عصر کرد

آخرين مطالب

20 تیم وابسته به گروهک‌های تکفیری در کردستان شناسایی شد سياسي

20 تیم وابسته به گروهک‌های تکفیری در کردستان شناسایی شد

  بزرگنمايي:

عصرکرد- وی در نشست هم‌اندیشی با اصحاب خبر و رسانه این استان در آستانه ایام هفته گرامیداشت سربازان گمنام امام زمان (عج) به مهمترین اقدامات و عملیات صورت گرفته در اداره کل اطلاعات استان کردستان اشاره کرد و اظهار داشت: سال گذشته در حوزه مسایل امنیتی در استان کردستان تمامی اهداف و توطئه‌های دشمن ناکام مانده است و این مهم بخشی از فعالیت‌ها و اقدامات اداره کل اطلاعات استان کردستان است.
وی اظهار داشت: در طول سال گذشته با ضربه به 20 تیم وابسته به گروهک های تکفیری به ویژه داعش، بیش از 100 نفر از عوامل عملیاتی، پیشتیبانی مورد رصد و اقدام اطلاعاتی قرار گرفته و هر گونه عملیات تروریستی و ایذایی آنها در نطفه خفه و مقادیر زیادی اسلحه، تجهیزات و مهمات از آنها کشف و ضبط شده است.
وی به منهدم کردن اقدامات تروریستی در پوشش یکی از احزاب اشاره کرد و افزود: با دستگیری اعضا و مرتبطین مشخص شد که آنها از سوی گروهک تروریستی پژاک مورد حمایت قرار می‌گرفته و ترور و به شهادت رساندن راننده آمبولانس جمعیت هلال احمر کامیاران نیز با هدایت آنها، توسط تیم های گروهک تروریستی پژاک صورت گرفته بود.
وی افزود: هم اکنون افراد وابسته به این حزب به صورت کامل شناسایی و دستگیر شده و پرونده آنها در دستگاه قضایی در حال پیگیری است.
وی به شناسایی و انهدام بیش از پنج هسته وابسته به گروهک‌های تروریستی ضد انقلاب اشاره کرد و افزود: ما در سال 1397 با همکاری مردم موفق شدیم از پیوستن ده‌ها نفر از جوانان استان به گروهک‌های تروریستی جلوگیری کنیم.
وی با اشاره به مهمترین اقدامات پیشگیرانه در حوزه مسایل اقتصادی توسط اداره کل اطلاعات کردستان گفت: تنها در یک مورد سو استفاده میلیاردی صورت گرفته از کارت‌ های بازرگانی مردم این استان شناسایی و افراد خاطی دستگیر شدند.
وی به انهدام باند قاچاق سوخت و همچنین باند قاچاق کارت‌های سوخت و اوراق جعلی اشاره کرد و افزود: در سال گذشته 10 باند بزرگ قاچاق کالا در استان کردستان شناسایی و منهدم شده است.
وی به شناسایی باند فرار مالیاتی در سطح استان کردستان اشاره کرد و اضافه کرد: با شناسایی و دستگیری افراد خاطی بیش از 180 مورد فرار مالیاتی به ارزش بیش از هفت هزار و 900 میلیارد ریال شناسایی و برخورد صورت گرفت.
وی افزود: لازم می دانم به عنوان یکی از خدمت گذاران در دستگاه اطلاعاتی از مشارکت و همراهی همه جانبه مردم استان کردستان در این راستا قدردانی کنم.
وی اظهار داشت: تلاش در راستای عملیاتی کردن شعار سال جاری از سوی همه اقشار مختلف مردم به ویژه مسئولان و مدیران یکی از نیازهای ضروری است و باید در اولویت قرار داده شود.
وی با اشاره به تحریم‌های ظالمانه دشمنان علیه کشورمان در حوزه اقتصادی، افزود: تلاش برای رونق تولید ملی و ایجاد ظرفیت های جدید در حوزه اشتغال یکی از نیازهای ضروری و راهکار مناسبی برای مقابله با تحریم‌های ظالمانه دشمن در حوزه اقتصادی است.
وی ضمن محکوم کردن اقدام اخیر دولت آمریکا در خصوص سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت: سپاه به عنوان یک رکن اصلی تامین امنیت در کشور به شمار می رود و دشمن در راستای مقابله با توانمندی‌های سپاه این اقدام را انجام داده است.
وی در ادامه با اشاره به راهبردهای وزارت اطلاعات در جمهوری اسلامی ایران، اضافه کرد: همه اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی در این وزارتخانه در چهار چوب شرع، قانون و اخلاق انجام می‌شود.
وی با اشاره به موضوع آینده نگری و آینده سازی و همچنین امنیت بخشی برای همه افراد جامعه، گفت: برای اقتدار امنیتی چارچوب‌های مشخصی تعیین شده است و ما در این چارچوب فعالیت‌ها و اقدامات خود را انجام می دهیم.
مدیرکل اطلاعات استان کردستان با بیان این که هویت این وزارتخانه اسلامی، انقلابی، ایرانی، عدالت جو، خدمتگزار و پاسخگوست، اضافه کرد: اولویت وزارت اطلاعات خدمت به مردم است و ما به عنوان نیروهای این وزارتخانه هیچ شأن دیگری را برای خود متصور نیستیم.
وی با بیان اینکه دوری از افراط و تفریط یکی از راهبردهای مهم وزارت اطلاعات به شمار می رود، افزود: ما تلاش می کنیم تا بر اساس اصل عدالت محوری به بهترین شکل ممکن رسالت های قانونی خود را انجام دهیم.
وی به نگاه وزارت اطلاعات در خصوص ایجاد امنیت پایدار اشاره کرد و گفت: ما اعتقاد داریم که لازمه اصلی ایجاد امنیت پایدار استفاده از مولفه های فرهنگی است و در همین راستا متعهد به رعایت کرامت انسانی و حقوق انسانی هستیم و این موارد را در تمامی برنامه‌های خود انجام می دهیم.
وی با بیان اینکه هر کسی که تخلفی را انجام دهد در قالب کرامت انسانی و حقوق انسانی با وی برخورد می‌شود، افزود: ما به عنوان یک نهاد حاکمیتی در مقابل توطئه‌های دشمنان مستحکم ایستادگی می‌کنیم.
وی بزرگترین سرمایه فعلی وزارت اطلاعات در جمهوری اسلامی ایران را اعتماد مردمی عنوان کرد و اظهار داشت: در تمامی ارزیابی‌های صورت‌گرفته در سطح ملی و استانی میزان اعتماد مردم به وزارت اطلاعات افزایش پیدا کرده و ما بسیار خرسندیم که توانسته ایم با اقدامات و عملیات خود اعتماد مردم را جلب و جذب کنیم.
مدیرکل اطلاعات استان کردستان با بیان اینکه رویکرد حرفه ای و دانش بنیان در حوزه ماموریت های وزارت اطلاعات در اولویت قرار گرفته است، افزود: ما تلاش می کنیم که از همه داشته های نظام جمهوری اسلامی ایران در تمامی حوزه‌ها از جمله سرمایه های مادی معنوی نخبگان و توانمندی ها به بهترین شکل ممکن دفاع کنیم.
وی روشنگری را از دیگر فعالیت‌های مهم وزارت اطلاعات عنوان کرد و اظهار داشت: روشنگری و برگزاری نشست‌های مختلف با اقشار تاثیر گذار در قالب های هم اندیشی و اطلاع ‌رسانی در اولویت قرار داده و به صورت ویژه پیگیری می شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود توجه به مقوله اقتصاد مقاومتی را یکی از محورهای اصلی فعالیت در وزارت اطلاعات عنوان کرد و گفت: تلاش برای رونق تولید ملی و رونق اقتصادی با هدف کاهش فقر از دیگر برنامه‌های مهم وزارت اطلاعات است.
وی به مسائل مرتبط با حوزه فرهنگ اشاره کرد و اضافه کرد: تلاش برای تولید فاخر در حوزه فرهنگ یکی از نیازهای لازم و جدی در سطح کشور به ویژه استان کردستان است.
وی بهره گیری از ظرفیت های نخبگان در تمامی حوزه ها از جمله در بخش فرهنگ را یکی از نیازهای ضروری عنوان کرد و افزود: انتظار می‌رود که متولیان بخش فرهنگ در استان کردستان به بهترین شکل ممکن از ظرفیت‌های موجود استفاده کنند.
وی به تهدیدهای امنیتی کشورمان از جمله استان کردستان اشاره کرد و گفت: شکل گیری گروهک تروریستی داعش و نقشه‌های پیش روی آنها نشان دهنده برنامه و توطئه دشمن در راستای مقابله با نظام جمهوری اسلامی ایران بود.
وی یادآور شد: گروهک تروریستی داعش، جمهوری اسلامی ایران را دشمن شماره یک خود می دانست و این مهم نشان می‌دهد که استکبار جهانی در این حوزه توطئه های جدی را در سر داشت.
وی با بیان اینکه تفکر تکفیری در فقه امام شافعی نیز وجود خارجی ندارد، افزود: حتی این افراد خود امام شافعی را نیز قبول نداشته و به همین دلیل متاسفانه افرادی که وارد این گروهک‌ها می‌شدند مورد اغفال قرار می گرفتند و با تبلیغات سوء اقدامات ضد امنیتی در کشور شکل می دادند.
وی به توطئه‌ های بی‌پایان دشمن در مرزهای نزدیک به استان کردستان اشاره کرد و گفت: امروز سرویس‌ های اطلاعاتی کشورهای غربی در نزدیکی مرزهای جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کنند و ما به صورت لحظه ای و شبانه روزی تمامی این موارد را مورد رصد قرار می‌دهیم و اقدامات سوء آنها علیه امنیت ملی را خنثی و در برخی موارد عملیات آفندی علیه فعالیت های آنها انجام می گیرد.
وی به موضوع توسعه در استان کردستان اشاره و اضافه کرد: تلاش برای توسعه پایدار در استان کردستان و فراهم کردن محیطی با نشاط در این استان از جمله مهمترین اولویت‌های اداره کل اطلاعات استان است.
وی افزود: ما از توسعه اماکن ورزشی و فرهنگی برای جوانان در این استان به صورت ویژه حمایت می‌کنیم و تلاش داریم تا با رونق اقتصادی فقر را ریشه کن کرده و از قشر آسیب پذیر به بهترین شکل ممکن حمایت شود.
وی در بخش پایانی سخنان خود ضمن تقدیر از حضور اهالی رسانه در این نشست تاکید کرد: حرفه خبرنگاری در تمام جهان حرفه ایی پر خطر و آسیب پذیر و دارای سختی های زیادی است.
مدیرکل اطلاعات استان کردستان با اشاره به لزوم توجه بیشتر به موضوع اقتصاد رسانه، گفت: ما آمادگی داریم تا با برگزاری نشست های مختلف از تمام ظرفیت‌های در اختیار در راستای حمایت از اهالی خبر و رسانه استفاده کنیم.





نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مسئولان توجهی ویژه به اقشار ضعیف و آسیب پذیر جامعه داشته باشند

هدف بیانیه گام دوم انقلاب دستیابی به تمدن نوین اسلامی است

شرایط اقتصادی کنونی وسیله ای برای سواستفاده فرصت طلبان نشود

مدیران از حداکثر ظرفیت‌های قانونی برای رونق تولید بهره بگیرند

صادق زیبا کلام : دولت دوازدهم، گلگیر است!!

روابط عمومی‌ها ارتباط بین مردم و مسئولان را برقرار کنند

فرمانده کل سپاه: به دنبال جنگ نیستیم

چپ و راست علیه خاتمی و پیشنهاد حکومت فدرالی

فرماندار دیواندره: انتخابات مهمترین اتفاق سیاسی کشور است

«اون» به ترامپ اولتیماتوم داد

متهم پرونده پتروشیمی: مرجان معتقد و محجبه بود

وزیر احمدی‌نژاد: مجلس آینده متحول می‌شود

تغییر رویکرد روس‌ها در قبال ایران در سوریه

سردار سلامی: ترامپ هیچ غلطی نمی‌تواند بکند

ادعای حمله اسرائیل به پایگاه ایرانی در سوریه

تاکید نامزد انتخابات آمریکا بر بازگشت به برجام

فریدون به کریمی‌قدوسی: فایل صوتی را منتشر کن

محکومیت دختر خیابان انقلاب به یک سال حبس

عراقچی: پاریس فوراً شفاف‌سازی کند

ترامپ: ما نباشیم، ایران دو هفته‌ای ریاض را می‌گیرد

ظریف: آماده همکاری با فرانسه هستیم

درخواست اعدام مرسی به اتهام جاسوسی برای سپاه

تقاضای وام 18میلیارد دلاری ایران صحت ندارد

ماجرایی که روحانی را عصبانی کرد

داماد روحانی: نه پدرم ژن خوب بوده نه خودم!

صف‌ بنزین در سوریه به خاطر تحریم نفت ایران

آمریکا اقدام خصمانه علیه سپاه را رسمی کرد

وضعیت پرونده نرگس محمدی، ستوده و زاغری

وکیل احمدی‌نژاد: از عباس امیری‌فر شکایت می‌کنیم

ماجراهای تقابل ازغدی و ضرغامی با روحانی

انهدام تیم تروریستی در سیستان و بلوچستان

ترامپ باز هم کنگره را دور زد

ظریف با بشار اسد دیدار کرد

آمریکا، آسانژ را اعدام نمی‌کند

اعتراض ایران و 7 کشور به اقدامات آمریکا

اسامی فرماندهان تروریست سنتکام اعلام می‌شود

ضرغامی: روحانی من را فیلتر کرده است

دادستانی: چاره‌ای نباشد، اینستاگرام را فیلتر می‌کنیم

تقدیر رهبر انقلاب از اتحاد ارتش و سپاه

رئیس‌جمهور پیشین پرو خودکشی کرد

رویترز: آمریکا، تحریم‌های ایران را کاهش می‌دهد

پژمانفر: وزیر ارتباطات استیضاح شود

روحانی: توهین به سپاه، توهین به مردم ایران است

رئیسی: مردم نگران جبران خسارات سیل نباشند

صدیقی: به جهنم که تحریم‌ها تشدید می‌شود

حملات ارتش اسرائیل به نوار غزه

تماس تلفنی ترامپ با فرمانده ارتش ملی لیبی

روحانی: امسال مثل سال 57 سالی پر نعمت بود

سردار سلامی به فرماندهی کل سپاه منصوب شد

شکایت نمایندگان لرستان و خوزستان از وزیر نیرو