عصر کرد

آخرين مطالب

حضور در راهپیمایی 22 بهمن نشان مقاومت ملت ایران است سياسي

حضور در راهپیمایی 22 بهمن نشان مقاومت ملت ایران است

  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: حضور ملت ایران در جشن 40 سالگی انقلاب و راهپیمایی 22 بهمن نشان دهنده مقاومت این ملت در برابر تهدیدها، تحریم ها و فشار دشمنان و پایبندی شان به پیروی از آرمان ها و اصول انقلاب اسلامی است.
به گزارش خبرنگار ایرنا، با وجود همه ناباوری ها و تمام تلاش هایی که در سطح بین المللی برای حفظ رژیم شاه و جلوگیری از موفقیت انقلاب به رهبری امام خمینی (ره) به عمل آمد، انقلاب اسلامی در 22 بهمن 1357 پیروز شد و از این جهت به یک معجزه شبیه بود.
از همان صبحدم 22 بهمن، خصومت با نظام نوپای اسلامی در پهنه ای گسترده آغاز شد و نهضتی که امام خمینی (ره) پرچمدار و پایه گذار آن بود در آماج حملات قرار گرفت اما چون پشتوانه ای الهی و مردمی داشته تاکنون هیچ یک از طرح های سیاسی، اقتصادی و نظامی دشمنان بویژه آمریکا علیه ایران که اغلب با حمایت متحدانش در منطقه و جهان همراه بوده، به نتیجه نرسیده است.
فردا انقلاب اسلامی چهل ساله می شود و دنیا باز هم شاهد خلق حماسه ای دیگر از مردم انقلابی ایران در راهپیمایی 22 بهمن خواهد بود.
در آستانه چهل سالگی انقلاب، ضرورت و اهمیت حضور در راهپیمایی 22 بهمن و دستاوردهای انقلاب اسلامی در 40 سال گذشته در گفت و گو با نماینده ولی فقیه در کردستان بررسی شد.
** نشان مقاومت
آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی حضور در راهپیمایی امسال را در مبارزه و مقابله با دشمنانی که می گفتند ایران شاهد جشن چهل سالگی خود نخواهد بود، بسیار مهم دانست و اظهار داشت: در صحنه بودن همیشگی ملت ایران قابل تقدیر است و با وجود تلاشی که دشمنان امسال برای به خیابان کشاندن مردم علیه نظام اسلامی داشتند با بصیرت و آگاهی مردم، این تیر دشمن به سنگ خورد.
وی افزود: جشن امسال به لحاظ چهلمین سالروز متفاوت است چرا که چهل سالگی زمانی است که شخص به بلوغ عقلی رسیده و از جهات توانمندی ها به بهترین موقعیت زندگی و ثمردهی بالاتر می رسد لذا چهل سالگی انقلاب اسلامی به همین معنا قابل درک است تا قدرتمندتر، عزتمندتر و با آثار بیشتری در سطح جهانی ظاهر شود.
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: وقتی دشمنان این حجم از آمادگی و ایستادگی مردم و حمایت از انقلاب را می بینند حساب کار خود را می کنند و می دانند که تحریم ها و فشارهایشان ناکارآمد بوده لذا از مواضع خصمانه خود کوتاه می آیند.
وی با تاکید بر اینکه هزینه مقاومت کمتر از تسلیم شدن در برابر دشمن است، یادآور شد: دشمن با تسلیم شدن ما هم قانع نمی شود و بنابر آیات قرآن، تنها هنگامی راضی خواهند شد که کاملا تابع آنان باشیم نظیر آنچه که در عربستان و مصر شاهد هستیم و چیزی جز ذلت و زبونی نیست.
آیت الله حسینی شاهرودی به آگاهی ویژه ملت ایران در برابر فشار دشمنان اشاره کرد و آن را عاملی برای تسریع در حرکت انقلاب و ذلیل شدن بیش از پیش دشمن دانست.
** شعار واحد علیه دشمن
وی با بیان اینکه وقتی دشمن با صراحت به میدان آمده و می گوید نباید ایران چهل سالگی خود را جشن بگیرد، افزود: امروز بیش از هر زمان دیگری باید وحدت خود را حفظ کرده و ملت و دولت پشت به پشت هم برای اعتلای انقلاب تلاش کنیم.
آیت الله حسینی شاهرودی تاکید کرد: در این برهه از زمان پرداختن به مسایل اختلافی، عاقلانه نیست و باید تنها یک شعار واحد شنیده شود و آن هم علیه دشمنان باشد.
نماینده ولی فقیه در کردستان اظهار داشت: با وجود همه اختلاف نظرها، همه ما زیر مجموعه نظام اسلامی هستیم و باید حواسمان باشد این موقعیت را فرصتی برای تسویه حساب سیاسی و جناحی ندانیم چرا که خواست آمریکا، رژیم صهیونیستی و عوامل داخلی آنان نظیر منافقین نیز همین است.
آیت الله حسینی شاهرودی گفت: تجربه 40 ساله نشان داده که فاصله دی و بهمن در همه سال ها بهترین فرصت برای کاهش فشار و حل مشکلات است و فشارهای دشمن رنگ می بازد که امسال با حضور گشترده مردم، این مساله پر رنگ تر هم خواهد بود.
** نتیجه معکوس تحریم ها
نماینده ولی فقیه در کردستان حضور مردم در راهپیمایی فردا را نشانه برخورداری انقلاب اسلامی از پشتوانه ای قوی و محکم دانست و افزود: هر گاه دشمن در نقطه ای به ما فشار وارد می کند، پیشرفت ما در همان نقطه تقویت می شود، همانگونه که با تشدید تحریم ها شاهد افزایش درآمد ارزی و ریالی و مثبت شدن تراز تجاری بودیم.
آیت الله حسینی شاهرودی در سایه همین فشارها و تحریم ها امروز ایران از کشوری وارد کننده به صادر کننده در همه عرصه ها تبدیل شده و صادرات نفتی، جای خود را به صادرات غیرنفتی داده تا وابستگی ما به نفت هر روز کمتر شود.
نماینده رهبر معظم انقلاب در کردستان تاکید کرد: اگر چه فشار مشکلات مقطعی را برای ما ایجاد می کند اما برای آینده کشور مفید است و حرکت ایران برای استقلال همه جانبه را تسریع می بخشد.
آیت الله حسینی شاهرودی استقلال را از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی دانست که ایران را از کشوری وابسته و زیر نفوذ آمریکا، به کشوری مستقل تبدیل کرد.
وی گفت: در زمینه آزادی هم دستاوردهای بسیار ویژه ای داریم که در مسایل دینی و زندگی فردی و اجتماعی می توان به خوبی شاهد آنها بود.
آیت الله حسینی شاهرودی به افزایش 2 تا 3 برابری جمعیت کنونی ایران نسبت به دوران ستمشاهی اشاره کرد و افزود: با وجود رشد جمعیت، پیشرفت های ما در حوزه زیرساختی و خدماتی گسترده و غیر قابل مقایسه است.
وی این تفاوت در خدمات را در استان کردستان بسیار ملموس تر دانست و یادآور شد: برخورداری از شاخص گازرسانی 97 درصدی، 90 درصدی باسوادی، راه و بزرگراه، سد سازی و دیگر امکانات نشان دهنده خدماتی است که انقلاب اسلامی به مردم ارائه کرده است.
آیت الله حسینی شاهرودی به پیشرفت های بزرگ علمی کشورمان هم اشاره کرد و افزود: در زمینه های علمی، پژوهشی و فناوری در رده 10 کشور برتر دنیا هستیم و بسیاری از علوم دنیا را هم در انحصار خود داریم.
نماینده ولی فقیه در کردستان اضافه کرد: همه این موفقیت ها در حالی اتفاق افتاد که دشمنان انتظار نداشتند یک کشور جهان سومی، بتواند در سایه حکومت دینی، کشورهای پیشرفته را پشت سر بگذارد.
** اروپا مقابل آمریکا به نفع ایران
نماینده ولی فقیه در کردستان موقعیت ایران را از همه جهات برجسته دانست و افزود: از برکات نظام اسلامی این است که اروپا را در مقابل آمریکا قرار می دهد چرا که دنیا امروز به این باور رسیده ایران کشوری قدرتمند و تاثیرگذار در منطقه است و نمی توان آن را نادیده گرفت.
آیت الله حسینی شاهرودی تاکید کرد: زمانی سازمان های بین المللی تحت سیطره آمریکا می خواستند تا ایران اسلامی را منزوی کنند اما امروز همه آنان از آمریکا بریده و ایران را کشوری بر حق و حرکت کننده در مسیر قانون و مقررات بین المللی می دانند.
وی به پایان حاکمیت دلار آمریکا بر جهان هم اشاره کرد و گفت: با وضعیت کنونی اقتصاد دنیا که به سمت حذف دلار از معاملات پیش می رود، دلارهای بدون پشتوانه جمع آوری می شود و با بازگشت به آمریکا، قطعا اقتصاد این کشور فرو می ریزد.
آیت الله حسینی شاهرودی بدهکاری ناشی از جنگ طلبی آمریکا را از دیگر پدیده های ویرانگر اقتصاد این کشور اعلام کرد و افزود: تغییر استراتژی نظامی آمریکا که ناشی از استراتژی قوی و تسلیحات تدافعی قدرتمند ایران است موجب تحمیل هزینه های سنگینی بر این کشور شده و از سویی شرکای تجاری این کشور در زمینه تسلیحات، ترجیح می دهند تا تجهیزات نظامی خود را دیگر از آمریکا تامین نکنند.
9937/9102

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

صالحی: آماده مذاکره با عربستان هستیم

شناسایی و دستگیری 2 تیم تروریستی در کردستان

پمپئو: امیدوارم تهران را به عقب برانیم

جنگ و جدل نماینده مشهد و دولتی‌ها ادامه دارد

فرصت دوباره و چهار ماهه FATF به ایران

خاطره شنیدنی احمدی‌نژاد درباره تعطیلات عید فطر

اسرائیل: از لهستان عذرخواهی نمی‌کنیم

عبور از مشکلات اقتصادی مستلزم همت مسئولان و کمک نخبگان است

امام جمعه سروآباد: اروپا تجارت با ایران را حفظ می کند

روحیه انقلابی مردم در دهه پنجم باید حفظ و تقویت شود

2 تیم تروریستی در کردستان دستگیر شدند

احمدی‌نژاد: طرفدار برگزاری انتخابات آزاد هستم

تحریم ایران هواپیمای نروژی را هم گرفتار کرد

همه چیز درباره سندرز، رقیب ترامپ در 2020

رویابافی‌های بن سلمان؛ عربستان اتمی می‌شود

احتمال میانجیگری چین بین ایران و عربستان

ترامپ: عروس داعش را نمی‌پذیریم

صف خرید مرغ در بوشهر

آشنا: برخی دولت‌داران در خواب غفلت هستند

استیضاح روحانی چگونه ممکن می‌شود؟

برای مقابله با تروریسم به صورت منطقه ای تلاش می کنیم

عبور از تحریم ها نیازمند توجه بیشتر به مرزها است

کردستان 121 شهید کارمند تقدیم انقلاب کرده است

شهیدان زمینه را برای توسعه کردستان فراهم کردند

ایران در عرصه بین‌المللی زمامدار صلح است

قول همکاری دانمارک و بریتانیا درباره ایران

احتمال استیضاح وزیر صنعت در پی گرانی خودرو

مکارم: سفر‌های خارجی نوروزی را کاهش دهید

نمایندگان مجلس: «پوری‌حسینی» را عزل کنید

ظریف: ریاکاری واشنگتن برملا شد

روحانی: هرگز رفتار غیرمسئولانه اروپا را نمی‌پذیریم

پوتین، ترامپ را تهدید به حمله موشکی کرد

شکیبایی مادران شهدا از نشانه های اقتدار انقلاب است

ساماندهی مرز باشماق مریوان وعده ای که تاکنون محقق نشده است

جلالی: هیچ رفتار انتخاباتی از لاریجانی ندیدم

پیشنهاد احمدی‌نژاد برای برگزاری رفراندوم اقتصادی

دهقان: استیضاح روحانی، وقت تلف کردن است

پایداری می‌خواهد قالیباف را جایگزین روحانی کند

‎روحانی: باید شرایط کشور را درک کرد

رهبر انقلاب: در 22 بهمن امسال، جمعیت بیشتری آمده بودند

احتمال جنگ میان ایران و اسرائیل؟ جدی نگیرید!

ساماندهی وضعیت مرز بین المللی باشماق مریوان از اولویت های اقتصادی کردستان است

روحانیون و علمای کردستان نقش مهمی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دارند

وجود دین در کنار علم تنها راه پیشرفت انسانی است

سفیر پاکستان به وزارت خارجه ایران احضار شد

توضیحات قالیباف درباره حواشی عروسی دخترش

دلیل سفر امام جمعه اهواز به انگلیس از زبان بعیدی‌نژاد

طرح استیضاح روحانی کلید خورد

ظریف: تا دمشق بخواهد در سوریه می‌مانیم

روحانی: انتقام شهدای مرزبان را می‌گیریم