عصر کرد

آخرين مطالب

مسئولان از ورزش والیبال و تیم هیات کردستان بیشتر حمایت کنند ورزشي

مسئولان از ورزش والیبال و تیم هیات کردستان بیشتر حمایت کنند

  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - کردستان در رشته والیبال 2 تیم در لیگ های دسته یک و دو دارد و سرمایه گذاری همدانی که حامی یکی از این تیم هاست که در لیگ 2 حضور دارد ولی از بی توجهی به تیم و نگاه محلی به آن از سوی مردم و برخی مسئولان گلایه مند است.
به گزارش خبرنگار ایرنا، والیبال کردستان با حمایت های 2 سرمایه گذار مریوانی و همدانی توانسته در لیگ های دسته 1 و 2 خوب بدرخشد، تیم هیات والیبال استان کردستان که از حمایت های یک سرمایه گذار خارج از استان (استان همدان) بهره مند است توانسته در لیگ دسته دو موفقیت هایی را از آن خود کند.
سرمایه گذار این تیم در حالی توانسته با حمایت خود در رقابت های امسال سه بُرد از چهار بازی را نصیب این تیم کند و آن را در جایگاه دوم قرار دهد ولی به نظر می رسد بعد از حضور این سرمایه گذار، مسئولان کردستان دیگر سراغی از این تیم نمی گیرند.
او که از خارج از استان آمده و تیمی به نام کردستان را تشکیل داده و با اسم این استان در رقابت های لیگ دو شرکت کرده از اینکه کسی از مسئولان کردستان سراغی از تیمش نمی گیرد، گلایه دارد.
عادل لقمانیان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به غیر از رئیس و دبیر هیات والیبال کردستان کس دیگری با ما در خصوص تیم هیات والیبال ارتباطی برقرار نکرده است.
وی اضافه کرد: ما در این شهر بازی می کنیم انتظار داریم مسئولان و مردم به ما سر بزنند و از مشکلات و نیازمندی های ما بپرسند اما تاکنون هیچکس غیر از مسئولان هیات والیبال استان با ما تعاملی و ارتباطی نداشته است.
لقمانیان در رابطه با علت انتخاب کردستان برای تشکیل تیم گفت: کردستان از استان های محروم محسوب می شود و ما با سنندجی ها مراوداتی داریم از جمله اینکه در لیگ ها یا بازی هایی که برگزار می کنند از بازیکنان و تیم های همدانی دعوت می کنند.
وی افزود: این مراوادت باعث ایجاد ارتباط و تعامل بین همدان و سنندج شده و درخواست شد که امسال از کردستان تیم به لیگ بفرستیم و در نهایت این توافق ایجاد شد که تیم را در استان کردستان تشکیل و حمایت کنیم.
لقمانیان از سابقه فعالیت خود در این رشته ورزشی گفت و یادآور شد: پسرم هم در این رشته ورزشی فعال است و اکنون در تیم در کنار خودم فعالیت می کند.
وی در پاسخ به این سوال که چرا تعداد بازیکنان کردستانی در این تیم کم است، گفت: قبل از تشکیل تیم 2 روز برای تست گیری و انتخاب بازیکنان اختصاص دادیم یک روز آن مختص ورزشکاران کردستانی و روز دیگر مختص ورزشکارانی بود که از استان های دیگری تمایل داشتند در تیم حضور پیدا کنند.
لقمانیان با بیان اینکه در تست گیری از کردستانی ها بازی گرفتیم و تمرین کردیم اما چیزی که می خواستیم دیده نشد، اضافه کرد: در بازی های حرفه ای هر رشته ورزشی، کسی نمی پرسد بازیکنان تیم از کدام شهر هستند بلکه این نام تیم است که مطرح می شود و در ورزش های تیمی نتیجه گرفتن در میادین و لیگ ها مهمترین هدف است.
وی با تاکید بر اینکه نام تیم هیات والیبال کردستان است و بازی هایش در سنندج برگزار می شود، گفت: از ظرفیتی هم که استان کردستان داشت استفاده کردیم و اکنون حسام فریدی، وحید یعقوبی، رضا سلیمی و طیب الله ویسی بازیکنان کردستانی هستند که در این تیم حضور دارند.
لقمانیان تاکید کرد: چند کردستانی هم که در تیم های دیگر بازی می کنند و ظرفیت بازی در این تیم را دارند خود مایل به حضور در تیم نبودند.
وی با اشاره به اینکه برخی از این بازیکنان در سطوح بالاتری در حال فعالیت هستند، اظهار داشت: پارسا فرخی یکی از بازیکنان کردستانی است که تمایل داشت با تیم هیات والیبال کردستان همکاری کند اما یک تیم دسته یک او را خواست و به آن تیم پیوست.
لقمانیان افزود: امید آشنا هم یکی دیگر از بازیکنان خوب کردستانی است که می توانست در تیم باشد اما 15 روز قبل از آغاز بازی ها دچار حادثه شد و نتوانست به تیم کمک کند.
وی با اشاره به اینکه من از چند جنبه تمایل داشتم کردستانی ها در تیم بیشتر باشند، گفت: یکی از دلایل تمایل من برای حضور کردستانی در تیم حمایت بیشتر تماشاچی ها و دیگری کاهش هزینه ها است.
لقمانیان اضافه کرد: اگر بازیکن شهرستانی به تیم بیاید باید هزینه های خوابگاه، تغذیه و آمد و رفت او را تامین کنیم اما اگر بازیکن بومی باشد این هزینه ها بر تیم تحمیل نمی شود.
وی با اشاره به اینکه از مردم انتظار و توقع بیشتری برای حمایت از تیم هیات والیبال کردستان را دارد، اظهار داشت: برخی می گویند بازیکن کردستانی در تیم کم است.
لقمانیان تاکید کرد: منتقدان این را در نظر نمی گیرند که استان کردستان را برای فعالیت انتخاب کردیم و اگر نمی خواستیم بازیکن کردستانی جذب کنیم لزومی نداشت از تیم این استان حمایت مالی داشته باشیم.
این حامی و سرمایه گذار در ورزش گفت: چون با مردم ارتباط خاصی نداریم از حس و حال آنها نسبت به تیم خبر دار نیستیم شاید این موضوع بدلیل کم کاری هیات والیبال سنندج باشد.
وی از هیات والیبال سنندج و کسانی که می توانستند بیشتر در پیشبرد اهداف تیم آنها را یاری کنند نیز گلایه کرد و افزود: این هیات همزمان با برگزاری مسابقات لیگ دسته دو والیبال در سالن تختی مسابقات کارگری را برگزار می کند و بازیکنان و تماشاچان را به آن سمت می برند.
لقمانیان اضافه کرد: نمی توان گفت این کار حتما مغرضانه است شاید متولی آن برنامه ریزی درستی نداشته اما این به ضرر تیم هیات والیبال کردستان در لیگ دسته دو است.
وی در رابطه با شرایط تیم در لیگ هم گفت: وضعیت خوبی در گروه داریم و در سه بازی امتیاز کامل گرفتیم که کمتر تیمی می تواند در چهار بازی سه بازی را مقتدرانه ببرد.
لقمانیان یادآور شد: در دور برگشت داریم مجاز به یارگیری هستیم و طبیعتا تیم را در این مدت تقویت می کنیم تا در مراحل پایانی با مشکلی مواجه نشویم.
این حامی ورزش والیبال افزود: همه بازیکنانی هم که در تیم ما بازی می کنند قبل از شروع اولین بازی 50 درصد مبلغ قرارداد خود را دریافت کرده اند.
وی با بیان اینکه نام خوبی از استان کردستان در میادین بازی باقی گذاشته ایم، تاکید کرد: در تیمداری امروز می بینیم تیمی 10 درصد مبلغ قرارداد بازیکنانش را پرداخت می کند و تیمی می گوید از توان پرداخت قرارداد بر نمی آید که کار به شکایت و تنش در تیم ها می کشد اما ما نگذاشتیم چنین چیزی ذهن بازیکنان را درگیر کند.
6108/9102

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

راه یاب ملل مریوان برابر ذوب آهن اصفهان به پیروزی رسید

کارفرمایان حامی ورزش از 10 درصد معافیت مالیاتی برخوردار می شوند

کشتی گیر کردستانی به اردوی تیم ملی آزاد جوانان کشور دعوت شد

راه یاب ملل مریوان برابر صدرنشین لیگ برتر شکست خورد

هندبالیست کردستانی به اردوی تیم ملی دعوت شد

راه یاب ملل مریوان حریف ارومیه‌ای خود را گلباران کرد

2 ورزشکار کردستانی در اردوی تیم ملی ناشنوایان کشور حضور می یابند

2 کشتی گیر کردستانی به اردوی تیم ملی دعوت شدند

عدالت محوری ملاک المپیاد استعدادهای برتر کشور بود

2 بوکسور کردستانی به اردوی تیم ملی دعوت شدند

توقف راه یاب ملل مریوان برابر ملوان بندر انزلی

بانوان کردستانی در 10 رشته ورزشی شاخص کشوری هستند

ورزش را در ماه رمضان تعطیل نکنیم

رئیس هیات ورزش‌های رزمی استان کردستان انتخاب شد

مدارک مربیگری بالای سه سال معتبر نیست

کانون ورزشی بازنشستگان در سنندج افتتاح شد

سه خبر ورزشی از بانه

رئیس هیات ورزش های رزمی کردستان انتخاب شد

رقابت های ورزشی دانش آموزان با نیازهای ویژه کردستان آغاز شد

هندبالیست دختر کردستانی به اردوی تیم ملی دعوت شد

رقابت های انتخابی تیم ملی تکواندو کشور در سنندج آغاز شد

رقابت های انتخابی و اردوی تیم ملی تکواندو کشور در سنندج آغاز شد

تعارض برای حمایت از ووشوکاران قروه ای/مسابقه ای که اسیر حرف شد

راه یافتگان به اردوی تیم ملی تکواندو مشخص شدند

رقابت های انتخابی تیم ملی تکواندو کشور در سنندج آغاز شد

فوتبالیست کامیارنی به اردوی تیم ملی دختران دعوت شد

رقابت های ورزشی دانش آموزان با نیازهای ویژه کردستان برگزار می شود

انعقاد تفاهم نامه مالی با هیات های ورزشی در کردستان

افتتاح استخر آموزش و پرورش بیجار در سال جاری

300 برنامه همزمان با هفته جوان در استان کردستان برگزار می شود

بیش از 300 برنامه در هفته جوان به نفع سیل زدگان برگزار می‌شود

عملیات احداث سایت ورزش صبحگاهی در کمربندی آبیدر سنندج آغاز شد

دومین اردوی تیم ملی بوکس جوانان در بیجار در حال برگزاری است

تیم آوالان کامیاران با یک گل تیم شهرداری همدان را شکست داد

مربی کردستانی عازم رقابت های کاپ آسیا در ژاپن شد

تغییرات در پست های مدیریتی بر اساس عملکرد انجام می شود

راه یاب ملل از صعود به رده دوم لیگ برتر فوتبال بانوان باز ماند

توسعه ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا نیازمند نگاه ویژه است

راه یاب ملل مریوان حریف شیرازی خود را گلباران کرد

انتخاب ریاست فدراسیون انگیزه برگزاری مجامع انتخاباتی هاکی

محمد قربان کیانی رئیس هیات هاکی استان شد

راه یاب ملل مریوان قهرمان لیگ دسته یک باشگاه های کشور شد

کردستان ظرفیت مناسبی برای اعتلای ورزش های قهرمانی دارد

تکواندو کردستان جهانی شده است

انتخابات هیئت تکواندوی استان کردستان به راند سوم کشید

بلاتکلیفی در تکواندوی کردستان

سلام مریوانی ها به لیگ برتر والیبال ایران

راه یاب ملل مریوان به لیگ برتر والیبال کشور صعود کرد

سلام مریوانی ها به لیگ برتر والیبال ایران

رئیس فدراسیون: ورزش کبدی وارد مدارس شده است