عصر کرد

آخرين مطالب

328 زندانی جرائم مالی غیرعمد چشم انتظار سخاوت دستان خیران هستند اجتماعي

328 زندانی جرائم مالی غیرعمد چشم انتظار سخاوت دستان خیران هستند

  بزرگنمايي:

عصرکرد- اسحاق ابراهیمی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کردستان، اظهار داشت: ستاد دیه کشور هر ساله به مناسبت ماه مبارک رمضان اقدام به برگزاری جشن‌های گل‌ریزان در سراسر کشور، مراکز استان‌ها و شهرستان‌هایی که در آنها زندان وجود دارد می‌کند.

وی افزود: در همین راستا نیز در استان کردستان امسال 11 جشن گل‌ریزان برگزار می‌شود که مراسم سنندج در اول خرداد ماه در سینما بهمن سنندج برگزار می‌شود و همچنین در روزهای دیگری در شهرستان‌های سقز، بانه، مریوان، بیجار، دیواندره، کامیاران، قروه، سریش‌آباد، دلبران و دهگلان جشن‌های گل‌ریزان برگزار می‌شود.

نایب رئیس ستاد دیه استان کردستان ادامه داد: امیدواریم هم استانی‌های نیک‌اندیش و نیکوکار همچون سال‌های گذشته مجموعه ستاد دیه را یاری دهند تا بتوانیم زندانیانی که در زندان‌های این استان به دلیل جرایم مالی غیرعمد تحمل حبس می‌کنند را آزاد کنیم.

ابراهیمی به عملکرد ستاد دیه استان کردستان در سال گذشته اشاره کرد و یادآور شد: با همکاری نیکوکاران و تلاش همکاران سال 97 موفق شدیم 201 نفر از زندانیان جرایم مالی غیرعمد را آزاد کنیم که از این تعداد زندانیان آزاد شده 195 نفر مرد و شش نفر زن بوده‌اند.

وی با بیان اینکه در مجموع عملکرد ریالی این ستاد در سال گذشته 16 میلیارد و 640 میلیون تومان بوده است، بیان کرد: رقم قابل توجهی از این میزان را شکات از حق و حقوق خود گذشت کرده‌اند که مبلغی حدود هفت میلیارد و 715 میلیون تومان بوده که جا دارد از شکاتی که لطف کردند و با این کار زمینه آزاد سازی تعدادی از همنوعان خود را فراهم کردند، تشکر داشته باشیم.

مدیرکل زندان‌های استان کردستان در ادامه گفت: همچنین از مبلغ ذکر شده یک میلیارد و 72 میلیون تومان آن توسط ستاد دیه استان از محل جمع‌آوری جشن‌های گل‌ریزان سال گذشته که توسط خیرین پرداخت شده بود تأمین شد و یک میلیارد و 625 میلیون تومان نیز از محل کمک ستاد دیه کشور تأمین شد که به صورت بلاعوض پرداخت شده در اختیار این ستاد قرار گرفت.

ابراهیمی اظهار داشت: همچنین از این مبلغ یک میلیارد و 199 میلیون تومان آن از محل کمک صندوق خسارت‌های بیمه بدنی بود، دو میلیارد و 665 میلیون تومان هم وام قرض‌الحسنه بانک‌های عامل، 200 میلیون تومان وام از وجوه اداره شده محل ستاد دیه کشور، 662 میلیون تومان از محل نقدینگی خود زندانیان فراهم شد و مبلغ 25 میلیون تومان نیز کمیته امداد به مددجویان کمک کرده است.

وی افزود: در حال حاضر نیز 328 نفر زندانی محکوم مالی داریم که از این تعداد 273 نفر بدهکاری مالی دارند و 47 نفر بدهکاری مهریه، سه نفر بدهکاری نفقه خانواده و پنج نفر نیز به دلیل بدهکاری حوادثی مانند تصادف و حوادث کارگاهی تحمل حبس می‌کنند.

مدیرکل زندان‌های استان کردستان ادامه داد: میزان بدهکاری این تعداد زندانی در مجموع بیش از 45 میلیارد تومان است که اگر خیران و نیکوکاران همچون سالیان گذشته ستاد دیه را یاری کنند ستاد دیه نیز می‌تواند با رایزنی با شکات بخش اعظمی از مبلغ بدهکاری‌ها را رضایت گرفته و بقیه را پرداخت کند تا مشکل تعداد زیاد از این زندانیان رفع شود.

ابراهیمی یادآور شد: امیدواریم در جشن گل‌ریزان امسال نیز مردم نوع دوست کردستان حضور سبزی داشته باشند و کمک‌های خود را اختصاص دهند تا با جمع بندی مبالغ دریافتی پرونده زندانیان جرایم غیر عمد را بسته تا آنان نیز به آغوش خانواده‌هایشان باز گردند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص نحوه هزینه کرد مبالغ جمع‌آوری شده و نحوه شناسایی زندانیان نیازمند، بیان کرد: ستاد دیه استان به صورت هیئت امنایی اداره می‌شود و در این هیئت رئیس کل دادگستری، مدیرکل زندان‌ها، مدیرکل کمیته امداد و چهار نفر از خیران و معتمدین مردم استان عضویت دارند.

مدیرکل زندان‌های استان کردستان گفت: پرونده مددجویان پس از ورود به زندان توسط مددکار زندان تشکیل شده و پرونده به ستاد دیه استان ارسال شده و توسط گروه تحقیق که خیرین و معتمدین استان آن را تشکیل داده‌اند بررسی شده و پس از تکمیل پرونده و گزارش گروه تحقیق به هیئت امنا واگذار می‌شود تا برای بررسی در جلسات این هیئت در خصوص نحوه پرداخت بدهکاری‌ها تصمیمات لازم گرفته شود.

ابراهیمی افزود: بعضی از افرادی که واقعاً مستحق هستند به صورت بلاعوض به آنان کمک می‌شود و بعضی دیگر نیز به صورت مشارکتی با خود مددجو و یا از طریق بانک‌های عامل مبالغی از محل بودجه کل کشور که برای ستاد دیه کشور در نظر گرفته شده، برای افراد واجد شرایط پس از معرفی آنان به بانک‌ها، تسهیلات قرض‌الحسنه به آنان پرداخت می‌شود و پرونده بسته شده و از زندان آزاد می‌شوند.

وی در خصوص مستندسازی آزادی زندانیان جرایم مالی غیرعمدی که با کمک‌های مردمی در جشن‌های گل‌ریزان آزاد می‌شوند نیز اظهار داشت: به لحاظ حفظ حرمت افراد و خانواده‌های آنان از اسامی و شرایط زندگی افراد مددجو جلوگیری می‌شود مگر کسانی که خود راضی باشند که نامشان بیان شود که باز هم چهره آنها و خانواده‌هایشان در برنامه‌های تلویزیونی نشان داده نمی‌شود.

مدیرکل زندان‌های استان کردستان به خیران و نیکوکاران نیز اشاره کرد و ادامه داد: حتی کسانی هم که در این راه کمک می‌کنند حاضر نیستند نام و چهره آنها نمایش داده شود و اعتقاد دارند که فقط برای رضای خدا این کار را می‌کنند و نمی‌خواهند در جایی نام آنها عنوان شود.

ابراهیمی یادآور شد: در جشن گل‌ریزان سال گذشته یک خانم با کمک 220 میلیون تومانی خود تمهیدات آزادی چهار زندانی را فراهم کرد و در نهایت هر کاری کردیم نتوانستیم حتی یک شماره تلفن و یا اسم از وی بگیریم.

وی بیان کرد: فرد دیگری نیز سال گذشته که وجود اینکه خود اجاره نشین بود اما مبلغ 150 میلیون تومان به ستاد دیه استان کمک کرد و با این مبلغ توانستیم 10 نفر را آزاد کنیم و این فرد نیز حتی حاضر نبود اسم خود را بگوید و در مقابل این افراد نیز کسانی را داریم که 100 میلیون تومان در جیب آنها پول خرد است اما حاضر نیستند که حتی یک ریال هم در این کار خیر شریک باشند.

مدیرکل زندان‌های استان کردستان در پایان سخنان خود گفت: خوشبختانه استان کردستان مردمانی با همت بالا و نوع دوست هستند و شور و حالی که در جشن‌های گل‌ریزان در این استان هست در شهرهای دیگر نیست و امسال نیز همچون سالیان گذشته منتظر حضور پرشور و پررنگ آنان هستیم.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

یک دستگاه تراکتورحین تخریب مراتع در دیواندره توقیف شد

2 نفر از تخریب کنندگان اراضی ملی مریوان شناسایی شدند

تصادف در سروآباد یک کشته بر جا گذاشت

سوم خرداد یادآور استقامت و تجلی اراده ملت ایران است

مدیران روابط عمومی باورباشند/لزوم نقش آفرینی درفعالیتهای توسعه ای

روابط عمومی ها در بیان خدمات دستگاه های اجرایی نقش موثری دارند

توسعه استان کردستان نیازمند تغییر نگرش مسئولان و مردم است

محموله داوری قاچاق در بیجار به مقصد نرسید

کلاهبردار یک میلیاردی ریالی در سنندج دستگیر شد

44 خانه بهداشت کارگری در واحدهای تولیدی کردستان فعال است

متهم کلاهبرداری سایبری یک میلیارد ریالی در کردستان دستگیر شد

شماره 38 مجله «ایران‌مهر» منتشر شد

6 درصد زنان در کردستان اعتیاد دارند

معجزه شکرگزاری

دانشجویان ظرفیت مناسبی برای تبلیغ جشنواره کتابخوانی رضوی هستند

تکیه بر آموزه‌های قرآنی موجب القای ترس در جبهه دشمن می‌شود

حفظ روحیه انقلابی و جهادی توسط دانشجویان در عرصه‌های مختلف دانشگاه ضروریست

نظام راهبری مدرسه محوری ازمهمترین اولویت‌های سند تحول بنیادین است

سروآباد دهمین منطقه در طرح محرومیت زادی بنیاد مستضعفان است

کشف 300کیلو تریاک در کردستان

حوزه بهداشت سروآباد رتبه اول در سامانه سیب است

مردم سرمایه اصلی انقلاب هستند/برگزاری باشکوه راهپیمایی روز قدس

300 کیلوگرم تریاک توسط پلیس کردستان کشف شد

سرمایه گذاری برای ایجاد صنایع تبدیلی مهمترین نیاز سروآباد است

11 هزار نفر از جمعیت شهرستان سروآباد کاهش یافته است

19 میلیون مترمکعب آب برای توسعه کشاورزی سروآباد تخصیص یافت

بنیاد مستضعفان همسو با دولت برای محرومیت زدایی تلاش می‌کند

احداث کمپ‌های گردشگری تحول عظیمی در توسعه سروآباد ایجاد می‌کند

60 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال در حوزه کشاورزی سروآباد پرداخت شد

توسعه ظرفیت های سروآباد مورد توجه قرار گیرد

حماسه فتح خرمشهر مرهون مقاومت مردم و از خودگذشتگی رزمندگان است

برگزاری جشن گلریزان بهترین سنت حسنه در کشورمان است

شهرستان سروآباد با سرمایه گذاری بنیاد مستضعفان توسعه می یابد

کمک به توسعه مناطق محروم اولویت اصلی بنیاد مستضعفان است

فضای مجازی بنیان خانواده را مورد هجوم قرار داده است

ایجاداشتغال درمناطق محروم محور اصلی فعالیت های بنیاد مستضعفان است

یک نفر بر اثر سقوط از ارتفاعات کوه پنجه در قروه جان باخت

جمعیت بالای 30 سال کردستان پایش فشار خون می شوند

کشف کالای قاچاق در کردستان امسال 20 درصد افزایش یافت

دردِ بانمک

فرماندار بیجار: سوم خرداد نماد غیرت ملت ایران اسلامی است

روابط عمومی ها سپر بلای ادارات هستند

آزادی بیش از 3000 زندانی جرائم غیرعمد توسط ستاد دیه کردستان

جایگاه روابط عمومی ارتقاء یابد

فشارخون بالا تهدید کننده‌ سلامتی است

500 میلیارد ریال تسهیلات برای شهرداری های کردستان تخصیص یافت

رسالت اصلی رسانه ها بیان واقعیت‌ها و ایجاد امید در جامعه است

منابع حاصل از بیمه روستائیان در خود استان سرمایه گذاری شود

فرهنگ پهلوانی با توسعه ورزش‌های زورخانه ای ترویج می‌یابد

ورزش‌های زورخانه ای در شخصیت سازی و رشد کودکان تأثیر فراوان دارد