عصر کرد

آخرين مطالب

مدیرکل ورزش و جوانان و رئیس هیئت تکواندوی کردستان همچنان بر روی شیاپ چانگ؛

انتخابات هیئت تکواندوی استان کردستان به راند سوم کشید ورزشي

انتخابات هیئت تکواندوی استان کردستان به راند سوم کشید

  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج–علیرغم اینکه دوره ریاست فرزین لطف پوری درهیئت تکواندوی کردستان از18 اسفند سال96 به اتمام رسیده،انتخابات جدید به دلیل اختلافاتی که به نظر بیشتر جنبه شخصی دارد، تا امروز برگزار نشده است.

به گزارش خبرنگار مهر ، انتخابات هیئت تکواندوی استان کردستان پس از پایان دوره دوم ریاست فرزین لطف پوری بر این هیئت، در سال گذشته باید برگزار می‌شد که تا امروز برگزار نشده و در حال حاضر نیز با سرپرستی وی اداره می‌شده است و آخرین حکم سرپرستی وی نیز از اول اسفند ماه سال جاری به اتمام رسیده است.
طی سال گذشته دو دوره فراخوان برگزاری هیئت تکواندوی استان کردستان داده شده که هر دو دوره به دلایلی علیرغم اینکه تعدادی نیز برای تصدی‌گری این پست ثبت نام کرده بودند، برگزار نشد تا برگزاری این انتخابات به بار سوم و به نوعی راند سوم کشیده شود.
ظاهر امر این را می‌رساند که اختلافاتی میان مدیرکل ورزش و جوانان استان کردستان و رئیس هیئت تکواندوی استان وجود دارد و همین اختلافات باعث شده حامد جولایی اعلام کند تا زمانی که فرزین لطف پوری در این فراخوان برگزاری انتخابات ثبت نام کند، این انتخابات را برگزار نمی‌کند و تاکنون نیز چندین بار به صورت کتبی از سوی فدراسیون تکواندوی کشور در راستای برگزاری انتخابات تاکید شده است.
یکی از مهمترین دلایل مخالفت مدیرکل ورزش و جوانان کردستان با نامزد شدن فرزین لطف پوری برای انتخابات هیئت تکواندوی استان عدم کارنامه مثبت دوره‌های قبلی ریاست وی در این هیئت بوده که بنا بر آمار و ارقامی که از مدال‌آوری و موفقیت‌های تکواندوکاران کردستانی موجود است، این کارنامه آنگونه که بیان شده ضعیف نیست و ظاهراً باید دنبال دلایلی بیشتر از مخالفت فنی بود.
کسب 123 مدال رنگارنگ در یک دهه اخیر ورزش تکواندوی کردستان
رئیس هیئت تکواندوی استان کردستان شامگاه سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان کردستان به بیان گزارشی از عملکرد 10 ساله خود پرداخت و گفت: در طول این یک دهه 123 مدال رنگارنگ طلا، نقره و برنز در مسابقات مختلف کشوری و بین‌المللی توسط تکواندوکاران کردستانی به دست آمده است.
فرزین لطف پوری اظهار داشت: در مسابقات قهرمانی کشور و لیگ از سال 88 تاکنون 20 طلا، 17 نقره و 37 برنز توسط تکواندوکاران کردستانی به دست آمده و در مسابقات بسیج کشور نیز سه طلا، چهار نقره و 12 برنز به دست آمده است.
وی افزود: همچنین در تورنمنت بین‌المللی کردستان نیز تکواندوکاران کردستانی شش مدال طلا، شش نقره و چهار برنز به دست آمد و در جام ریاست جهانی فدراسیون تکواندو دو نقره، در تورنمنت بین‌المللی ترکیه یک نقره، در مسابقات جهانی کره جنوبی هان مادانگ یک نقره و در المپیک ناشنوایان ترکیه نیز یک مدال طلا حاصل کار تکواندوکاران کردستانی بوده است.
رئیس هیئت تکواندوی استان کردستان ادامه داد: در بخش زیرساخت‌ها نیز در این یک دهه کارهای بزرگ و ارزشمندی رقم خورده که می‌توان به رشد چشمگیر تعداد مربیان، داوران و ورزشکاران اشاره کرد.
لطف پوری یادآور شد: در سال 88 تنها 33 مربی درج سه، درجه دو، درجه یک و ملی در سطح استان کردستان داشتیم که 32 نفر آنان را آقایان و تنها یک نفر را بانوان تشکیل می‌دادند و این درحالی است که امروز این تعداد به 78 مربی در رده‌های مختلف رسیده و 69 مربی آقا و 13 مربی خانم در این رشته ورزشی مشغول به فعالیت هستند.
وی بیان کرد: در بخش داوری نیز در سال 88 تنها 16 داور درجه سه و درجه دو داشتیم و از وجود بانوان در این بخش نیز محروم بودیم که امروز این تعداد به 104 داور افزایش پیدا کرده که 12 نفر آنان را بانوان تشکیل می‌دهند.
رئیس هیئت تکواندوی استان کردستان گفت: همچنین در حال حاضر سه هزار و 300 تکواندوکار سازمان یافته تحت پوشش بیمه ورزشی و تحت نظر این هیئت مشغول به فعالیت هستند که به صورت مرتب علیرغم تمام کمبود اعتبارات به مسابقات مختلف اعزام می‌شوند و از این تعداد نیز هزار و 400 نفر را بانوان تشکیل می‌دهند.
لطف پوری اظهار داشت: ورزش تکواندوی کردستان امروز به مرز جهانی شدن رسیده است اما بازهم شاهد کم لطفی و عدم حمایت ورزش و جوانان استان کردستان نسبت به مدال‌آوری و موفقیت‌های این هیئت هستیم.
وی افزود: اگر تنها نیمی از انرژی و وقتی که برای تخریب این هیئت در استان گذاشته شده صرف حمایت‌های مادی و معنوی از هیئت تکواندوی کردستان می‌شد، ما امروز شاهد سه یا چهار نفر ملی پوش کردستانی در تیم ملی تکواندوی کشور بودیم.
رئیس هیئت تکواندوی استان کردستان ادامه داد: در طول سال ورزشکاران ما در مسابقات مختلف داخلی، کشوری و بین‌المللی شرکت می‌کنند و برای این استان افتخار آفرینی می‌کنند اما حتی یک نفر از این افتخارآفرینان تشکر هم نمی‌کند و همچنان اعلام می‌کنند که عملکرد هیئت تکواندوی کردستان ضعیف عمل می‌کند.
لطف پوری یادآور شد: ما انتظار زیادی از مسئولان حوزه ورزش و جوانان استان کردستان نداریم و تنها می‌خواهیم آنها مانند یک کارشناس به عنوان متولی ورزش استان بیایند و تنها یک جلسه با ما برگزار کنند و نقاط ضعف و شاخص‌های عملکرد ضعیف ما را از دیدگاه خود بیان کنند که هیچ وقت این اتفاق نیافتاده است.
وی بیان کرد: امروز بلاتکلیفی در هیئت تکواندوی استان کردستان به اوج خود رسیده و ما نمی‌دانیم که تقویم ورزشی خود را که برای سال 98 آماده کرده‌ایم، چگونه ارائه دهیم و کسی نیز در این رابطه پاسخگو نیست.
رئیس هیئت تکواندوی استان کردستان در ادامه گفت: خوشبختانه بر خلاف دیگر هیئت‌های ورزشی اعضای مجمع هیئت تکواندو را مدیرکل ورزش و جوانان نمی‌تواند بر اساس سلیقه خود چینش کند و افرادی که در این مجمع قرار می‌گیرند حتماً باید در بانک اطلاعاتی فدراسیون تکواندو عضو بوده و در بالاترین درجات در بخش‌های مختلف باشند که اگر در غیر این صورت بود تا کنون مجمع برگزار شده بود و در این خصوص دست اداره ورزش و جوانان بسته است.
لطف پوری اظهارداشت : در این یک دهه که مسند ریاست هیئت تکواندوی استان را بر عهده داشته‌ام کارهای بسیاری برای توسعه و ارتقای جایگاه این رشته پرطرفدار ورزشی در کردستان انجام داده‌ام و با توجه به اینکه به دنبال حفظ صندلی خود نیستم تنها در صورتی حاضر هستم که خود را کنار بکشم که فردی دلسوز از جنس خانواده تکواندو بیاید و این مسئولیت را قبول کند و در غیر این صورت با توجه به اینکه بنده با انتخاب مجمع به این سمت رسیده‌ام تنها با نظر آنان نیز از کار خود دست می‌کشم.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

300 برنامه همزمان با هفته جوان در استان کردستان برگزار می شود

بیش از 300 برنامه در هفته جوان به نفع سیل زدگان برگزار می‌شود

عملیات احداث سایت ورزش صبحگاهی در کمربندی آبیدر سنندج آغاز شد

دومین اردوی تیم ملی بوکس جوانان در بیجار در حال برگزاری است

تیم آوالان کامیاران با یک گل تیم شهرداری همدان را شکست داد

مربی کردستانی عازم رقابت های کاپ آسیا در ژاپن شد

تغییرات در پست های مدیریتی بر اساس عملکرد انجام می شود

راه یاب ملل از صعود به رده دوم لیگ برتر فوتبال بانوان باز ماند

توسعه ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا نیازمند نگاه ویژه است

راه یاب ملل مریوان حریف شیرازی خود را گلباران کرد

انتخاب ریاست فدراسیون انگیزه برگزاری مجامع انتخاباتی هاکی

محمد قربان کیانی رئیس هیات هاکی استان شد

راه یاب ملل مریوان قهرمان لیگ دسته یک باشگاه های کشور شد

کردستان ظرفیت مناسبی برای اعتلای ورزش های قهرمانی دارد

تکواندو کردستان جهانی شده است

انتخابات هیئت تکواندوی استان کردستان به راند سوم کشید

بلاتکلیفی در تکواندوی کردستان

سلام مریوانی ها به لیگ برتر والیبال ایران

راه یاب ملل مریوان به لیگ برتر والیبال کشور صعود کرد

سلام مریوانی ها به لیگ برتر والیبال ایران

رئیس فدراسیون: ورزش کبدی وارد مدارس شده است

رفیق رضاقلی رئیس هیات کبدی استان کردستان باقی ماند

بسکتبال کردستان در ساحل آرامش/آسمان خراش ها در انتظار روزهای بهتر

تیم عمران پویش کردستان مقابل نماینده تهران به پیروزی رسید

درخشش دختران کردستانی در رقابت‌های بین المللی تکواندو در کیش

بانوان بسکتبالیست کردستانی به سوپر لیگ بسکتبال کشور صعود کردند

صباح قریشی رئیس جدید هیات بسکتبال استان کردستان شد

رئیس هیات بسکتبال کردستان انتخاب شد

بسکتبال کردستان باید به روزهای آرمانی خود برسد

راه یاب ملل مریوان برابر شهداب یزد شکست خورد

بازنشستگان تا آخر اسفند فرصت ثبت نام در جشنواره ورزشی دارند

160 تیم در مسابقات جوراب بازی سقز شرکت کردند

مچ اندازان کردستانی در رقابتهای قهرمانی کشور دو نشان نقره کسب کرد

نفرات برتر مسابقات فوتبالدستی کاپ آزاد مریوان مشخص شدند

5 نماینده از کردستان به مرحله دوم مسابقات لیگ مناطق فوتبال کشور صعود کردند

راه یاب ملل مریوان گام اول مرحله نیمه نهایی را محکم برداشت

ادارات امکانات ورزشی خود را در اختیار مردم قرار دهند

راه یاب ملل مریوان با گل گاز ایلام را شکست داد

جاده سلامت در ورزشگاه 22 گولان سنندج راه اندازی می شود

امکانات ورزشی در ادارات متعلق به تمام جامعه است

بانوی کاراته کای کردستان جایگاه دوم را کسب کرد

والیبال مریوان در یک قدمی لیگ برتر

پنج هزار دانش آموز کردستانی در رقابت ورزشی شرکت می کنند

بهترین های مسابقات گوره‌وی بازی جام فجر در بانه معرفی شدند

مسابقات قهرمانی فوتبال جوانان امید گروه 2 در بانه آغاز شد

ورزش کردستان در مسیر پیشرفت

هفتمین دوره مسابقات گوره وی بازی در بانه آغاز شد

راه یاب ملل مریوان به نیمه نهایی لیگ دسته یک والیبال صعود کرد

فدراسیون هندبال دنبال استعدادیابی از سنین پایه است

راه اندازی لیگ هندبال در کردستان ضروری است