عصر کرد

آخرين مطالب

معرفی رئیس جدید هیئت بسکتبال کردستان؛

بسکتبال کردستان در ساحل آرامش/آسمان خراش ها در انتظار روزهای بهتر ورزشي

بسکتبال کردستان در ساحل آرامش/آسمان خراش ها در انتظار روزهای بهتر

  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج – بسکتبال استان کردستان پس از چند ماه کشمکش بین روسای قبلی این هیئت ورزشی و اعضای مجمع بالاخره با تعیین رئیس جدید به ساحل آرامش و ثبات رسید.

 درحالی که بسکتبال کردستان در اواخر دهه 70 و اوایل دهه 80 یکی از قطب‌های کشور بود و تیم تراکتورسازی کردستان جزو پنج تیم مسابقات لیگ برتر کشور قرار داشت، اما در اواخر دهه 80 تاکنون بسکتبال کردستان شرایطی تلخ و پر از یاس و ناامیدی را سپری می‌کند.
تغییرات متعدد و مختلف رئیس هیأت بسکتبال، بی برنامه گی و عدم حمایت از تیم‌ها و عدم تمایل بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در این ورزش مستعد در کردستان و همه و همه اینها باعث شد بسکتبال کردستان امروز در شرایطی بسیار بغرنج و نگران کننده قرار گرفته باشد.
در چند ماه گذشته پس از کش و قوس‌های فراوان و کشمکش‌های بسیاری که بین رئیس سابق هیأت و اعضای مجمع هیئت بسکتبال کردستان وجود داشت، با روی کار آمدن صباح قریشی به عنوان سرپرست هیئت بسکتبال استان کردستان، روزنه‌های امید و آرامش برای توسعه و ارتقای جایگاه بسکتبال کردستان پدیدار شد.
روز گذشته نیز انتخابات هیئت بسکتبال استان کردستان برگزار شد و صباح قریشی با رأی اعضای مجمع به عنوان رئیس این هیأت انتخاب شد و براساس برنامه‌هایی که اعلام شده آسمان خراش‌های کردستانی باید چشم انتظار روزهای بهتر و روشنی برای بسکتبال کردستان باشند.
مجمع انتخابات هیئت بسکتبال استان کردستان در حالی در سنندج برگزار شد که قرار بود، مجمع به ریاست طباطبایی رئیس فدراسیون برگزار شود ولی به علت شرایط بد جوی و کنسل شدن پروازها به حامد جولایی مدیرکل ورزش و جوانان تفویض اختیار شد و در نهایت صباح قریشی تک کاندیدای این مجمع با کسب 16 رأی و کل آرا مأخوذه به مدت چهار سال به عنوان رئیس هیئت بسکتبال استان کردستان انتخاب شد.
این مجمع سومین انتخابات هیئت بسکتبال استان کردستان در چهار سال گذشته بود و پیش از این ایرج استاد نوروزی تصدی این هیئت را بر عهده داشت.
حال بسکتبال کردستان خوب نیست
مدیرکل ورزش و جوانان استان کردستان در حاشیه برگزاری مجمع انتخابات هیأت بسکتبال کردستان با تاکید بر این مهم که حال بسکتبال کردستان خوب نیست، به خبرنگار مهرگفت : جامعه بسکتبال کردستان باید دست به دست هم بدهند که این رشته را دوباره به روزهای آرمانی خود برگردانند.
حامد جولایی با بیان اینکه با یکدلی، همبستگی و اتحاد خانواده بزرگ بسکتبال کردستان می‌توان روزهای بحرانی این هیأت را پشت سر نهاد و جایگاه واقعی آن‌را دوباره احیا کرد، اظهارداشت : کردستان از دیر باز تاکنون مهد و قطب این رشته در ایران بوده و این رشته باید دوباره به روزهای آرمانی خود برسد.
وی با اشاره به اینکه این سومین انتخابات هیأت بسکتبال در چهار سال اخیر است، افزود: اینکه در این مدت سه انتخابات را در یک رشته برگزار می‌کنیم نارحت کننده است و امیدواریم این مجمع و انتخاب رئیس جدید بتواند ورزش بسکتبال را رونق بخشد .

مدیرکل ورزش و جوانان استان کردستان با اشاره به اینکه ورزش بسکتبال امروز کسی را می‌خواهد که بتواند این ورزش با قدمت را رو به جلو هدایت کند، ادامه داد: بسکتبال کردستان با توجه به پتانسیل مناسبی که دارد می‌تواند دوباره در اوج خود قرار گیرد.
جولایی با بیان اینکه رئیس هیأت قبلی این هیئت نتوانست اهداف بسکتبال را به خوبی جلو ببرد، یادآور شد: در سال جاری بسکتبال در این دیار در بحث استعدادیابی متأسفانه جایگاه خوبی نداشت که امید است مدیریت هیئت جدید بتواند این خلأ را پر کند.
بدون تعامل نمی‌توان جایگاه خوبی برای بسکتبال کردستان متصور شد
رئیس جدید هیأت بسکتبال استان کردستان نیز در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به فعالیت‌ها و برنامه‌های خود برای توسعه این رشته ورزشی، بیان کرد: باید از تمامی ظرفیت‌های استان برای ارتقای بسکتبال کردستان از پایه استفاده کرد و امیدوارم با همدلی و تعامل با اعضای مجمع به این هدف مهم برسیم.
صباح قریشی گفت: استان کردستان ظرفیت‌های زیادی در رشته ورزشی بسکتبال دارد که با حفظ همدلی فعلی و خودداری از دنبال کردن حواشی، ارتقای این رشته ورزشی در استان کردستان میسر خواهد بود.
وی فعال کردن کمیته‌ها، هیأت‌های شهرستانی و راه اندازی لیگ استانی بسکتبال کردستان را از دیگر برنامه‌های خود اعلام کرد و افزود: تمامی توان خود را در کنار همراهی جامعه بسکتبال برای پیشرفت ورزش بسکتبال کردستان به کار می‌گیرم.
رئیس هیأت بسکتبال استان کردستان به راه اندازی لیگ داخلی استان اشاره کرد و اظهارداشت : توجه به رده‌های پایه، استعدادیابی و تعامل با آموزش و پرورش و شهرداری در اولویت کاری این هیئت قرار دارد و با توجه به اینکه هیئت بسکتبال بدون تعامل نمی‌تواند جایگاه خوبی را کسب کند، سعی می‌کنیم این کار را اولویت کاری خود قرار دهیم.
یکی از مهمترین چالش‌های بسکتبال کردستان در طول نزدیک به یک دهه اخیر وجود حاشیه‌های بسیار پیرامون این رشته ورزشی است و به همین دلیل تلاش برای رسیدن به ثبات و آرامش در این بخش یکی از مهمترین انتظارات فعالان و پیشکسوتان رشته ورزشی بسکتبال در استان کردستان است.
کردستان معدن وجود بازیکن در رشته‌های مختلف ورزشی به ویژه بسکتبال است و به همین دلیل در صورت وجود برنامه ریزی مناسب و همچنین افزایش حمایت‌های مسئولان و مدیران متولی امر می‌توان در روزهای نه چندان دور آینده به اعتلای دوباره این رشته ورزشی پرطرفدار در استان کردستان امیدوار بود.
تلاش برای جذب سرمایه گذاری‌های بخش خصوصی، استفاده از ظرفیت و توانمندی‌های پیشکسوتان و همچنین تلاش برای ارتقا زیرساخت‌های مناسب از جمله مهمترین نیازهای رشته ورزشی بسکتبال برای رشد و توسعه در استان کردستان به شمار می‌رود.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

راه یافتگان به اردوی تیم ملی تکواندو مشخص شدند

رقابت های انتخابی تیم ملی تکواندو کشور در سنندج آغاز شد

فوتبالیست کامیارنی به اردوی تیم ملی دختران دعوت شد

رقابت های ورزشی دانش آموزان با نیازهای ویژه کردستان برگزار می شود

انعقاد تفاهم نامه مالی با هیات های ورزشی در کردستان

افتتاح استخر آموزش و پرورش بیجار در سال جاری

300 برنامه همزمان با هفته جوان در استان کردستان برگزار می شود

بیش از 300 برنامه در هفته جوان به نفع سیل زدگان برگزار می‌شود

عملیات احداث سایت ورزش صبحگاهی در کمربندی آبیدر سنندج آغاز شد

دومین اردوی تیم ملی بوکس جوانان در بیجار در حال برگزاری است

تیم آوالان کامیاران با یک گل تیم شهرداری همدان را شکست داد

مربی کردستانی عازم رقابت های کاپ آسیا در ژاپن شد

تغییرات در پست های مدیریتی بر اساس عملکرد انجام می شود

راه یاب ملل از صعود به رده دوم لیگ برتر فوتبال بانوان باز ماند

توسعه ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا نیازمند نگاه ویژه است

راه یاب ملل مریوان حریف شیرازی خود را گلباران کرد

انتخاب ریاست فدراسیون انگیزه برگزاری مجامع انتخاباتی هاکی

محمد قربان کیانی رئیس هیات هاکی استان شد

راه یاب ملل مریوان قهرمان لیگ دسته یک باشگاه های کشور شد

کردستان ظرفیت مناسبی برای اعتلای ورزش های قهرمانی دارد

تکواندو کردستان جهانی شده است

انتخابات هیئت تکواندوی استان کردستان به راند سوم کشید

بلاتکلیفی در تکواندوی کردستان

سلام مریوانی ها به لیگ برتر والیبال ایران

راه یاب ملل مریوان به لیگ برتر والیبال کشور صعود کرد

سلام مریوانی ها به لیگ برتر والیبال ایران

رئیس فدراسیون: ورزش کبدی وارد مدارس شده است

رفیق رضاقلی رئیس هیات کبدی استان کردستان باقی ماند

بسکتبال کردستان در ساحل آرامش/آسمان خراش ها در انتظار روزهای بهتر

تیم عمران پویش کردستان مقابل نماینده تهران به پیروزی رسید

درخشش دختران کردستانی در رقابت‌های بین المللی تکواندو در کیش

بانوان بسکتبالیست کردستانی به سوپر لیگ بسکتبال کشور صعود کردند

صباح قریشی رئیس جدید هیات بسکتبال استان کردستان شد

رئیس هیات بسکتبال کردستان انتخاب شد

بسکتبال کردستان باید به روزهای آرمانی خود برسد

راه یاب ملل مریوان برابر شهداب یزد شکست خورد

بازنشستگان تا آخر اسفند فرصت ثبت نام در جشنواره ورزشی دارند

160 تیم در مسابقات جوراب بازی سقز شرکت کردند

مچ اندازان کردستانی در رقابتهای قهرمانی کشور دو نشان نقره کسب کرد

نفرات برتر مسابقات فوتبالدستی کاپ آزاد مریوان مشخص شدند

5 نماینده از کردستان به مرحله دوم مسابقات لیگ مناطق فوتبال کشور صعود کردند

راه یاب ملل مریوان گام اول مرحله نیمه نهایی را محکم برداشت

ادارات امکانات ورزشی خود را در اختیار مردم قرار دهند

راه یاب ملل مریوان با گل گاز ایلام را شکست داد

جاده سلامت در ورزشگاه 22 گولان سنندج راه اندازی می شود

امکانات ورزشی در ادارات متعلق به تمام جامعه است

بانوی کاراته کای کردستان جایگاه دوم را کسب کرد

والیبال مریوان در یک قدمی لیگ برتر

پنج هزار دانش آموز کردستانی در رقابت ورزشی شرکت می کنند

بهترین های مسابقات گوره‌وی بازی جام فجر در بانه معرفی شدند