عصر کرد

آخرين مطالب

فرشادان: عدم اشراف معاون استاندار به مسائل حوزه مديريتي به نفع توسعه کردستان نيست گفتگو

فرشادان: عدم اشراف معاون استاندار به مسائل حوزه مديريتي به نفع توسعه کردستان نيست

  بزرگنمايي:

کردانلاين- سيدمهدي فرشادان در پاسخ به اظهارات حسين فيروزي معاون استاندار کردستان در خصوص موضوع اعتبار 700 ميليارد توماني، با بيان اينکه رئيس سازمان برنامه و بودجه کشور دستور تخصيص 100درصد اعتبار 700 ميليارد توماني به کردستان در سال 96 را مجددا صادر کرد، اظهار داشت: عدم اشراف معاون استاندار به مسائل حوزه مديريتي به نفع توسعه کردستان نيست.

وي خاطرنشان کرد: به منظور پيگيري اعتبارات جهشي براي کمک به توسعه زيرساختي استان، اوايل دي ماه سال گذشته ملاقاتي با رئيس سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شد و در آن ديدار با تقديم ليستي از پروژه‌هاي عمراني در حوزه‌هاي مختلف از جمله راه، نيرو، بهداشت و درمان، ورزش و آموزش و پرورش اعتباري معادل 700 ميليارد تومان را از آقاي نوبخت درخواست کردم.

فرشادان با اشاره به اينکه توجيه درست مشکلات و موانع توسعه کردستان در اين نشست موجب شد، آقاي نوبخت خطاب به رئيس امور تلفيق بودجه و همچنين ناظر ويژه سازمان برنامه و بودجه کشور دستور صريح "از محل تبصره 36 نسبت به تخصيص کامل طرح‌هاي اعلام شده اقدام کنند" را هامش کند، خاطرنشان کرد: متعاقب اين دستور، طي نامه شماره 1041215 – 27/11/95 پيگيري لازم از دو مدير فوق‌الذکر توسط رئيس امور مجلس سازمان برنامه و بودجه کشور نيز صورت گرفت.

رئيس مجمع نمايندگان مردم کردستان در مجلس شوراي اسلامي در ادامه افزود: در 11 بهمن ماه 95 طي نامه شماره 95197148 تصوير مکاتبه مورد اشاره با تاکيد بر پيگيري هامش دکتر نوبخت، به استاندار کردستان منعکس و اتفاقا در اين نامه اعلام شد ناظر ويژه سازمان برنامه و بودجه در جلسه مشترک با نمايندگان استان، معاون امور اقتصادي و توسعه منطقه‌اي استانداري و رئيس سازمان برنامه و بودجه استان، خواستار ارائه اسناد مالي لازم براي پرداخت 100 درصد اين اعتبار شده است که ضرورت دارد اين پيگيري‌ها از سوي مديران مرتبط استاني انجام شود.

فرشادان خاطرنشان کرد: جالب است به اين نکته اشاره شود، رئيس سازمان برنامه و بودجه استان نيز با استناد به همان نامه دست‌نويس، در مکاتبه شماره 970416 – 29/10/95 که رونوشتي از آن براي اينجانب نيز ارسال شده است، خطاب به مشاور رئيس سازمان برنامه و بودجه کشور ضمن يادآوري مکاتبات مرتبط با ارسال اطلاعات طرح‌ها و پروژه‌هاي پيشنهادي، خواستار اعلام نتايج اقدامات به مديران استاني شده است.

وي با بيان اينکه يکي از مهم‌ترين علل عقب‌ماندگي کردستان در طول سال‌هاي گذشته عدم پيگيري امور استان از سوي مديران ارشد استاني بوده است، گفت: سوال از جناب آقاي فيروزي آن است که وي پس از بازگشت از تهران، براي اختصاص بودجه کلان مذکور چه اقدام موثري را انجام داده است؟ آيا فرضا و تنها به صرف اظهارنظر يک مدير مياني، ايشان بايد از پيگيري دستور صريح رئيس سازمان برنامه و بودجه کشور عقب مي‌نشستند؟ آيا انداختن کردستان بر روي ريل توسعه با چنين رويکرد منفعلانه مديريتي حاصل مي‌شود؟

رئيس مجمع نمايندگان استان کردستان در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به بخشي از سخنان معاون امور اقتصادي و توسعه منطقه‌اي استانداري کردستان که اظهار نموده است: "کل بودجه عمراني استان کردستان در سال 95 از 700 ميليارد تومان کمتر بود، از نظر منطق بودجه و مقررات و دستورالعمل‌هاي حاکم بر آن غير ممکن و بعيد مي‌نمايد که بر اساس يک نامه در اواسط سال بودجه‌اي بيش از بودجه مقرر استان در قانون بودجه به بودجه استاني اضافه شود و قانون بودجه چنين ظرفيتي را ندارد "، تاکيد کرد: قرارگرفتن مديران فاقد تخصص و تجربه مرتبط در جايگاه‌هاي تاثيرگذار به خصوص در حوزه اقتصادي که کردستان نيازمند تحول بنيادين در آن است از ريشه‌هاي اصلي بسياري از مشکلات کنوني استان مي‌تواند باشد.

فرشادان افزود: جناب آقاي فيروزي که قرعه سکانداري يکي از جايگاه‌هاي حساس حوزه اقتصاد ـ به دلايلي که قطعا قابل بررسي در موعد خود است ـ به نام ايشان زده شده، مي‌بايست پيش از اظهارنظر در خصوص مکاتبه اين جانب، نسبت به مطالعه دقيق موضوع همت مي‌کرد و بد نيست معاون امور اقتصادي و توسعه منطقه‌اي استانداري کردستان بدانند 700 ميليارد تومان مذکور در نتيجه اصلاح قانون بودجه سال 95 که در سه ماه دوم مصوب و در سه ماهه سوم ابلاغ شد، تامين اعتبار شده است.

عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس دهم با بيان اينکه اين اعتبار بخش بسيار کوچکي از اعتباري است که نمايندگان ملت از طريق تسعير نرخ ارز محقق و در اختيار دولت قرار دادند، اظهار کرد: متاسفانه استان کردستان در سال گذشته حتي يک ريال از اين اعتبار را نتوانست جذب کند.

فرشادان در ادامه تصريح کرد: اينجانب در سي‌ام مردادماه جاري و با تقديم نامه شماره 96106449 – 29/5/96 در جلسه حضوري با رئيس سازمان برنامه و بودجه کشور پيگير پادارکردن اعتبار 700 ميليارد توماني مورد اشاره در سال جاري شده‌ام که خوشختانه آقاي نوبخت که علاقه ويژه‌اي به مردم کردستان و توسعه استان دارند در دستور صريح و همراه با تاکيد خود به ناظر ويژه سازمان برنامه و بودجه کشور در هامش نامه مورد اشاره، بر تخصيص 100درصد اين اعتبار در سال 96 با پيگيري شخصي ناظر ويژه سازمان تاکيد و همچنين خواستار ارائه نتيجه اقدامات در اين خصوص شده است.

وي همچنين در واکنش به بخش ديگري از اظهارات معاون استاندار کردستان، افزود: روال معمول و درست در سلسله مراتب اداري اين است که رئيس سازمان برنامه و بودجه کشور دستور اقدام بر روي درخواست تخصيص اعتبار تقديمي توسط اين جانب را به مديران زيرمجموعه خود ارجاع دهند بنابراين اين اظهارات جناب آقاي فيروزي که "نامه فوق‌الذکر توسط دکتر نوبخت به استانداري کردستان و به مديران استان ارجاع نشده است و ما فقط تصوير آن نامه را که مسئوليت بررسي و اقدام مقتضي براي مديران داخلي سازمان و بودجه کشور ارسال شده بود را ديديم" نيز جاي تعجب بسيار است!

رئيس مجمع نمايندگان استان کردستان در مجلس شوراي اسلامي با توصيه به مديران استاني به پرهيز از حاشيه‌سازي‌هاي سياسي براي جبران کم‌کاري‌هاي خود، گفت: اظهارنظر در حوزه بودجه و اعتبارات نيازمند تخصص و يا حداقل مطالعه دقيق و دريافت مشاوره درست از اهل فن است و نمي‌توان در اين زمينه بي‌محابا به نظريه‌پردازي پرداخت.

فرشادان در پايان تلاش مديران ارشد استان بخصوص مديران حوزه اقتصادي براي تحقق اعتبار مذکور در سال جاري را خواستار شد و تاکيد کرد: بهتر است مديران استاني وفاق و همدلي براي تحقق خواسته‌هاي مردم را سرلوحه کار خود قرار دهند چراکه هر اقدامي غير از اين، به بيراهه رفتن و هزينه‌تراشي براي مردم کردستان است.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

پروانه کسب با 30 درصد تخفیف در سروآباد صادر می شود

15 میلیارد ریال کالا و 520 هزار دلار قاچاق در کردستان کشف شد

طرح ملی سنجش قامت زنان روستایی در سروآباد اجرا شد

تردد انواع کشنده در برخی محورهای کردستان ممنوع است

سه انیمیشن 100 ثانیه ای حوزه هنری کردستان آماده نمایش شد

صندوق قرض الحسنه اشتغال در روستاهای سروآباد ایجاد می شود

11 واحد گردشگری غیر مجاز در سنندج شناسایی شد

11 واحد از اماکن عمومی غیر مجاز پلمپ شدند

خودروهای فاقد زنجیر چرخ اجازه تردد در جاده‌های کردستان را ندارند

جاده های کردستان لغزنده است

عوامل ترور راننده آمبولانس کامیاران دستگیر شدند

مستمری مددجویان در لایحه بودجه 98 افزایش دارد

کولاک تردد در پنج محور ارتباطی کردستان را مشکل کرده است

تردد کامیون ها در گردنه های کردستان ممنوع شد

16 هزار مشترک روستایی در کردستان به اینترنت پرسرعت متصل هستند

کارگاه آموزشی کاربرد خط در گرافیک در سنندج برگزار می شود

هواشناسی: بارورسازی ابر‌ها بر کم آبی اثر ندارد

تولیدات رسانه ای به زبان کُردی کم است

91 دستگاه کنتور هوشمند روی چاه های آب کردستان نصب شد

کردستانی ها امسال 350 هزار جلد کتاب را به امانت گرفتند

هیچ کدام از مدیران کردستان شامل قانون بازنشستگی کشور نمی شوند

فاز نخست میز خدمت الکترونیکی در شهرداری سنندج راه اندازی شد

پرداخت 20 میلیارد تومان تسهیلات به نیازمندان کردستانی در سال جاری

50123 مرسوله پستی در کردستان به صورت الکترونیک جابجا شد

تردد در جاده های سروآباد فقط با زنجیر چرخ امکانپذیر است

624 خانه بهداشت در روستاهای استان کردستان فعال است

بارش برف در محورهای مواصلاتی شهرستان‌های بانه - مریوان - دیواندره

گفتگو با پری زنگنه؛ بانوی اپرای ایران

مشکل اصلی ساماندهی دستفروشان انتخاب مکان مناسب است

معرفی طرح های سرمایه گذاری دارای توجیه در اولویت قرار دارد

875 اصله درخت در سنندج قربانی بارش برف شد

اجرای عمومی چند روایت مجهول و روزانه در سنندج آغاز شد

گاز گرفتگی زوج جوان سنندجی را به کام مرگ کشاند

تصادف در جاده سنندج – مریوان به مرگ یک نفر انجامید

تجاری سازی 93 محصول فناور در کردستان/93 شرکت فناور فعالیت دارند

مه گرفتگی دید افقی در جاده سنندج - مریوان را کاهش داد

مه و یخ زدگی جاده های کردستان موجب اختلال در ترددها شده است

رسانه‌ها نقش اثرگذاری در برقراری امنیت جامعه برعهده دارند

58 درصد مشترکان کردستان قبوض برق را غیرحضوری پرداخت کردند

28 دستگاه ماشین آلات برف روب و نمک پاش در نقاط مختلف سنندج مستقر می شوند

حدود 590 بیمار آلوده به ایدز در کردستان شناسایی شدند

فراخوان نخستین جشنواره استانی تئاتر ماه "وتار" اعلام شد

خیران بیش از 49 میلیارد ریال به بخش سلامت کردستان کمک کردند

267 کودک کردستانی زیر پوشش طرح حامی بهزیستی قرار گرفتند

سند الگوی پیشرفت نسخه شفابخش توزیع نامتوازن جمعیتی

تاکنون گزارشی از خسارت جانی زلزله در کردستان نداشته‌ایم

محور سروآباد - پاوه به علت بارش برف مسدود شد

کردستان می تواند قطب گردشگری سلامت ایران باشد

مالکیت و مدیریت خضر زنده با اوقاف و امور خیریه کردستان است

اجرای طرح کتابفروشی به وسعت کردستان/ آغاز ثبت نام طرح پاییزه کتاب