عصر کرد

آخرين مطالب

مسئولان از ورزش والیبال و تیم هیات کردستان بیشتر حمایت کنند ورزشي

مسئولان از ورزش والیبال و تیم هیات کردستان بیشتر حمایت کنند

  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - کردستان در رشته والیبال 2 تیم در لیگ های دسته یک و دو دارد و سرمایه گذاری همدانی که حامی یکی از این تیم هاست که در لیگ 2 حضور دارد ولی از بی توجهی به تیم و نگاه محلی به آن از سوی مردم و برخی مسئولان گلایه مند است.
به گزارش خبرنگار ایرنا، والیبال کردستان با حمایت های 2 سرمایه گذار مریوانی و همدانی توانسته در لیگ های دسته 1 و 2 خوب بدرخشد، تیم هیات والیبال استان کردستان که از حمایت های یک سرمایه گذار خارج از استان (استان همدان) بهره مند است توانسته در لیگ دسته دو موفقیت هایی را از آن خود کند.
سرمایه گذار این تیم در حالی توانسته با حمایت خود در رقابت های امسال سه بُرد از چهار بازی را نصیب این تیم کند و آن را در جایگاه دوم قرار دهد ولی به نظر می رسد بعد از حضور این سرمایه گذار، مسئولان کردستان دیگر سراغی از این تیم نمی گیرند.
او که از خارج از استان آمده و تیمی به نام کردستان را تشکیل داده و با اسم این استان در رقابت های لیگ دو شرکت کرده از اینکه کسی از مسئولان کردستان سراغی از تیمش نمی گیرد، گلایه دارد.
عادل لقمانیان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به غیر از رئیس و دبیر هیات والیبال کردستان کس دیگری با ما در خصوص تیم هیات والیبال ارتباطی برقرار نکرده است.
وی اضافه کرد: ما در این شهر بازی می کنیم انتظار داریم مسئولان و مردم به ما سر بزنند و از مشکلات و نیازمندی های ما بپرسند اما تاکنون هیچکس غیر از مسئولان هیات والیبال استان با ما تعاملی و ارتباطی نداشته است.
لقمانیان در رابطه با علت انتخاب کردستان برای تشکیل تیم گفت: کردستان از استان های محروم محسوب می شود و ما با سنندجی ها مراوداتی داریم از جمله اینکه در لیگ ها یا بازی هایی که برگزار می کنند از بازیکنان و تیم های همدانی دعوت می کنند.
وی افزود: این مراوادت باعث ایجاد ارتباط و تعامل بین همدان و سنندج شده و درخواست شد که امسال از کردستان تیم به لیگ بفرستیم و در نهایت این توافق ایجاد شد که تیم را در استان کردستان تشکیل و حمایت کنیم.
لقمانیان از سابقه فعالیت خود در این رشته ورزشی گفت و یادآور شد: پسرم هم در این رشته ورزشی فعال است و اکنون در تیم در کنار خودم فعالیت می کند.
وی در پاسخ به این سوال که چرا تعداد بازیکنان کردستانی در این تیم کم است، گفت: قبل از تشکیل تیم 2 روز برای تست گیری و انتخاب بازیکنان اختصاص دادیم یک روز آن مختص ورزشکاران کردستانی و روز دیگر مختص ورزشکارانی بود که از استان های دیگری تمایل داشتند در تیم حضور پیدا کنند.
لقمانیان با بیان اینکه در تست گیری از کردستانی ها بازی گرفتیم و تمرین کردیم اما چیزی که می خواستیم دیده نشد، اضافه کرد: در بازی های حرفه ای هر رشته ورزشی، کسی نمی پرسد بازیکنان تیم از کدام شهر هستند بلکه این نام تیم است که مطرح می شود و در ورزش های تیمی نتیجه گرفتن در میادین و لیگ ها مهمترین هدف است.
وی با تاکید بر اینکه نام تیم هیات والیبال کردستان است و بازی هایش در سنندج برگزار می شود، گفت: از ظرفیتی هم که استان کردستان داشت استفاده کردیم و اکنون حسام فریدی، وحید یعقوبی، رضا سلیمی و طیب الله ویسی بازیکنان کردستانی هستند که در این تیم حضور دارند.
لقمانیان تاکید کرد: چند کردستانی هم که در تیم های دیگر بازی می کنند و ظرفیت بازی در این تیم را دارند خود مایل به حضور در تیم نبودند.
وی با اشاره به اینکه برخی از این بازیکنان در سطوح بالاتری در حال فعالیت هستند، اظهار داشت: پارسا فرخی یکی از بازیکنان کردستانی است که تمایل داشت با تیم هیات والیبال کردستان همکاری کند اما یک تیم دسته یک او را خواست و به آن تیم پیوست.
لقمانیان افزود: امید آشنا هم یکی دیگر از بازیکنان خوب کردستانی است که می توانست در تیم باشد اما 15 روز قبل از آغاز بازی ها دچار حادثه شد و نتوانست به تیم کمک کند.
وی با اشاره به اینکه من از چند جنبه تمایل داشتم کردستانی ها در تیم بیشتر باشند، گفت: یکی از دلایل تمایل من برای حضور کردستانی در تیم حمایت بیشتر تماشاچی ها و دیگری کاهش هزینه ها است.
لقمانیان اضافه کرد: اگر بازیکن شهرستانی به تیم بیاید باید هزینه های خوابگاه، تغذیه و آمد و رفت او را تامین کنیم اما اگر بازیکن بومی باشد این هزینه ها بر تیم تحمیل نمی شود.
وی با اشاره به اینکه از مردم انتظار و توقع بیشتری برای حمایت از تیم هیات والیبال کردستان را دارد، اظهار داشت: برخی می گویند بازیکن کردستانی در تیم کم است.
لقمانیان تاکید کرد: منتقدان این را در نظر نمی گیرند که استان کردستان را برای فعالیت انتخاب کردیم و اگر نمی خواستیم بازیکن کردستانی جذب کنیم لزومی نداشت از تیم این استان حمایت مالی داشته باشیم.
این حامی و سرمایه گذار در ورزش گفت: چون با مردم ارتباط خاصی نداریم از حس و حال آنها نسبت به تیم خبر دار نیستیم شاید این موضوع بدلیل کم کاری هیات والیبال سنندج باشد.
وی از هیات والیبال سنندج و کسانی که می توانستند بیشتر در پیشبرد اهداف تیم آنها را یاری کنند نیز گلایه کرد و افزود: این هیات همزمان با برگزاری مسابقات لیگ دسته دو والیبال در سالن تختی مسابقات کارگری را برگزار می کند و بازیکنان و تماشاچان را به آن سمت می برند.
لقمانیان اضافه کرد: نمی توان گفت این کار حتما مغرضانه است شاید متولی آن برنامه ریزی درستی نداشته اما این به ضرر تیم هیات والیبال کردستان در لیگ دسته دو است.
وی در رابطه با شرایط تیم در لیگ هم گفت: وضعیت خوبی در گروه داریم و در سه بازی امتیاز کامل گرفتیم که کمتر تیمی می تواند در چهار بازی سه بازی را مقتدرانه ببرد.
لقمانیان یادآور شد: در دور برگشت داریم مجاز به یارگیری هستیم و طبیعتا تیم را در این مدت تقویت می کنیم تا در مراحل پایانی با مشکلی مواجه نشویم.
این حامی ورزش والیبال افزود: همه بازیکنانی هم که در تیم ما بازی می کنند قبل از شروع اولین بازی 50 درصد مبلغ قرارداد خود را دریافت کرده اند.
وی با بیان اینکه نام خوبی از استان کردستان در میادین بازی باقی گذاشته ایم، تاکید کرد: در تیمداری امروز می بینیم تیمی 10 درصد مبلغ قرارداد بازیکنانش را پرداخت می کند و تیمی می گوید از توان پرداخت قرارداد بر نمی آید که کار به شکایت و تنش در تیم ها می کشد اما ما نگذاشتیم چنین چیزی ذهن بازیکنان را درگیر کند.
6108/9102

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

راه یاب ملل مریوان گام اول مرحله نیمه نهایی را محکم برداشت

ادارات امکانات ورزشی خود را در اختیار مردم قرار دهند

راه یاب ملل مریوان با گل گاز ایلام را شکست داد

جاده سلامت در ورزشگاه 22 گولان سنندج راه اندازی می شود

امکانات ورزشی در ادارات متعلق به تمام جامعه است

بانوی کاراته کای کردستان جایگاه دوم را کسب کرد

والیبال مریوان در یک قدمی لیگ برتر

پنج هزار دانش آموز کردستانی در رقابت ورزشی شرکت می کنند

بهترین های مسابقات گوره‌وی بازی جام فجر در بانه معرفی شدند

مسابقات قهرمانی فوتبال جوانان امید گروه 2 در بانه آغاز شد

ورزش کردستان در مسیر پیشرفت

هفتمین دوره مسابقات گوره وی بازی در بانه آغاز شد

راه یاب ملل مریوان به نیمه نهایی لیگ دسته یک والیبال صعود کرد

فدراسیون هندبال دنبال استعدادیابی از سنین پایه است

راه اندازی لیگ هندبال در کردستان ضروری است

هندبال در تمام شهرستانها باید فعال شود

رئیس هیأت هندبال استان کردستان انتخاب شد

تمام ظرفیت های ورزش در کردستان نهادینه شده است

والیبال راه یاب ملل مریوان مقابل میلاد نور رامسر به پیروزی رسید

نهمین خانه ورزش روستایی شهرستان سقز افتتاح شد

کردستان قهرمان مسابقات چند جانبه سامبو شد

ورزش راهی برای مقابله با هجمه های استکبار است

مسئولان از ورزش والیبال و تیم هیات کردستان بیشتر حمایت کنند

راه یاب ملل با بُرد مقابل حریف یک پله در رده بندی صعود کرد

کُشتی کردستان نیاز به ایجاد آرامش و همدلی دارد

کشتی کردستان باید به دنبال نفاق و همدلی باشد

رئیس هیأت کشتی کردستان انتخاب شد

گسست در دنیای کشتی کردستان

کردستان قهرمان مسابقات چند جانبه کیک جیتسو غرب کشور شد

راه یاب ملل مریوان به جمع هشت تیم برتر والیبال کشور صعود کرد

راه یاب ملل مریوان به جمع هشت تیم برتر والیبال کشور صعود کرد

راه یاب ملل مریوان برابر حریف اصفهانی خود متوقف شد

داور کردستانی مسابقات کشتی رنکینگ المپیک را قضاوت می کند

کورت شیشه ای اسکواش در مرکز سنندج راه اندازی می شود

رئیس هیات اسکواش کردستان انتخاب شد

سینمای آزادی بیجار میزبان علاقه مندان فوتبال جام آسیا است

بلندقامتان سنندج بر سکوی نخست ایستادند

صحنه نمایش بی پشتوانه در بدنسازی

سه خبر از بدمینتون استان کردستان

2 کشتی گیر کردستانی در رقابت‌های بین المللی جام تختی حضور می‌یابند

10 طرح ورزشی طی دهه فجر در کردستان به بهره برداری می رسد

مریوان قهرمان مسابقات کونگ فو استان کردستان شد

هزینه کردن برای ورزش یک سرمایه گذاری است

عملیات اجرایی سالن آزادگان بانه بخاطر اختلاف مالی متوقف است

مریوان میزبان دور برگشت لیگ دسته یک فوتسال بانوان کشور شد

قویترین مردان مناطق کُردنشین مشخص شد

مریوان میزبان دور برگشت لیگ دسته یک فوتسال بانوان کشور شد

نماینده کردستان تیم حریف را شکست داد

تیرخوردن بازیکن فوتبال خرم آباد توهمی بیش نبود

تیم کیمیا کاشت کردستان تیم حریف را شکست داد