عصر کرد

آخرين مطالب

مدیرکل زندان‌های استان کردستان:

328 زندانی جرائم مالی غیرعمد چشم انداز سخاوت دستان خیران هستند اجتماعي

328 زندانی جرائم مالی غیرعمد چشم انداز سخاوت دستان خیران هستند

  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - مدیرکل زندان‌های استان کردستان به برگزاری جشن گلریزان در ماه مبارک رمضان در سطح این استان اشاره کرد و گفت: 328 زندانی جرایم مالی غیرعمد چشم انداز سخاوت دستان مردم خیر هستند.

به گزارش خبرنگار مهر ، اسحاق ابراهیمی شامگاه یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کردستان، اظهار داشت: ستاد دیه کشور هر ساله به مناسبت ماه مبارک رمضان اقدام به برگزاری جشن‌های گل‌ریزان در سراسر کشور، مراکز استان‌ها و شهرستان‌هایی که در آنها زندان وجود دارد می‌کند.
وی افزود: در همین راستا نیز در استان کردستان امسال 11 جشن گل‌ریزان برگزار می‌شود که مراسم سنندج در اول خرداد ماه در سینما بهمن سنندج برگزار می‌شود و همچنین در روزهای دیگری در شهرستان‌های سقز، بانه، مریوان، بیجار، دیواندره، کامیاران، قروه، سریش‌آباد، دلبران و دهگلان جشن‌های گل‌ریزان برگزار می‌شود.
نایب رئیس ستاد دیه استان کردستان ادامه داد: امیدواریم هم استانی‌های نیک‌اندیش و نیکوکار همچون سال‌های گذشته مجموعه ستاد دیه را یاری دهند تا بتوانیم زندانیانی که در زندان‌های این استان به دلیل جرایم مالی غیرعمد تحمل حبس می‌کنند را آزاد کنیم.
ابراهیمی به عملکرد ستاد دیه استان کردستان در سال گذشته اشاره کرد و یادآور شد: با همکاری نیکوکاران و تلاش همکاران سال 97 موفق شدیم 201 نفر از زندانیان جرایم مالی غیرعمد را آزاد کنیم که از این تعداد زندانیان آزاد شده 195 نفر مرد و شش نفر زن بوده‌اند.
وی با بیان اینکه در مجموع عملکرد ریالی این ستاد در سال گذشته 16 میلیارد و 640 میلیون تومان بوده است، بیان کرد: رقم قابل توجهی از این میزان را شکات از حق و حقوق خود گذشت کرده‌اند که مبلغی حدود هفت میلیارد و 715 میلیون تومان بوده که جا دارد از شکاتی که لطف کردند و با این کار زمینه آزاد سازی تعدادی از همنوعان خود را فراهم کردند، تشکر داشته باشیم.
مدیرکل زندان‌های استان کردستان در ادامه گفت: همچنین از مبلغ ذکر شده یک میلیارد و 72 میلیون تومان آن توسط ستاد دیه استان از محل جمع‌آوری جشن‌های گل‌ریزان سال گذشته که توسط خیرین پرداخت شده بود تأمین شد و یک میلیارد و 625 میلیون تومان نیز از محل کمک ستاد دیه کشور تأمین شد که به صورت بلاعوض پرداخت شده در اختیار این ستاد قرار گرفت.
ابراهیمی اظهار داشت: همچنین از این مبلغ یک میلیارد و 199 میلیون تومان آن از محل کمک صندوق خسارت‌های بیمه بدنی بود، دو میلیارد و 665 میلیون تومان هم وام قرض‌الحسنه بانک‌های عامل، 200 میلیون تومان وام از محل ستاد دیه کشور، 662 میلیون تومان از محل نقدینگی خود زندانیان فراهم شد و مبلغ 25 میلیون تومان نیز کمیته امداد به مددجویان کمک کرده است.
وی افزود: در حال حاضر نیز 328 نفر زندانی محکوم مالی داریم که از این تعداد 273 نفر بدهکاری مالی دارند و 47 نفر بدهکاری مهریه، سه نفر بدهکاری نفقه خانواده و پنج نفر نیز به دلیل بدهکاری حوادثی مانند تصادف و حوادث کارگاهی تحمل حبس می‌کنند.
مدیرکل زندان‌های استان کردستان ادامه داد: میزان بدهکاری این تعداد زندانی در مجموع بیش از 45 میلیارد تومان است که اگر خیران و نیکوکاران همچون سالیان گذشته ستاد دیه را یاری کنند ستاد دیه نیز می‌تواند با رایزنی با شکات بخش اعظمی از مبلغ بدهکاری‌ها را رضایت گرفته و بقیه را پرداخت کند تا مشکل تعداد زیاد از این زندانیان رفع شود.
ابراهیمی یادآور شد: امیدواریم در جشن گل‌ریزان امسال نیز مردم نوع دوست کردستان حضور سبزی داشته باشند و کمک‌های خود را اختصاص دهند تا با جمع بندی مبالغ دریافتی پرونده زندانیان جرایم غیر عمد را بسته تا آنان نیز به آغوش خانواده‌هایشان باز گردند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص نحوه هزینه کرد مبالغ جمع‌آوری شده و نحوه شناسایی زندانیان نیازمند، بیان کرد: ستاد دیه استان به صورت هیئت امنایی اداره می‌شود و در این هیئت رئیس کل دادگستری، مدیرکل زندان‌ها، مدیرکل کمیته امداد و چهار نفر از خیران و معتمدین مردم استان عضویت دارند.
مدیرکل زندان‌های استان کردستان گفت: پرونده مددجویان پس از ورود به زندان توسط مددکار زندان تشکیل شده و پرونده به ستاد دیه استان ارسال شده و توسط گروه تحقیق که خیرین و معتمدین استان آن را تشکیل داده‌اند بررسی شده و پس از تکمیل پرونده و گزارش گروه تحقیق به هیئت امنا واگذار می‌شود تا برای بررسی در جلسات این هیئت در خصوص نحوه پرداخت بدهکاری‌ها تصمیمات لازم گرفته شود.
ابراهیمی افزود: بعضی از افرادی که واقعاً مستحق هستند به صورت بلاعوض به آنان کمک می‌شود و بعضی دیگر نیز به صورت مشارکتی با خود مددجو و یا از طریق بانک‌های عامل مبالغی از محل بودجه کل کشور که برای ستاد دیه کشور در نظر گرفته شده، برای افراد واجد شرایط پس از معرفی انان به بانک‌ها، تسهیلات قرض‌الحسنه به آنان پرداخت می‌شود و پرونده بسته شده و از زندان آزاد می‌شوند.
وی در خصوص مستندسازی آزادی زندانیان جرایم مالی غیرعمدی که با کمک‌های مردمی در جشن‌های گل‌ریزان آزاد می‌شوند نیز اظهار داشت: به لحاظ حفظ حرمت افراد و خانواده‌های آنان از اسامی و شرایط زندگی افراد مددجو جلوگیری می‌شود مگر کسانی که خود راضی باشند که نامشان بیان شود که باز هم چهره آنها و خانواده‌هایشان در برنامه‌های تلویزیونی نشان داده نمی‌شود.
مدیرکل زندان‌های استان کردستان به خیران و نیکوکاران نیز اشاره کرد و ادامه داد: حتی کسانی هم که در این راه کمک می‌کنند حاضر نیستند نام و چهره آنها نمایش داده شود و اعتقاد دارند که فقط برای رضای خدا این کار را می‌کنند و نمی‌خواهند در جایی نام آنها عنوان شود.
ابراهیمی یادآور شد: در جشن گل‌ریزان سال گذشته یک خانم با کمک 220 میلیون تومانی خود تمهیدات آزادی چهار زندانی را فراهم کرد و در نهایت هر کاری کردیم نتوانستیم حتی یک شماره تلفن و یا اسم از وی بگیریم.
وی بیان کرد: فرد دیگری نیز سال گذشته که پرسنل جز نیروی انتظامی و اهل همین شهر نیز بود با وجود اینکه خود اجاره نشین بود اما مبلغ 150 میلیون تومان به ستاد دیه استان کمک کرد و با این مبلغ توانستیم 10 نفر را آزاد کنیم و این فرد نیز حتی حاضر نبود اسم خود را بگوید و در مقابل این افراد نیز کسانی را داریم که 100 میلیون تومان در جیب آنها پول خرد است اما حاضر نیستند که حتی یک ریال هم در این کار خیر شریک باشند.
مدیرکل زندان‌های استان کردستان در پایان سخنان خود گفت: خوشبختانه استان کردستان مردمانی با همت بالا و نوع دوست هستند و شور و حالی که در جشن‌های گل‌ریزان در این استان هست در شهرهای دیگر نیست و امسال نیز همچون سالیان گذشته منتظر حضور پرشور و پررنگ آنان هستیم.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

شهروندان از اموال با ارزش خود در مقابل سرقت بیشتر محافظت کنند

انسان هایی از جنس ققنوس

اجرای طرح اکرام ایتام در کردستان آغاز شد

گردنه تته محور سروآباد - پاوه بازگشایی شد

شهدای خطه فرهنگی کردستان نماد مقاومت، بیداری و آزادی است

جمعیت باید پویا، کارآمد، مولد و کارآفرین باشد

جوجه‌آوری لک‌لک‌های مهاجر در روستاهای کردستان

پروانه رنگین بانو مهمان محلات سنندج/تبعات بهداشتی برای مردم ندارد

1162 هکتار از اراضی منابع طبیعی کردستان رفع تصرف شد

بیش از 12 تن فرآورده دامی در کردستان کشف شد

پروانه رنگین بانو، مهمان ناخوانده محلات سنندج

طرح‌های مشارکتی کمیته امداد برای کمک به نیازمندان در ماه رمضان

بیجاری ها 300 میلیارد ریال به آزادی زندانیان کمک کردند

قیمت کالاهای اساسی در کردستان بالاتر از میانگین کشوری نیست

56 زندانی جرایم غیرعمد در قروه نیازمند حمایت خیرین هستند

عضویت 64 درصدی بانوان قروه ای در کتابخانه ها

قیمت کالاهای اساسی در کردستان هم تراز سایر استان‌های کشور است

آزادی یک زندانی خانواده ای را از آسیب های مختلف نجات می دهد

نظارت بر ساخت و سازهای غیرمجاز در سنندج ضروری است

افزایش پرونده های مهریه در قروه/لزوم توجه به خانواده زندانیان

کمک کردن به زندانیان آسیب را از جامعه دور می کند

فشار خون 40 هزار دیواندره ای غربالگری می شود

واژگونی پراید در کردستان یک کشته بر جا گذاشت

2 هزار نیازمند مهمان سفره های افطاری اوقاف کردستان شدند

توازن جمعیت باید با توانمندی آن دنبال شود

تربیت نخبگان و جوانان مطالبه‌گر به رشد جامعه کمک می کند

جشنواره زدگی آفت فرهنگی/مدیران بی توجه به فعالیت های هنری

طرح کاهش خشونت علیه زنان و خانواده در کردستان آغاز شد

اکثر برنامه های فرهنگی در کردستان کپی برداری و کمی است

روابط عمومی ها در تبیین بیانیه گام دوم انقلاب مسئولیت دارند

ماهیانه 15 میلیارد تومان کمک معیشت به مددجویان پرداخت می‌ شود

3500 مترمربع از پارک جنگلی آبیدر محوطه سازی می شود

تخصیص 2١2 میلیارد ریال به کشاورزان خسارت دیده کردستان

مدیریت صحیح برداشت گیاهان بهاره نیازمند تلاش همگانی است

روابط عمومی در کاهش شایعات نقش مؤثری دارد

تهدید ترامپ: این رسما پایان ایران خواهد بود!

یک دستگاه تراکتورحین تخریب مراتع در دیواندره توقیف شد

2 نفر از تخریب کنندگان اراضی ملی مریوان شناسایی شدند

تصادف در سروآباد یک کشته بر جا گذاشت

سوم خرداد یادآور استقامت و تجلی اراده ملت ایران است

مدیران روابط عمومی باورباشند/لزوم نقش آفرینی درفعالیتهای توسعه ای

روابط عمومی ها در بیان خدمات دستگاه های اجرایی نقش موثری دارند

توسعه استان کردستان نیازمند تغییر نگرش مسئولان و مردم است

محموله داوری قاچاق در بیجار به مقصد نرسید

کلاهبردار یک میلیاردی ریالی در سنندج دستگیر شد

44 خانه بهداشت کارگری در واحدهای تولیدی کردستان فعال است

متهم کلاهبرداری سایبری یک میلیارد ریالی در کردستان دستگیر شد

شماره 38 مجله «ایران‌مهر» منتشر شد

6 درصد زنان در کردستان اعتیاد دارند

معجزه شکرگزاری