عصر کرد

آخرين مطالب

حضور در راهپیمایی 22 بهمن نشان مقاومت ملت ایران است سياسي

حضور در راهپیمایی 22 بهمن نشان مقاومت ملت ایران است

  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: حضور ملت ایران در جشن 40 سالگی انقلاب و راهپیمایی 22 بهمن نشان دهنده مقاومت این ملت در برابر تهدیدها، تحریم ها و فشار دشمنان و پایبندی شان به پیروی از آرمان ها و اصول انقلاب اسلامی است.
به گزارش خبرنگار ایرنا، با وجود همه ناباوری ها و تمام تلاش هایی که در سطح بین المللی برای حفظ رژیم شاه و جلوگیری از موفقیت انقلاب به رهبری امام خمینی (ره) به عمل آمد، انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 پیروز شد و از این جهت به یک معجزه شبیه بود.
از همان صبحدم 22 بهمن، خصومت با نظام نوپای اسلامی در پهنه ای گسترده آغاز شد و نهضتی که امام خمینی (ره) پرچمدار و پایه گذار آن بود در آماج حملات قرار گرفت اما چون پشتوانه ای الهی و مردمی داشته تاکنون هیچ یک از طرح های سیاسی، اقتصادی و نظامی دشمنان بویژه آمریکا علیه ایران که اغلب با حمایت متحدانش در منطقه و جهان همراه بوده، به نتیجه نرسیده است.
فردا انقلاب اسلامی چهل ساله می شود و دنیا باز هم شاهد خلق حماسه ای دیگر از مردم انقلابی ایران در راهپیمایی 22 بهمن خواهد بود.
در آستانه چهل سالگی انقلاب، ضرورت و اهمیت حضور در راهپیمایی 22 بهمن و دستاوردهای انقلاب اسلامی در 40 سال گذشته در گفت و گو با نماینده ولی فقیه در کردستان بررسی شد.
** نشان مقاومت
آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی حضور در راهپیمایی امسال را در مبارزه و مقابله با دشمنانی که می گفتند ایران شاهد جشن چهل سالگی خود نخواهد بود، بسیار مهم دانست و اظهار داشت: در صحنه بودن همیشگی ملت ایران قابل تقدیر است و با وجود تلاشی که دشمنان امسال برای به خیابان کشاندن مردم علیه نظام اسلامی داشتند با بصیرت و آگاهی مردم، این تیر دشمن به سنگ خورد.
وی افزود: جشن امسال به لحاظ چهلمین سالروز متفاوت است چرا که چهل سالگی زمانی است که شخص به بلوغ عقلی رسیده و از جهات توانمندی ها به بهترین موقعیت زندگی و ثمردهی بالاتر می رسد لذا چهل سالگی انقلاب اسلامی به همین معنا قابل درک است تا قدرتمندتر، عزتمندتر و با آثار بیشتری در سطح جهانی ظاهر شود.
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: وقتی دشمنان این حجم از آمادگی و ایستادگی مردم و حمایت از انقلاب را می بینند حساب کار خود را می کنند و می دانند که تحریم ها و فشارهایشان ناکارآمد بوده لذا از مواضع خصمانه خود کوتاه می آیند.
وی با تاکید بر اینکه هزینه مقاومت کمتر از تسلیم شدن در برابر دشمن است، یادآور شد: دشمن با تسلیم شدن ما هم قانع نمی شود و بنابر آیات قرآن، تنها هنگامی راضی خواهند شد که کاملا تابع آنان باشیم نظیر آنچه که در عربستان و مصر شاهد هستیم و چیزی جز ذلت و زبونی نیست.
آیت الله حسینی شاهرودی به آگاهی ویژه ملت ایران در برابر فشار دشمنان اشاره کرد و آن را عاملی برای تسریع در حرکت انقلاب و ذلیل شدن بیش از پیش دشمن دانست.
** شعار واحد علیه دشمن
وی با بیان اینکه وقتی دشمن با صراحت به میدان آمده و می گوید نباید ایران چهل سالگی خود را جشن بگیرد، افزود: امروز بیش از هر زمان دیگری باید وحدت خود را حفظ کرده و ملت و دولت پشت به پشت هم برای اعتلای انقلاب تلاش کنیم.
آیت الله حسینی شاهرودی تاکید کرد: در این برهه از زمان پرداختن به مسایل اختلافی، عاقلانه نیست و باید تنها یک شعار واحد شنیده شود و آن هم علیه دشمنان باشد.
نماینده ولی فقیه در کردستان اظهار داشت: با وجود همه اختلاف نظرها، همه ما زیر مجموعه نظام اسلامی هستیم و باید حواسمان باشد این موقعیت را فرصتی برای تسویه حساب سیاسی و جناحی ندانیم چرا که خواست آمریکا، رژیم صهیونیستی و عوامل داخلی آنان نظیر منافقین نیز همین است.
آیت الله حسینی شاهرودی گفت: تجربه 40 ساله نشان داده که فاصله دی و بهمن در همه سال ها بهترین فرصت برای کاهش فشار و حل مشکلات است و فشارهای دشمن رنگ می بازد که امسال با حضور گشترده مردم، این مساله پر رنگ تر هم خواهد بود.
** نتیجه معکوس تحریم ها
نماینده ولی فقیه در کردستان حضور مردم در راهپیمایی فردا را نشانه برخورداری انقلاب اسلامی از پشتوانه ای قوی و محکم دانست و افزود: هر گاه دشمن در نقطه ای به ما فشار وارد می کند، پیشرفت ما در همان نقطه تقویت می شود، همانگونه که با تشدید تحریم ها شاهد افزایش درآمد ارزی و ریالی و مثبت شدن تراز تجاری بودیم.
آیت الله حسینی شاهرودی در سایه همین فشارها و تحریم ها امروز ایران از کشوری وارد کننده به صادر کننده در همه عرصه ها تبدیل شده و صادرات نفتی، جای خود را به صادرات غیرنفتی داده تا وابستگی ما به نفت هر روز کمتر شود.
نماینده رهبر معظم انقلاب در کردستان تاکید کرد: اگر چه فشار مشکلات مقطعی را برای ما ایجاد می کند اما برای آینده کشور مفید است و حرکت ایران برای استقلال همه جانبه را تسریع می بخشد.
آیت الله حسینی شاهرودی استقلال را از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی دانست که ایران را از کشوری وابسته و زیر نفوذ آمریکا، به کشوری مستقل تبدیل کرد.
وی گفت: در زمینه آزادی هم دستاوردهای بسیار ویژه ای داریم که در مسایل دینی و زندگی فردی و اجتماعی می توان به خوبی شاهد آنها بود.
آیت الله حسینی شاهرودی به افزایش 2 تا 3 برابری جمعیت کنونی ایران نسبت به دوران ستمشاهی اشاره کرد و افزود: با وجود رشد جمعیت، پیشرفت های ما در حوزه زیرساختی و خدماتی گسترده و غیر قابل مقایسه است.
وی این تفاوت در خدمات را در استان کردستان بسیار ملموس تر دانست و یادآور شد: برخورداری از شاخص گازرسانی 97 درصدی، 90 درصدی باسوادی، راه و بزرگراه، سد سازی و دیگر امکانات نشان دهنده خدماتی است که انقلاب اسلامی به مردم ارائه کرده است.
آیت الله حسینی شاهرودی به پیشرفت های بزرگ علمی کشورمان هم اشاره کرد و افزود: در زمینه های علمی، پژوهشی و فناوری در رده 10 کشور برتر دنیا هستیم و بسیاری از علوم دنیا را هم در انحصار خود داریم.
نماینده ولی فقیه در کردستان اضافه کرد: همه این موفقیت ها در حالی اتفاق افتاد که دشمنان انتظار نداشتند یک کشور جهان سومی، بتواند در سایه حکومت دینی، کشورهای پیشرفته را پشت سر بگذارد.
** اروپا مقابل آمریکا به نفع ایران
نماینده ولی فقیه در کردستان موقعیت ایران را از همه جهات برجسته دانست و افزود: از برکات نظام اسلامی این است که اروپا را در مقابل آمریکا قرار می دهد چرا که دنیا امروز به این باور رسیده ایران کشوری قدرتمند و تاثیرگذار در منطقه است و نمی توان آن را نادیده گرفت.
آیت الله حسینی شاهرودی تاکید کرد: زمانی سازمان های بین المللی تحت سیطره آمریکا می خواستند تا ایران اسلامی را منزوی کنند اما امروز همه آنان از آمریکا بریده و ایران را کشوری بر حق و حرکت کننده در مسیر قانون و مقررات بین المللی می دانند.
وی به پایان حاکمیت دلار آمریکا بر جهان هم اشاره کرد و گفت: با وضعیت کنونی اقتصاد دنیا که به سمت حذف دلار از معاملات پیش می رود، دلارهای بدون پشتوانه جمع آوری می شود و با بازگشت به آمریکا، قطعا اقتصاد این کشور فرو می ریزد.
آیت الله حسینی شاهرودی بدهکاری ناشی از جنگ طلبی آمریکا را از دیگر پدیده های ویرانگر اقتصاد این کشور اعلام کرد و افزود: تغییر استراتژی نظامی آمریکا که ناشی از استراتژی قوی و تسلیحات تدافعی قدرتمند ایران است موجب تحمیل هزینه های سنگینی بر این کشور شده و از سویی شرکای تجاری این کشور در زمینه تسلیحات، ترجیح می دهند تا تجهیزات نظامی خود را دیگر از آمریکا تامین نکنند.
9937/9102

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

قطار توسعە کردستان با سفر رئیس جمهور سرعت می گیرد

استاندار کردستان و نماینده ولی فقیه در استان مردم را به استقبال از رئیس جمهور دعوت کردند

سفر رئیس جمهور بە کردستان بە زمان دیگری موکول شد

ترویج بی‌بند و باری از توطئه‌های دشمنان نظام است

تبیین نقش وزارت اطلاعات در راستای برقراری امنیت مردم و جامعه

سفر رئیس جمهوری به کردستان لغو شد

روحانی چهارشنبه مهمان مردم کردستان می شود

استاندار: رئیس جمهور چهارشنبه به کردستان سفر می کند

رییس جمهور به کردستان سفر می کند

اقدام نابخردانه آمریکا موجب اتحاد بیشتر در ایران اسلامی شد

اقدام آمریکا تلاش برای سرپوش گذاشتن بر شکست سیاست خارجی است

خط ریلی ایران از مسیر کردستان به عراق متصل می شود

راهپیمایی حمایت از سپاه در کردستان برگزار می شود

سپاه با شکست گروه های تروریستی لرزه به اندام آمریکا انداخت

سپاه بازوی نیرومند نظام و نیرویی ضد تروریسم است

امام جمعه بیجار: مردم از عمق وجود سپاه را دوست دارند

نمازگزاران سنندجی حمایت خود را از سپاه اعلام کردند

اقدام آمریکا علیه سپاه نشانه کینه ورزی و جهالت آنها است

حضور ملت در کنار ارتش موجب اقتدار انقلاب اسلامی است

اطلاع رسانی درست و به موقع در شرایط بحرانی مهمترین وظیفه رسانه است

سپاه از بدنه مردم و نیرویی خادم برای کشور است

امنیت کشور نتیجه تلاش مجاهدانه دستگاه های اطلاعاتی است

امنیت جامعه مرهون زحمات شبانه روزی سربازان گمنام است

اقدامات دولت تدبیر و امید در کردستان قابل تقدیر است

سپاه نیرویی ضد تروریسم و حامیان تروریسم است

نیروها و دستگاه های اطلاعاتی با رصد اوضاع امنیت کشور را تامین می‌کنند

بحران اصلی همچنان مدیریت بحران است

دولتمردان برای تحقق شعار سال بیشتر تلاش کنند

آمریکا پرورش دهنده تروریسم در دنیاست/ سپاه برآمده از بطن انقلاب و مردم است

ضربه به 20 تیم وابسته به گروهک های تکفیری در سال 97

نقش بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در محرومیت زدایی بی بدیل است

20 تیم وابسته به گروهک‌های تکفیری در کردستان شناسایی شد

کردستان از حضور سرمایه‌گذاران توانمند در بخش گردشگری استقبال می‌کند

ساختار و تجهیزات ارتش جهموری اسلامی ارتقای چشمگیری یافته است

پوستر کنگره مشاهیر کرد در سنندج رونمایی شد

حضور ملت در کنار ارتش موجب اقتدار انقلاب اسلامی شده است

کمیته امداد درترویج فرهنگ احسان ونیکوکاری نقش موثری در جامعه دارد

کردستان نیازمند توسعه پایدار/بانک ها از بخش تولید حمایت کنند

تحقق رونق تولید با منابع داخلی/ پروژه انتقال آب پیگیری شود

بحران اصلی همچنان مدیریت بحران است

نیروهای مسلح کشور یک هدف و آرمان مشترک دارند

اقدام آمریکا تلاش برای سرپوش گذاشتن بر شکست سیاست خارجی است

آمریکا پرورش دهنده تروریسم در دنیاست/ سپاه برآمده از بطن انقلاب و مردم است

اقدام نابخردانه آمریکا موجب اتحاد بیشتر در ایران اسلامی شد

مردم و مسئولان کردستان در حمایت از سپاه پاسداران تجمع کردند

ملت ایران همیشه پشتیبان و حامی سپاه است

اقدام آمریکا علیه سپاه برای جلب رضایت صهیونیست ها است

پاسداران نماد شجاعت و مبارزه با افراط گرایی هستند

سپاه یک نیروی مردمی برای دفاع از آرمان های نظام اسلامی است

مردم بدنه سپاه را تشکیل داده اند