عصر کرد

آخرين مطالب

جشن نیکوکاری در کردستان آغاز شد فرهنگي

جشن نیکوکاری در کردستان آغاز شد

  بزرگنمايي:

عصرکرد- جشن نیکوکاری یکی از برنامه های کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان است که اسفند هر سال و در آستانه سال جدید در سطح کشور برگزار می شود.
جشن نیکوکاری امسال با شعار"عیدی برای همه" از امروز با برپایی صندوق های جمع آوری کمک ها در سطح 700 مدرسه استان آغاز شده و به مدت سه روز ادامه دارد.
آیین نمادین جشن نیکوکاری روز چهارشنبه با حضور مسئولان، والدین و دانش آموزان در دبستان دخترانه شهیده شهین مردوخی سنندج برگزار شد.

**کمیته امداد واسطه بین مردم و نیازمندان
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کردستان در این آیین نمادین گفت: نه تنها در جامعه ما بلکه در تمام کشورهای دنیا قشرهای ضعیفی وجود دارد که به هر دلیلی توانایی اداره زندگی خود را ندارند و کسانی که در کنار این قشر هستند نمی توانند نسبت به وضعیت همنوعان خود بی تفاوت باشند و احساس مسئولیت می کنند.
محمد رسول شیخی زاده اظهار داشت: بی شک بدون متولی و بدون اینکه نیازمندان واقعی شناسایی شوند امکان کمک و مدد رسانی به این افراد وجود ندارد.
وی افزود: کمیته امداد امام(ره) در این زمینه واسطه بین مردم و نیازمندان است و کار شناسایی نیازمندان و فراهم کردن زمینه برای کمک به آنان را انجام می دهد.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) یادآور شد: متولی کمک به نیازمندان همه مردم جامعه هستند و کمیته امداد فقط وظیفه تسهیل کردن راه کمک به آنان را انجام می دهد‌.
وی اظهار داشت: نیازهای خانواده های نیازمند فقط مسایل مادی نیست بلکه باید در همه سرفصل های کاری مربوط به خانواده ها برنامه داشته و کمک شود بخصوص در جاهایی که برنامه ها و آداب و رسومی برای این مهم وجود دارد به کمک نیازمندان بشتابیم.
شیخی زاده افزود: بر این اساس کمیته امداد امام خمینی امداد (ره) هر ساله با کمک خیرین و برکات جامعه اقدام به برپایی جشن های مختلف برای جمع آوری کمک به قشر نیازمند جامعه به شیوه های مختلفی می کند.
وی با بیان اینکه امروز کمیته امداد امام خمینی (ره) کردستان با شناسایی بیش از 70هزار خانوار نیازمند وظیفه خود را انجام داده است، اظهار داشت: این نهاد برای کمک به این افراد و رفع نیازهای آنان نیاز به همکاری و مساعدت قشرهای مختلف دارد.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان افزود: خانواده های نیازمند شناسایی شده در زمینه های مختلف از جمله درمان، مسکن و تحصیل نیاز به کمک دارند.

** شناسایی 9هزار دانش آموز و دانشجوی نیازمند در کردستان
وی در ادامه به دانش آموزان ‌و دانشجویان نیازمند شناسایی شده در استان اشاره کرد و گفت: امروزتعداد دانش آموزهای نیازمند شناسایی شده در استان بیش از هفت هزار نفر هستند.
شیخی زاده افزود: این نهاد همچنین 2 هزار دانشجوی نیازمند که شاغل به تحصیل در بهترین دانشگاه های کشور هستند را شناسایی کرده و با کمک خیرین در طول سال به شیوه های مختلف از این دانش آموزان و دانشجویان حمایت می کند.
وی از دانش آموزان خواست در کنار تحصیل خود، تربیت اجتماعی و احساس مسئولیت نسبت به جامعه را نیز فرا گرفته به فکر محرومان باشند و آن را به درون خانواده ها و جمع های دوستانه خود منتقل کنند.

** استقرار یک هزار و 771 پایگاه در کردستان
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان در ادامه ازبرپایی یک هزار و 771 پایگاه در سطح استان برای جمع آوری کمک های مردمی در جشن نیکوکاری خبر داد و گفت: یک هزار مورد از این پایگاه ها در مساجد ، 700 مورد در مدارس، 21 مرکز نیکوکاری، 10 پایگاه توسط بسیج، 22 مورد نیز در مصلی های نماز جمعه دایر می شود.
وی افزود: از مجموع این پایگاه ها، 12 مورد ثابت و 6 مورد سیار نیز توسط کمیته امداد در سطح استان دایر می شود تا کمک های نقدی و غیرنقدی مردم برای نیازمندان در آستانه سال جدید را جمع آوری کنند.
وی با بیان اینکه جشن نیکوکاری در استان عملا از هفته گذشته و با برگزاری جشن درخت آرزوها آغاز شد، گفت: در این جشن از سوی خیران و نیکوکاران استان 10 میلیارد ریال برای کودکان یتیم و محسنین نیازمند جمع آوری شد.
شیخی زاده هدف از برگزاری جشن نیکوکاری را جمع آوری کمک برای نیازمندان و اقشار بی بضاعت جامعه در آستانه سال جدید اعلام کرد و یادآور شد: جشن نیکوکاری همچنین فرصتی برای اطلاع رسانی شفاف در حوزه عملکرد کمیته امداد و پاسخ به شبهات در مورد این نهاد است.
وی با بیان اینکه سال گذشته حدود 20 میلیارد ریال کمک مردمی برای اقشار بی بضاعت جامعه در استان جمع آوری شد، افزود: با اقدامات و برنامه ریزی هایی که انجام شده پیش بینی می شود امسال کمک های مردم در این جشن با رشد قابل توجهی روبرو شود.

** توزیع به موقع کمک به دانش آموزان نیازمند
مدیراموزش و پرورش ناحیه 2سنندج نیز در این آیین اظهار داشت: یکی از ساحت های ششگانه در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تربیت اجتماعی است که دانش آموزان نحوه زندگی گروهی و کمک به همدیگر را فرا می گیرند.
محمد سعید کنعانی اضافه کرد: دانش آموزان باید یاد بگیرند که در آینده اگر از تمکن مالی برخوردار بودند به همنوعان خود که نیازمند هستند کمک کنند.
وی با بیان اینکه کمک هایی که از طریق این جشن ها جمع آوری می شود به بهترین نحو ممکن در میان دانش آموزان نیازمند توزیع می شود، افزود: امسال در جشن عاطفه ها و احسان دانش آموزی 60 میلیون ریال جمع آوری شد که درصندوق رفاه دانش آموزی قرار گرفت و به بهترین شیوه در مدارس توزیع شد.
مدیر آموزش و پرورش یادآور شد: کمیته امداد در برگزایر اینگونه جشن ها فقط مسئولیت نظارت و برپایی دارد و کمک هیا جمع آوری شده را بدون هیچ دخل و تصرفی در اختیار آموزش و پرورش برای توزیع قرار می دهد.
در ادامه این آیین دانش آوزان و جمعی از مسئولان حاضر کمک های خود به این جشن را در صندوق ها انداختند.
جشن نیکوکاری اسفند هر سال و در آستانه سال جدید برگزار می شود، امسال نیز با شعار "عیدی برای همه" 15 اسفند در مدارس، 16 اسفند در پایگاه‌های کمیته امداد و مراکز نیکوکاری و 17 اسفند نیز در مصلا‌های نماز جمعه برگزار خواهد شد.
بیش از 60 هزار خانوار کردستانی زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) هستند و حدود هفت هزار نفر از این تعداد را کودکان یتیم زیر 15 سال تشکیل می دهند که توسط حدود 16 هزار حامی حمایت می شوند.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

پیغام مجلس؛ روحانی قید وزارت بازرگانی را بزند

کارت زرد مجلس به «آذری جهرمی»

مستند "تهران دمشق" در سنندج اکران می‌شود

اولین نشست تخصصی کتاب خوان با موضوع محیط زیست در سنندج برگزار شد

مطالعات ثبت جهانی هورامان پایان یافت

مروری بر رسانه های کردستان در هفته چهارم خرداد

ترامپ از بازگشت جنازه سربازان از ایران می‌ترسد

اعلام مشارکت رسمی اسرائیل در کنفرانس بحرین

نمایشگاه گروهی عکاسی در سقز گشایش یافت

اهدای 6 شعیر از فضاهای آموزشی شهری کامیاران به آموزش و پرورش

شهیدی که نیروهای ضدانقلاب با شنیدن نامش به لرزه می‌افتادند

فراخوان مسابقه تهیه کلیپ تصویری جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان اعلام شد

679 حرفه در مراکز آموزش فنی کردستان ارائه می‌شود

میزبانی رویداد بین المللی گردشگری روستایی 2020 به کردستان رسید

برگزاری کنگره مشاهیر کرد یک ضرورت است

حوزه‌های علمیه خواهران نقش مهمی در ترویج سبک زندگی اسلامی دارند

کتابخانه های عمومی و کمیته امداد کردستان برای ارتقای شاخص کتابخوانی همگام شدند

کردستان نماد وحدت عملی بین اقوام و مذاهب مختلف است

55 درصد اعضای کتابخانه های عمومی کردستان بانوان هستند

مرحله شهرستانی بزرگترین رقابت قرآنی کشور در کردستان آغاز شد

بزرگترین معروف خدمتگزاری صادقانه به مردم است

شکایت مجمع از علی مطهری و محمود صادقی

بزرگداشت استاد عبدالحمید نعمتیان در سنندج برگزار می‌شود‌

سردیس شهید حوزه سلامت کردستان رونمایی شد

6580دانش آموز با نیازهای ویژه در مدارس عادی کردستان تحصیل می‌کنند

نتیجه اقدامات پروژه مهر باید در برنامه های مدارس دیده شود

2 نمونه تندیس شهدا در سنندج رونمایی شد

2 تندیس شهدای کردستان در سنندج رونمایی شد

وزیر امور خارجه آلمان به ایران آمد

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ضرورت جامعه امروز است

کرباسچی: نجفی قبلا منکر رابطه با میترا شده بود

نمایشگاه طراحی "خاموش" در سنندج برپا می‌شود

تنظیم و ثبت سرگذشت 1385 شهید کردستان در قالب کتابچه

نخستین جشنواره ملی تجربه‌های موفق مدارس برگزار می شود

شهیدی که سختی زندگی او را از پاسداری میهن منصرف نکرد

دومین همایش بین المللی زبان و ادبیات کردی و فارسی در سنندج آغازشد

مشاور خاتمی: روحانی هر چه زودتر برود بهتر است

توجه جدی به بخش بین الملل جشنواره "دف نوای رحمت" می‌شود

"کنگره مشاهیر کُرد" فرصتی طلایی برای شناسایی ظرفیت‌های نهفته کُردهاست

برگزاری کنگره شهدا زمینه‌ساز ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است

سفره فرهنگی مردم روز به روز خالی‌تر می‌شود

سفره های افطار امامزادگان کردستان میزبان بیش از چهار هزار نفر بودند

27 هزار نوآموز کردستانی در برنامه ملی سنجش سلامت شرکت می کنند

روحانی استعفای وزیر آموزش و پرورش را پذیرفت

شایعه استعفای محسن رضایی تکذیب شد

شهیدی که دست از مبارزه حق علیه باطل برنداشت

هشت گروه استهلال هلال ماه شوال را در کردستان رصد می کند

کنگره ملی 5400 شهید کردستان رشادت مردمان کُرد را به تصویر در می‌آورد

ترامپ: ایران و روسیه بمباران ادلب را متوقف کنند

گلبانگ مرحبا و الوداع سنت دیرینه مردم کُرد