عصر کرد

آخرين مطالب

مدیرکل زندان‌های استان کردستان:

328 زندانی جرائم مالی غیرعمد چشم انداز سخاوت دستان خیران هستند اجتماعي

328 زندانی جرائم مالی غیرعمد چشم انداز سخاوت دستان خیران هستند

  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - مدیرکل زندان‌های استان کردستان به برگزاری جشن گلریزان در ماه مبارک رمضان در سطح این استان اشاره کرد و گفت: 328 زندانی جرایم مالی غیرعمد چشم انداز سخاوت دستان مردم خیر هستند.

به گزارش خبرنگار مهر ، اسحاق ابراهیمی شامگاه یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کردستان، اظهار داشت: ستاد دیه کشور هر ساله به مناسبت ماه مبارک رمضان اقدام به برگزاری جشن‌های گل‌ریزان در سراسر کشور، مراکز استان‌ها و شهرستان‌هایی که در آنها زندان وجود دارد می‌کند.
وی افزود: در همین راستا نیز در استان کردستان امسال 11 جشن گل‌ریزان برگزار می‌شود که مراسم سنندج در اول خرداد ماه در سینما بهمن سنندج برگزار می‌شود و همچنین در روزهای دیگری در شهرستان‌های سقز، بانه، مریوان، بیجار، دیواندره، کامیاران، قروه، سریش‌آباد، دلبران و دهگلان جشن‌های گل‌ریزان برگزار می‌شود.
نایب رئیس ستاد دیه استان کردستان ادامه داد: امیدواریم هم استانی‌های نیک‌اندیش و نیکوکار همچون سال‌های گذشته مجموعه ستاد دیه را یاری دهند تا بتوانیم زندانیانی که در زندان‌های این استان به دلیل جرایم مالی غیرعمد تحمل حبس می‌کنند را آزاد کنیم.
ابراهیمی به عملکرد ستاد دیه استان کردستان در سال گذشته اشاره کرد و یادآور شد: با همکاری نیکوکاران و تلاش همکاران سال 97 موفق شدیم 201 نفر از زندانیان جرایم مالی غیرعمد را آزاد کنیم که از این تعداد زندانیان آزاد شده 195 نفر مرد و شش نفر زن بوده‌اند.
وی با بیان اینکه در مجموع عملکرد ریالی این ستاد در سال گذشته 16 میلیارد و 640 میلیون تومان بوده است، بیان کرد: رقم قابل توجهی از این میزان را شکات از حق و حقوق خود گذشت کرده‌اند که مبلغی حدود هفت میلیارد و 715 میلیون تومان بوده که جا دارد از شکاتی که لطف کردند و با این کار زمینه آزاد سازی تعدادی از همنوعان خود را فراهم کردند، تشکر داشته باشیم.
مدیرکل زندان‌های استان کردستان در ادامه گفت: همچنین از مبلغ ذکر شده یک میلیارد و 72 میلیون تومان آن توسط ستاد دیه استان از محل جمع‌آوری جشن‌های گل‌ریزان سال گذشته که توسط خیرین پرداخت شده بود تأمین شد و یک میلیارد و 625 میلیون تومان نیز از محل کمک ستاد دیه کشور تأمین شد که به صورت بلاعوض پرداخت شده در اختیار این ستاد قرار گرفت.
ابراهیمی اظهار داشت: همچنین از این مبلغ یک میلیارد و 199 میلیون تومان آن از محل کمک صندوق خسارت‌های بیمه بدنی بود، دو میلیارد و 665 میلیون تومان هم وام قرض‌الحسنه بانک‌های عامل، 200 میلیون تومان وام از محل ستاد دیه کشور، 662 میلیون تومان از محل نقدینگی خود زندانیان فراهم شد و مبلغ 25 میلیون تومان نیز کمیته امداد به مددجویان کمک کرده است.
وی افزود: در حال حاضر نیز 328 نفر زندانی محکوم مالی داریم که از این تعداد 273 نفر بدهکاری مالی دارند و 47 نفر بدهکاری مهریه، سه نفر بدهکاری نفقه خانواده و پنج نفر نیز به دلیل بدهکاری حوادثی مانند تصادف و حوادث کارگاهی تحمل حبس می‌کنند.
مدیرکل زندان‌های استان کردستان ادامه داد: میزان بدهکاری این تعداد زندانی در مجموع بیش از 45 میلیارد تومان است که اگر خیران و نیکوکاران همچون سالیان گذشته ستاد دیه را یاری کنند ستاد دیه نیز می‌تواند با رایزنی با شکات بخش اعظمی از مبلغ بدهکاری‌ها را رضایت گرفته و بقیه را پرداخت کند تا مشکل تعداد زیاد از این زندانیان رفع شود.
ابراهیمی یادآور شد: امیدواریم در جشن گل‌ریزان امسال نیز مردم نوع دوست کردستان حضور سبزی داشته باشند و کمک‌های خود را اختصاص دهند تا با جمع بندی مبالغ دریافتی پرونده زندانیان جرایم غیر عمد را بسته تا آنان نیز به آغوش خانواده‌هایشان باز گردند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص نحوه هزینه کرد مبالغ جمع‌آوری شده و نحوه شناسایی زندانیان نیازمند، بیان کرد: ستاد دیه استان به صورت هیئت امنایی اداره می‌شود و در این هیئت رئیس کل دادگستری، مدیرکل زندان‌ها، مدیرکل کمیته امداد و چهار نفر از خیران و معتمدین مردم استان عضویت دارند.
مدیرکل زندان‌های استان کردستان گفت: پرونده مددجویان پس از ورود به زندان توسط مددکار زندان تشکیل شده و پرونده به ستاد دیه استان ارسال شده و توسط گروه تحقیق که خیرین و معتمدین استان آن را تشکیل داده‌اند بررسی شده و پس از تکمیل پرونده و گزارش گروه تحقیق به هیئت امنا واگذار می‌شود تا برای بررسی در جلسات این هیئت در خصوص نحوه پرداخت بدهکاری‌ها تصمیمات لازم گرفته شود.
ابراهیمی افزود: بعضی از افرادی که واقعاً مستحق هستند به صورت بلاعوض به آنان کمک می‌شود و بعضی دیگر نیز به صورت مشارکتی با خود مددجو و یا از طریق بانک‌های عامل مبالغی از محل بودجه کل کشور که برای ستاد دیه کشور در نظر گرفته شده، برای افراد واجد شرایط پس از معرفی انان به بانک‌ها، تسهیلات قرض‌الحسنه به آنان پرداخت می‌شود و پرونده بسته شده و از زندان آزاد می‌شوند.
وی در خصوص مستندسازی آزادی زندانیان جرایم مالی غیرعمدی که با کمک‌های مردمی در جشن‌های گل‌ریزان آزاد می‌شوند نیز اظهار داشت: به لحاظ حفظ حرمت افراد و خانواده‌های آنان از اسامی و شرایط زندگی افراد مددجو جلوگیری می‌شود مگر کسانی که خود راضی باشند که نامشان بیان شود که باز هم چهره آنها و خانواده‌هایشان در برنامه‌های تلویزیونی نشان داده نمی‌شود.
مدیرکل زندان‌های استان کردستان به خیران و نیکوکاران نیز اشاره کرد و ادامه داد: حتی کسانی هم که در این راه کمک می‌کنند حاضر نیستند نام و چهره آنها نمایش داده شود و اعتقاد دارند که فقط برای رضای خدا این کار را می‌کنند و نمی‌خواهند در جایی نام آنها عنوان شود.
ابراهیمی یادآور شد: در جشن گل‌ریزان سال گذشته یک خانم با کمک 220 میلیون تومانی خود تمهیدات آزادی چهار زندانی را فراهم کرد و در نهایت هر کاری کردیم نتوانستیم حتی یک شماره تلفن و یا اسم از وی بگیریم.
وی بیان کرد: فرد دیگری نیز سال گذشته که پرسنل جز نیروی انتظامی و اهل همین شهر نیز بود با وجود اینکه خود اجاره نشین بود اما مبلغ 150 میلیون تومان به ستاد دیه استان کمک کرد و با این مبلغ توانستیم 10 نفر را آزاد کنیم و این فرد نیز حتی حاضر نبود اسم خود را بگوید و در مقابل این افراد نیز کسانی را داریم که 100 میلیون تومان در جیب آنها پول خرد است اما حاضر نیستند که حتی یک ریال هم در این کار خیر شریک باشند.
مدیرکل زندان‌های استان کردستان در پایان سخنان خود گفت: خوشبختانه استان کردستان مردمانی با همت بالا و نوع دوست هستند و شور و حالی که در جشن‌های گل‌ریزان در این استان هست در شهرهای دیگر نیست و امسال نیز همچون سالیان گذشته منتظر حضور پرشور و پررنگ آنان هستیم.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

50 میلیارد تومان به حساب کشاورزان گندم کار کردستانی واریز شد

تبلیغات اسلامی در حوزه‌های فرهنگی و قرآنی بدنبال ایجاد تحول است

هشدارهای پلیس را جدی بگیرید/ارائه مشاوره رایگان در معاونت اجتماعی

تشکیل پاتوق فرهنگی اولویت تبلیغات اسلامی کردستان است

فراموشی حقوق شهروندی کودکان سنندجی

همایش بین‌المللی گردشگری روستایی فرصت مغتنمی برای معرفی کردستان است

همایش‌ها باید برای استان کردستان بە سرمایە تبدیل شود

کابوس حریق در جنگل های کردستان/آتش سوزی ها 2.5برابر شد

چاپ معلم سنندج اولین برد را در مقابل نماینده هرمزگان به دست آورد

نتیجه همایش‌ها نباید صرفاً به ایجاد هزینه برای کردستان منجر شود

تجاری سازی ایده‌های نخبگان بهترین راه حمایت از آنان است

همایش بین‌المللی اکوتوریسم فرصتی برای توسعه گردشگری کردستان است

فعالیت ها در حوزە عمران شهری در سنندج رضایت بخش است

کابوس آتش در جنگل های کردستان/آتش سوزی ها دو و نیم برابر شد

مجموعە بهزیستی نیازمند همکاری سایر دستگاه‌هاست

بهزیستی برای خدمت‌رسانی بهتر نیازمند همکاری سایر دستگاه‌ها است

کارگاه آموزشی مربیان جام باشگاه های کتاب و کتابخوانی برگزار شد

200 جام باشگاه کتاب و کتابخوانی در کردستان فعالیت دارند

فرهنگ خلاقیت باید در کردستان توسعه داده شود

میادین و پارک‌های شهری سنندج با 37 هزار گلدان آراسته شد

84 درصد ابلاغات اوراق قضایی در کردستان به صورت الکترونیکی انجام می‌شود

روزگار بی‌رونق شهربازی پارک ملت سنندج

کاهش 28 درصدی جانباختگان ناشی از تصادفات جاده ای در کردستان

پارک ها و میادین سنندج با 53 هزار جعبه گل و گلدان آراسته شد

ایجاد حساسیت در حفاظت از اراضی ملی ضروری است

پلاسمای تولیدی کردستان مورد تایید وزارت بهداشت اتریش قرار گرفت

کردستان زیر تازیانه گرمای تابستان

استاد محمدصابر اسوه اخلاق و صبر در بین هنرمندان بود

استاد محمدصابر صابر اسوه اخلاق و صبر در بین هنرمندان بود

مراسم خاکسپاری استاد صابر عصر سه شنبه برگزار می شود

450 میلیون تومان برای ساماندهی معتادان متجاهر هزینه شده است

خانه های حمایتی سالمندان در صورت بازخورد مثبت توسعه می یابند

روابط عمومی باید به عنوان چشم بینا و گوش شنوای سازمان ها عمل کنند

آتش‌سوزی در عرصه‌های طبیعی کردستان بیش از 2.5 برابر افزایش یافت

24 هزار معلول در مناطق روستایی کردستان شناسایی شدند

روابط عمومی های کردستان در حوزه اطلاع رسانی درست ضعف دارند

16 هزار نفر در قروه تحت پوشش تأمین اجتماعی هستند

1000 واحد مسکونی برای مددجویان بهزیستی کردستان احداث می‌شود

طرح فراگیر شناسایی اختلالات ژنتیکی در کردستان اجرا می‌شود

8 درصد جمعیت کردستان تحت پوشش بهزیستی هستند

هشت درصد کردستانی ها تحت پوشش بهزیستی هستند/کاهش طلاق در استان

هشت درصد کردستانی ها تحت پوشش بهزیستی/طلاق در استان کاهش یافت

رفع بخشی از مشکلات کارگری نیازمند اصلاح قوانین است

برق تولیدی انرژی خورشیدی مشترکان کردستانی خریداری می شود

ربیعی: روحانی نشان داد ایران استراتژی دارد

پیام جشن ازدواج دانشجویی ترغیب جوانان به ازدواج آسان است

فرهنگ ازدواج آسان برای جوانان باید در جامعه نهادینه شود

محبت و مودت موجب استحکام و استمرار بنیان خانواده می شود

100 درصد کمک های خیریه مردمی به دست نیازمندان واقعی می رسد

رسیدن به توسعه باتعامل ممکن است/توجه به مسائل اجتماعی در اولویت