عصر کرد

آخرين مطالب

نایب رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی:

دیدار رهبر انقلاب با نخست وزیر ژاپن درس دیپلماسی انقلابی برای مسئولان بود سياسي

دیدار رهبر انقلاب با نخست وزیر ژاپن درس دیپلماسی انقلابی برای مسئولان بود

  بزرگنمايي:

عصر کرد - مشهد- نایب رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی گفت: دیدار رهبر معظم انقلاب با نخست وزیر ژاپن، درس دیپلماسی انقلابی برای مسئولان، مقاومت و ایستادگی در برابر استکبار، افتخارآفرینی و کرامت روز افزون برای ایران و سازش ناپذیری با ظلم بود.

حمید رضا ترقی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز مشهد در حرم مطهر امام رضا ( ع) افزود: صلابت رهبر معظم انقلاب را در دیدار معظم له با نخست وزیر ژاپن مشاهده کردید و امت اسلامی باید نسبت به این عزت و اقتدار انقلاب و نعمت رهبری مقتدر شکرگزار باشد.
وی ادامه داد: اگر دولتمردان با همین رویکرد رهبر معظم انقلاب در سیاست خارجی عمل می‌کردند امروز این همه مشکلات اقتصادی بر ما تحمیل نمی‌شد.
نایب رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی گفت: اگر دولتمردان ما زودتر دل از غرب و بیگانه بریده بودند و به وعده‌های پوشالی آنان دل نمی‌بستند امروز برای فرصت‌های از دست رفته و امیدهای سراب گونه افسوس نمی‌خوردیم.
ترقی با اشاره به واقعه 15 خرداد سال 1342 و همچنین شهادت شهیدان "محمد بخارایی، صادق امانی، صفارهرندی و مرتضی نیک نژاد" از اعضای هیأت‌های مؤتلفه اسلامی به دست نیروهای حکومت پهلوی در 26 خرداد ماه افزود: خرداد ماه فرصت ارزشمندی برای ارزیابی کارنامه امامین انقلاب در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی است.
وی به تشریح دوران قیام 15 خرداد ماه سال 1342 و نحوه شهادت اعضای حزب موتلفه اسلامی در 26 خرداد ماه همان سال پرداخت و اضافه کرد: درس‌های آن شهدا برای نسل امروز انقلاب قابل تأمل است.
نایب رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی گفت: شهدای 26 خرداد ماه ثابت کردند که آمریکا دشمن درجه یک ملت ایران بوده، هست و خواهد بود لذا اگر در برابر خواسته‌های آمریکا کوتاه بیاییم پیشروی بیشتری خواهد کرد.
ترقی افزود: هوشیاری شهدای 26 موتلفه اسلامی ملت را نسبت به وجود خائنان آگاه کرد چرا که اهداف آن شهدا برداشتن موانع در مسیر انقلاب اسلامی بود و این همان هدفی بود که رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب مورد تاکید قرار دادند.
وی ادامه داد: امروز بار دیگر فرقه‌ای ضاله که در ضدیت با روحانیت است حجت الاسلام خرسند، امام جمعه کازرون و یکی دیگر از اعضای این حزب را به شهادت رساند زیرا این حزب همان هدف مبنی بر شکل گیری تمدن نوین اسلامی را دنبال می‌کند.
نایب رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی گفت: بعد از گذشت 40 سال از انقلاب اسلامی، هنوز نتوانستیم جامعه اسلامی و دولت اسلامی را بسازیم، هنوز نه دولتمان به طور کامل اسلامی است و نه جامعه مان در تراز انقلاب اسلامی است.
ترقی افزود: تاکنون حتی نتوانسته‌ایم یک شهر نمونه اسلامی به وجود آورده و آن را به عنوان الگو به جهانیان نشان دهیم در حالی که بارها در همین مشهد، همایش‌هایی مبنی بر ترسیم ویژگی‌های آرمان شهر رضوی برگزار کردیم اما هنوز آثار آن در شهر به وجود نیامده است.
وی ادامه داد: دلیل اصلی این نقایص این است که هنوز نتوانسته‌ایم خواسته‌های خود را با آرمان‌های تعیین شده از سوی رهبر معظم انقلاب تطبیق دهیم.
نایب رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی گفت: رهبری تاکید می‌کنند که برای مجلس شورای اسلامی نیروی انقلابی برگزینید، ما نیروی لیبرال انتخاب می‌کنیم؛ رهبری تاکید می‌کنند که مدیران جهادی باشند، ما مدیران غیرجهادی و ضعیف الایمان را می گماریم؛ رهبری تاکید می‌کنند به ظرفیت‌های داخلی تکیه کرده و صرفه جویی داشته باشید و اقتصاد را مقاوم کنید، ما همچنان به ظرفیت‌های داخلی کم اعتنا و مصرفمان سبک کشورهای غربی است و اقتصاد را نیز مقاوم نمی‌کنیم.
ترقی افزود: چرا باید منتخبان ما در رأس کشور آنقدر از قافله سالار نظام و سیاست‌های رهبری معظم انقلاب عقب باشند؟ آیا برخورد رهبر معظم انقلاب با نخست وزیر ژاپن مقتدرانه است یا قهوه خوردن و قدم زدن دیپلمات‌های ما با موگرینی و امثال آن.
وی اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب، چند راهبرد را اعلام کردند که تحلیل درستی از شرایط کشور و منطبق بر واقعیات بود اما برخی آن قدر سیاه نمایی می‌کنند که انگار انقلاب در این 40 سال هیچ کاری برای ملت نکرده است.
نایب رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی گفت: برخی کوچک‌ترین مشکل در کشور را به گردن رهبری می‌اندازند در حالی که مشکلات نتیجه سو مدیریت‌ها بوده است و برخی دیگر آنچنان توطئه‌های دشمن را مهم جلوه می‌دهند که گویی هیچ آینده‌ای برای جمهوری اسلامی وجود ندارد.
ترقی افزود: تاکنون شهدا و ایثارگران فداکاری‌های زیادی کرده‌اند تا این کشور در برابر این همه توطئه ایستادگی کند و به این عظمت و عزت برسد و آینده جمهوری اسلامی به برکت خون شهدا، اسلام و رهبری و اهل ایمان که در 40 سال گذشته زحمت کشیدند درخشان است.
او دومین راهبرد رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب را حرکت منظم و قانونمند جوانان مؤمن و انقلابی برای اداره کشور دانست و گفت: دلیل اینکه با فتنه 88 مقابله کردیم این بود که عوامل فتنه، قانون گریز بودند و فصل الخطاب را در قانون قبول نداشتند.
نایب رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی گفت: توصیه رهبر معظم انقلاب به جوانان حزب اللهی این است که با رعایت قانون آتش به اختیار باشند و اعتراضات خود را نسبت به عملکرد اشتباه مدیران اعلام کنند و با رعایت قانون در جهت اصلاح امور جامعه گام بردارند.
ترقی ادامه داد: هدف دار بودن حرکت به سمت ایجاد تمدن نوین اسلامی سومین راهبرد رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب است، لذا حرکت‌ها و کنش‌های سیاسی بی هدف نتیجه‌ای نخواهد داشت و باید هدف مجلس، دولت سازی اسلامی و هدف دولت، جامعه سازی اسلامی باشد.
نایب رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی گفت: اگر هدف دولت، جامعه سازی اسلامی باشد آن وقت دیگر مسئولی به خود اجازه نمی‌دهد که بگوید، "بهشت و جهنم مردم به ما ربطی ندارد"، وقتی نظامی اسلامی و مسئولان اسلامی هستند و قانون اسلامی در جامعه پیاده می‌شود، مسئول، طبق قانون اساسی وظیفه دارد مردم را به سمت اخلاق و معنویات هدایت کند.
ترقی افزود: راهبرد چهارم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب، امیدواری به آینده درخشان و شکوهمند جمهوری اسلامی است که با وجودی که همه دشمنان بسیج شدند که امید را از ملت ما دور کنند موفق نشدند.
وی بیان کرد: به برکت رهبری خردمندانه امام و 30 سال رهبری مدبرانه رهبر معظم انقلاب اسلامی، امروز آمریکا محتاج عکس گرفتن با مسئولان ما برای مذاکره است و واسطه می‌فرستد که ایران را پای میز مذاکره بنشاندو در تاریخ ایران، ملت به چنین عزتی نرسیده‌اند.
نایب رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی گفت: انقلاب اسلامی با این استقلال و عظمت کاری کرده که ترامپ با همه ارتش و پول و قدرت خود در برابر پاسداران ما در خلیج فارس ذلیل و خوار است.
ترقی افزود: پنجمین راهبرد رهبری در گام دوم انقلاب این است که متناسب با هر شرایط و موقعیتی باید راهکارهای عملی و متناسب با آن زمان را تدوین کرد.
وی ادامه داد: مجموعه این راهکارها نشان می‌دهد که رهبری با حزب بازی مخالف اند اما با کار حزبی با برنامه و منظم کاملاً موافق هستند لذا باید الگوی حزب مطلوب را در جامعه پیاده کنیم.
ترقی اضافه کرد: حزبی مطلوب است که دعوت به اسلام کند نه دعوت به خود، حزبی که عضوش قتل نفس نکند، حزبی که هدف و خط مشی خود را از رهبری بگیرد، حزبی که به دنبال شایسته سالاری در جامعه باشد نه باندبازی و رابطه بازی و حزبی که اهداف انقلاب را دنبال کند نه خواسته‌های بیگانگان را.
7489/‏1922

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

آتش در کمین

6 طرح بازآفرینی شهری در کامیاران در دست مطالعه و اجرا است

مرکز مانیتورینگ کنترل ترافیک شهری سنندج راه اندازی شد

ادارات مصرف برق را 10 درصد کاهش دهند

300 کیلووات سامانه انرژی خورشیدی در کردستان نصب شد

بی مهری به مهر

سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی معرفی می شود

جشنواره دف نوازی غرب کشور با معرفی برترین ها در سقز خاتمه یافت

استخر فرهنگسرای بهمن پایتخت پلمب شد

30 نفر در استخر کوثر قروه مسموم شدند

امام جمعه بیجار: در اسلام دین از سیاست جدا نیست

حج نماد اتحاد مسلمانان و ارتباط با پروردگار است

امام جمعه سنندج: حجاب و عفاف باید در جامعه احیا شود

ترامپ گوگل را به خیانت متهم کرد

راه‌ها و مسیرهای ورودی باشماق در اولویت ساماندهی مرز قرار گیرند

وزیر ارتباطات: 68 هزار اشتغال شناسنامه دار در حوزه فناوری ارتباطات ایجاد می شود

461 روستای کردستان به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند

50 میلیارد ریال به صندوق نوآوری و شکوفایی کردستان اختصاص یافت

تردید اصولگرایان میان جلیلی، حداد و قالیباف

ظریف: آغازگر جنگ، پایان‌دهنده آن نخواهد بود

نظارت تعزیرات بر شهریه و لباس فرم مدارس همدان

پوشاک و سرویس مدارس فارس الکترونیکی ساماندهی شد

252 کارگاه تولیدی لباس فرم دانش آموزان کردستانی را می‌دوزند

امتیاز و مالکیت باشگاه فوتبال آوالان کامیاران واگذار شد

آوالان چشم انتظار تحقق وعده‌ها

حامیان ورزش کردستان را حفظ کنیم

استاندار کردستان: بی تفاوت از کنار نخبگان نگذریم

بیمه سلامت کردستان 220 میلیارد ریال مطالبه پرداخت کرد

دفترچه بیمه سلامت برای 32 هزار مددجوی کمیته امداد کردستان صادر شد

بیمه سلامت کردستان 220 میلیارد ریال مطالبه مراکز طرف قرارداد را پرداخت کرد

یک هزار همپوشانی بیمه‌ای در کردستان رفع شد

آیت‌الله جنتی باز هم دبیر شورای نگهبان شد

آمریکا در تدارک اسکورت نفتکش‌ها در تنگه هرمز

ترامپ گوگل را به خیانت متهم کرد

فائزه هاشمی: به خاطر بی‌حجابی حق توهین ندارید

دمیدن روح امید در جامعه مهمترین برنامه گام دوم انقلاب است

اعضای ستاد انتخابات کردستان معرفی شدند

11 نفر برای شرکت در حوزه های انتخابیه کردستان استعفا دادند

کردستان آماده برگزاری انتخابات الکترونیکی است

مدیران و مسئولان کردستانی فوت استاد صابر را تسلیت گفتند

جهانگیری: بازگشت ایران به برجام کار ساده‌ای است

ظریف: نفت را می‌فروشیم، اما شرافت‌مان را هرگز!

مکرون با روحانی، پوتین و ترامپ دیدار می‌کند

نماینده اصفهان: به من سوءقصد نشده است

فضاسازی فرهنگی برای استقبال از کاروان های راهیان نور ضروری است

شرط انگلیس برای رفعِ توقیف نفت‌کشِ ایرانی

راه دور زدن تحریم از استان‌های غربی می‌گذرد

تکذیب وساطت روسیه برای مذاکره ایران و آمریکا

بازار داغ انتخابات در فضای مجازی/تبلیغات زیرپوست شهر ادامه دارد

عدالت جنسیتی با دسترسی عادلانه زنان و مردان به خدمات محقق می‌شود