرعت خوبی ندارد

کمک به ازدواج 2500 جوان نیازمند کردستانی در سال گذشته

ادارات کردستان 4 مگاوات در مصرف برق صرفه جویی کردند

هفت هزار میلیارد ریال صرف شهرک های صنعتی در حال ساخت شد

دلالان عرصه دریافت ارز دولتی را بر فعالان اقتصادی تنگ کردند

امسال 6 هزار فرصت شغلی برای مددجویان کردستانی ایجاد می شود

کردستان بر سکوی دوم اقتصاد مقاومتی کشور ایستاد

94 درصد واحدهای صنعتی در تأمین مالی سرمایه در گردش با مشکل روبرو هستند

بهره بانکی 18 درصد بازدارنده تولید است

خط تولید کامیون و کامیونت در دهگلان راه اندازی می شود

«تولید» نیمه جان می‌سوزد و می‌سازد؛ می‌افتد و به پا می‌خیزد

واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل شهرک های صنعتی فعال می شود

مبانی اقتصاد در حوزه تولید و اشتغال کشور خوب اجرا نشده است

207 فقره پرونده معدن در منابع طبیعی کردستان تشکیل شد

روش کشت سیب زمینی با نیاز آبی کم در کردستان ابداع شد

شهرک‌های صنعتی کردستان وضعیت خوبی ندارند

748 میلیارد ریال برای تکمیل شهرک‌های صنعتی کردستان نیاز است

ریشه محافظه کاری در مدیران و کارشناسان خشکانده شود

سرانه فضای صنعتی استان 3.28 متر مربع است

حفظ واحدهای تولیدی اولویت وزارت صنعت است

معاون وزیر: سرانه صنعت کردستان به میانگین کشوری می رسد

5270 کردستانی برای تصدی 190 فرصت شغلی رقابت می کنند

بی توجهی به طرح های نیمه تمام باعث بدبینی مردم است

وزارت صنعت آمادگی ایجاد شهر صنعتی در کردستان را دارد

تخصیص 4 میلیارد تومان به شرکت شهرک‌های صنعتی کردستان

سود تسهیلات صنایع کوچک هشت درصد کم می شود

همراهی مردم با دولت عبور از مشکلات را آسان می کند

«کد را ارسال و شارژ رایگان دریافت کن» کلاهبرداری است

تحقق اقتصاد مقاومتی زیر سایە توسعه باغات میوه

چاقوی تیز قاچاق بر گلوی تولید ملی/کلید طلایی اقتصاد را بیابیم

ایجاد و تثبیت 30 هزار شغل در کردستان با پرداخت اعتبارات اشتغالزایی

اجازه دهید پول به کردستان بیاید!

8100 تن محصول مازاد کشاورزان کردستان خریداری شد

فرصت اشتغال پایدار برای 50 نفر در کامیاران فراهم شد

خرید تضمینی 7000 تن گندم از کشاورزان کردستانی آغاز شد

احمدآباد، آبادی بدون آب

جابجایی مرسولات پستی در کردستان 62 درصد کاهش یافت

960 کیلومتر راه در کردستان احداث شد

فرهنگ سازی مصرف، شاه کلید خروج از بحران انرژی

کشف و قیچی 93 گرم طلای قاچاق طی سالجاری در کردستان

رشد 68 درصدی صادرات از گمرکات کردستان طی بهار سال97

شمارش معکوس برای قطع برق در بیجار آغاز شد

صادرات کالا از گمرکات کردستان 68 درصد افزایش یافت

در صورت عدم صرفه‌جویی در مصرف برق، خاموشی غیرقابل اجتناب است

افزایش 14 درصدی ارزش ریالی کالاهای مکشوفه در کردستان

80 درصد کالاهای آرایشی- بهداشتی موجود در بازار قاچاق هستند

کردستان کمربند مبارزه با قاچاق را محکم بسته است/متلاشی شدن 33 باند قاچاق کالا در سالجاری

گلیم بافی، یکی از قدیمی‌ترین و پررونق‌ترین مشاغل خانگی

فرماندار: مصرف برق ادارات بانه افزایش یافت

خرید 6500 تن گندم در بانه پیش بینی می شود

افزایش قیمت میوه در بیجار متناسب با جیب مردم نیست

اشتغال پایدار روستایی فرصتی برای تعالی ورزش کامیاران است

15 کیلومتر از جاده دیواندره - بیجار تعریض می شود

پروانه استاندارد 5 واحد تولیدی در کردستان باطل شد

386 مددجوی کمیته امداد کردستان صاحب شغل شدند

کاهش 100 واتی مصرف مانع از خاموشی برق در تابستان است

افزایش بیش از ابلاغ نرخ کرایه توسط رانندگان غیرقانونی است/ با متخلفان برخورد می‌شود

استفاده از مولدهای برق اضطراری برای دستگاه های دولتی و مجتمع های تجاری الزامی است

دولت باید نقدینگی را جمع و بهره بانکی را متعادل کند

95 درصد جمعیت شهرنشین کردستان تحت پوشش شبکه فاضلاب هستند

مردم کردستان ترجمه گران خوبی برای اقتصاد مقاومتی هستند

مراتع کردستان با 25 هزار نشاء گیاهان دارویی غنی سازی می شود

صدرنشینی دیواندره در جذب تسهیلات اشتغال پایدار روستایی

پرونده کاری 2400 نیروی شهرداری سنندج زیر ذره‌بین نظارت و ارزیابی

نقش طلای سرخ کردستان در اقتصاد روستانشینان

توت فرنگی کردستان 100 درصد ارگانیک است

استفاده از مولدهای برق اضطراری در ادارات کردستان الزامی است

سالانه 65 میلیون دُز مایه کوبی تب برفکی در کشور انجام می شود

کولر آبی یا گازی استفاده از کدامیک در کردستان به صرفه تر است

محموله طلای قاچاق در کردستان به مقصد نرسید

در راستای ارزآوری به کشور، 100 رأس گوساله به عراق صادر شد

تاکید استاندار بر ضرورت ورود هلدینگ‌های سرمایه‌گذاری به کردستان

استاندار کردستان بر ورود هلدینگ‌های سرمایه‌گذاری تاکید کرد

24 دهیاری جدید در 6 شهرستان کردستان تاسیس می‌شود

25 درصد برق کردستان دربخش کشاورزی مصرف می شود

120 هزار تن گندم از مزارع دیواندره برداشت می شود

روایت فرمانداران از چالش‌هایی که گریبان‌گیر طرح اشتغال پایدار روستایی شده

سهم کردستان از اشتغال پایدار روستایی تنها 3.1 درصد است

تعاون بخش مردمی و عدالت محور و بر پایه اقتصاد مقاومتی است

معاون وزیر تعاون: مسایل ملی فدای بروکراسی اداری نشود

فرصت ایجاد اشتغال طرح پایدار روستایی نباید از دست برود

195 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار کردستان پرداخت شد

90 باسکول توزین گندم در کردستان مورد آزمون قرار گرفتند

رفع اتفاقات آب در کردستان به پنج ساعت کاهش یافته است

کشاورزان کم مصرف از برق رایگان بهره مند می شوند

عدم تخصیص آب مناسب، از دلایل عدم توسعه یافتگی کردستان است

مصرف کود در محصولات باغی هیچ گونه تاثیر منفی در سلامت محصول ندارد

کام زنبورداران کردستانی با طرح مشاغل خانگی شیرین تر می شود

پنج هکتار از اراضی مرتعی بانه طعمه حریق شد

برداشت گندم از کشتزارهای استان کردستان آغاز شد

1.5 میلیون رأس دام در کردستان بر علیه بیماری تب برفکی واکسینه شدند

مدیریت سیستم های سرمایشی، گرمابخش انرژی کشور

درخشش لبخند فولاد بر چهره اقتصاد کردستان

یک میلیون و 521 هزار راس دام در کردستان مایه کوبی شد

ساماندهی اراضی حاشیه رودخانه های مرزی 74 درصد پیشرفت دارد

گامی برای جلوگیری از افسردگی توت فرنگی کردستان

ارائه بسته‌های جدید اینترنت تابستانه همراه اول در کردستان

پروازهای اکتشافی در دو پهنه معدنی کردستان در حال انجام است

جذب 1200 حامی برای کودکان نیازمند کردستانی

50 مسجد شهر سنندج به شیرآلات کم مصرف مجهز شدند

تشکیل 5 پرونده میلیاردی فساد اقتصادی در کردستان

صنعت نوغانداری کردستان از پیله درآمد

سیلو و انبارهای نگهداری گندم در بیجار جوابگوی نیازها نیست

ساکنان مسکن مهر دگایران خواستار رفع مشکلات شان شدند

9 درصد گندم کشور در کردستان تولید می‌‎شود

برداشت کلزا از مزارع کردستان آغاز شد

متخلفان تعزیرات حکومتی کردستان 26 میلیارد ریال جریمه شدند

عملیات احداث 3000 متر مربع فضای سبز در شهرک بهاران آغاز شد

سالانه در نهالستان ریخلان مریوان 400 هزار نهال تولید می‌شود

سوداگران جو بازار را بر هم می‌زنند/ کشف2376 فقره پرونده تخلف در سه ماه نخست امسال

سود سهام‌عدالت به افرادی که شبای خود را ثبت کرده‌اند پرداخت می شود

خرید تضمینی محصولات کشاورزی در کردستان آغاز شد

106 هزار راس دام سبک و سنگین در سنندج مایه کوبی شد

5.5 میلیون مترمکعب آب سد سنگ سیاه دهگلان رها سازی می شود

آغاز خرید تضمینی محصولات کشاورزی در کردستان/ سهم کردستان در تولید گندم یک میلیون تن است

پیله‌وری در بازارچه سیرانبند بانه آغاز شد