عصر کرد

آخرين مطالب

اقتصادي

دلار در کانال 13هزار تومان قرار گرفت

عصر کرد - صرافی‌های بانک‌ها هم‌اکنون قیمت دلار را برای فروش به مردم 13 هزار و 750 تومان اعلام کرده‌اند

1758 دکل BTS تلفن همراه در کردستان نصب شده است

عصر کرد - سنندج - مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کردستان گفت: تا پایان سال گذشته یک هزار و 758 دکل BTS تلفن همراه در نقاط مختلف استان نصب و راه اندازی شده است.

سه هزار تُن محصولات شیلاتی از کردستان صادر شد

عصر کرد - سنندج - مدیر امور شیلات کردستان گفت: بر اساس گزارش گمرک در سال 97 حدود سه هزار تُن انواع محصولات شیلاتی از این استان به خارج از کشور صادر شده است.

1500 میلیارد ریال به راه آهن همدان - سنندج تخصیص یافت

عصر کرد - سنندج - رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان گفت: یک هزار و 500 میلیارد ریال اعتبار از محل قانون بودجه سال 98برای اجرا و تکمیل طرح راه آهن همدان - سنندج تخصیص یافته است.

اخبار کوتاه از سنندج

عصر کرد - سنندج - پیش بینی برداشت یک هزار و 350 تن توت فرنگی و پایان عملیات مبارزه با آفت جوانه خوار بلوط در 100 هکتار از اراضی جنگلی سروآباد از جمله اخبار کوتاه در این شهرستان است.

اخذ سند مالکیت آرای ملی کردستان از اولویت های راه و شهرسازی است

عصر کرد - سنندج - مدیر امور املاک اداره کل راه و شهرسازی کردستان با اشاره به اهمیت حراست و صیانت از اراضی ملی این استان گفت: شناسایی و اخذ اسناد مالکیتی برای اراضی ملی از اهداف این اداره کل است.

90 دستگاه آبگرمکن خورشیدی به روستاییان کردستان تحویل شد

عصر کرد - سنندج - رئیس اداره حفاظت و حمایت منابع طبیعی کردستان گفت: 90 دستگاه آبگرمکن خورشیدی از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی و طرح صیانت از جنگل‌های زاگرس خریداری و تحویل بهره برداران محلی شده است.

معاون استاندار: راهبرد کردستان برای رونق تولید استفاده از ظرفیت های قانونی است

عصر کرد - سنندج ‌- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان گفت: راهبرد این استان برای عملیاتی کردن شعار سال استفاده از ظرفیت های قانونی حوزه مالیات برای رونق تولید است.

تولید بر مدار روشنایی

عصر کرد - سنندج - واحد صنعتی تولید سیم و کابل برق با برند نوا کابل که در شهرک صنعتی شماره یک سنندج مستقر است با درایت صاحبان آن و تلاش و همت کارگرانش در این شرایط نابسامان اقتصادی چراغ های تولیدش همچنان روشن و پُر نور است.

6500 دستگاه کنتور برق در کردستان تعویض شد

عصر کرد - سنندج - معاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع نیروی برق کردستان گفت: سال گذشته با وجود محدودیت های بودجه ای، 6 هزار و 500 دستگاه کنتور تعویض شد که عمده آن در بخش خانگی و تجاری بود.

توسعه بدون حضور رسانه‌ها اتفاق نمی‌افتد

عصر کرد - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان با تاکید بر اینکه از قدرت رسانه باید برای سازندگی بهره برد، گفت: توسعه بدون حضور ...

عملیات بیولوژیک آبخیزداری در مراتع کردستان اجرا شد

عصر کرد - سنندج - رئیس اداره مراتع و امور بیابان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان گفت: اجرای عملیات بیولوژیک آبخیزداری در 9 هزار و 661 هکتار از مراتع این استان اجرا شد.

8200 هکتار اراضی اورامانات به کشاوران واگذار شد

عصر کرد - استاندار کردستان، گفت: هشت هزار و 200 هکتار اراضی حفاظت شده اورامانات به کشاوران واگذار شده که فرصتی دیگر برای توسعه کشاورزی این منطقه است. ...

سعیدی کیا: طرح های بنیاد مستضعفان مردم محور است

عصر کرد - سنندج - رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی گفت: طرح های محرومیت زدایی این بنیاد پروژه محور نیست بلکه مردم محور است و در این راستا شعار کار با مردم و برای مردم را ملاک قرار داده ایم.

1600 تُن شکر به واحدهای قندریزی کردستان اختصاص داده شد

عصر کرد - سنندج - معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: یک هزار و 600 تُن شکر به واحدهای قندریزی استان به منظور تنظیم بازار و اجرای طرح توزیع قند اختصاص داده شد.

بیش از 9 هزار هکتار اراضی زراعی کامیاران سمپاشی شد

عصر کرد - سنندج - رئیس جهاد کشاورزی کامیاران گفت: از زمان آغاز سمپاشی مزارع در سال جاری تاکنون 9 هزار و 40 هکتار از اراضی زراعی این شهرستان علیه آفات نباتی سمپاشی شده است.

دهیاری های کردستان 696 طرح عمرانی را اجرا کردند

عصر کرد - سنندج - مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری کردستان گفت: دهیاری های این استان در سال گذشته 696 طرح عمرانی را با استفاده از 385 میلیارد ریال اعتبار دولتی در روستاهای مختلف اجرا کردند.

75 میلیارد ریال به 2 طرح محرومیت زدایی در سروآباد اختصاص یافت

عصر کرد - سنندج - رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی از اختصاص 75 میلیارد ریال در قالب تسهیلات بانکی کم بهره به 2 طرح محرومیت زدایی در حوزه زیرساختی و کشاورزی شهرستان سروآباد خبر داد.

دوئل آتش تعاون با یخ مشارکت

عصرکرد- تعاون که اقتصادیِ شکل گرفته از بطن مردم و تجمیع سرمایه های اندک برای مقابله با شرایط سخت و طاقت فرساست این روزها آتش و اشتیاق آن برای توسعه در مقابل یخ فرهنگ مشارکت پذیری کردستانی ها توان رویارویی ندارد.

شایعه پیش خرید، آفت جان خوشه های طلایی

عصر کرد - سنندج - خوشه های طلایی کردستان که سال گذشته خود را به مقام دوم کشور رسانده اند گویی امسال از نیش آفت دلالان در امان نیستند و شایعه پیش خرید زودتر از داس کشاورز بر تن این خوشه ها می خورد.

کاسبان کردستانی اجازه استفاده از ترازوی غیر استاندارد ندارند

عصر کرد - سنندج - مدیرکل استاندارد کردستان با اشاره به اینکه هیچ کاسبی اجازه استفاده از ترازوی غیر استاندارد را ندارند، گفت: پس از انجام آزمون صحت عملکرد بر روی ترازوها برچسب تاییدیه استاندارد نصب می شود.

212 میلیارد ریال برای کشاورزان خسارت دیده کردستان اختصاص یافت

عصر کرد - سنندج - هیات وزیران برای به کشاورزان خسارت دیده از سیل اوایل سال جاری در برخی مناطق کشور، 26 هزار و 911 میلیون ریال تسهیلات و کمک های بلاعوض تخصیص داد که سهم کشاورزان کردستانی از این میزان 212 میلیارد و 600 میلیون ریال است.

یک متصرف اراضی ملی در مریوان بازداشت شد

عصر کرد - سنندج - رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری مریوان گفت: با هماهنگی مراجع قضایی یک متصرف اراضی ملی در روستای کال بخش مرکزی این شهرستان بازداشت شد.

حجم مبادلات تجاری در کردستان سال گذشته 12 درصد افزایش یافت

عصر کرد - سنندج - معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان از افزایش 12 درصدی حجم مبادلات تجارت خارجی در سال گذشته نسبت به مدت مشابه آن در سال 96 خبر داد.

پرورش دهندگان ماهی در کردستان 21 میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند

عصر کرد - سنندج - مدیر شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: سال گذشته 21 میلیارد ریال تسهیلات به پرورش دهندگان ماهی از محل اعتبارات طرح اشتغال پایدار روستایی در این استان پرداخت شده است.

104 گرم طلای فاقد کُد در دیواندره قیچی شد

عصر کرد - سنندج - مدیرکل استاندارد کردستان گفت: 104 گرم طلای فاقد کُد شناسایی، در دیواندره به همت کارشناسان استاندارد و بازرسان سازمان صمت شناسایی و قیچی شد.

عامل تخریب 6 هکتار اراضی ملی مریوان شناسایی شد

عصر کرد - سنندج - رئیس اداره منابع طبیعی مریوان گفت: فردی که اقدام به تخریب و تصرف 6 هکتار از اراضی ملی این شهرستان در روستای وله ژیر کرده بود، شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شد.

پروژه G-NAF در پنج شهر استان کردستان اجرا شد

عصر کرد - سنندج - مدیر کل پست کردستان گفت: پروژه G-NAF (یکپارچه سازی آدرس های پستی) در پنج شهر سنندج، سقز، کامیاران، دیواندره و زرینه تکمیل و اجرایی شده است.

کشاورزان کردستانی متحمل 3074 میلیارد ریال خسارت شدند

عصر کرد - سنندج - مدیر روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: طبق آخرین بررسی ها، خسارت ناشی از سرمازدگی و سیلاب به کشاورزان این استان سه هزار و 74 میلیارد و 136 میلیون ریال بوده است.

171 میلیون مترمعکب گاز سی ان جی در کردستان مصرف شد

عصرکرد- مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه کردستان گفت: سال گذشته 171میلیون مترمکعب گاز CNG در نقاط مختلف استان و از طریق 52 جایگاه عرضه سوخت مصرف شد.

9 نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در کردستان بر پا می شود

عصرکرد- معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت کردستان با اعلام اینکه 9 نمایشگاه عرضه مستقیم کالا به مناسبت ماه رمضان در این استان برپا می شود، گفت: از 2 نمایشگاهی که قرار است در سنندج برپا شود روز گذشته نمایشگاه شهرک بهاران گشایش یافت.

قند مردم در صف های خرید بالا رفت

عصر کرد - سنندج - صف ها یکی پس از دیگری در ارتباط با خرید کالا تشکیل می شود و اینک نوبت صف قند و شکر رسیده تا اینگونه قند مردم در صف های خرید بالا و بالاتر برود.

طلای سرخ کردستان پا به خانه ها گذاشت

عصر کرد - سنندج - توت فرنگی که در کردستان به طلای سرخ شهره است با رسیدن فصل برداشت و ورود نوبرانه آن به بازار، پا به خانه های مردم گذاشته است.

نوبرانه‌های توت فرنگی کردستان امسال دیرتر به بازار می‌آیند

عصرکرد- مدیر باغبانی جهادکشاورزی کردستان گفت: امسال به دلیل سرما و پایین بودن دمای هوا فصل رشد محصولات استان دیرتر شروع شده است و توت فرنگی نیز نسبت به سال‌های گذشته دیرتر برداشت می‌شود.

مردم باید واقعیت‌های اقتصادی بازار را بشنوند/ با سوداگری در بازار میوه مقابله می‌کنیم

عصرکرد- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان، گفت: مردم باید واقعیت های اقتصادی را از زبان کارشناسان و تحلیل گران بازار بشنوند.

8 تصفیه خانه فاضلاب در شهرهای کردستان در مراحل ساخت قرار دارند

عصرکرد- مدیرعامل شرکت آبفا کردستان با بیان اینکه سه تصفیه خانه فاضلاب در دست ارتقا هستند، گفت: 5 تصفیه خانه دیگر نیز مراحل ساخت را طی می‌کنند که 2 واحد آن آماده بهره برداری است.

تشدید نظارت‌ها باعث ایجاد آرامش و کاهش التهابات بازار می‌شود

عصر کرد - سنندج - فرماندار دیواندره با بیان اینکه نظارت و کنترل بر بازار، نیازمند همکاری همه ادارات عضو ستاد تنظیم بازار است، گفت: تشدید نظارت‌ها باعث ایجاد آرامش و کاهش التهابات بازار می‌شود.

بیش از 18 هزار تن کود شیمیایی میان کشاورزان کردستانی توزیع شد

عصر کرد - سنندج - مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: از ابتدای سال 98 تاکنون 18 هزار و 279 تُن انواع کود شیمیایی شامل 18 درصد نیاز استان تأمین و در میان کشاورزان توزیع شده است.

واحدهای صنعتی در ازای کاهش مصرف برق پاداش بگیرند

عصر کرد - سنندج - معاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع نیروی برق کردستان گفت: طرح هایی تشویقی کاهش مصرف برق برای صنایع در نظر گرفته شده که واحدهای صنعتی در صورت اجرای آن، پاداش دریافت می کنند.

طرح تنظیم بازار قند و شکر در بیجار اجرا شد

عصر کرد - سنندج - رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت بیجار گفت: طرح تنظیم بازار به منظور تامین قند و شکر مورد نیاز مردم در ماه رمضان در این شهرستان با هدف حمایت از حقوق مصرف کننده با استقبال مردم اجرا شد.

افزایش 14 درصدی مصرف گاز طبیعی در کردستان

عصر کرد - مدیر عامل شرکت گاز کردستان از افزایش 14 درصدی مصرف گاز طبیعی در فروردین ماه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد. احمد فعله گری در ...

قیمت مرغ در هفته اخیر کاهش چشمگیری داشته است

عصر کرد - معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: در هفته ای اخیر به علت کاهش تقاضا در جامعه، قیمت مرغ در کشور و به تبع در ...

بهزیستی کردستان بیش از یک هزار نفر را صاحب شغل کرد

عصر کرد - سنندج - معاون مشارکت های مردمی و توانمندسازی بهزیستی کردستان گفت: سال گذشته با استفاده از 168 میلیارد ریال اعتبار برای یک هزار و 471 نفر از مددجویان زیرپوشش این نهاد شغل ایجاد شد.

گازرسانی به 21 روستای شهرستان دیواندره امسال انجام می شود

عصر کرد - سنندج - فرماندار دیواندره گفت: براساس برنامه ریزی شرکت گاز کردستان، گازرسانی به 21 روستای این شهرستان تا پایان سال 98 انجام و ساکنان این مناطق از نعمت گاز بهره مند خواهند شد.

487 میلیارد ریال پروژه عمرانی در سنندج اجرا شد

عصر کرد - سنندج - معاون عمرانی فرماندار سنندج گفت: پارسال برای اجرای طرح های عمرانی در این شهرستان، 487 میلیارد و 11 میلیون ریال اعتبار هزینه شد.

قیمت عرضه حلیم و آش در کردستان اعلام شد

عصر کرد - سنندج - رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: قیمت فروش هر کیلوگرم حلیم و آش در ماه مبارک رمضان به ترتیب 65 هزار ریال و 90 هزار ریال تعیین شد.

مراکز خرید گندم کردستان 2 ماه برای رفع نواقص فرصت دارند

عصر کرد - سنندج - نماینده شرکت بازرگانی دولتی در کردستان گفت: فراخوان مراکز خرید گندم برای آمادگی بیشتر در خرید تضمینی گندم مازاد بر نیاز بهره برداران اعلام شد و این مراکز برای رفع نواقص 2 ماه فرصت دارند.

167 روستای کردستان تاسیسات آبرسانی ندارد

عصر کرد - سنندج - مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی کردستان گفت: 167 روستای این استان زیر 20 خانوار جمعیت تاسیسات آبرسانی ندارند.

بیش از 18 هزار تن کود شیمیایی میان کشاورزان کردستانی توزیع شد

عصر کرد - سنندج - مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: از ابتدای سال 98 تاکنون 18 هزار 279 تُن انواع کود شیمیایی شامل 18 درصد نیاز استان تامین و در میان کشاورزان توزیع شده است.

25 میلیارد ریال اعتبار به روستاهای بانه اختصاص یافت

عصر کرد - سنندج - رئیس بنیاد مسکن بانه گفت: از محل اعتبارات تملک دارایی استان و اعتبارات ملی 25 میلیارد ریال برای تکمیل زیر ساخت های عمرانی روستاهای این شهرستان اختصاص یافت.

محدودیتی در ارایه تسهیلات برای ایجاد گلخانه وجود ندارد

عصر کرد - سنندج - معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گفت: توسعه گلخانه ها از اولویت های این سازمان است و برای حمایت از سرمایه گذاران در این بخش محدودیتی در ارایه تسهیلات وجود ندارد.

200 روستای کردستان امسال گازدار می‌شوند

عصر کرد - مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان گفت: گازرسانی به 200 روستا و 215 واحد صنعتی جزء راهبرد اساسی شرکت گاز استان کردستان در سال جاری قرار دارد. ...

سالانه چهار هزار تن محصولات گلخانه ای در کردستان تولید می شود

عصرکرد- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان بر مهیا شدن بستر توسعه گلخانه ها در این استان تاکید کرد وگفت:سالانه چهارهزار تن محصولات گلخانه ای در کردستان تولید می شود.

ساير مطالب

گلخانه ها تسهیلات ویژه دریافت می کنند

بیش از سه میلیون قطعه جوجه ریزی در مرغداری‌های کردستان انجام شد

40 روستای بیجار به شبکه اینترنت پرسرعت مخابرات متصل است

تامین امنیت غذایی متکی بر تولید ملی از اهداف جهاد کشاورزی است

گندمکاران به توجه بیشتر مسئولان نیاز دارند

بسیج سازندگی کردستان 2 هزار و 396 طرح عمرانی اجرا کرد

عملیات پایش 50 هزار هکتار از جنگل های سروآباد آغاز شد

کشف 190 هزار لیتر سوخت قاچاق در مرزهای کردستان

انجام 650 پروژه عام المنفعه و زودبازده در کردستان از سال گذشته

اختصاص20میلیارد تومان اعتبار برای مرحله دوم امهال تسهیلات کشاورزی

اجناس و کالاهای اساسی ماه رمضان در کردستان موجود است

امکان گازرسانی به 1550 روستا در کردستان وجود دارد

امسال 127 طرح هادی روستایی در کردستان اجرا می شود

112 هکتار از اراضی کردستان خلع ید شد

35 واحد تولیدی در کردستان به چرخه تولید بازگشتند

اقتصاد رانتی مانع توسعه کشور شده است

هیچ واحد تولیدی در سال 98 در کردستان تعطیل نخواهد شد

تحریم دشمنان باعث افزایش رونق تولید در کشور می شود

نیروی کار با دانش و ماهر در تحقق رونق تولید نقش مؤثری دارد

حمایت از تولیدکننده لازمه رونق تولید / مدیران ریسک پذیر باشند

کارخانه های قند سقز نیاز کردستان به این کالا را تامین می کنند

تردد از پل رزاب در مسیر سروآباد کامیاران ممنوع شد

آسانسور مراکز رفاهی و اداری سقز تاییدیه استاندارد ندارند

مدیران در حمایت از تولید ریسک پذیر باشند

رفع فرار مالیاتی به تحقق رونق تولید کمک می کند

مدیران در راستای حمایت از تولید داخلی فعالیت کنند

نیروی انسانی کارآمد و با دانش یکی از رکن‌های تولید است

سرانه زمین صنعتی در کردستان نصف میانگین کشوری است

هیچ واحد تولیدی امسال در کردستان تعطیل نمی‌شود

رونق تولید با برگزاری همایش و سخنرانی اتفاق نمی افتد

واگذاری خطوط تلفن ثابت جدید در کردستان از بستر فیبر نوری است

بیش از 77 هزار هکتار اراضی کردستان رفع تداخل شد

سرمازدگی بیش از 1757 میلیارد ریال به کردستانی ها خسارت زد

دو ناوگان عملیاتی آتش نشانی سنندج به سیستم واترمیست تجهیز شد

معادن از ظرفیت‌های بسیار خوب توسعه اقتصادی شهرستان سقز است

خسارت یک میلیارد و 757میلیون ریالی برف و سرما به کشاورزی کردستان

واحدهای تولیدی صادر کننده در کردستان 53 درصد افزایش یافت

10 آبگرمکن خورشیدی در سروآباد توزیع شد

1500 میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی کردستان پرداخت می شود

بیش از 23 هزار ساعت آموزش به کارگران کردستانی ارائه شده است

وضعیت معیشتی کارگران در اولویت برنامه های مدیریتی قرار بگیرد

150 میلیارد تومان وام به بخش کشاورزی و تولید پرداخت می‌شود

بیمه بیکاری 4190 نفر کردستانی طی سال گذشته پرداخت شد

کشف محموله 59 میلیاردی گوشی تلفن همراه قاچاق در مرز بانه

پیش بینی تولید یک میلیون و 280 هزار تن گندم در کردستان

طرح نظارتی ویژه ماه مبارک رمضان در کردستان آغاز شد

توزیع کالاهای اساسی تنظیم بازار ماه رمضان در کردستان آغاز شد

5037 نفر از مددجویان آزاد شده در کردستان گواهینامه مهارت گرفتند

بیش از 166 تن مواد غذایی قاچاق در کردستان کشف شد

تمام شهرهای کردستان به اینترنت 4G متصل هستند

بیش از سه هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه در کردستان پرداخت شد

پایه رونق تولید، خرید کالای ایرانی است

کشف بیش از 3 تن جگر مرغ قاچاق در گمرک سیرانبد بانه

خسارت 108 میلیارد تومانی ناشی از بارندگی شدید و سیل به کشاورزی کردستان

توزیع کالاهای اساسی تنظیم بازار ماه رمضان در کردستان آغاز شد

حوزه امور دام در کردستان پتانسیل سرمایه گذاری بالایی دارد

اعتراض قصابان بیجاری به کاهش قیمت گوشت قرمز

دفاتر تسهیل‌گری در حوزه اقتصاد خانواده، جدی‌تر وارد عمل شوند

گندم زارهای کردستان با پهپاد سمپاشی می شوند

خسارت سیل در کردستان به 3650 میلیارد ریال رسید

بیش از 81 هکتار اراضی کشاورزی کردستان تعیین تکلیف شد

گندم زارهای کردستان با پهباد سمپاشی می شوند

رعایت حریم رودخانه‌ها برای کاهش خسارت سیل ضروری است

پوشش شبکه جمع آوری فاضلاب در کردستان به 96 درصد می رسد

خدمات روبنایی مسکن مهر کردستان با 93 میلیارد ریال اعتبار در حال انجام است

قرارداد احداث تصفیه خانه فاضلاب روستای خامسان منعقد شد

آبرسانی به 27 شهر کردستان در افق 1425

33750 واحد مسکن مهر در کردستان واگذار شده است

کپه کاری در سطح 63 هکتار از مراتع سروآباد اجرا شد

کارگران مهمترین رکن در راستای توسعه اقتصادی کشور هستند

بیش از 42 میلیارد ریال تسهیلات در سروآباد پرداخت شد

58 سایت اینترنت پرسرعت روستایی در کردستان ایجاد می شود

ارایه 65 خدمت غیرحضوری تامین اجتماعی در کردستان آغاز شد

مطالعات تثبیت زمین لغزش روستای سورین بانه آغاز شد

63 پرونده تخریب اراضی ملی مریوان به مراجع قضایی ارسال شد

یونیدو در زمینه شتاب توسعه کسب و کار در کردستان جدی تر همکاری کند

14 فرصت جدید سرمایه گذاری در بخش کشاروزی کردستان شناسایی شد

بیش از 268 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار در کردستان پرداخت شد

پیش بینی تولید 1.2 میلیون تُن گندم در کردستان

جمع آوری 20 میلیارد تومان زکات در کردستان

بیش از حد مجاز از آبخوان‌های کشور برداشت آب صورت می‌گیرد

روش‌های سنتی یخ زدایی ضربات جبران ناپذیری به محیط زیست وارد می‌کند

مراسم روز کارگر با تاکید بر شعار سال برگزار شود

بیش از 173 میلیارد ریال به حساب مرزنشینان کردستان واریز شد

کشاورزان کردستانی 900 میلیارد ریال خسارت دیدند

22 میلیارد ریال تسهیلات فناوری اطلاعات کردستان پرداخت شد

بیش از هزار مترمربع از اراضی جنگلی مریوان تخریب شد

بیش از 12 هزار کیلومتر شبکه گازرسانی در کردستان نشت یابی شد

گردنه صلوات آباد سنندج ایمن سازی شد

اکوسیستم شکننده از ویژگی های مناطق خشک خاورمیانه است

کشاورزان بابت مصرف کم برق 218 میلیون تومان پاداش گرفتند

یک هزار و 33 هکتار اراضی کشاورزی کردستان کشت نشایی شد

صدور آنی قبض مصرفی گاز در شهرهای کردستان اجرا می شود

3102 انشعاب غیردائم برق در نواحی منفصل شهری سنندج واگذار شد

2 میلیارد و 140 میلیون مترمکعب حجم مخزن سدهای کردستان پر است

سال گذشته قریب به 18 هزار تن آسفالت تولید شد

استفاده از تجربیات گذشتگان راهکاری برای رفع مشکلات امروز است

780 میلیون نفر در جهان به آب آشامیدنی سالم دسترسی ندارند

سیلاب اخیر نیاز مبرم به ارزیابی علمی را نشان داد

یکی دیگر از شرکت های شستا وارد بورس شد

بیش از چهار هزار کردستانی با کمک بانک مسکن صاحبخانه شدند

101 کیلومتر راه در کردستان احداث شد

استفاده از تجربیات گذشتگان راهکاری برای رفع مشکلات امروز است

سنگ آهن کردستان خام فروشی نمی شود

225 طرح در کردستان تسهیلات اشتغال فراگیر دریافت کردند

2 میلیارد و 140 میلیون مترمکعب حجم مخزن سدهای کردستان پر است

بیش از 5 هزار واحد مسکونی در کامیاران مقاوم سازی شد

بیش از 2 تُن محصولات فرعی مراتع در مرز باشماق کشف شد

رونق تولید نیازمند حمایت از تولیدات بومی است

ضریب نفوذ تلفن همراه اول در کردستان به 111 درصد رسید

بیش از یک هزار میلیارد ریال به شهرداری های کردستان پرداخت شد

کشت بهاره در مزارع کردستان آغاز شد

78 کیلومتر از شبکه آبرسانی روستایی کردستان فرسوده است

30 هکتار زمین زراعی کردستان زیر کشت زعفران رفت

بیش از 111 هزار هکتار اراضی کشاورزی در کردستان بیمه است

بیش از 70 هزار تماس با سامانه 122 کردستان ثبت شد

اشتغال و توسعه اقتصادی مهمترین مطالبه جوانان سقزی از مسئولان است

معاون استاندار کردستان: رونق تولید نسخه دردهای اقتصادی است

احتمال سرمازدگی باغات در کردستان وجود دارد

سه متخلف عرصه منابع طبیعی مریوان به مراجع قضایی معرفی شدند

43 میلیارد ریال اعتبار به شهرستان سروآباد اختصاص داده شد

66 پروانه کاربرد علامت استاندارد در کردستان صادر شد

500 مترمکعب خاک برداری در گردنه صلوات آباد سنندج انجام شد

مایه کوبی دام ها در کردستان از مرز هشت میلیون راس گذشت

پرداخت تسهیلات پایدار در کردستان به بیش از 2 هزار میلیارد ریال رسید

بیش از 37 میلیون دلار از محصولات شرکت های تعاونی کردستان صادر شد

تولید تنها نماند - ژاله گرگانی*

410 میلیارد ریال برای احداث راه آهن میاندوآب - سقز مصوب شد

بیش از 6 میلیون مترمکعب آب به آبخوان های کردستان برگشت

2200 اصل نهال در میادین شهر سنندج غرس می‌شود

خسارت سیل و بارندگی به بخش کشاورزی کردستان به 680 میلیارد ریال افزایش یافت

900 میلیارد تومان برای اتمام پروژه‌های بزرگراهی کردستان نیاز است

عراق و اقلیم کردستان، فرصتی بسیار عالی برای توسعه صادرات است

جابجایی بیش از سه میلیون و 376 هزار مسافر از طریق پایانه های مسافربری سنندج

اهدای نهال صنوبر رایگان به کشاورزان کردستانی

بارندگی‌های امسال نویدبخش رونق کشاورزی کردستان است

منابع آبی باید به صورت صحیح مدیریت شود

حمایت بانک‌ها از بخش تولید موجب تسریع روند توسعه کردستان می‌شود

مصرف بیش از 26 میلیون لیتر بنزین در تعطیلات نوروز 98

45 روستای کردستان گازرسانی می‌شوند

ضبط و معدوم سازی 427هزار قطعه جوجه یک روزه در سال جدید

بیش از یک هزار کامیون ترانزیتی در راه باشماق هستند

بجای مانع تراشی صادرات را توسعه دهیم

196 هزار راس دام سبک با مجوز دامپزشکی از کردستان خارج شده است

ضریب خود اتکایی تولید دانه های روغنی کردستان به 84 درصد رسیده است

محموله تلفن همراه در سقز توقیف شد

کردستان از حضور سرمایه‌گذاران توانمند در بخش گردشگری استقبال می‌کند

کردستانی‌ها سال گذشته 2.3 میلیارد تومان صدقه پرداخت کردند

شناخت شهر سنندج مردم محوری است

بیش از 24 هزار فقره مجوز بهداشتی حمل در کردستان صادر شد