آخرين مطالب

جشنی برای ستارگان امروز و دیروز ورزش دانش آموزی فرهنگي

جشنی برای ستارگان امروز و دیروز ورزش دانش آموزی

  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - سالن اجتماعات اردوگاه سلیمان خاطر سنندج روز پنجشنبه میزبان برگزاری جشنی با هدف تجلیل از ستارگان و قهرمانان دیروز و امروز ورزش دانش آموزی استان کردستان بود.
به گزارش خبرنگار ایرنا، نقش و تاثیر ورزش بر سلامت جسم و روح و روان بر کسی پوشیده نیست و در این زمینه برگزاری هدفمند ورزش در مدارس و سوق دادن نسل جوان و آینده ساز به آن می تواند جامعه را به سمت نشاط، شادابی و سلامتی هدایت کند.
امروزه فراگیری فضاهای مجازی و شبکه های اجتماعی موجب شده جوانان و نوجوانان ما بیشتر وقت خود را در این حوزه ها صرف کنند و رغبت و حتی فرصتی برای انجام فعالیت های ورزشی نداشته باشند.
بر همین اساس ساعات حضور دانش آموزان در مدرسه فرصت بسیار مناسبی برای هدایت این نسل به سمت فعالیت های ورزشی است که متولیان امر باید با برنامه ریزی مفید و موثر آن را امکان پذیر کنند.
با ورزش و تحرک بدنی می توان زمینه سلامتی جسم و روح جوانان و آینده سازان کشور را فراهم کرد بنابراین متولیان آموزش و پرورش در مدارس به گونه ای باید برنامه ریزی کنند که دانش آموزان پس از فراغت از تحصیل نیز به ورزش بپردازند.
در حال حاضر مسئولان و متولیان آموزش و پرورش در کشور به این نتیجه رسیده اند که ورزش دانش آموزی بهترین گزینه برای نهادینه کردن این مقوله مهم در بین جوانان و نوجوانان است لذا با برنامه های مختلف و اجرای طرح های گوناگون در این زمینه کار می کند.
استان کردستان چند سالی است که در این زمینه گوی سبقت را از برخی استان ها ربوده است بطوریکه از رتبه 28 کشوری مسابقات ورزش دانش آموزی در پنج سال پیش به رتبه هفتم کشور در سال جاری رسیده است.
معاونت تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان برای ایجاد شور و اشتیاق در بین دانش آموزان و افزایش انگیزه بیشتر آنان به سمت ورزش و فعالیت های بدنی جشنی را با هدف تجلیل از ستارگان و قهرمانان ورزش دانش آموزی استان برگزار کرد.
این جشن با حضور مسئولان آموزش و پرورش استان، معلمان و مربیان تربیت بدنی، پیشکسوتان و همچنین قهرمانان مسابقات ورزش دانش آموزی و اولیای آنان در اردوگاه سلیمان خاطر سنندج برگزار شد.
در این جشن علاوه بر تجلیل از دانش آموزان قهرمان مسابقات ورزش دانش آموزی از یشکسوتان و ستارگانی که سال های عمر خود را در این حوزه صرف کردند نیز تقدیر شد تا انگیزه آینده سازان کشور برای فعالیت های ورزشی چند برابر شود.
** کمبود تجهیزات و امکانات ورزشی در کردستان
مدیرکل آموزش و پرورش کردستان در این آیین با بیان اینکه در حال حاضر امکانات ورزش دانش آموزی از جمله سالن ها و فضاهای ورزشی در استان محدود است، گفت: سرانه ورزشی نیز نسبت به میانگین کشوری پایین است اما با وجود این کمبودها ورزش دانش آموزی استان به جایگاه هفتم کشور رسید.
رشید قربانی با بیان اینکه در موفقیت هر سیستمی سه فاکتور منابع، نیروی انسانی و برنامه ریزی مطلوب تاثیر گذار است، افزود: استان کردستان هر چند در زمینه امکانات و فضا با کمبود امکانات و فضا مواجه است اما با تلاش نیروی انسانی متخصص و فعال و برنامه ریزی های کیفی و مطلبی روند رو به رشدی داشته است.
وی یادآور شد: سال گذشته با اراده دولت و وزارت آموزش و پرورش امکانات و تجهیزات خوبی وارد استان شد که امید می رود این روند ادامه یافته و کمبودهای موجود در این حوزه جبران شود.
مدیرکل آموزش و پرورش کردستان همچنین با اشاره به تاکیدات و سیاست های وزیر آموزش و پرورش مبنی بر ایجاد نشاط و شادابی در مدارس ابراز امیدواری کرد با توسعه ورزش دانش آموزی و استمرار روند رو به رشد آن در مدارس این مهم محقق شود.
** ره آورد ورزش دانش آموزی نهادینه کردن تربیت در بین دانش آموزان است
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان نیز در این آیین گفت: حوزه تربیت بدنی به عنوان بخشی از آموزش و پرورش و همسو با برنامه های سند تحول بنیادین اقدامات خوبی را در زمینه ارتقای ورزش دانش آموزی انجام داده است.
افشین خوشگوار با بیان اینکه ورزش در آموزش و پرورش فرصت مناسبی است که از ره آورد ورزش تربیت در میان دانش آموزان نهادینه شود، افزود: حوزه تربیت بدنی برنامه های خود را در 2محور اجرای درس تربیت بدنی موسوم به زنگ ورزش و برگزاری مسابقات پیش می برد.
وی اظهار داشت: در بخش زنگ ورزش تلاش می شود با فراهم کردن امکانات و تجهیزات لازم و استفاده از مربیان متخصص و منابع درسی و علمی درس تربیت بدنی را در حوزه کلان سازماندهی کند.
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان افزود: در قالب زنگ ورزش برنامه های مختلفی از جمله المپیادهای درون مدرسه ای، حیاط پویا و کانون های دانش آموزی اجرا شده و به کیفیت بخشی درس تربیت بدنی کمک می شود.
وی به برگزاری مسابقات ورزشی به عنوان محور دوم فعالیت های حوزه تربیت بدنی اشاره کرد و یادآور شد: مسابقات ورزشی یکی از بخش های پر مخاطب ورزش دانش آموزی است که از این ناحیه می توان دانش آموزان را به سمت درس تربیت بدنی سوق داد.
خوشگوار اضافه کرد: در چهار سال گذشته و با برنامه محوری، تغییر رویه و تجمیع ظرفیت های درون سازمانی به ارتقای جایگاه ورزش دانش آموزی استان در سطح کشور کمک کرد.
وی اظهار داشت: با تلاش ها و اقدامات انجام شده امسال ورزش دانش آموزی استان در جایگاه هفتم کشوری و برای سومین سال پیاپی در جایگاه اول منطقه غرب کشور قرار گرفت.
در ادامه این آیین از سید صالح شهدایی، سید زاهد هاشمی نسب، ملیحه آریانا و نرگس یاری به عنوان پیشکسوتان ورزش دانش آموزی کردستان و همچنین 220 نفر از دانش آموزان قهرمان مسابقات ورزش دانش آموزی و کارشناسان و مربیان این حوزه با اهدای لوح و هدایایی تجلیل شد.
7348/9102
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

کنایه مهدی رحمتی به پرسپولیس، فغانی، تاج و داوری های مشکوک

عکس: صحنه جنجالی بازی استقلال و پدیده/ گل آبی‌ها سالم بود؟

سردیس شاعر معروف سنندجی در آبیدر رونمایی شد

شکوه یاد "معصومه‌ی" هەژار

3 بازیکنی که نیم فصل از پرسپولیس جدا می شوند

فیلم کوتاه «درامان ...» تولید و آماده نمایش شد

مذاکره پرسپولیس با مدافع جوان تراکتورسازی

تماس بازیکنان پرسپولیس برای بازگشت مهدی طارمی

مشخص شدن شماره پیراهن بازیکنان جدید پرسپولیس

کتاب " سرباز کوچک امام" رونمایی شد

کتاب «سرباز کوچک امام» در کردستان رونمایی شد

جشنواره دانشجویی فیلم ریگا محکی برای دانشجویان کردستان است

جذب دانش آموزان دختر در مدارس شبانه روزی با جدیت دنبال می شود

10 برگزیده جشنواره ترشی هفت بیجار مشخص شدند

دانشجو باید پویا باشد و از رکود و سکون فاصله بگیرد

طرح تفکیک دوره در 205 مدرسه ابتدایی کردستان اجرا شد

ارسال 100 اثر به دبیرخانه هفتمین جشنواره موسیقی کُردی

ایجاد موزه های روستایی در کردستان حمایت می شود

بازیکنان پرسپولیس به سیم آخر زدند با انتشار یک بیانیه!

10 کلاس درس مناطق روستایی دیواندره هوشمندسازی شد

مراکز کانون پرورش فکری کردستان مجهز به 254 هزار جلد کتاب است

101 اثر به دبیرخانه جشنواره موسیقی کُردی ارسال شد

دومین نمایشگاه حرفه‌های قدیم سنندج برپا می‌شود

نمایشگاه نقاشی رنگ و روغن در سنندج افتتاح شد

شهیدی که دعوت برادرش را لبیک گفت

گفتمان‌های دینی موجب ارتقای آگاهی جوانان شده است

به دنبال ایجاد سبک منسجم در مدارس شاهد هستیم

برانکو نام مدیر جدید پرسپولیس را لو داد! عکس

عکس محمد انصاری پس از جراحی در بیمارستان!

400 سوادآموز کردستانی گواهینامه آموزش رایانه می گیرند

3 میلیارد ریال برای شروع کار کتابخانه ابوذر قروه نیاز است

"پاییز شاعرانه" در سنندج برگزار می‌شود

بانوان هنرمندتجسمی درگالری اردیبهشت آثار خودرا به نمایش می گذارند

عرب سرپرست جدید پرسپولیس!

حمایت بخش خصوصی و ایجاد زیرساخت رمز توسعه گردشگری است

گرامیداشت معصوم احمدی، همسر عبدالرحمن شرفکندی در دانشگاه کردستان

نظر برانکو پس از بازی مقابل سپاهان؛ امکان بازگشت طارمی به پرسپولیس

کتاب «سرباز کوچک امام» در کردستان رونمایی می شود

پاسخ مشکوک پرسپولیس درباره پیوستن رضا قوچان نژاد

خبر های خوش برای استقلالی ها از دوبی

خدمات حوزه آموزش عالی در کردستان قابل تقدیر است

پیکر 2 هنرمند فیلمساز در بانه تشییع شد

دانشگاه مرکز تربیت نیروی انسانی ماهر و در تراز انقلاب است

386 واحد دانشگاه آزاد اسلامی در کشور فعالیت دارد

بیش از 14 هزار دانش آموز در مدارس شاهد استان تحصیل می‌کنند

"رویاهای ناتمام" رحیم ذبیحی

به دنبال ایجاد یک سبک منسجم در مدارس شاهد هستیم

44 درصد مدارس کامیاران نیازمند نوسازی و مقاوم سازی است

اثر هنرمند کردستانی به جشنواره سراسری سوره راه یافت

راهیابی هنرمند کردستانی به بخش پایانی جشنواره شعر و داستان جوان سوره