عصر کرد

آخرين مطالب

استاندار کردستان:

تغییردربدنه اجرایی کردستان لازمه تحول/اهل هیچ باند و گروهی نیستم گفتگو

تغییردربدنه اجرایی کردستان لازمه تحول/اهل هیچ باند و گروهی نیستم

  بزرگنمايي:

کرد آنلاین - سنندج - استاندار کردستان تغییر در بدنه اجرایی کردستان را لازمه تحول در این استان خواند و گفت: این مهم یکی از مطالبات عامه مردم است و دراین راستا با هیچ کس و شخصی تعارف ندارم.

به گزارش خبرنگارمهر، بهمن مرادنیا شامگاه یکشنبه در برنامه زنده گفتمان شبکه استانی کردستان یکی از برنامه های اصلی خود در استان را توجه ویژه به حوزه فرهنگ وهنر خواند و گفت: رهبرمعظم انقلاب کردستان را استان فرهنگی نامیدند و به جرات می توان گفت که هنری نیست که هنرمند کرد در آن نقش آفرینی نکرده باشد.
وی با اشاره به اینکه کردستان سرزمین آواها و نواهای اصیل است، عنوان کرد: دربعد فرهنگی نیاز است صداوسیمای مرکز استان و مجموعه هنرمندان به یاری ما بیایند.
وی بیان کرد: می طلبد که استان و شخصیت های برجسته کرد را به دیگر هم وطنانمان در ایران اسلامی به شیوه های متعدد معرفی کنیم.
استاندار کردستان عملکرد کنونی صداوسیمای مرکز استان را مورد رضایت مردم خواند و افزود: ولی نیاز است در در سطح ملی بیشتر به معرفی استان ما پرداخته شود.
مرادنیا ادامه داد: متاسفانه اگر فیلم و برنامه ای هم از کردستان پخش شده بیشتر چهره جنگ و کشت و کشتار از منطقه ما را نشان داده است.
وی عنوان کرد: گام نخست برای شناساندن بهتر و واقعی تر کردستان توسط صداوسیمای مرکز استان برداشته شده و مجموعه استانداری هم آمادگی تعامل وهمکاری برای حرکت در مسیر گام های بعدی را دارد.
ایجاد جهش و جبران عقب ماندگی استان نیازمند تزریق فکر و اندیشه جدید است
وی یکی از پتانسیل هایی که می تواند در کشور کردستان را مطرح کند طبیعت زیبای این منطقه خواند و افزود: باید زمینه های گردشگری را به طور مطلوب معرفی و زمینه حضور گردشگران در استان را بیشتر فراهم کنیم.
استاندار کردستان جلب و جذب سرمایه گذاران به استان را مستلزم پرداختن به مسئله مذکور ذکر کرد و اظهارداشت: تا بستر حضور گردشگران فراهم نشود پای سرمایه گذاران به منطقه هم باز نمی شود.
مرادنیا با بیان اینکه شکاف عمیقی بین توسعه یافتگی کردستان و استان های توسعه یافته کشوروجود دارد، گفت: متاسفانه شاخص های توسعه ما در زمینه های مختلف هم چون اشتغال، درآمد سرانه، ارزش افزوده پایین است و باید حداقل آنرا به متوسط کشوری برسانیم.
وی یادآورشد: البته ناگفته نماند همه مدیران گذشته و کنونی استان سعی و تلاش خود را کردند ولی همچنان فاصله ما با استان های توسعه یافته زیاد است و باید با جهش این شکاف را پرکرد و برای موفق شدن در این مسیر نیاز به توان و همراهی بیشتر صاحبان فکر واندیشه فارغ از مسائل سیاسی داریم.
وی عنوان کرد: افراد خاص وتوانمندی دراستان داریم که وابسته به هیچ جناح سیاسی نیستند ولی صاحب فکر واندیشه هستند که از آنها دعوت می کنم برای توسعه استان طرح و فکر خود را به ما ارائه دهند.
استاندار کردستان اظهارداشت: باید فکر نو تزریق کرد چراکه با فکر نو می توان جهش ایجاد و عقب ماندگی استان را جبران کرد.
لزوم تغییر فرهنگ برخورد با بخش خصوصی دراستان
وی بیان کرد: معتقدم دولت در شرایط موجود امکان وتوانایی چندانی برای حل مشکل بیکاری را ندارد، زمان طلایی یعنی اوایل انقلاب سرمایه گذاری های دولتی در دیگر استان های کشور انجام شد ولی کردستان به دلیل مسائل جنگ وناامنی از این بی بهره شد.
وی یکی از حقوق مسلم کردستان را سرمایه گذاری سازمان ها ونهادهای دولتی دراین استان خواند و گفت: بخشی از اقتصاد کردستان، اقتصاد سیاسی است اگر بتوانیم سرمایه گذاری را ایجاد و مشکل اشتغال را حل کنیم ریشه فقر، فساد و قاچاق خشکانده می شود.
استاندار کردستان از دیگر برنامه های خود را اهمیت دادن به بخش خصوصی عنوان کرد و اظهارداشت: یکی از زیرساخت های مهم و قابل توجه ایجاد مشوق برای سرمایه گذاران و هم چنین تغییر فرهنگ برخورد با بخش خصوصی است.
مرادنیا اضافه کرد: تاکنون ارزش و بهایی به بخش خصوصی دراستان داده نشده وگاها هم در مسیر فعالیت آنها مانع تراشی هایی هم صورت گرفته است و این درحالی است که بخش خصوصی یکی از عوامل تاثیرگذار در پیشرفت کشورهای توسعه یافته بوده است.
وی با بیان اینکه اشتعال توسط بخش خصوصی باید ایجاد شود، ادامه داد: استان ما پتانسیل و ثروت زیادی دارد که یکی از پتانسیل های ما نیروی انسانن توانمند است.
وی یکی از بخش های تولیدکننده ثروت در استان را گردشگری خواند و گفت: برای تقویت این بخش برنامه ریزی نشده ومی طلبد به آن توجه ویژه تری کرد.
سطح اراضی آبی کردستان باید به میانگین کشوری برسد
استاندار کردستان گفت: 10 تا 11 درصد از اراضی کشاورزی استان آبی است در حالیکه این رقم در میانگین کشوری 47 درصد است و اگر این میزان سطح را دراستان به میانگین کشوری برسانیم اتفاق چشمگیری در تولید ثروت روی خواهد داد.
مرادنیا عنوان کرد: در طول سال های گذشته نه تنها سرمایه گذرانی را دراستان جذب نکردند بلکه تعدادی از آنها را هم فراری داده اند، شخصا از سرمایه گذاران وافرادی که توانایی مالی دارند دعوت به حضور و سرمایه گذاری در استان می کنم و حتما از آنها هم حمایت خواهم کرد.
وی اظهارداشت: در هفته دو روز را به مسائل افتصادی و همراهی کردن سرمایه گذاران و صاحبان سرمایه اختصاص می دهم تا علاوه بر حل مشکل اشتعال برای استان ثروت هم تولید کنیم.
وی با اشاره به اینکه راه یکی از شاهرگ های اقتصادی در هر منطقه ای محسوب می شود، اضافه کرد: تلاش خوبی در حوزه راه های استان شده است و ازآنجا که یکی از زیرساخت های لازم است برای توسعه استان است در زمینه راه آهن و بزرگراه و راه های اصلی نیاز به کار بیشتری است.
تغییر در بدنه اجرایی لازمه تحول در کردستان
استاندار کردستان یکی از مطالبات عامه مردم را تغییر در بدنه اجرایی استان خواند وبیان کرد: معتقدم یک طیفی عملکردی دارند و دراین راستا قصد تعارف با هیچ کسی را ندارم وتنها هدف کسب رضایت مردم است.
وی با بیان اینکه تغییر لازمه تحول است، ادامه داد: مدیرانی که در استان توانایی لازم را نداشته اند تغییر داده و جوان های خوش فکر و توانمند را جایگزین آنها می کنیم.
مرادنیا بر ایجاد اتحاد وهمدلی وهمراهی بین مجموعه نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و استاندار تاکید کرد و اظهارداشت: اتحاد دو قوه در کنار هم موجب می شود کارها و مطالبات مردمی بهتر پیگیری شود و به نتیجه برسد.
وی در خصوص ارتباط خود با رسانه ها گفت: معتقدم رسانه ها صدای مردم هستند به شرطی که صادقانه عمل و درست انتقاد کنند و توقع تعریف و تمجید از رسانه ها را هم ندارم.
وی با بیان اینکه اهالی رسانه باید منعکس کننده صدای مردم به مسئولان باشند، بیان کرد: رسانه بهترین ابزار مدیریتی است اگر بتوانند خوب عمل کنند.
استاندار کردستان گفت: بخشی از کارها و خدماتی که انجام شده چون خوب منعکس نشدند مردم از آنها اطلاعی ندارند.
مرادنیا یکی از وظایف خود را ارائه گزارش کارهای انجام شده خود به مردم خواند و عنوان کرد: در مقاطع مختلف هر چند ماه یکبار به مردم گزارش کار خواهم داد و با آنها عهد صداقت، وفاداری وامانت داری می بندم.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

پروانه کسب با 30 درصد تخفیف در سروآباد صادر می شود

15 میلیارد ریال کالا و 520 هزار دلار قاچاق در کردستان کشف شد

طرح ملی سنجش قامت زنان روستایی در سروآباد اجرا شد

تردد انواع کشنده در برخی محورهای کردستان ممنوع است

سه انیمیشن 100 ثانیه ای حوزه هنری کردستان آماده نمایش شد

صندوق قرض الحسنه اشتغال در روستاهای سروآباد ایجاد می شود

11 واحد گردشگری غیر مجاز در سنندج شناسایی شد

11 واحد از اماکن عمومی غیر مجاز پلمپ شدند

خودروهای فاقد زنجیر چرخ اجازه تردد در جاده‌های کردستان را ندارند

جاده های کردستان لغزنده است

عوامل ترور راننده آمبولانس کامیاران دستگیر شدند

مستمری مددجویان در لایحه بودجه 98 افزایش دارد

کولاک تردد در پنج محور ارتباطی کردستان را مشکل کرده است

تردد کامیون ها در گردنه های کردستان ممنوع شد

16 هزار مشترک روستایی در کردستان به اینترنت پرسرعت متصل هستند

کارگاه آموزشی کاربرد خط در گرافیک در سنندج برگزار می شود

هواشناسی: بارورسازی ابر‌ها بر کم آبی اثر ندارد

تولیدات رسانه ای به زبان کُردی کم است

91 دستگاه کنتور هوشمند روی چاه های آب کردستان نصب شد

کردستانی ها امسال 350 هزار جلد کتاب را به امانت گرفتند

هیچ کدام از مدیران کردستان شامل قانون بازنشستگی کشور نمی شوند

فاز نخست میز خدمت الکترونیکی در شهرداری سنندج راه اندازی شد

پرداخت 20 میلیارد تومان تسهیلات به نیازمندان کردستانی در سال جاری

50123 مرسوله پستی در کردستان به صورت الکترونیک جابجا شد

تردد در جاده های سروآباد فقط با زنجیر چرخ امکانپذیر است

624 خانه بهداشت در روستاهای استان کردستان فعال است

بارش برف در محورهای مواصلاتی شهرستان‌های بانه - مریوان - دیواندره

گفتگو با پری زنگنه؛ بانوی اپرای ایران

مشکل اصلی ساماندهی دستفروشان انتخاب مکان مناسب است

معرفی طرح های سرمایه گذاری دارای توجیه در اولویت قرار دارد

875 اصله درخت در سنندج قربانی بارش برف شد

اجرای عمومی چند روایت مجهول و روزانه در سنندج آغاز شد

گاز گرفتگی زوج جوان سنندجی را به کام مرگ کشاند

تصادف در جاده سنندج – مریوان به مرگ یک نفر انجامید

تجاری سازی 93 محصول فناور در کردستان/93 شرکت فناور فعالیت دارند

مه گرفتگی دید افقی در جاده سنندج - مریوان را کاهش داد

مه و یخ زدگی جاده های کردستان موجب اختلال در ترددها شده است

رسانه‌ها نقش اثرگذاری در برقراری امنیت جامعه برعهده دارند

58 درصد مشترکان کردستان قبوض برق را غیرحضوری پرداخت کردند

28 دستگاه ماشین آلات برف روب و نمک پاش در نقاط مختلف سنندج مستقر می شوند

حدود 590 بیمار آلوده به ایدز در کردستان شناسایی شدند

فراخوان نخستین جشنواره استانی تئاتر ماه "وتار" اعلام شد

خیران بیش از 49 میلیارد ریال به بخش سلامت کردستان کمک کردند

267 کودک کردستانی زیر پوشش طرح حامی بهزیستی قرار گرفتند

سند الگوی پیشرفت نسخه شفابخش توزیع نامتوازن جمعیتی

تاکنون گزارشی از خسارت جانی زلزله در کردستان نداشته‌ایم

محور سروآباد - پاوه به علت بارش برف مسدود شد

کردستان می تواند قطب گردشگری سلامت ایران باشد

مالکیت و مدیریت خضر زنده با اوقاف و امور خیریه کردستان است

اجرای طرح کتابفروشی به وسعت کردستان/ آغاز ثبت نام طرح پاییزه کتاب