عصر کرد

آخرين مطالب

مسئولان از ورزش والیبال و تیم هیات کردستان بیشتر حمایت کنند ورزشي

مسئولان از ورزش والیبال و تیم هیات کردستان بیشتر حمایت کنند

  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - کردستان در رشته والیبال 2 تیم در لیگ های دسته یک و دو دارد و سرمایه گذاری همدانی که حامی یکی از این تیم هاست که در لیگ 2 حضور دارد ولی از بی توجهی به تیم و نگاه محلی به آن از سوی مردم و برخی مسئولان گلایه مند است.
به گزارش خبرنگار ایرنا، والیبال کردستان با حمایت های 2 سرمایه گذار مریوانی و همدانی توانسته در لیگ های دسته 1 و 2 خوب بدرخشد، تیم هیات والیبال استان کردستان که از حمایت های یک سرمایه گذار خارج از استان (استان همدان) بهره مند است توانسته در لیگ دسته دو موفقیت هایی را از آن خود کند.
سرمایه گذار این تیم در حالی توانسته با حمایت خود در رقابت های امسال سه بُرد از چهار بازی را نصیب این تیم کند و آن را در جایگاه دوم قرار دهد ولی به نظر می رسد بعد از حضور این سرمایه گذار، مسئولان کردستان دیگر سراغی از این تیم نمی گیرند.
او که از خارج از استان آمده و تیمی به نام کردستان را تشکیل داده و با اسم این استان در رقابت های لیگ دو شرکت کرده از اینکه کسی از مسئولان کردستان سراغی از تیمش نمی گیرد، گلایه دارد.
عادل لقمانیان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به غیر از رئیس و دبیر هیات والیبال کردستان کس دیگری با ما در خصوص تیم هیات والیبال ارتباطی برقرار نکرده است.
وی اضافه کرد: ما در این شهر بازی می کنیم انتظار داریم مسئولان و مردم به ما سر بزنند و از مشکلات و نیازمندی های ما بپرسند اما تاکنون هیچکس غیر از مسئولان هیات والیبال استان با ما تعاملی و ارتباطی نداشته است.
لقمانیان در رابطه با علت انتخاب کردستان برای تشکیل تیم گفت: کردستان از استان های محروم محسوب می شود و ما با سنندجی ها مراوداتی داریم از جمله اینکه در لیگ ها یا بازی هایی که برگزار می کنند از بازیکنان و تیم های همدانی دعوت می کنند.
وی افزود: این مراوادت باعث ایجاد ارتباط و تعامل بین همدان و سنندج شده و درخواست شد که امسال از کردستان تیم به لیگ بفرستیم و در نهایت این توافق ایجاد شد که تیم را در استان کردستان تشکیل و حمایت کنیم.
لقمانیان از سابقه فعالیت خود در این رشته ورزشی گفت و یادآور شد: پسرم هم در این رشته ورزشی فعال است و اکنون در تیم در کنار خودم فعالیت می کند.
وی در پاسخ به این سوال که چرا تعداد بازیکنان کردستانی در این تیم کم است، گفت: قبل از تشکیل تیم 2 روز برای تست گیری و انتخاب بازیکنان اختصاص دادیم یک روز آن مختص ورزشکاران کردستانی و روز دیگر مختص ورزشکارانی بود که از استان های دیگری تمایل داشتند در تیم حضور پیدا کنند.
لقمانیان با بیان اینکه در تست گیری از کردستانی ها بازی گرفتیم و تمرین کردیم اما چیزی که می خواستیم دیده نشد، اضافه کرد: در بازی های حرفه ای هر رشته ورزشی، کسی نمی پرسد بازیکنان تیم از کدام شهر هستند بلکه این نام تیم است که مطرح می شود و در ورزش های تیمی نتیجه گرفتن در میادین و لیگ ها مهمترین هدف است.
وی با تاکید بر اینکه نام تیم هیات والیبال کردستان است و بازی هایش در سنندج برگزار می شود، گفت: از ظرفیتی هم که استان کردستان داشت استفاده کردیم و اکنون حسام فریدی، وحید یعقوبی، رضا سلیمی و طیب الله ویسی بازیکنان کردستانی هستند که در این تیم حضور دارند.
لقمانیان تاکید کرد: چند کردستانی هم که در تیم های دیگر بازی می کنند و ظرفیت بازی در این تیم را دارند خود مایل به حضور در تیم نبودند.
وی با اشاره به اینکه برخی از این بازیکنان در سطوح بالاتری در حال فعالیت هستند، اظهار داشت: پارسا فرخی یکی از بازیکنان کردستانی است که تمایل داشت با تیم هیات والیبال کردستان همکاری کند اما یک تیم دسته یک او را خواست و به آن تیم پیوست.
لقمانیان افزود: امید آشنا هم یکی دیگر از بازیکنان خوب کردستانی است که می توانست در تیم باشد اما 15 روز قبل از آغاز بازی ها دچار حادثه شد و نتوانست به تیم کمک کند.
وی با اشاره به اینکه من از چند جنبه تمایل داشتم کردستانی ها در تیم بیشتر باشند، گفت: یکی از دلایل تمایل من برای حضور کردستانی در تیم حمایت بیشتر تماشاچی ها و دیگری کاهش هزینه ها است.
لقمانیان اضافه کرد: اگر بازیکن شهرستانی به تیم بیاید باید هزینه های خوابگاه، تغذیه و آمد و رفت او را تامین کنیم اما اگر بازیکن بومی باشد این هزینه ها بر تیم تحمیل نمی شود.
وی با اشاره به اینکه از مردم انتظار و توقع بیشتری برای حمایت از تیم هیات والیبال کردستان را دارد، اظهار داشت: برخی می گویند بازیکن کردستانی در تیم کم است.
لقمانیان تاکید کرد: منتقدان این را در نظر نمی گیرند که استان کردستان را برای فعالیت انتخاب کردیم و اگر نمی خواستیم بازیکن کردستانی جذب کنیم لزومی نداشت از تیم این استان حمایت مالی داشته باشیم.
این حامی و سرمایه گذار در ورزش گفت: چون با مردم ارتباط خاصی نداریم از حس و حال آنها نسبت به تیم خبر دار نیستیم شاید این موضوع بدلیل کم کاری هیات والیبال سنندج باشد.
وی از هیات والیبال سنندج و کسانی که می توانستند بیشتر در پیشبرد اهداف تیم آنها را یاری کنند نیز گلایه کرد و افزود: این هیات همزمان با برگزاری مسابقات لیگ دسته دو والیبال در سالن تختی مسابقات کارگری را برگزار می کند و بازیکنان و تماشاچان را به آن سمت می برند.
لقمانیان اضافه کرد: نمی توان گفت این کار حتما مغرضانه است شاید متولی آن برنامه ریزی درستی نداشته اما این به ضرر تیم هیات والیبال کردستان در لیگ دسته دو است.
وی در رابطه با شرایط تیم در لیگ هم گفت: وضعیت خوبی در گروه داریم و در سه بازی امتیاز کامل گرفتیم که کمتر تیمی می تواند در چهار بازی سه بازی را مقتدرانه ببرد.
لقمانیان یادآور شد: در دور برگشت داریم مجاز به یارگیری هستیم و طبیعتا تیم را در این مدت تقویت می کنیم تا در مراحل پایانی با مشکلی مواجه نشویم.
این حامی ورزش والیبال افزود: همه بازیکنانی هم که در تیم ما بازی می کنند قبل از شروع اولین بازی 50 درصد مبلغ قرارداد خود را دریافت کرده اند.
وی با بیان اینکه نام خوبی از استان کردستان در میادین بازی باقی گذاشته ایم، تاکید کرد: در تیمداری امروز می بینیم تیمی 10 درصد مبلغ قرارداد بازیکنانش را پرداخت می کند و تیمی می گوید از توان پرداخت قرارداد بر نمی آید که کار به شکایت و تنش در تیم ها می کشد اما ما نگذاشتیم چنین چیزی ذهن بازیکنان را درگیر کند.
6108/9102

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

300 برنامه همزمان با هفته جوان در استان کردستان برگزار می شود

بیش از 300 برنامه در هفته جوان به نفع سیل زدگان برگزار می‌شود

عملیات احداث سایت ورزش صبحگاهی در کمربندی آبیدر سنندج آغاز شد

دومین اردوی تیم ملی بوکس جوانان در بیجار در حال برگزاری است

تیم آوالان کامیاران با یک گل تیم شهرداری همدان را شکست داد

مربی کردستانی عازم رقابت های کاپ آسیا در ژاپن شد

تغییرات در پست های مدیریتی بر اساس عملکرد انجام می شود

راه یاب ملل از صعود به رده دوم لیگ برتر فوتبال بانوان باز ماند

توسعه ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا نیازمند نگاه ویژه است

راه یاب ملل مریوان حریف شیرازی خود را گلباران کرد

انتخاب ریاست فدراسیون انگیزه برگزاری مجامع انتخاباتی هاکی

محمد قربان کیانی رئیس هیات هاکی استان شد

راه یاب ملل مریوان قهرمان لیگ دسته یک باشگاه های کشور شد

کردستان ظرفیت مناسبی برای اعتلای ورزش های قهرمانی دارد

تکواندو کردستان جهانی شده است

انتخابات هیئت تکواندوی استان کردستان به راند سوم کشید

بلاتکلیفی در تکواندوی کردستان

سلام مریوانی ها به لیگ برتر والیبال ایران

راه یاب ملل مریوان به لیگ برتر والیبال کشور صعود کرد

سلام مریوانی ها به لیگ برتر والیبال ایران

رئیس فدراسیون: ورزش کبدی وارد مدارس شده است

رفیق رضاقلی رئیس هیات کبدی استان کردستان باقی ماند

بسکتبال کردستان در ساحل آرامش/آسمان خراش ها در انتظار روزهای بهتر

تیم عمران پویش کردستان مقابل نماینده تهران به پیروزی رسید

درخشش دختران کردستانی در رقابت‌های بین المللی تکواندو در کیش

بانوان بسکتبالیست کردستانی به سوپر لیگ بسکتبال کشور صعود کردند

صباح قریشی رئیس جدید هیات بسکتبال استان کردستان شد

رئیس هیات بسکتبال کردستان انتخاب شد

بسکتبال کردستان باید به روزهای آرمانی خود برسد

راه یاب ملل مریوان برابر شهداب یزد شکست خورد

بازنشستگان تا آخر اسفند فرصت ثبت نام در جشنواره ورزشی دارند

160 تیم در مسابقات جوراب بازی سقز شرکت کردند

مچ اندازان کردستانی در رقابتهای قهرمانی کشور دو نشان نقره کسب کرد

نفرات برتر مسابقات فوتبالدستی کاپ آزاد مریوان مشخص شدند

5 نماینده از کردستان به مرحله دوم مسابقات لیگ مناطق فوتبال کشور صعود کردند

راه یاب ملل مریوان گام اول مرحله نیمه نهایی را محکم برداشت

ادارات امکانات ورزشی خود را در اختیار مردم قرار دهند

راه یاب ملل مریوان با گل گاز ایلام را شکست داد

جاده سلامت در ورزشگاه 22 گولان سنندج راه اندازی می شود

امکانات ورزشی در ادارات متعلق به تمام جامعه است

بانوی کاراته کای کردستان جایگاه دوم را کسب کرد

والیبال مریوان در یک قدمی لیگ برتر

پنج هزار دانش آموز کردستانی در رقابت ورزشی شرکت می کنند

بهترین های مسابقات گوره‌وی بازی جام فجر در بانه معرفی شدند

مسابقات قهرمانی فوتبال جوانان امید گروه 2 در بانه آغاز شد

ورزش کردستان در مسیر پیشرفت

هفتمین دوره مسابقات گوره وی بازی در بانه آغاز شد

راه یاب ملل مریوان به نیمه نهایی لیگ دسته یک والیبال صعود کرد

فدراسیون هندبال دنبال استعدادیابی از سنین پایه است

راه اندازی لیگ هندبال در کردستان ضروری است