آخرين مطالب

استاندار کردستان:

تغییردربدنه اجرایی کردستان لازمه تحول/اهل هیچ باند و گروهی نیستم گفتگو

تغییردربدنه اجرایی کردستان لازمه تحول/اهل هیچ باند و گروهی نیستم

  بزرگنمايي:

کرد آنلاین - سنندج - استاندار کردستان تغییر در بدنه اجرایی کردستان را لازمه تحول در این استان خواند و گفت: این مهم یکی از مطالبات عامه مردم است و دراین راستا با هیچ کس و شخصی تعارف ندارم.

به گزارش خبرنگارمهر، بهمن مرادنیا شامگاه یکشنبه در برنامه زنده گفتمان شبکه استانی کردستان یکی از برنامه های اصلی خود در استان را توجه ویژه به حوزه فرهنگ وهنر خواند و گفت: رهبرمعظم انقلاب کردستان را استان فرهنگی نامیدند و به جرات می توان گفت که هنری نیست که هنرمند کرد در آن نقش آفرینی نکرده باشد.
وی با اشاره به اینکه کردستان سرزمین آواها و نواهای اصیل است، عنوان کرد: دربعد فرهنگی نیاز است صداوسیمای مرکز استان و مجموعه هنرمندان به یاری ما بیایند.
وی بیان کرد: می طلبد که استان و شخصیت های برجسته کرد را به دیگر هم وطنانمان در ایران اسلامی به شیوه های متعدد معرفی کنیم.
استاندار کردستان عملکرد کنونی صداوسیمای مرکز استان را مورد رضایت مردم خواند و افزود: ولی نیاز است در در سطح ملی بیشتر به معرفی استان ما پرداخته شود.
مرادنیا ادامه داد: متاسفانه اگر فیلم و برنامه ای هم از کردستان پخش شده بیشتر چهره جنگ و کشت و کشتار از منطقه ما را نشان داده است.
وی عنوان کرد: گام نخست برای شناساندن بهتر و واقعی تر کردستان توسط صداوسیمای مرکز استان برداشته شده و مجموعه استانداری هم آمادگی تعامل وهمکاری برای حرکت در مسیر گام های بعدی را دارد.
ایجاد جهش و جبران عقب ماندگی استان نیازمند تزریق فکر و اندیشه جدید است
وی یکی از پتانسیل هایی که می تواند در کشور کردستان را مطرح کند طبیعت زیبای این منطقه خواند و افزود: باید زمینه های گردشگری را به طور مطلوب معرفی و زمینه حضور گردشگران در استان را بیشتر فراهم کنیم.
استاندار کردستان جلب و جذب سرمایه گذاران به استان را مستلزم پرداختن به مسئله مذکور ذکر کرد و اظهارداشت: تا بستر حضور گردشگران فراهم نشود پای سرمایه گذاران به منطقه هم باز نمی شود.
مرادنیا با بیان اینکه شکاف عمیقی بین توسعه یافتگی کردستان و استان های توسعه یافته کشوروجود دارد، گفت: متاسفانه شاخص های توسعه ما در زمینه های مختلف هم چون اشتغال، درآمد سرانه، ارزش افزوده پایین است و باید حداقل آنرا به متوسط کشوری برسانیم.
وی یادآورشد: البته ناگفته نماند همه مدیران گذشته و کنونی استان سعی و تلاش خود را کردند ولی همچنان فاصله ما با استان های توسعه یافته زیاد است و باید با جهش این شکاف را پرکرد و برای موفق شدن در این مسیر نیاز به توان و همراهی بیشتر صاحبان فکر واندیشه فارغ از مسائل سیاسی داریم.
وی عنوان کرد: افراد خاص وتوانمندی دراستان داریم که وابسته به هیچ جناح سیاسی نیستند ولی صاحب فکر واندیشه هستند که از آنها دعوت می کنم برای توسعه استان طرح و فکر خود را به ما ارائه دهند.
استاندار کردستان اظهارداشت: باید فکر نو تزریق کرد چراکه با فکر نو می توان جهش ایجاد و عقب ماندگی استان را جبران کرد.
لزوم تغییر فرهنگ برخورد با بخش خصوصی دراستان
وی بیان کرد: معتقدم دولت در شرایط موجود امکان وتوانایی چندانی برای حل مشکل بیکاری را ندارد، زمان طلایی یعنی اوایل انقلاب سرمایه گذاری های دولتی در دیگر استان های کشور انجام شد ولی کردستان به دلیل مسائل جنگ وناامنی از این بی بهره شد.
وی یکی از حقوق مسلم کردستان را سرمایه گذاری سازمان ها ونهادهای دولتی دراین استان خواند و گفت: بخشی از اقتصاد کردستان، اقتصاد سیاسی است اگر بتوانیم سرمایه گذاری را ایجاد و مشکل اشتغال را حل کنیم ریشه فقر، فساد و قاچاق خشکانده می شود.
استاندار کردستان از دیگر برنامه های خود را اهمیت دادن به بخش خصوصی عنوان کرد و اظهارداشت: یکی از زیرساخت های مهم و قابل توجه ایجاد مشوق برای سرمایه گذاران و هم چنین تغییر فرهنگ برخورد با بخش خصوصی است.
مرادنیا اضافه کرد: تاکنون ارزش و بهایی به بخش خصوصی دراستان داده نشده وگاها هم در مسیر فعالیت آنها مانع تراشی هایی هم صورت گرفته است و این درحالی است که بخش خصوصی یکی از عوامل تاثیرگذار در پیشرفت کشورهای توسعه یافته بوده است.
وی با بیان اینکه اشتعال توسط بخش خصوصی باید ایجاد شود، ادامه داد: استان ما پتانسیل و ثروت زیادی دارد که یکی از پتانسیل های ما نیروی انسانن توانمند است.
وی یکی از بخش های تولیدکننده ثروت در استان را گردشگری خواند و گفت: برای تقویت این بخش برنامه ریزی نشده ومی طلبد به آن توجه ویژه تری کرد.
سطح اراضی آبی کردستان باید به میانگین کشوری برسد
استاندار کردستان گفت: 10 تا 11 درصد از اراضی کشاورزی استان آبی است در حالیکه این رقم در میانگین کشوری 47 درصد است و اگر این میزان سطح را دراستان به میانگین کشوری برسانیم اتفاق چشمگیری در تولید ثروت روی خواهد داد.
مرادنیا عنوان کرد: در طول سال های گذشته نه تنها سرمایه گذرانی را دراستان جذب نکردند بلکه تعدادی از آنها را هم فراری داده اند، شخصا از سرمایه گذاران وافرادی که توانایی مالی دارند دعوت به حضور و سرمایه گذاری در استان می کنم و حتما از آنها هم حمایت خواهم کرد.
وی اظهارداشت: در هفته دو روز را به مسائل افتصادی و همراهی کردن سرمایه گذاران و صاحبان سرمایه اختصاص می دهم تا علاوه بر حل مشکل اشتعال برای استان ثروت هم تولید کنیم.
وی با اشاره به اینکه راه یکی از شاهرگ های اقتصادی در هر منطقه ای محسوب می شود، اضافه کرد: تلاش خوبی در حوزه راه های استان شده است و ازآنجا که یکی از زیرساخت های لازم است برای توسعه استان است در زمینه راه آهن و بزرگراه و راه های اصلی نیاز به کار بیشتری است.
تغییر در بدنه اجرایی لازمه تحول در کردستان
استاندار کردستان یکی از مطالبات عامه مردم را تغییر در بدنه اجرایی استان خواند وبیان کرد: معتقدم یک طیفی عملکردی دارند و دراین راستا قصد تعارف با هیچ کسی را ندارم وتنها هدف کسب رضایت مردم است.
وی با بیان اینکه تغییر لازمه تحول است، ادامه داد: مدیرانی که در استان توانایی لازم را نداشته اند تغییر داده و جوان های خوش فکر و توانمند را جایگزین آنها می کنیم.
مرادنیا بر ایجاد اتحاد وهمدلی وهمراهی بین مجموعه نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و استاندار تاکید کرد و اظهارداشت: اتحاد دو قوه در کنار هم موجب می شود کارها و مطالبات مردمی بهتر پیگیری شود و به نتیجه برسد.
وی در خصوص ارتباط خود با رسانه ها گفت: معتقدم رسانه ها صدای مردم هستند به شرطی که صادقانه عمل و درست انتقاد کنند و توقع تعریف و تمجید از رسانه ها را هم ندارم.
وی با بیان اینکه اهالی رسانه باید منعکس کننده صدای مردم به مسئولان باشند، بیان کرد: رسانه بهترین ابزار مدیریتی است اگر بتوانند خوب عمل کنند.
استاندار کردستان گفت: بخشی از کارها و خدماتی که انجام شده چون خوب منعکس نشدند مردم از آنها اطلاعی ندارند.
مرادنیا یکی از وظایف خود را ارائه گزارش کارهای انجام شده خود به مردم خواند و عنوان کرد: در مقاطع مختلف هر چند ماه یکبار به مردم گزارش کار خواهم داد و با آنها عهد صداقت، وفاداری وامانت داری می بندم.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مالکیت و مدیریت خضر زنده با اوقاف و امور خیریه کردستان است

اجرای طرح کتابفروشی به وسعت کردستان/ آغاز ثبت نام طرح پاییزه کتاب

102 هزار نفر از مردم شهرستان سنندج عضو بسیج هستند

سامانه نوین آبیاری در 1840 هکتار زمین کردستان اجرا شد

ابتلا به بیماری تب مالت در کردستان 55 درصد کاهش یافت

پرداخت149 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی/ایجاد چهارهزار شغل

چرخش چرخ گردشگری کردستان بر محور زیر ساخت

مخالفت90 درصدی جامعه بسکتبال با رئیس کنونی هیات کردستان

حضور گسترده مردم نشان از توسعه همواره روحیه استقلال طلبی است

بیش از 128 هزار هکتار از اراضی کردستان رفع تداخل شد

ترامادول نخورید!!!

بهسازی 17 راه روستایی کامیاران در دست اجرا است

اعتراض پذیرفته شدگان به نتایج تکمیل ظرفیت رشته پرستاری دانشگاه آزاد واحد سنندج

برپایی رویدادهای فرهنگی در کردستان قابل اهمیت است

شایعه سازی به قیمت آبروی یک خانواده/پای اطلاع رسانی صحیح می لنگد

سربازی که با خیرخواهی درس فداکاری و عاشقی به دیگران داد

6421 واقعه ازدواج در کردستان ثبت شد

طرح دست های مهربان هلال در مهدهای کودک کردستان برگزار شد

خون بندناف را می‌توان اهدا کرد

11 هزار و 300 تن نهاده های دامی در کردستان توزیع شد

اعلام فراخوان عضوگیری سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی در کردستان

150 هزار هکتار زمین برای احداث شهرک های کشاورزی شناسایی شد

70 درصد فاضلاب شهری کردستان تصفیه می شود

کمبود بنزین در شهرستان بانه نداریم

نظام سلطه، نگران اقتدار ایران و نفوذ آن در کشورهای منطقه است

راه اندازی 29 بوفه مواد غذایی در مدارس کردستان

مدیریت بحران کردستان نسبت به وقوع سیل هشدار داد

سکوت سه ماهه آماده شکستن

سوگواره بصیرت عاشورایی در بیجار برگزار می شود

پرداخت تسهیلات بهسازی ونوسازی خبازی ها به 413 واحد درکردستان

12 میلیارد ریال در جشن عاطفه های کردستان جمع آوری شد

اختصاص 194 دستگاه اتوبوس و مینی بوس جهت سرویس دهی به مدارس/ افزایش 15 درصدی نرخ کرایه سرویس مدارس

امنیت منطقه مرهون پایداری، مشارکت و جانفشانی مردم است

43 آزمایشگاه همکار استاندارد در کردستان فعالیت دارند

13اجرای نمایش جشنواره تئاتر خیابانی مریوان در دیگر شهرهای کردستان

بازگشت حجاج کردستانی به کشور

مریوان مکان خوبی برای عرضه تئاتر خیابانی است

49 متن نمایشی به دبیرخانه پانزدهمین جشنواره تئاتر کردی ارسال شد

دامپزشکی کردستان بر ذبح دام ها در عیدقربان نظارت می کند

هپنوتیزم تمرکز عالی فکر است

5 هزار و 471 هکتار از مراتع کردستان قرق می‌شوند

220 نفر از اصحاب فرهنگ و هنر کردستان بیمه شدند

آغاز ساخت مجموعه موزه در شهرستان بیجار

برگزاری نخستین همایش ملی گروس شناسی در کردستان

544 بیمار در کردستان دیالیز می شوند

مساحت انبارهای هلال احمر کردستان 130 درصد افزایش یافت

رشد 70 درصدی آثارارسال شده به جشنواره بین المللی هه‌تاو درکردستان

تامین سرمایه در گردش مشکل عمده واحدهای تولیدی کردستان است

کمتر از 100 زنبوردار کردستانی تحت پوشش بیمه اجتماعی هستند

اوقات فراغت 60 هزار جوان کردستانی غنی سازی می شود