آخرين مطالب

در گیرو دار فوتبال بانوان کردستان

تنها تیم لیگ برتری فوتبال استان به مریوانی ها رسید ورزشي

تنها تیم لیگ برتری فوتبال استان به مریوانی ها رسید

  بزرگنمايي:

عصر کرد - ورزش فوتبال در استان کردستان الخصوص در شهر سنندج از قدمت زیادی برخوردار است و در این مستطیل سبز بزرگانی همچون ذوالفقار نسب، خشنودی، لطف اله نسبی ها و غفوری ها و غیره به دنیایی حرفه ای گری راه پیدا کردند، ولی امروزه شهر سنندج کمی از دنیایی حرفه ای خود فاصله گرفته و تنها تیمی که از این شهر در لیگ برتر حرفه ای وجود داشت به شهرستان دیگری رسید. به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، تیم فوتبال بانوان راه یاب ملل سنندج که در چندین دوره در لیگ برتر فوتبال کردستان در مستطیل سبز با کمترین امکانات برابر بزرگان کشور قد علم می کرد، کسی به آن توجه وافری نداشت و همیشه این دختران شایسته در غریبانه ترین حالت و بدون تماشاچی دروازه حریفان خود را به توپ میبستند.
داستان تیم فوتبال لیگ برتری راه یاب ملل سنندج از آنجایی جنجالی می شود که اسپانسر آن بعد از کسب عنوان سوم در لیگ برتر طی سال گذشته، این تیم را رها می کند و حاضر به ادامه حمایت از تیم نمی شود، این مسئله آنقدر برای ورزش استان با این شرایط بد حمایتی سخت بود که مدیرکل ورزش و جوانان در آخرین روزهای مانده به ثبت نام تیم های لیگ برتری با رایزنی چند ساعته توانست "مظفر بیگلر" مدیر عامل شرکت راه یاب ملل را برای نگه داشتن این سهمیه در استان راضی کند.
سرانجام این ابقا در استان کردستان به شرط "ها"و شروط "های" به انجام رسید، شرط این است که تیم فوتبال لیگ برتری بانوان دیگر با نام شهر سنندج توپ نزند و سهمیه و نام آن برای شهرستان مریوان باشد.
درست است که سهمیه این تیم هنوز برای استان کردستان است ولی شهر سنندج و فوتبال آن که نام آوزه ای این استان بود دیگر باید میهمان تیم های رده پایین تری باشد، شاید این تغییر و تحولات در ورزش این شهرستان تلنگری باشد برای مسئولین مربوطه که بیشتر مراقب تیم هایشان باشند.
در ادامه این گزارش نظرات افراد مختلف را در رابطه با دلایل انتقال تیم راه یاب ملل از مرکز استان به شهرستان مریوان جویا شده ایم که خواندن آن خالی از لطف نیست.
*تماشاچیان سنندجی از فوتبال راه یاب ملل حمایت نکردند*
خبات بیگلر مدیر باشگاه فرهنگی ورزشی راه یاب ملل در خصوص این نقل و انتقالات گفت: روزی که این تیم را برعهده گرفتیم قرار بود که تیم فوتبال بانوان راه یاب ملل اجاره استادیومی که در آن میزبان است را پرداخت نکند، ولی متاسفانه در یکی از بازی ها رئیس هیات شهرستان 15 دقیقه مانده به بازی جلوی بازی را به دلیل عدم قرارداد استادیوم در مقابل مهمانان گرفت و این اقدام، بسیار ناراحت کننده بود.
عدم حمایت تماشاچی ها، راه یاب ملل سنندج را به نام مریوانی ها رقم زد
وی با اشاره به اینکه این مهم با رایزنی های مدیرکل ورزش و جوانان حل شد، عنوان کرد: البته باید گفت که عقد اجاره زمین دلیل اصلی این انتقالات نبود، بلکه عدم حمایت تماشاچی از این تیم باعث شد که راه یاب ملل سنندج با نام مریوان به میدان برود.
بیگلر، مریوان را یک شهر توریستی عنوان کرد و گفت: باتوجه به پتانسیلی که این شهرستان دارد می تواند قطب اصلی گردشگری را در کشور ایفا کند و بر همین اساس در نظر داریم توریسم ورزشی را نیز در این شهر به وجود آوریم.
مدیر باشگاه فرهنگی ورزشی راه یاب ملل با بیان اینکه بانوان شهر سنندج از تیم فوتبال بانوان راه یاب ملل حمایت نکردند، ذکر کرد: اسپانسری تیم فوتبال بانوان از نظر مالی هیچ سودی برای اسپانسر ندارد و صرف فقط نقش حمایتی است و این حمایت می طلبد که مردم نیز از آن پشتیبانی کنند.
وی ضمن اشاره به اینکه شور و شوق تماشاچیان شهرستان مریوان بهتر است، افزود: بانوان و انجمن های حمایتی مریوان این تضمین را به ما داده اند که با تمام وجود از این تیم در رقابتها حمایت و رکورد حضور تماشاچی را در رقابت های فوتبال بشکنند.
بیگلر با اشاره به اینکه در سال جاری تیمی آماده را راهی میدان خواهیم کرد، خاطرنشان کرد: بدنه تیم فوتبال راه یاب ملل مریوان را جوانان تشکیل می دهند و انتظار داریم این تیم عنوان قهرمانی این دوره را کسب کند.
مدیر باشگاه فرهنگی ورزشی راه یاب ملل در پایان ضمن تشکر از حمایت های ورزش و جوانان، یادآور شد: طبق برآورد های صورت گرفته در فصل جاری بالغ بر 500 میلیون تومان در خصوص تیم فوتبال لیگ برتری راه یاب ملل مریوان هزینه خواهد شد.
*فدراسیون نباید با چنین انتقالاتی موافقت می کرد*
علی خشنودی، پیشکسوت و سپید موی ورزش کردستان ، ضمن ابراز نگرانی از انتقال یک تیم لیگ برتری از مرکز استان به شهرستان، گفت: هیات استان کردستان باید در خصوص تیمی که در سنوات گذشته در مرکز استان بازی می کرده و اکنون به شهرستان دیگری واگذار شده است پیگیری کند.
وی با بیان اینکه این مهم برای ورزش شهرستان سنندج یک آسیب است، اظهار کرد: حضور یک تیم لیگ برتری فوتبال در سنندج باعث می شود که این رشته مخاطبینی به خود جذب کند ولی حال این شرایط دیگر باقی نمانده است و می تواند بر روند ورزش به ویژه رشته فوتبال تاثیر گذار باشد.
این مربی با سابقه در ادامه ضمن اشاره به اینکه در خصوص این جابجایی دلایل اسپانسر قابل اهمیت است، گفت: فدراسیون فوتبال ایران در موافقت با این جابجایی کار صحیحی انجام نداده و ضربه ای بزرگ به مرکز استان زده است.
خشنودی در پایان به مشکل اجاره زمین بین هیات شهرستان سنندج با اسپانسر اشاره کرد و یادآور شد: به احتمال زیاد مسئولین باشگاه ورزشی راه یاب ملل این موضوع را هنوز به دل گرفته اند و همین امر می تواند دلیلی برای انتقال این تیم باشد.
*نبود زمین چمن در سنندج باعث انتقال این تیم از سنندج به مریوان شده است*
رضا رحمانی رئیس هیات فوتبال استان کردستان، ضمن اشاره به اینکه نبود زمین چمن در سنندج موجب شده که این انتقال صورت گیرد، گفت: در سال جاری زمین چمن فوتبال سنندج در حال تعمیر است و این مهم دلیل بر آن شد که این تیم از مرکز استان خارج شود.
وی با بیان اینکه انتقال یک تیم از شهرستانی به شهرستان دیگر تفاوتی برای فوتبال استان ندارد، عنوان کرد: ما به عنوان هیات استان باید به یک دید همه استان را نگاه کنیم و جای دارد از اسپانسر این تیم که دوباره تیم را حمایت کرده است تشکر کنیم.
گفتنی است: مراسم قرعه کشی رقابت های لیگ برتر فوتبال بانوان شهریور ماه سال جاری با حضور دکتر لیلا صوفی زاده، سعید فتاحی، گلاره ناظمی و نمایندگان باشگاهها در سالن اجتماعات روابط عمومی سازمان لیگ برگزار و مقرر شد این مسابقات از 25 آبان ماه آغاز شود .
برنامه هفته نخست لیگ برتر فوتبال بانوان به شرح زیر است :
نماینده شیراز - راه یاب ملل مریوان
شهرداری سیرجان - ملوان بندر انزلی
پارس جنوبی بوشهر- شهرداری بم
سپیدار مازندران -ذوب آهن اصفهان
پالایش گاز ایلام -همیاری آذربایجان غربی
سپاهان اصفهان - استقلال خوزستان
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 97/08/29

بسته حمایتی هنوز شفاف نیست

چرا سالی 20 هزار میلیارد تومان یارانه به ثروتمندان تعلق می گیرد؟

با 40میلیون‌ چه خودرویی می‌توان خرید؟

دلار باز هم ارزان خواهد شد؛ منتظر ریزش نرخ‌ها باشید

قضاییه در حال تغییر رویکرد است/ باید مردم را توجیه می‌کردیم که به گرانی دامن نزنند

آوالان کامیاران با 2 گل استقلال اهواز را شکست داد

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 97/08/28

مجازات بازنشستگانی که پست خود را ترک نکنند چیست؟

حذف مالیات اصناف امکانپذیر نیست

تخلف 250 میلیاردی صندوق کارآفرینی در منابع اشتغال روستایی

شرایط جدید خرید ارز از صرافی‌ها

سبد معیشت خانوار کارگران نصف شد

اینترنت همراه اول گران‌ شد!

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 97/08/27

قیمت موبایل در بازار امروز 27 آبان 97

جزئیات بدهی‌های بانک‌ها به بانک مرکزی

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 97/08/26

ارز مسافرتی ارزان شد

بازار میوه از کنترل خارج شد؛ قیمت‌ها اوج گرفت

قیمت جدید انواع پراید در بازار تهران

واریز200هزار تومان به حساب حقوق کارکنان و بازنشستگان

وعده ارزی رییس بانک مرکزی

پیش‌بینی ریزش 30 درصدی قیمت مسکن از بهمن ماه

قیمت جهانی طلا امروز 1397/08/25 | انگلیس طلا را گران کرد

خانه ورزش در 6 روستای بزرگ سروآباد راه اندازی و تجهیز شد

احتمال افزایش وام مسکن

درخواست واردات جگر

بی‌اطلاعی از عرضه تخم‌مرغ 13 هزار تومانی

زمستان مسکن ارزان می‌شود

معافیت مالیاتی را صفر کنید تا فرار مالیاتی کم شود

دلار وارد کانال 11 هزار تومان شد

دستگاه های اجرایی ملزم به حمایت از هیات های ورزشی کردستان هستند

بیمه ورزشکاران پیگیری می‌شود

شرایط حضور تیم‌های فوتبال و بسکتبال استان را در لیگ برتر فراهم می‌کنیم

41 تیم ورزشی کردستان در لیگ‌های کشوری حضور دارند

زمان واریز یارانه نقدی آبان ماه مشخص شد

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 97/08/23

بانک‌ها امسال چقدر وام دادند؟

ایرانی‌ها چقدر مالیات بر ثروت دادند؟

سلطان سکه بالاخره مجازات شد

واردات 10 میلیون تن کالای اساسی

افزایش 3 برابری قیمت تجهیزات پزشکی

اعطای وام 160 میلیونی مسکن به اعضای بنیاد ملی نخبگان

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 97/08/22

150هزاردانش آموزکردستانی در المپیاد ورزشی درون مدرسه شرکت می کنند

تخم مرغ وارداتی با نرخ دولتی به بازار می‌آید

دسترسی بانک مرکزی ایران به سوئیفت قطع شد

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 97/08/21

سفره مردم 47.5 درصد گران شد