عصر کرد

آخرين مطالب

جشنی برای ستارگان امروز و دیروز ورزش دانش آموزی فرهنگي

جشنی برای ستارگان امروز و دیروز ورزش دانش آموزی

  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - سالن اجتماعات اردوگاه سلیمان خاطر سنندج روز پنجشنبه میزبان برگزاری جشنی با هدف تجلیل از ستارگان و قهرمانان دیروز و امروز ورزش دانش آموزی استان کردستان بود.
به گزارش خبرنگار ایرنا، نقش و تاثیر ورزش بر سلامت جسم و روح و روان بر کسی پوشیده نیست و در این زمینه برگزاری هدفمند ورزش در مدارس و سوق دادن نسل جوان و آینده ساز به آن می تواند جامعه را به سمت نشاط، شادابی و سلامتی هدایت کند.
امروزه فراگیری فضاهای مجازی و شبکه های اجتماعی موجب شده جوانان و نوجوانان ما بیشتر وقت خود را در این حوزه ها صرف کنند و رغبت و حتی فرصتی برای انجام فعالیت های ورزشی نداشته باشند.
بر همین اساس ساعات حضور دانش آموزان در مدرسه فرصت بسیار مناسبی برای هدایت این نسل به سمت فعالیت های ورزشی است که متولیان امر باید با برنامه ریزی مفید و موثر آن را امکان پذیر کنند.
با ورزش و تحرک بدنی می توان زمینه سلامتی جسم و روح جوانان و آینده سازان کشور را فراهم کرد بنابراین متولیان آموزش و پرورش در مدارس به گونه ای باید برنامه ریزی کنند که دانش آموزان پس از فراغت از تحصیل نیز به ورزش بپردازند.
در حال حاضر مسئولان و متولیان آموزش و پرورش در کشور به این نتیجه رسیده اند که ورزش دانش آموزی بهترین گزینه برای نهادینه کردن این مقوله مهم در بین جوانان و نوجوانان است لذا با برنامه های مختلف و اجرای طرح های گوناگون در این زمینه کار می کند.
استان کردستان چند سالی است که در این زمینه گوی سبقت را از برخی استان ها ربوده است بطوریکه از رتبه 28 کشوری مسابقات ورزش دانش آموزی در پنج سال پیش به رتبه هفتم کشور در سال جاری رسیده است.
معاونت تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان برای ایجاد شور و اشتیاق در بین دانش آموزان و افزایش انگیزه بیشتر آنان به سمت ورزش و فعالیت های بدنی جشنی را با هدف تجلیل از ستارگان و قهرمانان ورزش دانش آموزی استان برگزار کرد.
این جشن با حضور مسئولان آموزش و پرورش استان، معلمان و مربیان تربیت بدنی، پیشکسوتان و همچنین قهرمانان مسابقات ورزش دانش آموزی و اولیای آنان در اردوگاه سلیمان خاطر سنندج برگزار شد.
در این جشن علاوه بر تجلیل از دانش آموزان قهرمان مسابقات ورزش دانش آموزی از یشکسوتان و ستارگانی که سال های عمر خود را در این حوزه صرف کردند نیز تقدیر شد تا انگیزه آینده سازان کشور برای فعالیت های ورزشی چند برابر شود.
** کمبود تجهیزات و امکانات ورزشی در کردستان
مدیرکل آموزش و پرورش کردستان در این آیین با بیان اینکه در حال حاضر امکانات ورزش دانش آموزی از جمله سالن ها و فضاهای ورزشی در استان محدود است، گفت: سرانه ورزشی نیز نسبت به میانگین کشوری پایین است اما با وجود این کمبودها ورزش دانش آموزی استان به جایگاه هفتم کشور رسید.
رشید قربانی با بیان اینکه در موفقیت هر سیستمی سه فاکتور منابع، نیروی انسانی و برنامه ریزی مطلوب تاثیر گذار است، افزود: استان کردستان هر چند در زمینه امکانات و فضا با کمبود امکانات و فضا مواجه است اما با تلاش نیروی انسانی متخصص و فعال و برنامه ریزی های کیفی و مطلبی روند رو به رشدی داشته است.
وی یادآور شد: سال گذشته با اراده دولت و وزارت آموزش و پرورش امکانات و تجهیزات خوبی وارد استان شد که امید می رود این روند ادامه یافته و کمبودهای موجود در این حوزه جبران شود.
مدیرکل آموزش و پرورش کردستان همچنین با اشاره به تاکیدات و سیاست های وزیر آموزش و پرورش مبنی بر ایجاد نشاط و شادابی در مدارس ابراز امیدواری کرد با توسعه ورزش دانش آموزی و استمرار روند رو به رشد آن در مدارس این مهم محقق شود.
** ره آورد ورزش دانش آموزی نهادینه کردن تربیت در بین دانش آموزان است
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان نیز در این آیین گفت: حوزه تربیت بدنی به عنوان بخشی از آموزش و پرورش و همسو با برنامه های سند تحول بنیادین اقدامات خوبی را در زمینه ارتقای ورزش دانش آموزی انجام داده است.
افشین خوشگوار با بیان اینکه ورزش در آموزش و پرورش فرصت مناسبی است که از ره آورد ورزش تربیت در میان دانش آموزان نهادینه شود، افزود: حوزه تربیت بدنی برنامه های خود را در 2محور اجرای درس تربیت بدنی موسوم به زنگ ورزش و برگزاری مسابقات پیش می برد.
وی اظهار داشت: در بخش زنگ ورزش تلاش می شود با فراهم کردن امکانات و تجهیزات لازم و استفاده از مربیان متخصص و منابع درسی و علمی درس تربیت بدنی را در حوزه کلان سازماندهی کند.
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان افزود: در قالب زنگ ورزش برنامه های مختلفی از جمله المپیادهای درون مدرسه ای، حیاط پویا و کانون های دانش آموزی اجرا شده و به کیفیت بخشی درس تربیت بدنی کمک می شود.
وی به برگزاری مسابقات ورزشی به عنوان محور دوم فعالیت های حوزه تربیت بدنی اشاره کرد و یادآور شد: مسابقات ورزشی یکی از بخش های پر مخاطب ورزش دانش آموزی است که از این ناحیه می توان دانش آموزان را به سمت درس تربیت بدنی سوق داد.
خوشگوار اضافه کرد: در چهار سال گذشته و با برنامه محوری، تغییر رویه و تجمیع ظرفیت های درون سازمانی به ارتقای جایگاه ورزش دانش آموزی استان در سطح کشور کمک کرد.
وی اظهار داشت: با تلاش ها و اقدامات انجام شده امسال ورزش دانش آموزی استان در جایگاه هفتم کشوری و برای سومین سال پیاپی در جایگاه اول منطقه غرب کشور قرار گرفت.
در ادامه این آیین از سید صالح شهدایی، سید زاهد هاشمی نسب، ملیحه آریانا و نرگس یاری به عنوان پیشکسوتان ورزش دانش آموزی کردستان و همچنین 220 نفر از دانش آموزان قهرمان مسابقات ورزش دانش آموزی و کارشناسان و مربیان این حوزه با اهدای لوح و هدایایی تجلیل شد.
7348/9102

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

شبکه دانش آموزی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور راه اندازی می شود

اقامه نماز در مدارس، انگیزه معنوی دانش آموزان را بالا می برد

مدیران اجرایی به روابط عمومی اعتماد و باور داشته باشند

گلبانگ مرحبا و الوداع سنت دیرینه مردم کُرد

60 عنوان کتاب در کردستان منتشر شد

ویژه برنامه قرآنی "ضیافت نور" در نمایشگاه بین المللی قرآن کریم برگزار شد

حمله پهپادی انصارالله به فرودگاه نجران عربستان

نمایش قالی‌های کردستان در کاخ گلستان

طرح سودای بندگی در مدارس با نیازهای ویژه کردستان اجرا شد

کتابخوانی انسان را از خستگی های روزمره نجات می دهد

کشف ساختارهای معماری دوره اسلامی در تپه کوشکله سقز

کودکان در آینه رمضان

روابط عمومی یا تبعیدگاه مغضوب شدگان

امر به معروف را فقط در برخورد با پوشش نامناسب خلاصه نکنیم

کاهش آسیب های اجتماعی با توسعه معنویت امکانپذیر است

بیانیه آمریکا درباره حمله موشکی در عراق

تولیدمحوری اولویت حوزه هنری کردستان/سقز صاحب سالن سینما می شود

جهرمی: چرخه سالم واردات گوشی تسهیل شود

کشف ساختارهای معماری دوران تاریخی و اسلامی در سقز

فعالیت های هنری باید در خدمت رشد اخلاق و کمال انسانی باشند

برگزاری ویژه برنامه قرآنی کردستان در نمایشگاه بین المللی قرآن

هنر باید در خدمت رشد جامعه باشد

رونمایی از 10 دانشنامه فرهنگ در کردستان برنامه ریزی شده است

مبلغان نام آور قرآنی کردستان در نمایشگاه بین المللی قرآن تجلیل می شوند

برجسته کردن ضعف ها مهمترین سرمایه توسعه را از کردستان دور می کند

اولین جشنواره روابط عمومی‌های برتر کردستان برگزار می‌شود

ظرفیت دانشجویان برای تبلیغ جشنواره رضوی بکار گرفته می شود

استفاده از ظرفیت دانشجویان برای تبلیغ جشنواره کتابخوانی رضوی

نخستین جشنواره روابط عمومی های کردستان برگزار می شود

معرفی اعضای هیئت میانجی‌ میان ایران و آمریکا

آبرو، سیبل گلوله های مجازی - چنور صادقی*

شهیدی که با وضو به جنگ دشمن می‌رفت

غذاهای مخصوص ماه رمضان را بشناسید

دانش آموزان آسیب دیده شنوایی در کردستان استعدادیابی ورزشی می شوند

ایرنا، خبرگزاری با کوله باری از تجربه های ارتقا یافته رسانه ای است

دانشگاه کردستان دانشجویان بیمه شده را در خوابگاه ها اسکان می دهد

دانش آموزان کردستانی صاحب زورخانه شدند

آوای نقالی خوانی به گوش مدارس کردستان رسید

رونمایی از 2 اثر نفیس کتابت کامل قرآن حکیم در سنندج

رونمایی از 2 جلد مشق نور

شهروند بانه ای اشیای تاریخی سه هزار سال پیش را تحویل داد

معاون رئیس جمهوری از شهروند فرهنگ دوست بانه ای قدردانی کرد

فراخوان اولین مهرواره نقاشی در کامیاران منتشر شد

تبلیغات اسلامی از جشنواره کتابخوانی رضوی حمایت می کند

کلنگ احداث مدرسه روستای قره گل به زمین زده شد

شهروند بانه‌ای اشیای 3000 ساله را تحویل میراث فرهنگی داد

شهیدی که به‌خاطر پاسداری از انقلاب اسلامی از ادامه تحصیل بازماند

روزه پذیرش یک رنج مقدس است

بیجار شهر دوستدار کودک خواهد شد

گالری حرفه‌ای بیجار عید فطر افتتاح می‌شود