عصر کرد

آخرين مطالب

مقالات

خشکی هایی که طبیعت را می سوزاند

عصر کرد - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان، با توصیه به مردم برای پرهیز از روشن کردن آتش در جنگل ها و مراتع، گفت: پیشگیری و مدیریت اطفای ...

«هه ره وز» رسمی برای مشارکت

عصرکرد- از گذشته های بسیار دور مردم کردستان با توجه به روحیه همبستگی و اتحادی که دارند بسیاری از کارهای خود را به صورت دسته جمعی و گروهی «هه‌ره‌وز» انجام می دهند و با پیشرفت تکنولوژی و تجهیزات، این رسم در روستاهای بانه همچنان ماندگار است

نگاهی بر مطبوعات کردستان در هفته چهارم تیر

عصرکرد- سفر معصومه ابتکار معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده، اختتامیه کنگره مشاهیر کُرد، کولبری، نشست خبری جمشید خیرآبادی سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی امید و سالگرد تصادف تانکر حمل سوخت با اتوبوس مسافربری

آخرین بازدید خیلی وقت پیش

عصرکرد- روی پروفایلش نوشته از من زغال بگیرید، انگار جواب افراد مشکوک را نمی دهد، سوالاتم از او که زیاد می شود، شک می کند و من می مانم و نوشته ای روی صفحه بالا «آخرین بازدید خیلی وقت پیش».

عاشقانه های دانشجویی

عصرکرد- همه چیز مهیاست، سفره عقد را چیده‌اند، وارد تالار که می‌شوم، صدای قرآن به گوش می‌رسد، این جشن با همه جشن‌های عروسی فرق دارد.

حج فقرا

عصرکرد- این روزها مسلمانان جهان لباس احرام بر تن می کنند و به گرد کعبه می گردنند و همزمان، مومنین و شیعیان زیادی که توفیق زیارت خانه دوست نصیب شان نشده به شوق زیارت حرم امام رضا (ع)، احرامی دیگر بسته اند

شورِ آب

عصرکرد- گرمای هوا به طور طبیعی منجر به افزایش مصرف آب می شود اما با احساس مسئولیت و رعایت نکاتی ساده، می توان از هدر رفت این مایع حیاتی جلوگیری کرد؛ چه خوب است دل مان شورِ آب را بزند.

زهر افعی

عصرکرد- زهر افعی عنوان کتابی است که برداشتی آزاد از زندگی و سرگذشت پهلوان حسین گلزار کرمانشاهی و دوران استبداد قاجار دارد و به قلم عباس کمندی نویسنده سنندجی به رشته تحریر در آمده است.

حلقه دام بلا

عصرکرد- در گذشته های نه چندان دور وقتی صحبت از کشیدن سیگار و یا قلیان به میان می آمد ذهن ها به سمت و سوی محافل و مجالس مردانه می رفت و هیچگاه سیگار کشیدن یک زن یا دختر جوان در مخیله کسی نمی گنجید اما امروزه این حرکات ابزاری برای روشنفکر بودن این قشر نیز تلقی می شود.

مروری بر نشریات محلی کردستان در سومین هفته تیر

عصرکرد- مطبوعات و نشریات محلی کردستان در هفته سوم تیر ماه عناوین اصلی خود را "بازگشت جنتلمن، کردستان به افتخار نامدارانش تمام قد ایستاد، کنگره مشاهیر کُرد در جهان درخشید و برای نصف دیه دختران شین آبادی چه کسی پاسخگو است؟" انتخاب کردند.

تالار مرکزی سنندج در برزخ وعده های عملی نشده/سال 99 افتتاح می شود

عصر کرد - سنندج – احداث تالار مرکزی شهر سنندج از سال 82 آغاز شده و امروز بعد از گذشت 16 سال تکمیل این پروژه همچنان در برزخ وعده های مسئولان استانی و کشوری مانده و فعلا خبری از افتتاح آن نیست.

چراغ خاموش روزنامه ها در بانه

عصر کرد - سنندج - تنها یک دکه روزنامه فروشی در بانه وجود دارد که در آن روزانه کمتر از 50 نسخه روزنامه به فروش می رسد و ماه ها است که برخی از روزنامه ها حتی یک نسخه از آن هم به این شهرستان نرسیده و موجب خاموشی چراغ این رسانه ها شده است.

حرکت پرشتاب برای تداوم توسعه استان ها

عصر کرد - استان ها - شهرها و روستاها در استان های مختلف هفته گذشته شاهد سفر مسئولان اجرایی به منظور فراهم سازی زمینه تداوم توسعه و پیشرفت در حوزه های مختلف بودند تا این امکان فراهم شود که در ضمن افتتاح پروژه های عمرانی، میزان پیشرفت های حاصل شده در طرح های مختلف سنجیده شده و مشکلات بررسی و برای حل آنها چاره اندیشی صورت گیرد.

تداوم کمک رسانی به سیل زدگان تا رفع مشکلات

عصرکرد- فروردین امسال همزمان با وقوع سیل ویرانگر در برخی استانها، موجی از خدمت رسانی از سوی مردم، دستگاه های دولتی، نیروهای نظامی و سازمان های مردم نهاد براه افتاد که همچنان در این مناطق به حرکت خود ادامه می دهد.

مشاهیر پل دوستی و اعتماد میان ملت‌ها هستند

عصر کرد - سنندج - رئیس اقلیم کردستان عراق در پیامی به کنگره مشاهیر کُرد گفت: مشاهیر و نامداران هر کشوری موجب ساخت پل اعتماد و دوستی میان ملت‌ها و جوامع روی زمین می‌شوند.

مروری بر رسانه های کردستان در هفته دوم خرداد

عصر کرد - سنندج - بمباران شیمیایی سردشت، برگزاری کنگره مشاهیر کُرد، بررسی وضعیت اعتیاد به مواد مخدر، بررسی مباحث قضایی - اجتماعی و جشنواره توت فرنگی کردستان از مسائلی است که رسانه های این استان در هفته دوم تیر به آن پرداخته اند.

تعیین هوشمند مقصد سفر به جای گرفتاری 15 ساعته در ترافیک شمال

عصر کرد - استان ها - هموطنان در روزهای تابستان از هر فرصتی برای سفری دلنشین و رفع خستگی ها و ناآرامی های زندگی روزمره بهره می برند و تعیین هوشمند مقصد سفر برای دستیابی به این هدف کارساز خواهد بود، اما عده ای همواره شهرهای شمالی را به عنوان برای سفر انتخاب کرده و عزیمتی پرمشقت را برای خود رقم می زنند.

سردشت نخستین شهر قربانی سلاح شیمیایی در جهان

عصر کرد - مهاباد- بمباران شیمیایی سال 1366 سردشت توسط رژیم بعث عراق، این شهر را در ردیف نخستین شهرهای قربانی سلاح های کشتار جمعی در جهان قرار داد؛ اقدام نامبارکی که رد پای کشورهای استکباری که این بمب ها را در اختیار این رژیم قرار داده بودند، در فجایع آن مشخص بود.

مروری بر رسانه های کردستان در هفته اول تیر

عصر کرد - سنندج - عقب ماندگی ها را باید جبران کنید، رسانه امانیه، پتانسیل اهل سنت و روابط با همسایگان، تجلیل بعد از مرگ هنرمندان فایده ای ندارد، اعتیاد گره کوری در لابه لای قصه های پرغم ایران، اسطوره های ورزش در جمع مشاهیر کرد، نگاه مردم به ورزش تغییر کرده ، فرهنگ پایداری حلقه مفقوده توسعه کردستان برجسته ترین عناوین نشریات محلی استان در هفته اول تیر است.

قُل قُل طلا در قلقله ی سقز

عصر کرد - سنندج - معدن طلای قلقله سقز که به شرکت شستا واگذار شده و قرار بود عملیات اجرایی کارخانه استحصال آن سال 97 آغاز شود، همچنان در انتظار تاییدیه سازمان محیط زیست برای شروع به کار است و اخیرا مسئولان استان خبر از آغاز جوشش طلا در این معدن را می دهند.

توهم پرآبی

عصر کرد - استان ها - بارش های نسبتا خوب روزهای پایانی سال 97 و بهار امسال گرچه تا حدودی از ابعاد گسترده بحران کم آبی و خشکسالی در برخی از مناطق کشور کاست، اما این تصور که بارش ها توانسته مشکلات ناشی از سال ها را کم بارشی را حل کند، تلقی درستی نیست.

انصاف اصناف

عصر کرد - سنندج - انصاف اصناف کردستانی در گذشته همواره زبانزد خاص و عام بوده و امروز هم که شرایط اقتصادی و بیکاری و درآمد مردم مطلوب نیست رعایت این خصلت بیش از پیش مورد انتظار است.

توت فرنگی به خروار، صنعت به مثقال

عصر کرد - سنندج - کردستان حدود 60 سال پیش توت فرنگی را همچون دردانه اش به آغوش کشید تا امروز تولیدش به خروار برسد اما صنعتش به مثقال باشد.

گذر از تابستان داغ با مدیریت مصرف انرژی

عصر کرد - استانها- فصل گرما چند روزی است که شمارش معکوس خود را برای رسیدن به «چله تابستان» آغاز کرده، روزهایی گرم و پر حرارت که «خرماپزان» را برای استان های جنوبی و کویری نوید می دهد و در این شرایط مدیریت مصرف انرژی گذری آسان تر

مرز باشماق همچنان اسیر مشکلات/وعده ها به سرانجام نمی رسد

عصر کرد - سنندج – بیش از یک دهه از رسمی شدن مرز باشماق مریوان می گذرد ولی همچنان مشکلات و کاستی های اولیه در مسیر تجارت در این مرز فعالان اقتصاد مرزی را با چالش های مختلفی مواجه می کند.

نامه‌ای برای طلب شهادت ازخدا/دعایی که برای چمران کردستان اجابت شد

عصر کرد - سنندج – امروز سالروز شهادت بزرگ مردی از شهدای دیاری است که به چمران کردستان مشهور بود و نامه‌ای را برای اجابت دعای به شهادت رسیدن خود به پدرش که زائر کعبه بود، می‌سپارد.

شهیدی که همواره بر تعداد یاران انقلاب می‌افزود

عصر کرد - شهید پیری با آشنا کردن مردم با انقلاب اسلامی و آرمان‌های انقلاب بر تعداد یاران انقلاب می‌افزود، تا اینکه توانست در زادگاهش ـ دلمرز ـ که حدود ...

نگذاریم چراغ ها خاموش شوند

عصر کرد - سنندج - زندگی در دنیای امروز بدون استفاده از انرژی برق تقریبا غیرممکن است بنابراین استفاده بهینه و صحیح از این نعمت ارزشمند، دسترسی به آن را برای همه میسر کرده و مانع از خاموشی و قطعی برق بویژه در فصل گرم تابستان می شود.

بهت نظاره به سیر اجاره

عصر کرد - سنندج - زمانی شاید تمرکز و برنامه ریزی مستاجرها برای رها شدن از خانه به دوشی روی خرید مسکن بود اما این روزها با افزایش افسار گسیخته اجاره بها، این قشر از جامعه بهت زده و نگران در تکاپوی یافتن خانه ای با اجاره مناسب و در حد توان شان هستند.

فقط «خون» جایگزین «خون»»

عصر کرد - سنندج - در دنیا فعالیت‌های بشردوستانه و داوطلبانه‌ای وجود دارند که افراد با انجام آن می‌توانند باعث نجات جان یک فرد شوند که یکی از این اقدامات ایثار طلبانه، اهدای خون است که هر سال در روز 14 ماه ژوئن به پاس تقدیر از اهدا کنندگان خون این روز را پاس می‌دارند.

پالان از اسب افتاد

عصر کرد - سنندج - حرفه پالان دوزی از جمله صنایع دستی بسیار قدیمی است که در گذشته های دور در کردستان و بسیاری از مناطق دیگر کشور رواج داشته و امروزه به دلیل ماشینی شدن زندگی این صنعت در حال فراموشی و افتادن پالان از اسب است.

زندگی پلاستیکی؛ مرگ محیط زیست

عصر کرد - بندرعباس- انباشت زباله‌های پلاستیکی در طبیعت مشکلات عدیده زیست محیطی و بهداشتی را برای انسان‌ها به دنبال دارد تا جایی که مدیریت این موضوع امروزه به یکی از دغدغه‌ های جدی فعالان محیط زیست تبدیل شده است.

راه های کاهش سرقت و حفاظت از اموال

عصر کرد - سنندج - هر سال با شروع تعطیلات و فصل گرما میزان سرقت ها بویژه سرقت از خودرو و منزل افزایش می یابد که با رعایت برخی نکات و استفاده از برخی ابزارها می توان تا حد زیادی از سرقت اموال جلوگیری کرد.

شب نشینی شته ای سنندجی ها

عصر کرد - سنندج - گرما که از راه می رسد شب نشینی های خانوادگی نیز از چهار دیواری منازل خارج شده و به سمت پارک ها و فضاهای باز سوق داده می شود و میزبانان، زیر آسمان شهر از مهمانان خود پذیرایی می کنند اما این روزها این شب نشینی ها در سنندج، شته ای شده است.

کابوسی تمام نشدنی در جاده های کردستان/نفت کش ها بی ترمز می رانند

عصر کرد - سنندج – تردد ماشین های نفت کش در جاده های استان کردستان به کابوسی برای مردم این استان به ویژه رانندگان تبدیل شده و هر روز خبری جدید از حادثه مرتبط با آن ها منتشر می شود.

سرگردانی مدارس طبیعت

عصرکرد- مدارس طبیعت بدون متولی مانده و صدور مجوز آن میان سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت آموزش و پرورش پاسکاری می شود و هیچ کدام از این نهادها زیربار پذیرش آن نمی روند و حال این مدارس در بسیاری از استان ها و به تبع کردستان وضعیت بلاتکلیفی دارند.

زیرساخت مخابراتی مشوق توسعه گردشگری روستایی

عصرکرد- رونق گردشگری در هر منطقه ای از جمله مناطق روستایی نیازمند وجود امکانات زیرساختی است که در این میان ارتباط مخابراتی از اهمیتی دوچندان برخوردار است.

شاخه‌های بلوط آشیانه لک لک‌ها

عصرکرد- شاخه های درختان بلوط، بنه و زالزالک در فصل بهار مامن و آشیانه پرندگان زیادی از جمله لک لک‌ها هستند و این روزها جوجه‌های این پرنده سر از تخم درآورده و جیک جیک آنها بر موسیقی دلنواز جنگل‌های منطقه کردستان افزوده است

درد دل با «به‌به»

عصرکرد- دردهای جوانان شهر کامیاران برگ برگ به درخت آرزوهای «به‌به» سنجاق می شود تا بلکه صاحبان آن در اوج ناشناسی سنگ صبوری برای دلنتگی های خود پیدا کنند.

نویسنده کتاب هستم، لطفا حمایتم کنید

عصرکرد- پایگاه خبری و تحلیلی کرددانش در گزارشی با عنوان نویسنده کتاب هستم، حمایتم کنید به سراغ نویسنده ای رفته که خود کتاب هایش را به فروش می رساند.

روزی که مسیح کردستان به شهادت رسید

عصر کرد - بعد از شهادت محمد بروجردی، مردم شهر سنندج در مراسم پرشکوهی در بزرگداشت آن شهید شرکت کردند. پیکر شهید محمد بروجردی از سرزمین مظلوم کردستان به ...

اهدای عضو؛ تولدی دوباره

عصر کرد - مغز انسان یکی از پیچیده‌ترین خلقت‌های الهی است که همانند یک فرمانده با تجربه و آگاه به تمام مسائل پیرامونش، با دریافت کنش‌های محیط بیرون و ...

شهیدی که در مقابل تیرهای بی امان دشمن سر خم نمی کرد

عصر کرد - سنندج - در هیچ عملیاتی سنگر نمی گرفت؛ هیچگاه در مقابل تیرهای بی امان دشمن سر خود را خم نمی کرد گویی نامریی بود و دیده نمی شد؛ از موقعیت هایی می رفت که کمتر کسی جرات رد شدن از آنها را داشت.

زنانی با دل های کبود

عصر کرد - خشونت علیه زنان در ابعاد خانگی و اجتماعی چه در جوامع توسعه یافته و چه در جوامع در حال توسعه همواره به عنوان یک دغدغه و آسیب مطرح بوده است.

دردِ با نمک

عصرکرد- نزدیک کنکور بود که حالش عوض شد، تاکنون این حس را نداشت، از استرش شب ها خواب نداشت اما خوراکش خیلی زیاد شده بود، حس می کرد چند کیلویی وزنش اضافه شده، احساس خفگی می کرد.

ساير مطالب

عکس خوب، همچون سیلی برای بیدار کردن مخاطب است

احساس گناه می‌‌تواند ناشی از اتفاقات دوران کودکی باشد

مین؛ سلاح ترسوها

حواس‌پرتی و کاهش تمرکز نشانه‌ افسردگی است

اینجا کردستان، سرزمین مجاهدت های خاموش

پاکـانِ بیکار

خوراکی‌هایی که زمستان را گرم می‌کنند

روابط عمومی در پستوی اندیشه مدیران اجرایی - امید بهمنی*

تلاش در راستای رفع مشکلات روستاهای قروه به دور از جلوه های نمایشی

لباس کُردی از گذشته تا امروز...

دوئل نفت و آتش مقابل نیمکت ها

«آلی» که دیگر نیست

"نگارگری" اصیل ترین هنر ایرانی – اسلامی

اختلالات رفتاری کودکان/ راهنمای عملی درمان مشکلات رفتاری

استان کردستان در دام محرومیت

سفره دل بدر و پریشان آرام است

یار مهربان خمار شراب روحانی

از رنجی که می بریم - افسانه گلباغی *

نور افشانی فرهنگ اصیل کردها، در آسمان جهانی فرهنگ و هنر

کردستان فرهنگی چشم به راه عدالت اجتماعی و رفاه عمومی است

نهم دیماه 88 نماد اقتدار امت انقلابی ایران

نهم دیماه حماسه پیوند مردم و ولایت/نه کردستانی ها به اغتشاش گران

اگر خشمگین می شوید...

بخشنده کوچک

آیین شب یلدا "شه و چله" در كردستان

کاش می شد به جای تحصیل کارگری نمی کردم

گردش مدیریت در مدار اخلاق

کم اطلاعی روستاییان از مزایای بیمه روستایی

در بزرگترین کارخانه تولید لبنیات کردستان تخته می شود!؟

او هم شهروند این جامعه است و فرصت می خواهد...

آمادگی، دوره طلایی رشد و تشخیص کودکان است

گدایان شیک‌پوش سیار؛ پدیده‌ای نو در تکدی‌گری

مکانیسم‌های تحقق مطالبه توزیع عادلانه حقابه در کردستان

کُردها عهد شکن نیستند

طنین نوای مولودی خوانی در دارالاحسان/ بزرگترین مولودی خوانی کشور

همه چیز «درباره یک توپ»/نمایشی از یک واقعیت

ترافیک را درس دهیم - وریا کرمی*

چرخش واقعیت در«اتوبان سکوت»/زخم ماندگار از جنگ

به شمارش افتادن نفس درختان بلوط/ آغاز انقراض ششم در کردستان

بن‌بست عاطفی از علل خودکشی در جوانان است

توسعه گردشگری با رنگ و بوی بومی و فرهنگی

استرس در میان سالی موجب کوچک شدن مغز می شود

مردم منطقه‌ای که هم اهل این کشورند و هم آن کشور

رنج روستاهای قروه از ضعف زیرساختی/تسریع در اقدام عملی

دبه به دستان دغدغه مند

تجلی خوشنویسی در کُنج دستفروشی

ورود فاضلاب به زریبار ادامه دارد/ نسخه پیچی جدید برای نجات تالاب

پرینترهای سه بعدی برای تولید استیک وارد رستوران ها می شوند

70 کودک نایسری بی‌شناسنامه هستند

یاد نیمکت‌های سه نفره و گچ و تخته سیاه بخیر...

شادی و نشاطی از جنس دانایی

تغییری از جنس تضییع

اضطراب مسیر مدرسه

پنج روش مؤثر برای خالی کردن حافظه گوشی‌ های اندرویدی

وجود سینماگران توانمند و موفق، اما حمایت‌های حداقلی!

بخت گشایی در کف خیابان

کودکانه‌های گمشده در زنانگی‌های تحمیلی

"گلین" عروس منطقه ژاوه‌رود کردستان

بی بازاری جمعه بازار خاتون!

چشمه های معدنی، ظرفیت های ارزشمند فراموش شده

جلسات، آفتی بر جان مدیران و مردم

من فقط یک خبرنگارم...

گورستان خوابی! آسیبی جدی در بین کارتن خواب‌ها

گل هایی که در خواب پرپر شدند

شرایط سخت تولید موادخوراکی در مریخ

توسعه پایدار قیچی و حذف ردپای نفت از منابع آبی کردستان

نهاد داوری از تئوری تا عمل - ایرج نگهدار*

کوچ آسیب‌های اجتماعی از زیر پوست شهر

آرش جمعه زنگ نزد!

گذری بر وضعیت مراکز غیر دولتی توانبخشی در کردستان

ناشنوایی سیستماتیک در حل مشکلات

دست فروشی یا مغازه به دوشی -

پیشاهنگی خلق فرصت و ثروت در کردستان به جوانان سپرده شد

بازار قدیمی عصر صفوی از سکه افتاده

بانویی که تابوشکن شد

ره سدهای کردستان به ترکستان

مشاغل خانگی فرصتی برای رونق بازار "صنایع چوبی"

روستاییان کردستان دیر به شهر می رسند - عبدالله رحمانی*

ترافیک جشنواره‌ای در کردستان

یاد بگیرید که به درون خود گوش کنید

شوکت شیان در تلالو طلای سرخ کردستان خودنمایی می کند

بزن مرشد که یادت بخیر... به بهانه روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای

بختک گرد و غبار به جان کردستان افتاد

جام جهانی 2018 و زیست اجتماعی شهروندان

رشد بی ‌تفاوتی اجتماعی

مخترع کردستانی شوفر را ساخت اما حساب‌‌ هایش مسدود شد

خداوند چه کسانی را دوست دارد؟

سکوتی که فریادها را به اوج می‌رساند - حسن حسین زاده*

خواب خوش کودکانه قربانی رویای بزرگترها - افسانه گلباغی*

سنت حسنه عذرخواهی

بسترهای اهدای عضو در کردستان فراهم نیست -

نگاه‌های سنگینی که روح را آزار می‌دهد

برای موفق شدن کافیست به آنچه که می‌دانید عمل کنید

صنعت پرورش گل های زینتی کردستان در جوانه مانده است

منطقه آزاد و صنایع تبدیلی محورهای توسعه کردستان

امنیت در عصر جدید

انتخاب مدیران زن، گام‎ دولت برای توزیع فرصت‌های برابر

حمایت از کالای ایرانی، حمایت از خانواده ایرانی

روستای دره تفی مریوان شهری برای لک لک ها

صخره‌های زاگرس میزبان گمشده‌های کردستان

گردشگری رویداد محور، محرک توسعە روستاهای کردستان

مهاجرانی که به دزلی بازگشتند

ارتقای کیفیت کالاهای ایرانی لازمه تحقق شعال سال

اوتیسم؛ بیماری تسخیر شده در ذهن/اختلال ارتباطی دردآور است

بیجار مهد جاذبه های فرهنگی و گردشگری/ شهر برای نوروز آماده است

"نوره" روستای پایکوهی آبیدر بزرگ

آمیزش شادی و سرزندگی در آیین های کردستان

مراسم تجلیل از "ناصر رحیمیان" حامی فرهنگ و ورزش کردستان برگزار شد

تاملی بر ضرورت برنامه ریزی فرهنگی در توسعه پایدار جامعه روستایی

مکمل های دارویی قاچاق و زیان های جبران ناپذیر آن - عبدالله رحمانی*

کردستان میزبانی شایسته برای مسابقات ورزشی/برگزاری35رویداد دراستان

گام بلند شبکه کردستان برای تولید یک اثرفاخر/سنجرخان سریال می شود

فروپاشی سازه‌های شخصیت در فراسوی گسل زلزله

آموزش هایی که ندیدیم و بحران هایی که با آنها روبه رو هستیم

سینمایی برای ترک سینما

کدری رنگ آب شرب بابارشانی 4 ساله شد/آبفا: کدورت آب در حد مجاز است

بالا رفتن سن ازدواج معضل جدی جامعه است

کودکان لوس از اعتماد به نفس حقیقی برخوردار نیستند

عزم همگانی و شناسایی ظرفیت‎ها راهکار عبور از چالش ها در کردستان

فکری برای احیای روستاها اندیشیده شود/تغییر سیاست های کلان کشور

عملکرد شهروندان محیط‌ گرا در زمستان اقلیمی

رسانه های کردستان مطالبه گر توسعه باشند

نه بزرگ کردستانی ها به مردودشدگان/مسئولان مطالبات مردم را بشنوند

بحران حقوق و اخلاق

سنگینی افسردگی بر شانه های جسم و روان

خطر زلزله در استان کردستان و لزوم افزایش تاب آوری در برابر آن

راز یلدا در گذر از زمستان

اولین اقامتگاه بوم گردی استان کردستان افتتاح شد

آموزش فنی و حرفه ای و کسب مهارت مسیری طلایی برای کاهش بیکاری

سلامت مردم پشت در بسته/فاز نخست تعیین مکان زباله های قروه آغاز شد

نامهربانی سرمایه های اقتصادی با کردستان

اعترافی بزرگ پس از اولین سلام

بضاعت مالی یا نظارت عالی

باشیم حتی اگر نفس نکشیم/ وقف اکسیر جاودانگی است

خداحافظی گردنه صلوات آباد سنندج با تصادف های شاخ به شاخ

کشاورزان دیواندره ای چشم انتظار تحقق طرح انتقال آب از سد سیازاخ

مهمان ناخوانده زندگی های مدرن

سال هایی که با فروختن عمر، درد پیری را می خرد

تسهیلاتی که به آبادانی رسید/ شهد شیرین اقتصاد مقاومتی

تدوین ویژه نامه مشاغل درکردستان/حذف20درصد رشته های علمی کاربردی

ثبت جهانی اورامان دغدغه و مطالبه مردم و مدیران منطقه است

پای افزاری به قدمت 8قرن در کردستان/«کلاش» دیگرتنها کفش مردان نیست

کردستان در حوزه نیروی انسانی استانی ثروتمند است

فرسوده شدن از سختی ها؛ غایب همیشگی زندگی روستایی

ورود 51 هزار غنچه و شکوفه کردستانی به دنیای تعلیم و تربیت

يک گزينه ديگر انصراف داد/ رقابت چهار نفر براي تصدي شهرداري سنندج

کاهش معنادار توليد گندم در شهرستان ديواندره

حال خوب تئاتر در بام ايران/اجراي «دهاني پر از پرنده» در بيجار

قلم‌ها را به بهانه‌هاي واهي نشکنيد/ منتقد کرد امروز دادگاهي مي‌شود

"گلين" روستايي بکر با قدمت بيش از يک هزار سال