عصر کرد

آخرين مطالب

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان:

معرفی طرح های سرمایه گذاری دارای توجیه در اولویت قرار دارد گفتگو

معرفی طرح های سرمایه گذاری دارای توجیه در اولویت قرار دارد

  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان گفت:یکی از کارهای مهم در جذب سرمایه گذار تهیه طرح های توجیه پذیر اقتصادی است که این طرح ها باید به سرمایه گذاران معرفی شوند.

حسین فیروزی  در خصوص اقداماتی که در راستای جذب سرمایه گذاران و حمایت از سرمایه گذاری در استان کردستان صورت گرفته، اظهارداشت: یکی از کارهایی که برای حمایت از سرمایه گذاری و جذب سرمایه در کردستان در دستور کار مرکز خدمات سرمایه گذاری و پنجره واحد سرمایه گذاری استان قرار گرفته، تهیه طرح های دارای توجیهات فنی و اقتصادی است که ظرفیت های سرمایه گذاری استان کردستان را به سرمایه گذاران معرفی کند.
وی افزود: این یک موضوع کلیدی در جذب سرمایه است چرا که هر سرمایه گذاری که بخواهد در این استان سرمایه گذاری صورت دهد، اولین سوالی که دارد این است که چه ظرفیت و چه زمینه ای برای این کار در کردستان وجود دارد و اگر قرار است طرح و پروژه ای در این راستا به آنان معرفی شود باید نرخ بازگشت سرمایه، چگونگی اجرای آن، مکان اجرای آن، زمین مورد نیاز و تامین زیرساخت های آن و همچنین کمک های دولت در تامین منابع مالی به آنها مشخص باشد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان ضمن اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای عملیاتی کردن این مهم، ادامه داد: مجموع این موضوعات می تواند در قالب یک طرح مطالعاتی برای ارائه به سرمایه گذاران تهیه شود و به عنوان یک طرح جامع توجیهی، فنی، اقتصادی و مالی یک پروژه در اختیار سرمایه گذاران قرار گیرد.
فیروزی ضمن اشاره به لزوم مشارکت و همراهی تمامی ادارات و سازمان های دولتی در استان کردستان، یادآور شد: این کار به دستگاه های اجرایی و شهرداری های سطح استان ابلاغ شده که حوزه و زمینه های سرمایه گذاری در کردستان مشخص شود که در صورت حضور این افراد در این استان بتوان زمینه های سرمایه گذاری را معرفی کرد.
وی در ادامه سخنان خود به نکته دیگری در خصوص سرمایه گذای و جذب سرمایه در فعالیت های اقتصادی استان کردستان اشاره کرد و بیان کرد: پیگیری های متعددی از طریق استانداری در شوراها و کارگروه های اقتصادی استان برای بهبود فضای کسب و کار در کردستان صورت گرفته است و انتظار می رود که این گونه اقدامات فضا برای راه اندازی کسب و کار در کردستان را تسهیل کند.
جذب سرمایه گذار خارجی در اولویت قرار دارد
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان گفت: یکی از شاخص های بهبود این مسئله تسریع در صدور مجوز های کسب و کارهای جدید، توسعه کسب و کارهای قبلی و همچنین فعال کردن واحدهای تولیدی و اشتغال زایی و رفع موانع پیش روی آنها است که به هر دلیلی در گذشته مشکلاتی برای آنها بوجود آمده که با حداکثر ظرفیت خود کار نمی کنند.
فیروزی اظهارداشت: این کارها تماما در دستور کار کارگروه های اشتغال و سرمایه گذاری قرار گرفته و بر این مسئله نیز تاکید شده که دستگاه های اجرایی استان به دنبال برنامه های عملیاتی خود به موقع جواب استعلام های مورد نظر را داده و صدور مجوزهای کسب و کار را تسریع دهند.
وی به نقش مهم بانک ها و موسسات پولی و مالی در راستای تامین سرمایه برای فعالیت های اقتصادی اشاره کرد و افزود: تامین منابع مالی دیگر لازمه تکمیل پروژه های سرمایه گذاری است که در این خصوص در شورای هماهنگی بانک های کشور و صندوق توسعه ملی به دنبال جذب اعتبارات لازم برای حمایت از سرمایه گذاران و ایجاد مشوق های سرمایه گذاری هستیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان ادامه داد: در زمینه سرمایه گذاری در استان کردستان کار دیگری نیز صورت گرفته و آن هم این است که جذب سرمایه گذار خارجی در یک دستورالعمل خاص مشخص شده و مراودات با شمال عراق صورت گرفته تا بتوانیم سرمایه گذارانی از این منطقه را جذب کنیم.
فیروزی به حضور یک سرمایه گذار خارجی در استان کردستان اشاره کرد و یادآور شد: در همین راستا اقدامات و مذاکراتی با کشور ترکیه نیز صورت گرفته که خوشبختانه در حال حاضر یک سرمایه گذار ترکیه ای در شهرستان سقز یک بنگاه اقتصادی را ایجاد کرده است.
وی در ادامه به دیگر برنامه های استان کردستان برای جذب سرمایه گذار اشاره کرد و بیان کرد: یکی از مهمترین فعالیت های صورت گرفته در این بخش توسعه زیرساخت های شهرک های صنعتی کردستان است که به طور جد از سال گذشته در دستور کار قرار گرفته و علاوه بر پروژه هایی که در دست اقدام است، زیرساخت های این مناطق در حال توسعه هستند.
ایجاد شهرک صنعتی شماره چهار سنندج
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان گفت: همچنین ایجاد یک شهرک صنعتی جدید در دستور کار قرار گرفته و خوشبختانه طی سال گذشته عملیات اجرایی زیرساخت های شهرک صنعتی شماره چهار سنندج در سرینجیانه کلید خورده است.
فیروزی اظهار داشت: این شهرک در 305 هکتار زمین در نزدیکی فرودگاه سنندج و در مسیر کریدور جنوب به شمال غرب کشور قرار دارد و با توجه به اینکه در نزدیکی شهر سنندج قرار دارد، ظرفیت مناسبی برای حضور سرمایه گذاران در این منطقه است و انتظار می رود که با توجه به اقدامات صورت گرفته در کوتاهترین زمان ممکن شاهد آماده شدن این زیرساخت مهم در استان کردستان باشیم.
وی افزود: همچنین ساماندهی و ایجاد زیرساخت های منطقه ویژه اقتصادی بانه نیز در دستور کار قرار گرفته و زمین ایجاد آن فراهم شده تا زمینه حضور سرمایه گذاران در این منطقه مرزی نیز فراهم شود و فاز اول آن تقریبا با انجام کارهای برق رسانی و گازرسانی، محوطه سازی و خیابان کشی رو به اتمام است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان با بیان اینکه یکی از موانع سرمایه گذاری در استان کردستان نبود زمین مناسب برای ایجاد واحدهای صنعتی و تولیدی است، ادامه داد: در این راستا توسعه شهرک های صنعتی به شدت در حال پیگیری است تا بتوان زمینه حضور سرمایه گذاران در کردستان را فراهم کرد.
فیروزی یادآور شد: امیدواریم بتوانیم با توسعه شهرک های صنعتی و فراهم کردن زیرساخت های لازم آن در راستای حمایت و جذب سرمایه گذاران در راه توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال گام های موثری برداریم چرا که این استان استعدادهای بسیار خوبی در اختیار دارد و باید در راستای رسیدن به توسعه پایدار کردستان از تمامی استعدادهای در ظرفیت های در اختیار به بهترین شکل ممکن بهره برداری شود.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

ثبت نام 962 کردستانی در آزمون استخدامی مشاغل عملیاتی آتش‌نشانی 98

به کودکان متکدی کمک نکنید

درآمد پُست کردستان 23،4 درصد افزایش یافت

ابتکار :12 هزار زن سرپرست خانوار توانمند می‌شوند

کردستان دمای بالاتر از 40 درجه را در هفته جاری تجربه خواهد کرد

تصادف در جاده سقز- بانه 2 کشته برجا گذاشت

رعایت الگوی مصرف برق نیازمند همیاری مردم است

طرح توسعه جنگل در 42 هکتار از اراضی ملی مریوان آغاز شد

اطلاعات متکدیان سنندج در بانک اطلاعاتی ثبت می شود

تعداد اقامتگاه‌های بوم‌گردی کردستان به 20 عدد افزایش می‌یابد

سلامت 2 هزار و 560 نوآموز کردستانی سنجش شد

استاندار سلیمانیه: هیچ عاملی نمی تواند در روابط ما با ایران تغییر ایجاد کند

120 خبرنگار و عکاس داخلی و خارجی کنگره مشاهیر کُرد را پوشش می‌دهند

322 نمونه گمرکی واحدتولیدی در کردستان آزمون شد

توزیع کارت ورود به آزمون سراسری 98 در کردستان آغاز شد

334 پروانه ساختمانی در سنندج صادر شد

گردنه صلوات آباد سنندج ایمن سازی شد

مصرف برق در کردستان بیش از 10 درصد افزایش یافت

استفاده از تلفن همراه حین رانندگی خطر تصادف را چهار برابر می کند

سلامت 27 هزار نوآموز کردستانی سنجش می شود

زمینه مشارکت خانواده ها برای مدیریت مصرف انرژی فراهم شود

29 هزار نفر در برنامه‌های اوقات فراغت مساجد کردستان شرکت می کنند

سمپاشی مزارع بیجار با پهباد برای اولین بار

بیش از 2 هزار طرح اشتغالزایی در کردستان اجرا شد

هوای کردستان 4 تا 6 درجه گرمتر می شود

کاهش سن مصرف کنندگان مواد مخدر/فروشندگان از قوانین آگاهی دارند

تعدادی از سرشاخه های شرکت هرمی وی کاپیتال در بانه دستگیر شدند

200 هزار نقطه در کشور کد گذاری می شود

روزانه 200 هزار لیتر نفتگاز یورو 4 در کردستان توزیع می شود

فاضلاب 50 درصد روستاهای کردستان جمع آوری و دفع می شود

کردستانی‌ها 10 میلیارد تومان زکات فطریه پرداخت کردند

دختران 2 برابر پسران در زمان امتحان دچار استرس و اضطراب می‌شوند

آخرین جزئیات وقوع زلزله در کردستان/هنوز خسارتی گزارش نشده است

100 میلیارد ریال زکات فطریه در کردستان جمع آوری شد

استفاده مشترکان از کولر گازی در کردستان صرفه اقتصادی ندارد

فعالیت های فرهنگی زمینه ساز کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه است

صید 10 حلقه مار در سنندج از ابتدای سال جاری تا کنون

واحدهای صنعتی پرمصرف کردستان به سامانه مانیتورینگ شرکت گاز مجهز می شوند

درختان سطح شهر سنندج سمپاشی می شوند

تمهیدات شهرداری برای رفاه حال زیارت کنندگان اهل قبور در دوشنبه آخر رمضان

تصادف در جاده دیواندره به سقز یک کشته بر جا گذاشت

59 میلیارد کالای ممنوعه و قاچاق در مرزهای کردستان کشف شد

درگیری در سنندج دو نفر کشته و یک مجروح در پی داشت

رعایت مقررات از وقوع بسیاری از سوانح رانندگی جلوگیری می‌ کند

بیش از 61 هزار جلد کتاب در کردستان به امانت داده شد

کشف 10 تُن شکر قاچاق در کامیاران

سه هزار مترمربع بستر رودخانه آلتون سقز رفع تصرف شد

پروانه رنگین بانو مهمان ناخوانده محلات سنندج

تورم نقطه به نقطه نمایانگر گرانی در کردستان نیست

قرص‌های شب امتحان تهدیدی برای سلامتی دانشجویان است