آخرين مطالب

فرشادان: عدم اشراف معاون استاندار به مسائل حوزه مديريتي به نفع توسعه کردستان نيست گفتگو

فرشادان: عدم اشراف معاون استاندار به مسائل حوزه مديريتي به نفع توسعه کردستان نيست

  بزرگنمايي:

کردانلاين- سيدمهدي فرشادان در پاسخ به اظهارات حسين فيروزي معاون استاندار کردستان در خصوص موضوع اعتبار 700 ميليارد توماني، با بيان اينکه رئيس سازمان برنامه و بودجه کشور دستور تخصيص 100درصد اعتبار 700 ميليارد توماني به کردستان در سال 96 را مجددا صادر کرد، اظهار داشت: عدم اشراف معاون استاندار به مسائل حوزه مديريتي به نفع توسعه کردستان نيست.

وي خاطرنشان کرد: به منظور پيگيري اعتبارات جهشي براي کمک به توسعه زيرساختي استان، اوايل دي ماه سال گذشته ملاقاتي با رئيس سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شد و در آن ديدار با تقديم ليستي از پروژه‌هاي عمراني در حوزه‌هاي مختلف از جمله راه، نيرو، بهداشت و درمان، ورزش و آموزش و پرورش اعتباري معادل 700 ميليارد تومان را از آقاي نوبخت درخواست کردم.

فرشادان با اشاره به اينکه توجيه درست مشکلات و موانع توسعه کردستان در اين نشست موجب شد، آقاي نوبخت خطاب به رئيس امور تلفيق بودجه و همچنين ناظر ويژه سازمان برنامه و بودجه کشور دستور صريح "از محل تبصره 36 نسبت به تخصيص کامل طرح‌هاي اعلام شده اقدام کنند" را هامش کند، خاطرنشان کرد: متعاقب اين دستور، طي نامه شماره 1041215 – 27/11/95 پيگيري لازم از دو مدير فوق‌الذکر توسط رئيس امور مجلس سازمان برنامه و بودجه کشور نيز صورت گرفت.

رئيس مجمع نمايندگان مردم کردستان در مجلس شوراي اسلامي در ادامه افزود: در 11 بهمن ماه 95 طي نامه شماره 95197148 تصوير مکاتبه مورد اشاره با تاکيد بر پيگيري هامش دکتر نوبخت، به استاندار کردستان منعکس و اتفاقا در اين نامه اعلام شد ناظر ويژه سازمان برنامه و بودجه در جلسه مشترک با نمايندگان استان، معاون امور اقتصادي و توسعه منطقه‌اي استانداري و رئيس سازمان برنامه و بودجه استان، خواستار ارائه اسناد مالي لازم براي پرداخت 100 درصد اين اعتبار شده است که ضرورت دارد اين پيگيري‌ها از سوي مديران مرتبط استاني انجام شود.

فرشادان خاطرنشان کرد: جالب است به اين نکته اشاره شود، رئيس سازمان برنامه و بودجه استان نيز با استناد به همان نامه دست‌نويس، در مکاتبه شماره 970416 – 29/10/95 که رونوشتي از آن براي اينجانب نيز ارسال شده است، خطاب به مشاور رئيس سازمان برنامه و بودجه کشور ضمن يادآوري مکاتبات مرتبط با ارسال اطلاعات طرح‌ها و پروژه‌هاي پيشنهادي، خواستار اعلام نتايج اقدامات به مديران استاني شده است.

وي با بيان اينکه يکي از مهم‌ترين علل عقب‌ماندگي کردستان در طول سال‌هاي گذشته عدم پيگيري امور استان از سوي مديران ارشد استاني بوده است، گفت: سوال از جناب آقاي فيروزي آن است که وي پس از بازگشت از تهران، براي اختصاص بودجه کلان مذکور چه اقدام موثري را انجام داده است؟ آيا فرضا و تنها به صرف اظهارنظر يک مدير مياني، ايشان بايد از پيگيري دستور صريح رئيس سازمان برنامه و بودجه کشور عقب مي‌نشستند؟ آيا انداختن کردستان بر روي ريل توسعه با چنين رويکرد منفعلانه مديريتي حاصل مي‌شود؟

رئيس مجمع نمايندگان استان کردستان در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به بخشي از سخنان معاون امور اقتصادي و توسعه منطقه‌اي استانداري کردستان که اظهار نموده است: "کل بودجه عمراني استان کردستان در سال 95 از 700 ميليارد تومان کمتر بود، از نظر منطق بودجه و مقررات و دستورالعمل‌هاي حاکم بر آن غير ممکن و بعيد مي‌نمايد که بر اساس يک نامه در اواسط سال بودجه‌اي بيش از بودجه مقرر استان در قانون بودجه به بودجه استاني اضافه شود و قانون بودجه چنين ظرفيتي را ندارد "، تاکيد کرد: قرارگرفتن مديران فاقد تخصص و تجربه مرتبط در جايگاه‌هاي تاثيرگذار به خصوص در حوزه اقتصادي که کردستان نيازمند تحول بنيادين در آن است از ريشه‌هاي اصلي بسياري از مشکلات کنوني استان مي‌تواند باشد.

فرشادان افزود: جناب آقاي فيروزي که قرعه سکانداري يکي از جايگاه‌هاي حساس حوزه اقتصاد ـ به دلايلي که قطعا قابل بررسي در موعد خود است ـ به نام ايشان زده شده، مي‌بايست پيش از اظهارنظر در خصوص مکاتبه اين جانب، نسبت به مطالعه دقيق موضوع همت مي‌کرد و بد نيست معاون امور اقتصادي و توسعه منطقه‌اي استانداري کردستان بدانند 700 ميليارد تومان مذکور در نتيجه اصلاح قانون بودجه سال 95 که در سه ماه دوم مصوب و در سه ماهه سوم ابلاغ شد، تامين اعتبار شده است.

عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس دهم با بيان اينکه اين اعتبار بخش بسيار کوچکي از اعتباري است که نمايندگان ملت از طريق تسعير نرخ ارز محقق و در اختيار دولت قرار دادند، اظهار کرد: متاسفانه استان کردستان در سال گذشته حتي يک ريال از اين اعتبار را نتوانست جذب کند.

فرشادان در ادامه تصريح کرد: اينجانب در سي‌ام مردادماه جاري و با تقديم نامه شماره 96106449 – 29/5/96 در جلسه حضوري با رئيس سازمان برنامه و بودجه کشور پيگير پادارکردن اعتبار 700 ميليارد توماني مورد اشاره در سال جاري شده‌ام که خوشختانه آقاي نوبخت که علاقه ويژه‌اي به مردم کردستان و توسعه استان دارند در دستور صريح و همراه با تاکيد خود به ناظر ويژه سازمان برنامه و بودجه کشور در هامش نامه مورد اشاره، بر تخصيص 100درصد اين اعتبار در سال 96 با پيگيري شخصي ناظر ويژه سازمان تاکيد و همچنين خواستار ارائه نتيجه اقدامات در اين خصوص شده است.

وي همچنين در واکنش به بخش ديگري از اظهارات معاون استاندار کردستان، افزود: روال معمول و درست در سلسله مراتب اداري اين است که رئيس سازمان برنامه و بودجه کشور دستور اقدام بر روي درخواست تخصيص اعتبار تقديمي توسط اين جانب را به مديران زيرمجموعه خود ارجاع دهند بنابراين اين اظهارات جناب آقاي فيروزي که "نامه فوق‌الذکر توسط دکتر نوبخت به استانداري کردستان و به مديران استان ارجاع نشده است و ما فقط تصوير آن نامه را که مسئوليت بررسي و اقدام مقتضي براي مديران داخلي سازمان و بودجه کشور ارسال شده بود را ديديم" نيز جاي تعجب بسيار است!

رئيس مجمع نمايندگان استان کردستان در مجلس شوراي اسلامي با توصيه به مديران استاني به پرهيز از حاشيه‌سازي‌هاي سياسي براي جبران کم‌کاري‌هاي خود، گفت: اظهارنظر در حوزه بودجه و اعتبارات نيازمند تخصص و يا حداقل مطالعه دقيق و دريافت مشاوره درست از اهل فن است و نمي‌توان در اين زمينه بي‌محابا به نظريه‌پردازي پرداخت.

فرشادان در پايان تلاش مديران ارشد استان بخصوص مديران حوزه اقتصادي براي تحقق اعتبار مذکور در سال جاري را خواستار شد و تاکيد کرد: بهتر است مديران استاني وفاق و همدلي براي تحقق خواسته‌هاي مردم را سرلوحه کار خود قرار دهند چراکه هر اقدامي غير از اين، به بيراهه رفتن و هزينه‌تراشي براي مردم کردستان است.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مالکیت و مدیریت خضر زنده با اوقاف و امور خیریه کردستان است

اجرای طرح کتابفروشی به وسعت کردستان/ آغاز ثبت نام طرح پاییزه کتاب

102 هزار نفر از مردم شهرستان سنندج عضو بسیج هستند

سامانه نوین آبیاری در 1840 هکتار زمین کردستان اجرا شد

ابتلا به بیماری تب مالت در کردستان 55 درصد کاهش یافت

پرداخت149 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی/ایجاد چهارهزار شغل

چرخش چرخ گردشگری کردستان بر محور زیر ساخت

مخالفت90 درصدی جامعه بسکتبال با رئیس کنونی هیات کردستان

حضور گسترده مردم نشان از توسعه همواره روحیه استقلال طلبی است

بیش از 128 هزار هکتار از اراضی کردستان رفع تداخل شد

ترامادول نخورید!!!

بهسازی 17 راه روستایی کامیاران در دست اجرا است

اعتراض پذیرفته شدگان به نتایج تکمیل ظرفیت رشته پرستاری دانشگاه آزاد واحد سنندج

برپایی رویدادهای فرهنگی در کردستان قابل اهمیت است

شایعه سازی به قیمت آبروی یک خانواده/پای اطلاع رسانی صحیح می لنگد

سربازی که با خیرخواهی درس فداکاری و عاشقی به دیگران داد

6421 واقعه ازدواج در کردستان ثبت شد

طرح دست های مهربان هلال در مهدهای کودک کردستان برگزار شد

خون بندناف را می‌توان اهدا کرد

11 هزار و 300 تن نهاده های دامی در کردستان توزیع شد

اعلام فراخوان عضوگیری سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی در کردستان

150 هزار هکتار زمین برای احداث شهرک های کشاورزی شناسایی شد

70 درصد فاضلاب شهری کردستان تصفیه می شود

کمبود بنزین در شهرستان بانه نداریم

نظام سلطه، نگران اقتدار ایران و نفوذ آن در کشورهای منطقه است

راه اندازی 29 بوفه مواد غذایی در مدارس کردستان

مدیریت بحران کردستان نسبت به وقوع سیل هشدار داد

سکوت سه ماهه آماده شکستن

سوگواره بصیرت عاشورایی در بیجار برگزار می شود

پرداخت تسهیلات بهسازی ونوسازی خبازی ها به 413 واحد درکردستان

12 میلیارد ریال در جشن عاطفه های کردستان جمع آوری شد

اختصاص 194 دستگاه اتوبوس و مینی بوس جهت سرویس دهی به مدارس/ افزایش 15 درصدی نرخ کرایه سرویس مدارس

امنیت منطقه مرهون پایداری، مشارکت و جانفشانی مردم است

43 آزمایشگاه همکار استاندارد در کردستان فعالیت دارند

13اجرای نمایش جشنواره تئاتر خیابانی مریوان در دیگر شهرهای کردستان

بازگشت حجاج کردستانی به کشور

مریوان مکان خوبی برای عرضه تئاتر خیابانی است

49 متن نمایشی به دبیرخانه پانزدهمین جشنواره تئاتر کردی ارسال شد

دامپزشکی کردستان بر ذبح دام ها در عیدقربان نظارت می کند

هپنوتیزم تمرکز عالی فکر است

5 هزار و 471 هکتار از مراتع کردستان قرق می‌شوند

220 نفر از اصحاب فرهنگ و هنر کردستان بیمه شدند

آغاز ساخت مجموعه موزه در شهرستان بیجار

برگزاری نخستین همایش ملی گروس شناسی در کردستان

544 بیمار در کردستان دیالیز می شوند

مساحت انبارهای هلال احمر کردستان 130 درصد افزایش یافت

رشد 70 درصدی آثارارسال شده به جشنواره بین المللی هه‌تاو درکردستان

تامین سرمایه در گردش مشکل عمده واحدهای تولیدی کردستان است

کمتر از 100 زنبوردار کردستانی تحت پوشش بیمه اجتماعی هستند

اوقات فراغت 60 هزار جوان کردستانی غنی سازی می شود