عصر کرد

آخرين مطالب

فرشادان: عدم اشراف معاون استاندار به مسائل حوزه مديريتي به نفع توسعه کردستان نيست گفتگو

فرشادان: عدم اشراف معاون استاندار به مسائل حوزه مديريتي به نفع توسعه کردستان نيست

  بزرگنمايي:

کردانلاين- سيدمهدي فرشادان در پاسخ به اظهارات حسين فيروزي معاون استاندار کردستان در خصوص موضوع اعتبار 700 ميليارد توماني، با بيان اينکه رئيس سازمان برنامه و بودجه کشور دستور تخصيص 100درصد اعتبار 700 ميليارد توماني به کردستان در سال 96 را مجددا صادر کرد، اظهار داشت: عدم اشراف معاون استاندار به مسائل حوزه مديريتي به نفع توسعه کردستان نيست.

وي خاطرنشان کرد: به منظور پيگيري اعتبارات جهشي براي کمک به توسعه زيرساختي استان، اوايل دي ماه سال گذشته ملاقاتي با رئيس سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شد و در آن ديدار با تقديم ليستي از پروژه‌هاي عمراني در حوزه‌هاي مختلف از جمله راه، نيرو، بهداشت و درمان، ورزش و آموزش و پرورش اعتباري معادل 700 ميليارد تومان را از آقاي نوبخت درخواست کردم.

فرشادان با اشاره به اينکه توجيه درست مشکلات و موانع توسعه کردستان در اين نشست موجب شد، آقاي نوبخت خطاب به رئيس امور تلفيق بودجه و همچنين ناظر ويژه سازمان برنامه و بودجه کشور دستور صريح "از محل تبصره 36 نسبت به تخصيص کامل طرح‌هاي اعلام شده اقدام کنند" را هامش کند، خاطرنشان کرد: متعاقب اين دستور، طي نامه شماره 1041215 – 27/11/95 پيگيري لازم از دو مدير فوق‌الذکر توسط رئيس امور مجلس سازمان برنامه و بودجه کشور نيز صورت گرفت.

رئيس مجمع نمايندگان مردم کردستان در مجلس شوراي اسلامي در ادامه افزود: در 11 بهمن ماه 95 طي نامه شماره 95197148 تصوير مکاتبه مورد اشاره با تاکيد بر پيگيري هامش دکتر نوبخت، به استاندار کردستان منعکس و اتفاقا در اين نامه اعلام شد ناظر ويژه سازمان برنامه و بودجه در جلسه مشترک با نمايندگان استان، معاون امور اقتصادي و توسعه منطقه‌اي استانداري و رئيس سازمان برنامه و بودجه استان، خواستار ارائه اسناد مالي لازم براي پرداخت 100 درصد اين اعتبار شده است که ضرورت دارد اين پيگيري‌ها از سوي مديران مرتبط استاني انجام شود.

فرشادان خاطرنشان کرد: جالب است به اين نکته اشاره شود، رئيس سازمان برنامه و بودجه استان نيز با استناد به همان نامه دست‌نويس، در مکاتبه شماره 970416 – 29/10/95 که رونوشتي از آن براي اينجانب نيز ارسال شده است، خطاب به مشاور رئيس سازمان برنامه و بودجه کشور ضمن يادآوري مکاتبات مرتبط با ارسال اطلاعات طرح‌ها و پروژه‌هاي پيشنهادي، خواستار اعلام نتايج اقدامات به مديران استاني شده است.

وي با بيان اينکه يکي از مهم‌ترين علل عقب‌ماندگي کردستان در طول سال‌هاي گذشته عدم پيگيري امور استان از سوي مديران ارشد استاني بوده است، گفت: سوال از جناب آقاي فيروزي آن است که وي پس از بازگشت از تهران، براي اختصاص بودجه کلان مذکور چه اقدام موثري را انجام داده است؟ آيا فرضا و تنها به صرف اظهارنظر يک مدير مياني، ايشان بايد از پيگيري دستور صريح رئيس سازمان برنامه و بودجه کشور عقب مي‌نشستند؟ آيا انداختن کردستان بر روي ريل توسعه با چنين رويکرد منفعلانه مديريتي حاصل مي‌شود؟

رئيس مجمع نمايندگان استان کردستان در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به بخشي از سخنان معاون امور اقتصادي و توسعه منطقه‌اي استانداري کردستان که اظهار نموده است: "کل بودجه عمراني استان کردستان در سال 95 از 700 ميليارد تومان کمتر بود، از نظر منطق بودجه و مقررات و دستورالعمل‌هاي حاکم بر آن غير ممکن و بعيد مي‌نمايد که بر اساس يک نامه در اواسط سال بودجه‌اي بيش از بودجه مقرر استان در قانون بودجه به بودجه استاني اضافه شود و قانون بودجه چنين ظرفيتي را ندارد "، تاکيد کرد: قرارگرفتن مديران فاقد تخصص و تجربه مرتبط در جايگاه‌هاي تاثيرگذار به خصوص در حوزه اقتصادي که کردستان نيازمند تحول بنيادين در آن است از ريشه‌هاي اصلي بسياري از مشکلات کنوني استان مي‌تواند باشد.

فرشادان افزود: جناب آقاي فيروزي که قرعه سکانداري يکي از جايگاه‌هاي حساس حوزه اقتصاد ـ به دلايلي که قطعا قابل بررسي در موعد خود است ـ به نام ايشان زده شده، مي‌بايست پيش از اظهارنظر در خصوص مکاتبه اين جانب، نسبت به مطالعه دقيق موضوع همت مي‌کرد و بد نيست معاون امور اقتصادي و توسعه منطقه‌اي استانداري کردستان بدانند 700 ميليارد تومان مذکور در نتيجه اصلاح قانون بودجه سال 95 که در سه ماه دوم مصوب و در سه ماهه سوم ابلاغ شد، تامين اعتبار شده است.

عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس دهم با بيان اينکه اين اعتبار بخش بسيار کوچکي از اعتباري است که نمايندگان ملت از طريق تسعير نرخ ارز محقق و در اختيار دولت قرار دادند، اظهار کرد: متاسفانه استان کردستان در سال گذشته حتي يک ريال از اين اعتبار را نتوانست جذب کند.

فرشادان در ادامه تصريح کرد: اينجانب در سي‌ام مردادماه جاري و با تقديم نامه شماره 96106449 – 29/5/96 در جلسه حضوري با رئيس سازمان برنامه و بودجه کشور پيگير پادارکردن اعتبار 700 ميليارد توماني مورد اشاره در سال جاري شده‌ام که خوشختانه آقاي نوبخت که علاقه ويژه‌اي به مردم کردستان و توسعه استان دارند در دستور صريح و همراه با تاکيد خود به ناظر ويژه سازمان برنامه و بودجه کشور در هامش نامه مورد اشاره، بر تخصيص 100درصد اين اعتبار در سال 96 با پيگيري شخصي ناظر ويژه سازمان تاکيد و همچنين خواستار ارائه نتيجه اقدامات در اين خصوص شده است.

وي همچنين در واکنش به بخش ديگري از اظهارات معاون استاندار کردستان، افزود: روال معمول و درست در سلسله مراتب اداري اين است که رئيس سازمان برنامه و بودجه کشور دستور اقدام بر روي درخواست تخصيص اعتبار تقديمي توسط اين جانب را به مديران زيرمجموعه خود ارجاع دهند بنابراين اين اظهارات جناب آقاي فيروزي که "نامه فوق‌الذکر توسط دکتر نوبخت به استانداري کردستان و به مديران استان ارجاع نشده است و ما فقط تصوير آن نامه را که مسئوليت بررسي و اقدام مقتضي براي مديران داخلي سازمان و بودجه کشور ارسال شده بود را ديديم" نيز جاي تعجب بسيار است!

رئيس مجمع نمايندگان استان کردستان در مجلس شوراي اسلامي با توصيه به مديران استاني به پرهيز از حاشيه‌سازي‌هاي سياسي براي جبران کم‌کاري‌هاي خود، گفت: اظهارنظر در حوزه بودجه و اعتبارات نيازمند تخصص و يا حداقل مطالعه دقيق و دريافت مشاوره درست از اهل فن است و نمي‌توان در اين زمينه بي‌محابا به نظريه‌پردازي پرداخت.

فرشادان در پايان تلاش مديران ارشد استان بخصوص مديران حوزه اقتصادي براي تحقق اعتبار مذکور در سال جاري را خواستار شد و تاکيد کرد: بهتر است مديران استاني وفاق و همدلي براي تحقق خواسته‌هاي مردم را سرلوحه کار خود قرار دهند چراکه هر اقدامي غير از اين، به بيراهه رفتن و هزينه‌تراشي براي مردم کردستان است.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

سرزمین رنگ و آوا آماده پذیرایی از مسافران نوروزی

چهار نفر براثر تصادف در راه های کردستان فوت کردند

توسعه مبالادت مرزی از دستاوردهای سفر دکتر روحانی به عراق است

ممنوعیت تردد تانکرهای ترانزیت سوخت در کردستان آغاز شد

یک سارق در سرقت مسلحانه سنندج کشته شد

بیمه سلامت کردستان بدهی خود را به روز پرداخت می کند

5 نفر به تعداد مسمومان مصرف مشروبات الکلی در بانه اضافه شد

1239کلاس درس برای اسکان مسافران نوروزی پیش بینی شد

سردترین نقاط کشور در کردستان به ثبت رسید

عامل توزیع مشروبات الکی مسموم در بانه شناسایی شد

نقش مراتع در چرخه طبیعت/تشکیل 87 پرونده تخلف در قروه

درس انشا در سرازیری سقوط

12 هزار مترمربع زمین در بستر رودخانه قزل اوزن رفع تصرف شد

نمایشگاه خوشنویسی نسیم وصال در سنندج گشایش یافت

مصرف گاز طبیعی در کردستان 17 درصد افزایش یافت

فرماندار بانه: احتمال تردد مسافر از مرز سیرانبند وجود دارد

سه محموله کالای قاچاق در بیجار کشف شد

راه مواصلاتی 146 روستای کردستان بازگشایی شد

یک انبار مواد محترقه در بیجار کشف و ضبط شد

صنوف آلاینده ظرف سه ماه آینده به حاشیه شهر منتقل می شوند

ساخت و سازهای مدرن ثبت جهانی اورامان را به خطر می اندازد

ورود موج بارشی قوی به کردستان از روز سه شنبه

دامپزشکی کردستان: موردی از فروش گوشت الاغ مشاهده نشده است

کامیون حامل 77 راس دام قاچاق در سنندج توقیف شد

92 درصد تعهد دامپزشکی کردستان در مایه کوبی تب برفکی محقق شد

هوای کردستان گرم‌تر می‌شود

2 هزار کیلومتر شبکه فاضلاب مدرن در کردستان ایجاد شده است

آسیب ها و فواید کارگاه های داستان نویسی

اولین تغذیه نوازد، تماس زود هنگام با مادر است

ثبت‌نام اینترنتی اسکان نوروزی فرهنگیان چهارم اسفند آغاز می شود

29 پنل خورشیدی در روستای های بانه نصب و راه اندازی شد

بارش برف راه 150 روستا در کردستان را بست

15 کوره زغال گیری در مریوان تخریب شد

درک موفقیت دیگران راهی برای غلبه بر حسادت است

یک میلیون مسافر از طریق پایانه های مسافربری سنندج جابجا شد

حدود 50میلیارد ریال کمک هزینه ازدواج به جوانان نیازمند اعطا شد

راهداران کردستان بیش از چهار هزار کیلومتر راه برف روبی کردند

تصادف در جاده مریوان - سنندج یک کشته بر جا گذاشت

فرونشست زمین قابل احیا نیست

یک کیلوگرم هروئین از عامل توزیع مواد مخدر در سنندج کشف شد

مرمت پل شیخ بعد از کاهش حجم آب رودخانه آغاز می شود

دشت های قروه و دهگلان 600 متر مکعب کسری آبخوان دارد

37 کیلوگرم تریاک از یک باند در بیجار کشف شد

331 پرونده تخلف قاچاق کالا در کردستان تشکیل شد

تردد کامیون های کشنده در 2 محور کردستان ممنوع است

آب شرب کردستان از منابع سطحی تامین می شود

بحث محاسباتی و روانی، دلایل اصلی حذف صفر از پول ملی است

ریزش کوه گاز سه روستای سروآباد را قطع کرد

رشد 163 درصدی بارندگی در بیجار

اجرای 182ویژه برنامه دهه فجر در بیجار/دستاورد های انقلاب بیان شود