عصر کرد

آخرين مطالب

مدیرکل ورزش و جوانان و رئیس هیئت تکواندوی کردستان همچنان بر روی شیاپ چانگ؛

انتخابات هیئت تکواندوی استان کردستان به راند سوم کشید ورزشي

انتخابات هیئت تکواندوی استان کردستان به راند سوم کشید

  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج–علیرغم اینکه دوره ریاست فرزین لطف پوری درهیئت تکواندوی کردستان از18 اسفند سال96 به اتمام رسیده،انتخابات جدید به دلیل اختلافاتی که به نظر بیشتر جنبه شخصی دارد، تا امروز برگزار نشده است.

به گزارش خبرنگار مهر ، انتخابات هیئت تکواندوی استان کردستان پس از پایان دوره دوم ریاست فرزین لطف پوری بر این هیئت، در سال گذشته باید برگزار می‌شد که تا امروز برگزار نشده و در حال حاضر نیز با سرپرستی وی اداره می‌شده است و آخرین حکم سرپرستی وی نیز از اول اسفند ماه سال جاری به اتمام رسیده است.
طی سال گذشته دو دوره فراخوان برگزاری هیئت تکواندوی استان کردستان داده شده که هر دو دوره به دلایلی علیرغم اینکه تعدادی نیز برای تصدی‌گری این پست ثبت نام کرده بودند، برگزار نشد تا برگزاری این انتخابات به بار سوم و به نوعی راند سوم کشیده شود.
ظاهر امر این را می‌رساند که اختلافاتی میان مدیرکل ورزش و جوانان استان کردستان و رئیس هیئت تکواندوی استان وجود دارد و همین اختلافات باعث شده حامد جولایی اعلام کند تا زمانی که فرزین لطف پوری در این فراخوان برگزاری انتخابات ثبت نام کند، این انتخابات را برگزار نمی‌کند و تاکنون نیز چندین بار به صورت کتبی از سوی فدراسیون تکواندوی کشور در راستای برگزاری انتخابات تاکید شده است.
یکی از مهمترین دلایل مخالفت مدیرکل ورزش و جوانان کردستان با نامزد شدن فرزین لطف پوری برای انتخابات هیئت تکواندوی استان عدم کارنامه مثبت دوره‌های قبلی ریاست وی در این هیئت بوده که بنا بر آمار و ارقامی که از مدال‌آوری و موفقیت‌های تکواندوکاران کردستانی موجود است، این کارنامه آنگونه که بیان شده ضعیف نیست و ظاهراً باید دنبال دلایلی بیشتر از مخالفت فنی بود.
کسب 123 مدال رنگارنگ در یک دهه اخیر ورزش تکواندوی کردستان
رئیس هیئت تکواندوی استان کردستان شامگاه سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان کردستان به بیان گزارشی از عملکرد 10 ساله خود پرداخت و گفت: در طول این یک دهه 123 مدال رنگارنگ طلا، نقره و برنز در مسابقات مختلف کشوری و بین‌المللی توسط تکواندوکاران کردستانی به دست آمده است.
فرزین لطف پوری اظهار داشت: در مسابقات قهرمانی کشور و لیگ از سال 88 تاکنون 20 طلا، 17 نقره و 37 برنز توسط تکواندوکاران کردستانی به دست آمده و در مسابقات بسیج کشور نیز سه طلا، چهار نقره و 12 برنز به دست آمده است.
وی افزود: همچنین در تورنمنت بین‌المللی کردستان نیز تکواندوکاران کردستانی شش مدال طلا، شش نقره و چهار برنز به دست آمد و در جام ریاست جهانی فدراسیون تکواندو دو نقره، در تورنمنت بین‌المللی ترکیه یک نقره، در مسابقات جهانی کره جنوبی هان مادانگ یک نقره و در المپیک ناشنوایان ترکیه نیز یک مدال طلا حاصل کار تکواندوکاران کردستانی بوده است.
رئیس هیئت تکواندوی استان کردستان ادامه داد: در بخش زیرساخت‌ها نیز در این یک دهه کارهای بزرگ و ارزشمندی رقم خورده که می‌توان به رشد چشمگیر تعداد مربیان، داوران و ورزشکاران اشاره کرد.
لطف پوری یادآور شد: در سال 88 تنها 33 مربی درج سه، درجه دو، درجه یک و ملی در سطح استان کردستان داشتیم که 32 نفر آنان را آقایان و تنها یک نفر را بانوان تشکیل می‌دادند و این درحالی است که امروز این تعداد به 78 مربی در رده‌های مختلف رسیده و 69 مربی آقا و 13 مربی خانم در این رشته ورزشی مشغول به فعالیت هستند.
وی بیان کرد: در بخش داوری نیز در سال 88 تنها 16 داور درجه سه و درجه دو داشتیم و از وجود بانوان در این بخش نیز محروم بودیم که امروز این تعداد به 104 داور افزایش پیدا کرده که 12 نفر آنان را بانوان تشکیل می‌دهند.
رئیس هیئت تکواندوی استان کردستان گفت: همچنین در حال حاضر سه هزار و 300 تکواندوکار سازمان یافته تحت پوشش بیمه ورزشی و تحت نظر این هیئت مشغول به فعالیت هستند که به صورت مرتب علیرغم تمام کمبود اعتبارات به مسابقات مختلف اعزام می‌شوند و از این تعداد نیز هزار و 400 نفر را بانوان تشکیل می‌دهند.
لطف پوری اظهار داشت: ورزش تکواندوی کردستان امروز به مرز جهانی شدن رسیده است اما بازهم شاهد کم لطفی و عدم حمایت ورزش و جوانان استان کردستان نسبت به مدال‌آوری و موفقیت‌های این هیئت هستیم.
وی افزود: اگر تنها نیمی از انرژی و وقتی که برای تخریب این هیئت در استان گذاشته شده صرف حمایت‌های مادی و معنوی از هیئت تکواندوی کردستان می‌شد، ما امروز شاهد سه یا چهار نفر ملی پوش کردستانی در تیم ملی تکواندوی کشور بودیم.
رئیس هیئت تکواندوی استان کردستان ادامه داد: در طول سال ورزشکاران ما در مسابقات مختلف داخلی، کشوری و بین‌المللی شرکت می‌کنند و برای این استان افتخار آفرینی می‌کنند اما حتی یک نفر از این افتخارآفرینان تشکر هم نمی‌کند و همچنان اعلام می‌کنند که عملکرد هیئت تکواندوی کردستان ضعیف عمل می‌کند.
لطف پوری یادآور شد: ما انتظار زیادی از مسئولان حوزه ورزش و جوانان استان کردستان نداریم و تنها می‌خواهیم آنها مانند یک کارشناس به عنوان متولی ورزش استان بیایند و تنها یک جلسه با ما برگزار کنند و نقاط ضعف و شاخص‌های عملکرد ضعیف ما را از دیدگاه خود بیان کنند که هیچ وقت این اتفاق نیافتاده است.
وی بیان کرد: امروز بلاتکلیفی در هیئت تکواندوی استان کردستان به اوج خود رسیده و ما نمی‌دانیم که تقویم ورزشی خود را که برای سال 98 آماده کرده‌ایم، چگونه ارائه دهیم و کسی نیز در این رابطه پاسخگو نیست.
رئیس هیئت تکواندوی استان کردستان در ادامه گفت: خوشبختانه بر خلاف دیگر هیئت‌های ورزشی اعضای مجمع هیئت تکواندو را مدیرکل ورزش و جوانان نمی‌تواند بر اساس سلیقه خود چینش کند و افرادی که در این مجمع قرار می‌گیرند حتماً باید در بانک اطلاعاتی فدراسیون تکواندو عضو بوده و در بالاترین درجات در بخش‌های مختلف باشند که اگر در غیر این صورت بود تا کنون مجمع برگزار شده بود و در این خصوص دست اداره ورزش و جوانان بسته است.
لطف پوری اظهارداشت : در این یک دهه که مسند ریاست هیئت تکواندوی استان را بر عهده داشته‌ام کارهای بسیاری برای توسعه و ارتقای جایگاه این رشته پرطرفدار ورزشی در کردستان انجام داده‌ام و با توجه به اینکه به دنبال حفظ صندلی خود نیستم تنها در صورتی حاضر هستم که خود را کنار بکشم که فردی دلسوز از جنس خانواده تکواندو بیاید و این مسئولیت را قبول کند و در غیر این صورت با توجه به اینکه بنده با انتخاب مجمع به این سمت رسیده‌ام تنها با نظر آنان نیز از کار خود دست می‌کشم.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

آمار ورزشکاران سازمان دهی شده بدمینتون کردستان نگران کننده است

فدراسیون بدمینتون 30 هزار ورزشکار سازمان یافته در کشور دارد

30 هزار ورزشکار بدمینتون باز در کشور وجود دارد

آمار تعداد ورزشکاران بدمینتون کردستان نگران کننده است

کیوان زنگنه رئیس هیئت بدمینتون استان کردستان شد

پرورش نخبه های ورزشی اولویت استان ها باشد

رئیس هیات بدمینتون استان کردستان انتخاب شد

عملیات احداث نخستین مسیر دوچرخه سواری در سنندج آغاز شد

برگزاری مسابقات کشتی در فضای باز برای اولین بار در کشور

راه یاب ملل مریوان مهمان خود را گلباران کرد

رقابت های دوومیدانی قهرمانی کشور نابینایان در سنندج آغاز شد

راه یاب ملل مریوان برابر ذوب آهن اصفهان به پیروزی رسید

کارفرمایان حامی ورزش از 10 درصد معافیت مالیاتی برخوردار می شوند

کشتی گیر کردستانی به اردوی تیم ملی آزاد جوانان کشور دعوت شد

راه یاب ملل مریوان برابر صدرنشین لیگ برتر شکست خورد

هندبالیست کردستانی به اردوی تیم ملی دعوت شد

راه یاب ملل مریوان حریف ارومیه‌ای خود را گلباران کرد

2 ورزشکار کردستانی در اردوی تیم ملی ناشنوایان کشور حضور می یابند

2 کشتی گیر کردستانی به اردوی تیم ملی دعوت شدند

عدالت محوری ملاک المپیاد استعدادهای برتر کشور بود

2 بوکسور کردستانی به اردوی تیم ملی دعوت شدند

توقف راه یاب ملل مریوان برابر ملوان بندر انزلی

بانوان کردستانی در 10 رشته ورزشی شاخص کشوری هستند

ورزش را در ماه رمضان تعطیل نکنیم

رئیس هیات ورزش‌های رزمی استان کردستان انتخاب شد

مدارک مربیگری بالای سه سال معتبر نیست

کانون ورزشی بازنشستگان در سنندج افتتاح شد

سه خبر ورزشی از بانه

رئیس هیات ورزش های رزمی کردستان انتخاب شد

رقابت های ورزشی دانش آموزان با نیازهای ویژه کردستان آغاز شد

هندبالیست دختر کردستانی به اردوی تیم ملی دعوت شد

رقابت های انتخابی تیم ملی تکواندو کشور در سنندج آغاز شد

رقابت های انتخابی و اردوی تیم ملی تکواندو کشور در سنندج آغاز شد

تعارض برای حمایت از ووشوکاران قروه ای/مسابقه ای که اسیر حرف شد

راه یافتگان به اردوی تیم ملی تکواندو مشخص شدند

رقابت های انتخابی تیم ملی تکواندو کشور در سنندج آغاز شد

فوتبالیست کامیارنی به اردوی تیم ملی دختران دعوت شد

رقابت های ورزشی دانش آموزان با نیازهای ویژه کردستان برگزار می شود

انعقاد تفاهم نامه مالی با هیات های ورزشی در کردستان

افتتاح استخر آموزش و پرورش بیجار در سال جاری

300 برنامه همزمان با هفته جوان در استان کردستان برگزار می شود

بیش از 300 برنامه در هفته جوان به نفع سیل زدگان برگزار می‌شود

عملیات احداث سایت ورزش صبحگاهی در کمربندی آبیدر سنندج آغاز شد

دومین اردوی تیم ملی بوکس جوانان در بیجار در حال برگزاری است

تیم آوالان کامیاران با یک گل تیم شهرداری همدان را شکست داد

مربی کردستانی عازم رقابت های کاپ آسیا در ژاپن شد

تغییرات در پست های مدیریتی بر اساس عملکرد انجام می شود

راه یاب ملل از صعود به رده دوم لیگ برتر فوتبال بانوان باز ماند

توسعه ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا نیازمند نگاه ویژه است

راه یاب ملل مریوان حریف شیرازی خود را گلباران کرد