عصر کرد

آخرين مطالب

در گیرو دار فوتبال بانوان کردستان

تنها تیم لیگ برتری فوتبال استان به مریوانی ها رسید ورزشي

تنها تیم لیگ برتری فوتبال استان به مریوانی ها رسید

  بزرگنمايي:

عصر کرد - ورزش فوتبال در استان کردستان الخصوص در شهر سنندج از قدمت زیادی برخوردار است و در این مستطیل سبز بزرگانی همچون ذوالفقار نسب، خشنودی، لطف اله نسبی ها و غفوری ها و غیره به دنیایی حرفه ای گری راه پیدا کردند، ولی امروزه شهر سنندج کمی از دنیایی حرفه ای خود فاصله گرفته و تنها تیمی که از این شهر در لیگ برتر حرفه ای وجود داشت به شهرستان دیگری رسید. به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، تیم فوتبال بانوان راه یاب ملل سنندج که در چندین دوره در لیگ برتر فوتبال کردستان در مستطیل سبز با کمترین امکانات برابر بزرگان کشور قد علم می کرد، کسی به آن توجه وافری نداشت و همیشه این دختران شایسته در غریبانه ترین حالت و بدون تماشاچی دروازه حریفان خود را به توپ میبستند.
داستان تیم فوتبال لیگ برتری راه یاب ملل سنندج از آنجایی جنجالی می شود که اسپانسر آن بعد از کسب عنوان سوم در لیگ برتر طی سال گذشته، این تیم را رها می کند و حاضر به ادامه حمایت از تیم نمی شود، این مسئله آنقدر برای ورزش استان با این شرایط بد حمایتی سخت بود که مدیرکل ورزش و جوانان در آخرین روزهای مانده به ثبت نام تیم های لیگ برتری با رایزنی چند ساعته توانست "مظفر بیگلر" مدیر عامل شرکت راه یاب ملل را برای نگه داشتن این سهمیه در استان راضی کند.
سرانجام این ابقا در استان کردستان به شرط "ها"و شروط "های" به انجام رسید، شرط این است که تیم فوتبال لیگ برتری بانوان دیگر با نام شهر سنندج توپ نزند و سهمیه و نام آن برای شهرستان مریوان باشد.
درست است که سهمیه این تیم هنوز برای استان کردستان است ولی شهر سنندج و فوتبال آن که نام آوزه ای این استان بود دیگر باید میهمان تیم های رده پایین تری باشد، شاید این تغییر و تحولات در ورزش این شهرستان تلنگری باشد برای مسئولین مربوطه که بیشتر مراقب تیم هایشان باشند.
در ادامه این گزارش نظرات افراد مختلف را در رابطه با دلایل انتقال تیم راه یاب ملل از مرکز استان به شهرستان مریوان جویا شده ایم که خواندن آن خالی از لطف نیست.
*تماشاچیان سنندجی از فوتبال راه یاب ملل حمایت نکردند*
خبات بیگلر مدیر باشگاه فرهنگی ورزشی راه یاب ملل در خصوص این نقل و انتقالات گفت: روزی که این تیم را برعهده گرفتیم قرار بود که تیم فوتبال بانوان راه یاب ملل اجاره استادیومی که در آن میزبان است را پرداخت نکند، ولی متاسفانه در یکی از بازی ها رئیس هیات شهرستان 15 دقیقه مانده به بازی جلوی بازی را به دلیل عدم قرارداد استادیوم در مقابل مهمانان گرفت و این اقدام، بسیار ناراحت کننده بود.
عدم حمایت تماشاچی ها، راه یاب ملل سنندج را به نام مریوانی ها رقم زد
وی با اشاره به اینکه این مهم با رایزنی های مدیرکل ورزش و جوانان حل شد، عنوان کرد: البته باید گفت که عقد اجاره زمین دلیل اصلی این انتقالات نبود، بلکه عدم حمایت تماشاچی از این تیم باعث شد که راه یاب ملل سنندج با نام مریوان به میدان برود.
بیگلر، مریوان را یک شهر توریستی عنوان کرد و گفت: باتوجه به پتانسیلی که این شهرستان دارد می تواند قطب اصلی گردشگری را در کشور ایفا کند و بر همین اساس در نظر داریم توریسم ورزشی را نیز در این شهر به وجود آوریم.
مدیر باشگاه فرهنگی ورزشی راه یاب ملل با بیان اینکه بانوان شهر سنندج از تیم فوتبال بانوان راه یاب ملل حمایت نکردند، ذکر کرد: اسپانسری تیم فوتبال بانوان از نظر مالی هیچ سودی برای اسپانسر ندارد و صرف فقط نقش حمایتی است و این حمایت می طلبد که مردم نیز از آن پشتیبانی کنند.
وی ضمن اشاره به اینکه شور و شوق تماشاچیان شهرستان مریوان بهتر است، افزود: بانوان و انجمن های حمایتی مریوان این تضمین را به ما داده اند که با تمام وجود از این تیم در رقابتها حمایت و رکورد حضور تماشاچی را در رقابت های فوتبال بشکنند.
بیگلر با اشاره به اینکه در سال جاری تیمی آماده را راهی میدان خواهیم کرد، خاطرنشان کرد: بدنه تیم فوتبال راه یاب ملل مریوان را جوانان تشکیل می دهند و انتظار داریم این تیم عنوان قهرمانی این دوره را کسب کند.
مدیر باشگاه فرهنگی ورزشی راه یاب ملل در پایان ضمن تشکر از حمایت های ورزش و جوانان، یادآور شد: طبق برآورد های صورت گرفته در فصل جاری بالغ بر 500 میلیون تومان در خصوص تیم فوتبال لیگ برتری راه یاب ملل مریوان هزینه خواهد شد.
*فدراسیون نباید با چنین انتقالاتی موافقت می کرد*
علی خشنودی، پیشکسوت و سپید موی ورزش کردستان ، ضمن ابراز نگرانی از انتقال یک تیم لیگ برتری از مرکز استان به شهرستان، گفت: هیات استان کردستان باید در خصوص تیمی که در سنوات گذشته در مرکز استان بازی می کرده و اکنون به شهرستان دیگری واگذار شده است پیگیری کند.
وی با بیان اینکه این مهم برای ورزش شهرستان سنندج یک آسیب است، اظهار کرد: حضور یک تیم لیگ برتری فوتبال در سنندج باعث می شود که این رشته مخاطبینی به خود جذب کند ولی حال این شرایط دیگر باقی نمانده است و می تواند بر روند ورزش به ویژه رشته فوتبال تاثیر گذار باشد.
این مربی با سابقه در ادامه ضمن اشاره به اینکه در خصوص این جابجایی دلایل اسپانسر قابل اهمیت است، گفت: فدراسیون فوتبال ایران در موافقت با این جابجایی کار صحیحی انجام نداده و ضربه ای بزرگ به مرکز استان زده است.
خشنودی در پایان به مشکل اجاره زمین بین هیات شهرستان سنندج با اسپانسر اشاره کرد و یادآور شد: به احتمال زیاد مسئولین باشگاه ورزشی راه یاب ملل این موضوع را هنوز به دل گرفته اند و همین امر می تواند دلیلی برای انتقال این تیم باشد.
*نبود زمین چمن در سنندج باعث انتقال این تیم از سنندج به مریوان شده است*
رضا رحمانی رئیس هیات فوتبال استان کردستان، ضمن اشاره به اینکه نبود زمین چمن در سنندج موجب شده که این انتقال صورت گیرد، گفت: در سال جاری زمین چمن فوتبال سنندج در حال تعمیر است و این مهم دلیل بر آن شد که این تیم از مرکز استان خارج شود.
وی با بیان اینکه انتقال یک تیم از شهرستانی به شهرستان دیگر تفاوتی برای فوتبال استان ندارد، عنوان کرد: ما به عنوان هیات استان باید به یک دید همه استان را نگاه کنیم و جای دارد از اسپانسر این تیم که دوباره تیم را حمایت کرده است تشکر کنیم.
گفتنی است: مراسم قرعه کشی رقابت های لیگ برتر فوتبال بانوان شهریور ماه سال جاری با حضور دکتر لیلا صوفی زاده، سعید فتاحی، گلاره ناظمی و نمایندگان باشگاهها در سالن اجتماعات روابط عمومی سازمان لیگ برگزار و مقرر شد این مسابقات از 25 آبان ماه آغاز شود .
برنامه هفته نخست لیگ برتر فوتبال بانوان به شرح زیر است :
نماینده شیراز - راه یاب ملل مریوان
شهرداری سیرجان - ملوان بندر انزلی
پارس جنوبی بوشهر- شهرداری بم
سپیدار مازندران -ذوب آهن اصفهان
پالایش گاز ایلام -همیاری آذربایجان غربی
سپاهان اصفهان - استقلال خوزستان

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تیم کیمیا کاشت کردستان تیم حریف را شکست داد

جایگاه تیم فوتبال بانوان مریوان در رده دوم لیگ برتر تثبیت شد

دعوت 3 فوتسالیست کردستانی به اردوی آماده سازی تیم ملی جوانان

افتتاح 10 پروژه ورزشی به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی

10 طرح ورزشی در دهه فجر در کردستان به بهره برداری می رسد

کاشی کاژه کرمانشاه مغلوب راه یاب ملل مریوان شد

راه یاب ملل مریوان باشکست سپیدارقائم شهر به رده دوم جدول صعود کرد

استخر سرپوشیده دیواندره 22 بهمن افتتاح می شود

پیروزی پرگل راه یاب ملل مریوان مقابل سپیدار قائمشهر

این 3 باشگاه منشا را می خواهند

منتفی شدن مشارکت تیم مدیریت استقلال برای خریدن بازیکن با لو رفتن یک نامه

راه یاب ملل مریوان نماینده کرمانشاه را شکست داد

کردستانی ها تیم فوتبال بانوان را در ورزشگاه حمایت کنند

200 میلیون تومان خرید تجهیزات اسکی برای ورزشکاران

توافق پرسپولیس با ماریو بودیمیر بلند قامت

کامنت غیرمنتظر جپاروف درباره نیامدن به استقلال

عکس: تیپ جالب فرهاد مجیدی در اولین تمرین استقلال

توجه به سنین پایه یک اولویت در ورزش است

فدراسیون اسکی بدنبال استعدادیابی در سنین پایه است

2 میلیارد ریال تجهیزات برای هیات اسکی کردستان خریداری می شود

مدیران مجتمعهای ورزشی حلقه موثردرتحقق اهداف حوزه تربیت بدنی هستند

نقشه جدید پرسپولیس برای منشا

صادق محرمی درباره مهاجم 197 سانتی پرسپولیس چه گفت

نحوه ترخیص 13 هزار خودروی دپو شده در گمرک

چند درصد منابع بانکی در اختیار سفته‌بازان است؟

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 97/10/18

280 هزار کارگر قطعه‌ساز بیکار شدند

کردستان پتانسیل بالایی برای کسب موفقیت های ورزشی در کشور دارد

مشکل ورزش عدم حضور در لیگ های مختلف کشور بخاطر نبود حامی مالی است

اعتراض برانکو به AFC درباره قرعه دشوار آسیایی تیمش

برانکو برای جدایی از پرسپولیس چقدر باید بپردازد؟

تغییر در ترکیب پرسپولیس برای بازی مقابل تراکتورسازی

نظر کمال کامیابی نیا درباره جدال امروز با تراکتورسازی

پشت پرده تمدید نکردن بشار رسن با پرسپولیس

پرسپولیس 4 بازیکن دیگر نیز جذب می کند

واکنش برانکو به اعتصاب بازیکنان پرسپولیس

توضیح عجیب سیدجلال جسینی درباره اعتصاب بازیکنان پرسپولیس

انتقاد شدید پرسپولیس از تهدید و نامه ساکت به این باشگاه

پشت پرده اعتصاب بازیکنان پرسپولیس لو رفت

ترکیب متفاوت پرسپولیس برای دیدار مقابل ماشین سازی

بیمارستان پرسپولیس؛ سیامک نعمتی هم مصدوم شد

پرسپولیس از رفتن احمدزاده و وحید امیری چقدر پول بدست آورد؟!

2 استقلالی و یک پرسپولیسی در انتظار تیم برانکو

پرسپولیس این بازیکن سپاهان را می خواهد!

کنایه برانکو به دستیار کی روش بخاطر توهین به وی

درگیری لفظی بیرانوند با برانکو در تمرین پرسپولیس

گرفتاری پرسپولیس در پست دفاع چپ و راست برای دیدار با ذوب آهن

یک تیر و 3 هدف پرسپولیس برای بازی مقابل ذوب آهن

حاشیه های مهمانی شجاع خلیل زاده برای بازیکنان پرسپولیس

برانکو به دنبال جذب دفاع چپ جدید!