عصر کرد

آخرين مطالب

وابستگی اقتصادبانه به مرزکاهش می یابد/رونق گردشگری در اولویت اقتصادي

وابستگی اقتصادبانه به مرزکاهش می یابد/رونق گردشگری در اولویت

  بزرگنمايي:

عصرکرد- محمد فلاحی  با اشاره به وضعیت فعلی شهرستان بانه بیان کرد: در حال حاضر بخش اصلی فعالیت های اقتصادی در شهرستان بانه با مسائل مرزی مرتبط است و با هر گونه تغییر و تحولی در بخش مرز مردم شهرستان بانه به ویژه ادامه داد: یکی از اولویت های اصلی دولت در راستای توسعه شهرستان بانه، برنامه ریزی برای کاهش وابستگی اقتصاد این شهرستان به مرز است و در همین راستا نیز برنامه ریزی خوبی صورت گرفته و انتظار می رود که در سایه افزایش تعامل و همکاری های مشترک این روند رو به رشد ادامه داشته باشد.

فرماندار شهرستان بانه گفت: در شرایط فعلی با هر گونه وقفه در فعالیت های مرزی، مردم شهرستان بانه با مشکلات متعددی مواجه می شوند و این وضعیت را در سال جاری و در جریان نوسانات نرخ ارز و همچنین محدود شدن فعلی از فعالیت های مرزی دیدیم.

وی افزود: دولت تلاش می کند تا با سرمایه گذاری در سایر بخش ها و جذب سرمایه گذار بخش خصوصی در حوزه هایی گردشگری، کشاورزی و صنعتی میزان وابستگی اقتصاد این شهرستان به مسائل مرتبط با مرز با کاهش دهد و خوشبختانه در همین راستا فعالیت های خوبی صورت گرفته است و انتظار می رود که این روند رو به رشد با جدیت هر چه تمامتر دنبال و پیگیری شود.

وی از توسعه شهرک صنعتیی در شهرستان بانه به عنوان یکی از فعالیت های این بخش نام برد و بیان کرد: هم اکنون شهرک صنعتی شمارره یک بانه فعال است و با توجه به هماهنگی های صورت گرفته زمینه برای راه اندازی شهرک صنعتی شماره دو در این شهرستان نیز صورت گرفته است.

آغاز فاز نخست منطقه ویژه اقتصادی بانه

فلاحی ضمن اشاره به تصویب ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در شهرستان بانه، یادآور شد: در حال حاضر فاز نخست ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در شهرستان بانه آغاز شده است و کارهای عملیاتی محوطه سازی و تامین زیرساخت های دیگر در این منطقه نیز در دست اجراست.

وی اظهار داشت: راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی در شهرستان بانه با توجه به نزدیکی آن با اقلیم کردستان عراق یکی از ظرفیت های بسیار خوب در راستای سرمایه گذاری بخش خصوصی و توجه به بخش تولید است که انتظار می رود با حمایت های مسئولان کشوری و استانی این مهم هر چه سریعتر اجرایی و عملیاتی شود.

فرماندار شهرستان بانه افزود: همزمان با این مهم موضوع ایجاد منطقه آزاد تجاری در شهرستان های بانه و مریوان نیز در دستور کار قرار دارد و با توجه به تصویب آن در مجلس شورای اسلامی انتظار می رود که از سوی سایر مراجع نیز مورد تائید قرار گرفته و هر چه سریعتر اجرایی و عملیاتی شود.

وی به توسعه بخش کشاورزی به عنوان یکی دیگر از زیرساخت های توسعه در این شهرستان اشاره کرد و گفت: در حوزه کشاورزی نیز علیرغم محدودیت های مختلف از جمله کمبود زمین ولی فعالیت های خوبی صورت گرفته است و تلاش می کنیم که با ارائه تسهیلات مناسب به افراد متقاضی در این بخش به وضعیت بهتری دست پیدا کنیم.

بانه ظرفیت خوبی برای رونق گردشگری در اختیار دارد

فلاحی به دیگر ظرفیت مهم شهرستان بانه در راستای رسیدن به توسعه پایدار اشاره کرد و گفت: در حوزه گردشگری نیز شهرستان بانه یکی از مناطق ویژه استان کردستان است و در صورت بهره برداری از ظرفیت های در اختیار این بخش، می توان به توسعه بهتر این شهرستان امیدوار بود.

وی بیان کرد: بانه در حوزه طبیعی یکی از بهترین شهرستان های کردستان است و طبیعت بکر این شهرستان به ویژه در فصل بهار چشم هر بیننده ای را به سوی خود جلب می کند و به همین دلیل مردم تمایل زیادی برای حضور در این شهرستان دارند.

فرماندار شهرستان بانه افزود: در حوزه بازار و خرید کالا نیز این شهرستان طی چند سال اخیر به شهرت خوبی دست پیدا کرده است و در راستای وجود این دو مزیت می توان به بهترین شکل ممکن از ظرفیت های این شهرستان برای توسعه بخش گردشگری بهره برداری کرد.

وی با اشاره به تسهیل شرایط در راستای سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه گردشگری در شهرستان بانه، عنوان کرد: خوشبختانه هم اکنون در حوزه مسائل اقامتی و ساخت هتل این شهرستان وضعیت خوبی دارد و انتظار می رود که در سایه فعالیت بهتر بخش خصوصی و تقویت سرمایه گذاری در آن بتوانیم به شرایط بهتری دست پیدا کنیم.

فلاحی با بیان اینکه در بخش راه نیز هم اکنون اقدامات خوبی در این شهرستان در دست اقدام قرار دارد، گفت: در حال حاضر در سه نقطه در مسیر سقز – بانه کارهای عمرانی در دست اجراست و با بهره برداری از آن وضعیت و شرایط جاده بین سقز و بانه بهتر می شود.

وی به وضعیت مسیر سردشت – بانه اشاره کرد و افزود: طی سال جاری این مسیر نیز اصلاح و روکش آسفالت صورت گرفته است و در مسیر بانه – مریوان نیز فعالیت های خوبی از سوی شهرستان بانه انجام شده و انتظار می رود که افزایش اعتبارات این بخش بتوانیم در بخش ارتباطی نیز وضعیت شهرستان با ارتقاء ببخشیم.

فرماندار شهرستان بانه یادآور شد: در مجموع چشم انداز توسعه پایدار در شهرستان بانه روشن است و در همین راستا تلاش می کنیم که با مشارکت و همراهی خود مردم و همچنین استفاده از سرمایه های در اختییار آنها در راستای ارتقاء وضعیت این شهرستان برنامه ریزی بهتری را در دستور کار قرار دهیم و که خوشبختانه در سایه امنیت و آرامش ایجاد شده، رسیدن به شرایط و وضعیت دور از دسترس نخواهد بود.





نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

سد زیویه کامیاران سرریز شد

سد زیویه برای چهارمین سال متوالی سرریز کرد

قیمت سه پرس کباب لاکچری؛ 744 هزار تومان!

کارگاه آموزشی مهارت افزایی ویژه سربازان در سروآباد برگزار شد

کاهش قدرت خرید مسکن در دهک‌های مختلف

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 97/10/26

واقعیت های بودجه کردستان در سال 98/اعتبارات ملی افزایش یافت

اطلاع رسانی دقیق سبب افزایش آگاهی کشاورزان می‌شود

ارسال روزانه بیش از 4 میلیون لیتر نفتگاز به نیروگاه سیکل ترکیبی سنندج

مجلس نگاه ملی به لایجه بودجه 98 داشته باشد

واردات خودرو بدون انتقال ارز ممنوع شد

پراید، ارزان‌ترین خودروی جهان

تسهیلات بانکی برای احداث گلخانه در کردستان پرداخت می شود

1118 هکتار از اراضی کشاورزی بانه رفع تداخل شد

29 هنرمند کامیارانی تسهیلات مشاغل خانگی دریافت کردند

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 97/10/25

کاهش 64 درصدی پوشش بیمه کشاورزی/ مطالبات بیمه شدگان پرداخت نشد

بیش از 20 هزار هکتار اراضی کشاورزی کامیاران رفع تداخل شد

اعتبارات مناطق کُردنشین در لایحه بودجه 98 کاهش نداشته است

بازار مسکن در رکود کامل

مهمترین عوامل جهش تورم در تابستان امسال

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 97/10/24

تاثیر طرح کاهش صفر‌های پولی ملی بر اقتصاد

بسته حمایتی فقط به یارانه‌بگیران تعلق می‌گیرد

پیشنهاد عدم افزایش حقوق مقامات در سال 98

جزئیات سومین مرحله عرضه نفت خام در بورس

چرا ناگهان مرغ گران شد؟

بازار خودرو در شوک فرو رفت

کنترل صدور پروانه چرای دام ضامن سلامتی مراتع است

کردستانی ها 59 میلیون مترمکعب آب شرب مصرف کردند

مشکلی از لحاظ تامین گاز در استان کردستان وجود ندارد

17 تن کالای اساسی در سروآباد توزیع شد

یارانه کودکان بازمانده از تحصیل افزایش می‌یابد

افزایش سه برابری بودجه توسعه راه های کردستان

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 97/10/23

کاسبی برخی نهاد‌ها از عوارض شخص ثالث

نفت سبب بی توجهی به اقتصاددانش بنیان شده وصدای دولت ها راکلفت کرد

تکیه بر نفت عامل اصلی به وجود آمدن سلطان ها در اقتصاد کشور است

تغییر کاربری اراضی کشاورزی در کامیاران 100 درصد کنترل شد

گاز 2 روستای سروآباد پس از هشت ساعت تلاش وصل شد

جنجال آهنگ گروهی که حتی نام خودش را غلط تلفظ می‌کند

عکس های دیدنی و قدیمی از محمدرضا شجریان که تا بحال ندیده بودید!

ستاره های زن جشنواره فجر/ از هدیه تهرانی تا الناز شاکردوست

اشتغال 11948 نفر در کردستان حفظ می شود

خانه خرابی به کفش ملی هم رسید

دفاتر ارتباط با استاندارد در بزرگراه توسعه

600 هزار دستگاه تلفن همراه با ارز دولتی وارد بازار می‌شود

50،5 درصد شاغلان کردستان در بخش خدمات فعالیت دارند

تعامل سازنده دستگاه ها، نیاز اصلی شهرداری های کردستان است

حقوق 6 ماه کارگران شهرداری مریوان پرداخت نشده است