آخرین اخبار

مقالات

سلامت مردم پشت در بسته/فاز نخست تعیین مکان زباله های قروه آغاز شد

کرد آنلاین - قروه- تکلیف زباله های قروه باتعیین مکان مناسب درحالی پشت درهای بسته نوشته شد که سکوت مسئولان پابرجا بوده و نگرانی مردم ازاین بی تدبیری و خطرهایی که درآینده پیش رو خواهدبود افزایش یافته است.

نامهربانی سرمایه های اقتصادی با کردستان

کرد آنلاین - کردستان سرزمینی است که فرهنگ مهمانوازی مردم آن باعث شده مهربانی همواره سرتعظیم در برابر مردمانش فرود آورد اما سرمایه گذاری به علت برخی ناآگاهی ها با کردستانی ها همچنان نامهربان است.

اعترافی بزرگ پس از اولین سلام

کرد آنلاین - (سلام شهریار هستم یک معتاد) این جمله اعترافی بزرگ از طرف رهجویان عضو انجمن (NA) به عنوان اولین قدم برای رهایی از چنگال این بیماری کشنده است.

بضاعت مالی یا نظارت عالی

کرد آنلاین - زلزله حادثه ای طبیعی و غیرقابل کنترل است اما می توان با برخی اقدام های پیشگیرانه، از عواقب و تاثیرات منفی آن جلوگیری کرد.

باشیم حتی اگر نفس نکشیم/ وقف اکسیر جاودانگی است

کرد آنلاین - قروه- اصحاب رسانه کردستان به مناسبت گرامیداشت هفته وقف، این اکسیر جاودانگی را در قروه با دو موقوفه جدید و ترویج فرهنگ وحدت برای رسیدن به فرصتی نیک با جرعه گره گشایی سر کشیدند.

کشاورزان دیواندره ای چشم انتظار تحقق طرح انتقال آب از سد سیازاخ

کرد آنلاین - عملیات اجرایی سد سیازاخ در محل پیوندگاه دو شاخه رودخانه قزل ‌اوزن به‌ نام‌های (کاقلی و شیخ‌حیدر) سال 82 آغاز شد و اکنون در آستانه بهره‌برداری قرار دارد و کشاورزان دیواندره ایی پس از 14 سال انتظار، اکنون چشم به تحقق انتقال آب این سد برای آبیاری زمین های خود دوخته اند.

مهمان ناخوانده زندگی های مدرن

کرد آنلاین - این روزها واژه ای زیاد به گوش مان می رسد و هر از گاهی خبری از اطرافیان یا سایت های خبری و روزنامه ها می شنویم که با شنیدن آن، انزجار پیدا کرده و محکومش می کنیم، آن واژه، خیانت است که زوج های مشترک زیادی را درگیر خود کرده است.

سال هایی که با فروختن عمر، درد پیری را می خرد

کرد آنلاین - نگاه موشکافانه و بررسی اجزای تشکیل دهنده کلمه سالمند تداعی کننده این مضمون است که با گذشت سال ها فروشنده ای می شود که پول فروختن عمر را صرف خریدن درد پیری می کند.

تدوین ویژه نامه مشاغل درکردستان/حذف20درصد رشته های علمی کاربردی

کرد آنلاین - سنندج- رییس دانشگاه علمی کاربردی کردستان از تدوین ویژه نامه مشاغل در این استان خبرداد و گفت: این ویژه نامه به همت جمعی از کارشناسان و براساس ظرفیت ها ونیازهای استان تدوین شده است.

پای افزاری به قدمت 8قرن در کردستان/«کلاش» دیگرتنها کفش مردان نیست

کرد آنلاین - سنندج- ساخت کلاش درکردستان قدمتی نزدیک به هشت قرن دارد و طی این سال ها هنوز طرح اولیه آن بین مردم مناطق کردنشین داخل وخارج از کشور طرفداران زیادی دارد و بتازگی نوع زنانه آن هم تولید شده است.

کردستان در حوزه نیروی انسانی استانی ثروتمند است

کرد آنلاین - سنندج-معاون استاندارکردستان گفت: کردستان از لحاظ نیروی انسانی،ثروتمنداست امانتوانسته ایم نرم افزارهای فکر و سرمایه های انسانی مان را با امکانات مادی و اقتصادی ترکیب و از آن بهره برداری کنیم.

ورود 51 هزار غنچه و شکوفه کردستانی به دنیای تعلیم و تربیت

کرد آنلاین - 27 هزار شکوفه کلاس اولی و 24 هزار غنچه پیش دبستانی روز چهارشنبه همزمان با سراسر کشور و دست در دست اولیا و مربیان خود وارد دنیای تعلیم و تربیت شده و ورود به عرصه علم و دانایی را جشن گرفتند.

يک گزينه ديگر انصراف داد/ رقابت چهار نفر براي تصدي شهرداري سنندج

کرد آنلاين - گزينه هاي اعضاي شوراي اسلامي شهر سنندج براي انتخاب شهردار با انصراف کيومرث ايراندوست به چهار نفر رسيد و قرار است که تا پايان هفته جاري شهردار سنندج انتخاب شود.

کاهش معنادار توليد گندم در شهرستان ديواندره

کرد آنلاين - هفته نامه ئاريز در شماره هجدهم ششم شهريور خود در گزارشي با عنوان کاهش معنادار توليد گندم در ديواندره به قلم هيوا محمدپور به مشکلات گندم کاران در اين شهرستان پرداخته است.

حال خوب تئاتر در بام ايران/اجراي «دهاني پر از پرنده» در بيجار

کرد آنلاين - با تلاش هاي شماري از فعالان حوزه تئاتر در شهرستان بيجار، بار ديگر اين هنر در بام ايران روزهاي خوبي را تجربه مي کند و مردم نيز استقبال خوبي از نمايش هاي روي صحنه دارند.

"گلين" روستايي بکر با قدمت بيش از يک هزار سال

کردانلاين- اگر از زندگي ماشيني شهري خسته شده‌ايد، اگر دلتان هواي پاک و طبيعتي زيبا و سرسبز را مي‌خواهد، مي‌توانيد به روستاهاي استان کردستان سفر کنيد، بي شک زيبايي‌هاي اين روستاها شما را مسحور خود خواهد کرد.

کاهش 40 درصدي خريدگندم/خوشه هاي زرين کردستان درانتظار مديريت بهتر

کردانلاين- بخش زيادي از کشت گندم کردستان مربوط به اراضي ديم است و به همين دليل با تغيير شرايط جوي ميزان توليد اين محصول نيز بالا و پائين مي شود و به همين دليل امسال ميزان خريد40 درصد کاهش يافت.

آزموني سخت براي شوراهاي نوپاي سنندج

کردانلاين- 29 ارديبهشت با تمام فراز و فرودهايش گذشت و خروجي صندوق‌هاي اخذ آرا براي شهروندان سنندجي شاهد حضور چهره‌هاي تکراري، جوان و..... بود و اينک اين دانش‌آموختگان کنکور مردمي در آستانه امتحان سختي به نام انتخاب شهردار هستند

اگر براى معذرت‌خواهى از مردم کردستان بابت خلف وعدەها مي‌آييد، خوش ‌آمديد

کردانلاين- معاون اول رئيس جمهوري قرار است در آينده نزديک به کردستان سفر کند که ما اعتقادا داريم، اگر براى معذرت‌خواهى از مردم کردستان بابت خلف وعدەها مي‌آييد، خوش ‌آمديد.

پيامدهاي ازدواج زودهنگام کودکان

کردانلاين- ازدواج، مرحله بسيار حساس و سرنوشت سازي در زندگي هر انسان و مورد تاکيد دين اسلام نيز قرار گرفته است؛ اما اينکه اين امر مقدس در سنين پايين و کودکي صورت گيرد بدون شک مشکلات و پيامدهاي ناخوشايندي به دنبال خواهد داشت که صاحبنظران در اين زمينه بهتر توضيح خواهند داد

نان بهانه کار در کارخانه بازيافت زباله

کردانلاين- پيدا کردن نان بهانه زندگي و کار کارگران کارخانه بازيافت زباله در بانه است که در شرايطي بسيار سخت و طاقت فرسا مشغول کار هستند.

کردستان و راه‌هاي توسعه گردشگري

کردانلاين- هفته نامه روژان چاپ سنندج در آخرين شماره خود در مطلبي با عنوان `کردستان و راه هاي توسعه گردشگري` به بررسي وضعيت گردشگري در استان پرداخته است.

شتاب چرخ صنعت کردستان با اعطاي بسته رونق توليد

کردانلاين- اجراي بسته رونق توليد براي خروج از رکود صنايع در کردستان از سياست هاي دولت تدبير و اميد براي حمايت از اشتغال و توليد است که باعث شده تا حرکت چرخ هاي صنايع به ويژه صنايع کوچک در اين استان شتاب بگيرد.

غربالگري از بهترين راه هاي شناسايي انواع سرطان است

کردانلاين- معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي کردستان گفت: مردم بايد به غربالگري سرطان روي بياورند تا اگر غده سرطاني در بدن آن ها وجود دارد شناسايي شود تا طول درمان آن کاهش يابد.

رعايت ايمني ساختمان هاي کردستان توپي در ميدان شهرداري و نظام مهندسي

کردانلاين- ضوابط ايمني ساختمان ها در زمينه مقابله با آتش سوزي ها در اکثر قريب به اتفاق استان ها رعايت مي شود اما اجرا نشدن اين ضوابط به ويژه در حوزه اطفاء، ساختمان هاي کردستان را بسيار آسيب پذير کرده است

ورود آرام جمعه بازار به داخل شهر بيجار

کردانلاين- بازار روز به فراخور نياز و سنت هر دياري در اکثر شهرهاي کشور در يکي از روزهاي هفته فعال مي شود و پس از يک روز فعاليت پر جنب و جوش و حضور قابل توجه مردم، تا هفته بعد تعطيل مي شود

سروآباد در مسير اشتغالزايي و توسعه کشاورزي/ تجهيز 150 هکتار به سامانه نوين آبياري

کردانلاين- پروژه ايستگاه پمپاژ آب سروآباد يکي از پروژه هاي مهم اين شهرستان است که با تکميل و بهره برداري از آن بيش از 150 هکتار از اراضي اين شهرستان تحت پوشش سامانه آبياري نوين قرار خواهد گرفت و سروآباد را در مسير اشتغالزايي و توسعه کشاورزي قرار مي دهد

`وي ول` نخستين مدرسه طبيعت در کردستان

کردانلاين- نخستين مدرسه طبيعت استان کردستان به نام `وي ول` در سنندج راه اندازي شد، مدرسه اي که به مانند آموزشکده تخصصي در آن کودکان با شيوه هاي علمي و تخصصي، زندگي در طبيعت را فرا مي گيرند.

علوم پزشکي کردستان پوست اندازي مي کند؟/آشتي با رسانه ها در اولويت

کردانلاين- با تغيير رياست بيش از يک دهه اي طيب قديمي در دانشگاه علوم پزشکي کردستان و با انتصاب نيروي بومي به جاي وي، پوست اندازي در حوزه بهداشت و درمان استان يکي از مطالبات اصلي مردم شده است

انرژي هاي تجديد پذير راهکاري براي کاهش آلاينده هاي زيست محيطي

کردانلاين- انرژي هاي تجديدپذير که هم اکنون بسياري از کشورهاي صنعتي دنيا به آن روي آورده اند علاوه بر اينکه منجر به کاهش آلاينده هاي زيست محيطي مي شود منجر به تامين انرژيِ آيندگان نيز خواهد شد.

زيبايي و ظرفيت هاي فراموش شده گردشگري زمستاني کردستان

کردانلاين- سفيد پوش شدن مناطق کوهستاني و جلوه هاي ويژه طبيعت زمستانه کردستان از ظرفيت ها و جاذبه هاي گردشگري فراموش شده اين استان به شمار مي رود و زيرساخت هاي اين ظرفيت بالقوه هنوز مورد توجه قرار نگرفته است.

شايعه سازي در فضاي مجازي اين بار دامن مرغ استان کردستان را گرفت

کردانلاين- طي چند روز اخير در شبکه هاي اجتماعي و فضاي مجازي عکس هاي در خصوص آلودگي مرغ کردستان به نوعي بيماري منتشر مي شود که مديرکل دامپزشکي استان تمامي اين موارد را شايعه عنوان کرد.

ادبيات کُردي در راه جهاني شدن

کردانلاين- هفته نامه ئاوات چاپ سنندج در مطلبي با عنوان `ادبيات کُردي در راه جهاني شدن` به بررسي وضعيت ادبيات کردي و همچنين جايگاه ان در جهان پرداخته است

آداب شب يلدا (شه و چله) در کردستان

کردانلاين- شب يلدا به عنوان يکي از جشن هاي ايراني در نقاط مختلف ايران و به ويژه در فرهنگ کردستان جايگاه خاصي دارد و همواره مورد توجه مردم اين ديار بوده است از اين رو پرداختن به آداب اين شب در استان خالي از لطف نيست.

بازاريابي شبکه اي وسوسه زود به سود رسيدن يا کسب و کاري نو

کردانلاين- زود به سود و درآمد بالا رسيدن وسوسه قوي اي است که هميشه بسياري را درگير خود مي کند، اين وسوسه چنان قوي است که برخي را وادار به در پيش گرفتن راه هاي خلاف قانون و شرع هم مي کند

آيين هاي مولودي خواني و دف نوازي در کردستان

کردانلاين- همزمان با ماه ربيع الاول، آيين هاي مولودي خواني و دف نوازي در مساجد، خانقاه ها، تکيه ها و ديگر نقاط شهري و روستايي کردستان به گوش مي رسد و حال و هواي معنوي به اين استان بخشيده است.

بازخواني عملکرد دولت تدبير، اميد به توسعه در کردستان

کردانلاين- هفته نامه روژمان چاپ سنندج در نخستين شماره خود و در مطلبي با عنوان `بازخواني عملکرد دولت تدبير، اميد به توسعه در کردستان` به بررسي عملکرد دولت در توسعه استان پرداخته است

سور پاييزي در انارستان هاي اورامان/ مشکلات کشاورزان ادامه دارد

کردانلاين- توليد انار در بخشي از شهرستانهاي سروآباد کردستان شغل اصلي مردم است ولي آنها سالهاست که با مشکلات مختلفي دست و پنجه نرم مي کنند و تاکنون راه حلي براي رفع مشکلات آنها ارائه نشده است.

ياوران تخريبچي در کردستان1ميليون و877هزار قبضه مين را خنثي کردند

کردانلاين- مديرکل امنيتي استانداري کردستان گفت: پس از پايان جنگ تحميلي تا کنون در اين استان يک ميليون و 877 هزار و 200 قبضه مين توسط نيروهاي مين روبي از زير خاک کشف و خنثي شده است

غربت لباس کردي در کردستان/ مدهاي غربي همچنان مي‌تازند

کردانلاين- لباس کردي يکي از پوشش هاي اصيل ايراني و اسلامي است، ولي گذشت زمان باعث شده اين پوشش اصيل در نوع زنانه و مردانه روزگار غريبي را در مناطق کردنشين به ويژه کردستان داشته باشد.

عاشورا نقطه اشتراک مذاهب اسلامي است

کردانلاين- امام جمعه نگل و مدرس مذهب امام شافعي(رض) گفت: امام حسين(ع) و يارانش با قيام عليه ظالمان زمان عامل بقاي نهضت پيامبر بزرگوار اسلام شدند و امروز عاشورا نقطه اشتراک مذاهب اسلامي است

قروه نماينده تئاتر معلولان کردستان/ زبان هنر واگويه ارزش هاست

کردانلاين- توانمندسازي معلولان با حرکت در مسير هنر مي تواند واگويه حقايق پنهان اين قشر از جامعه باشد به طوري که بتوانند به بياني بهتر براي معرفي خود و نشان دادن ارزش هاي دروني خويش وارد شوند.

بابا آب داد را دوست ندارم!

کردانلاين- پدرم همراهم نيست دستم را بگيرد و فردا تا مدرسه همراهم باشد به همين خاطر `بابا آب داد را دوست ندارم`، دلنوشته کودک سنندجي بود که در آيين `نامه هايي به آسمان` بر روي بادکنکش نوشته بود

دليل مهاجرت روستاييان به شهرها، مشکلات اقتصادي يا کمبود امکانات

کردانلاين- در چند سال اخير، مهاجرت بي رويه روستاييان به شهرها که ناشي از عوامل گوناگوني است، باعث تخليه بسياري از روستاها شده است؛ بنابراين نياز است مسئولان در راستاي کاهش مهاجرت اين قشر توليد کننده به شهرها، اقدامات عملي و راهکارهاي مناسب و موثر به کار گيرند

اختلاس؛ به جاي کمک به معيشت مرزنشينان/پاي غيربومي ها در ميان است

کردانلاين- تعاوني هاي مرزنشين کردستان که قرار بود به فرصتي براي کمک به ارتقاء وضعيت معيشت مرزنشينان تبديل شود، امروز خود به يک چالش تبديل شده و مسئولان از اختلاس مالي در اين بخش خبر مي دهند

وفايي؛ شاعر متواضع و خوش سخن کُرد

کردانلاين- وفايي شاعر کُرد زبان، علاوه بر زبان کُردي، اشعار نابي هم به زبان فارسي دارد که انديشه بکر و عميق وفايي را دو چندان با ظرايف و لطايف شعري درآميخته که وي را سرآمد شاعران هم عصر خود کرده است

بوکه بارانه آييني با قدمت تاريخ در کردستان

کردانلاين- عروس باران که يکي آيين هاي کهن و قديمي مناطق کردنشين است هنوز هم در برخي مناطق روستايي استان کردستان برگزار مي شود و کودکان اين ديار به شوق باران ترانه بووکه باران سر مي دهند

ميزباني زودهنگام زيباترين جاذبه طبيعي کردستان از پرندگان مهاجر

کردانلاين- سرزمين ايران گرچه از نظر بوم شناسي در منطقه خشکي از جهان قرار گرفته است و بخش اعظم خاک آن را مناطق خشک و نيمه خشک تشکيل مي‌دهد، اما به هيچ وجه چهره يکنواختي ندارد

آخرين خوشه هاي طلايي گندم کجا برداشت مي شود؟

کردانلاين- دشت «زرينه اوباتو» يکي از مرتفع‌ترين و سردترين دشت‌هاي ايران با ارتفاع 2220 متر از سطح درياست که داراي زمين‌هاي کشاورزي مسطح در استان بوده و غالب کشت آن گندم و نخود است

سفره هاي مردم بيجار با گياهان بهاري رنگين تر شد

کردانلاين- بهار فصل رويش دوباره گياهان و گل هاي بهاري با خاصيت هاي دارويي و خوراکي است و با آغاز اين فصل گياهان براي چند روزي سفره هاي مردم استان کردستان از جمله شهرستان بيجار را به عنوان دسر و غذاي اصلي رنگين مي کنند

كردستان هميشه پر آب نيست، درست مصرف كنيم

کردانلاين- استان كردستان با دارا بودن 17 رودخانه مهم و اصلي و 44 رودخانه فرعي يكي از منابع و كانون هاي عمده آب كشور است اما اين استان خود عليرغم اين ظرفيت هاي بزرگ، براي اجراي برنامه هاي توسعه اي با مشكل كمبود آب مواجه است

موانعي که بازار گردشگري کردستان را کساد کرده است!

کردانلاين- با وجود ظرفيت‌هاي بالقوه متعدد در استان کردستان براي جذب گردشگر و نيز علي رغم تمامي تلاش‌هاي صورت گرفته، هنوز تا دستيابي به نقطه ايده آل در اين صنعت، راه درازي در پيش است

سروآباد پرجاذبه ترين منطقه طبيعي کردستان

کردانلاين- سروآباد مهمترين منطقه استان کردستان از لحاظ اهميت و تعداد جاذبه هاي طبيعي است و در ايام مختلف سال پذيراي هزاران مهمان داخلي و خارجي است

صنعت چاپ و نشر کردستان نيازمند يک تحول جدي

کردانلاين- توسعه فرهنگي به عنوان زيربناي توسعه هر کشوري مطرح است و در اين ميان توسعه صنعت چاپ و نشر به عنوان يکي از مولفه هاي فرهنگي مي تواند نقش بسزايي در توسعه و پيشرفت هر کشور و منطقه اي داشته باشد.

کشت سيب زميني، رنجي که به مايه اش نمي ارزد

کردانلاين- با وجود اينکه ايران کشوري کم آب و در يک دهه گذشته اين مشکل به يک بحران بزرگ تبديل شده است اما هنوز محصولاتي کشت مي شوند که برداشت آن هم از نظر اقتصادي و هم از نظر حفظ منابع آبي توصيه نمي شود که سيب زميني از جمله اين محصولات است

توسعه تاناکورا در سنندج، معضلي که نياز به مديريت دارد

کردانلاين- `تاناکورا` نامي است که بيشتر مردم کشور را به ياد فيلم هاي ژاپني مي اندازد اما اين نام در سنندج محلي است که اين روزها اشتغال، پوشاک و حتي سرگرمي برخي را تامين مي کند و در عوض براي عموم جامعه مشکلاتي ايجاد کرده است.

لزوم هدايت سرمايه ها در مرز به سمت ايجاد واحدهاي توليدي

پول هاي زيادي در مرزها در قالب تجارت و بازرگاني بدست مي آيد و اقتصادانان معتقدند براي داشتن اقتصادي ثابت و بادوام بهتر است اين پول ها تبديل به سرمايه شود و آن را به سمت ايجاد واحدهاي توليدي سوق داد تا رونق اقتصادي و شغل به دنبال آن ايجاد شود

کردستان در روياي صادرات توت فرنگي

روزنامه گسترش صمت در گزارشي با عنوان ` کردستان در روياي صادرات توت فرنگي` به بررسي وضعيت توليد و همچنين برداشت توت فرنگي در استان و مشکلات موجود بر سر راه صادرات توت فرنگي پرداخته است

ايست؛ آب نيست!

روزنامه قانون در گزارشي با عنوان ` ايست؛ آب نيست!` به بررسي وضعيت کم آبي در استان کردستان پرداخته است.

ماموستا مجتهدي، عالمي بزرگ و وارسته

از سال 1326 هجري شمسي و در سن 23 سالگي يعني حدود 68 سال پيش از اين، مراتب علمي و مدارج تحصيلي را تا اخذ مقام افتا و اجتهاد طي کرد و در مدارس دارالاحسان و علوم ديني سنندج جلساتي را راه انداخته بود.

ضرورت اداره حرمين شريفين توسط شورايي منتخب از کشورهاي اسلامي

کشور عربستان به جهت قداستي که حرمين شريفين به آن بخشيده و در نگاه مسلمانان جهان به عنوان مهبط وحي و کانون نزول قرآن و سرزمين پيامبر اکرم(ص) شناخته شده، جايگاه ويژه اي دارد.

محله سرتپوله، گنجينه اي نهفته در دل سنندج

سر تپوله از محلات قديمي شهر سنندج است که در گذشته يک محله اعيان نشين بود اما امروز به دليل وجود چندين اثر تاريخي در اين محله، به محلي براي بازديد گردشگران و علاقه مندان به تاريخ کهن ايران زمين تبديل شده است.

صنايع دستي بهترين يادگاري از سفر به استان کردستان

کردستان يکي از قطب هاي اصلي صنايع دستي در کشور به شمار مي رود و به همين دليل مهمانان اين استان با خريد صنايع دستي يک يادگاري با ارزش از کردستان را به همراه خود دارند.

مقبره شيداي نازار کجاست؟

مقبره‌ي امامزاده «شيداي نازار» جزو آثار تاريخي به جا مانده از دوره‌ي سلجوقيان است که در کوه شيداي روستاي ظفرآباد شهرستان قروه قرار دارد و هر سال پذيراي مسافران و بازديدکنندگان مختلفي از اقصي نقاط کشور است.

کردستان در انتظار بهار طلايي

معدن طلاي ساريگوني قروه را مي‌توان خبرسازترين معدن در طي ساليان اخير دانست که بهره‌برداري از آن به داستاني دنباله‌دار تبديل شده است

استعدادها و کمبودهاي ورزش بانوان بيجار

شهرستان بيجار از استعدادها و ظرفيت‌هاي ورزشي بسياري در حوزه بانوان برخوردار است که متأسفانه نه تنها از اين ظرفيت‌ها استفاده نمي‌شود بلکه تاکنون هيچ راه چاره‌اي براي حل کمبودهاي ورزش بانوان انديشه نشده است.

کردستان در صنعت مرغداري سرآمد است

رونق حوزه دام و طيور در ميان بخش‌هاي اقتصادي به‌دليل نقش تامين غذا و امنيت بر پايه منابع داخلي و همچنين حفاظت از منابع پايه توليد، يک گام موثر در توسعه اقتصاد کشاورزي به حساب مي‌آيد.

کردستان نماد وحدت ملي و نويدبخش وحدت اسلامي است

کردستان داراي بافتي متشکل از دو مذهب تسنن و تشيع و اقوام کرد و ترک است که زندگي مسالمت‌آميز آنها در کنار هم به نماد وحدت ملي و نويد وحدت اسلامي مبدل شده است.

کردستان نماد وحدت ملي و نويدبخش وحدت اسلامي است

کردستان داراي بافتي متشکل از دو مذهب تسنن و تشيع و اقوام کرد و ترک است که زندگي مسالمت‌آميز آنها در کنار هم به نماد وحدت ملي و نويد وحدت اسلامي مبدل شده است

بي‌ثباتي مديريتي، کليد توسعه کردستان را خم مي‌کند

اگر تحولات گسترده و زير و رو کردن مديران دستگاه‌‌هاي اجرايي تا پيش از اين به عنوان يک عرف و حق براي دولت‌ به شمار مي‌رفت، جابجايي‌هاي سريع مديريتي کنوني در کردستان را نمي‌توان با هيچکدام از گزاره‌هاي تغيير دولت، هم‌راستا دانست.

سير تکاملي هويت‌بخشي به قروه‌اي‌ها

رئيس اداره ثبت‌احوال قروه گفت: در حال حاضر 380 هزار و 448 سند هويت در آرشيو اسناد ملي اين اداره کپي و اسکن شده است که در کشور قابل دسترسي است

مدال نقره بيکاري بر گردن کردستان

استان کردستان بر اساس اعلام مرکز آمار ايران بعد از استان‌ لرستان جايگاه‌ دوم کشور را از لحاظ نرخ بيکاري داراست.

زيارتي از جنس نور بر جان‌ها جاري شد

امروز دست‌هاي احترام بر سينه بود و همه رو به قبله‌اي از جنس گل سرخ، زيارتي از جنس نور را بر جان‌هايشان جاري کردند.

يلدا، غنيمت شمردن يک دقيقه فرصت...

شب يلدا با عنوان طولاني ترين شب سال از جمله جشن هاي مرسوم ايران باستان بوده و در گذشته تنها هدف از جشن گرفتن اين شب، بهره گيري از آن به عنوان فرصتي بيشتر براي با هم بودن بود و نه هدفي ديگر.

جمعه‌بازار بيجار ؛ چالش يا فرصت؟

نفس وجود جمعه‌بازار به نظر پسنديده است، چراکه خريداران مي‌دانند چه زماني و در کجا کالاهاي متعارف و معمول خود را تأمين کنند اما جمعه‌بازار بيجار با تمام مزايايي که دارد با نقاط تاريکي نيز از جمله نابساماني موجود در آن مواجه است

انبوه موانع در معابر شهر بر سر راه معلولان

سوم دسامبر از سوي سازمان ملل متحد روز جهاني معلولين نام گرفته است، هر سال شعاري براي اين روز در نظر گرفته مي شود و در سراسر کشور ها زماني براي برپايي مراسم و ارج نهادن به تجارب و توانايي هاي مردمي كه با معلوليت هاي گوناگون دست و پنجه نرم مي كنند اختصاص مي يابد

اخبار خواندنی

قوت لايموت هم از سفره‌ کردستاني‌ها پر مي‌کشد؟

مخالف نگاه ترحم‌آميز به بازنشستگان هستيم

مسجدالاقصي ظرفيت بسيج جهاني عليه صهيونيست‌ها را دارد

به ياد ماندني‌ترين روز براي دياکو

توسعه کردستان مستلزم عملياتي شدن وعده‌هاي انتخاباتي

سونا چيست و چه فوايدي براي بدن دارد؟

معروفاتي که ريشه در باورهاي 1400 ساله کردستاني‌ها دارد

امر به معروف؛ خط بطلان بر منکرات

اينجا وادي عشق است؛ تو هم سري بزن

روستاهاي بانه از قافله توسعه‌يافتگي عقب مانده‌اند

شکوفه‌هايي به رنگ تعليم و تربيت

احساني که در «مهر تحصيلي» جاري شد

آغاز سال تحصيلي با استقبال از نمايشگاه‌هاي پاييزه در کردستان

مديران پروازي و چالش‌هاي پيش روي شهرستان ديواندره

شهرداري و انتظارات شهروندان سنندجي

فشار رواني بيکاري زندگي کردستاني‌ها را تهديد مي‌کند

تروريسم امروز، فرزند خلف صهيونيست‌ها است

چالش‌هاي پيش روي صنعت در کردستان

کردستان گنجينه‌ ماندگار صنايع‌دستي ايران زمين

تاريخ يک قوم در اقيانوس توسعه دفن مي‌شود

سال طلايي براي سيب‌زميني‌کاران

چالش‌ها و توانمندي‌هاي شوراهاي اسلامي در کردستان

گياهان خوراکي داروي طبيعت

نبود پارکينگ عمومي و نگراني شهروندان بيجاري

تعطيلي کارخانه‌ها، حرکت در مسير معکوس است

کهن‌ترين کتيبه صخره‌اي ايران

شکوه سرسبزي مراتع و کوه هاي سارال ديواندره چشم اندازي طبيعي از زيبايي هاي بهاري

بازار تاريخي بيجار با قدمتي به بلنداي تاريخ ايران زمين

سرابي زيباتر از روياي آب در ذهن تشنگان

نوروز شاد کردستاني‌ها بازاري آرام مي‌خواهد

بدري که بدون پريشان معنا ندارد

بانه شهر توريستي و تجاري کردستان

باباگرگر و چشمه‌هاي شفا‌بخش

اورامان سرزمين اهورايي

پرستاران معناي انسانيت را هدف کار خود مي‌دانند

"پالنگان" روستايي توريست‌پذير با قابليت پرورش ماهي قزل‌آلاي زنده

از توسعه مرغداري‌هاي ديواندره تا انقراض ميش‌مرغ‌هاي اوباتو

اشک آهوي بيجاري در مشک نامهرباني‌‌ها

ابراهيم يونسي؛ مردي که هرگز نمي‌ميرد

برگزاري 12 نمايشگاه تخصصي صنايع دستي و سوغات در ايام نوروز 93

خودروهاي لوکس چندصد ميليون توماني پلاک قرمز!

«نوره» نگين سبز کردستان/عمارت رويايي مردوخ

ماموستايي که براي حفظ وحدت اسلامي به شهادت رسيد

طنين آواي خوش مولودي خواني در كردستان/ مشاركت گسترده مردم در برنامه هاي هفته وحدت

اهداي خون در کردستان با اقبال عمومي روبه‌رو است

Android چيست ؟

اينجا قروه؛ مرغ يک پا دارد

امنيت مقوله‌اي گمشده در روستاهاي بيجار/ ادامه سريال تکراري سرقت احشام

خواستن توانستن است

حکايت ماشين‌‌هاي شخصي و پرسه‌ در خيابان‌هاي شهر

کتاب، يار هميشه مهربان/ضرورت ارتقاي شاخص هاي کتابخواني در کردستان

شهرك ساحلي، منطقه اي مسكوني كه فاقد هرگونه امكانات شهري است

از واقعيت تا خرافات / پول‌هايي که هزينه باورهاي کاذب مي‌شود

محرم در کردستان/ از طشت‌گذاري در سريش‌آباد تا گل‌گيران در بيجار

بيجار در ماتم عزاي حسيني سياه‌پوش شد

شهيده امين‌پور نماد ايستادگي زنان کرد در برابر ضدانقلاب بود

کودکان 10، 12 ساله کردستاني به جاي بابا، نان مي‌دهند

اولين يخبندان پاييزه در‌ کردستان طي هفته جاري

خانه‌اي که هيچ‌گاه مدافع خبرنگاران نبود

تجارت جهاني داروهاي تقلبي

کردستان و ظرفيت‌هاي توسعه گردشگري / کليد توسعه گردشگري کردستان کجاست؟

سيگار باعث سرطان کليه و مثانه هم مي‌شود

حاشيه‌نشيني؛ تهديد يا معضل؟

زخم بستر ناشي از مقابله استخوان با پوست به وجود مي‌آيد

روز ملي کرمانشاهتان مبارک....

کاش کولرهاي شهرمان با چيز ‌ي غير از" آب" کار مي‌کرد

آيا ائتلاف 1+2 دچار بحران شده است؟

بلاتکليفي جريانات سياسي؛ واقعيات و ملاحظات

آيا هر سليقه‌اي صلاحيت رئيس‌جمهور شدن دارد؟

غفلت از شوراها

عوامل خلق حماسه سياسي

انتخاب اصلح

آرايش انتخاباتي رسانه ملي

راهگشايي حماسه اقتصادي از بستر تحول اجتماعي