عصر کرد

آخرين مطالب

مهر گزارش می دهد؛

ایجاد دوگانگی درهندبال بانوان/تفکر حرفه ای در کردستان وجود ندارد گفتگو

ایجاد دوگانگی درهندبال بانوان/تفکر حرفه ای در کردستان وجود ندارد

  بزرگنمايي:

کرد آنلاین - سنندج - نبود تفکر و رفتار حرفه ای در ورزش کردستان و از جهت دیگر نبود اسپانسر برای حمایت از ورزش استان باعث ایجاد دوگانگی در برخی رشته های ورزشی مانند هندبال بانوان در کردستان شده است.

 تیم هندبال بانوان شهرداری سنندج در تاریخ 25 آبان ماه 95 بنا بر دلایلی از لیگ برتر هندبال بانوان انصراف داد و این پایانی بر یک دهه درخشش دختران کردستانی در لیگ برتر هندبال بانوان کشور بود.
مسئولان استان کردستان، باشگاه شهرداری و سرمربی این تیم در مصاحبه های مختلف و ضد و نقیضی هرکدام از طرف خود دلیل انصراف این تیم را مسئله ای اعلام کردند.
این تیم با هر قیمتی که شد با قهرمانی در لیگ دسته یک بازهم به لیگ برتر بازگشت اما این پایان کار نبود و رفتن مربی به همراه پنج مهره اصلی این تیم شوک دیگری بود که در فصل جدید به جامعه ورزش و دوستداران هندبال به خصوص در بخش بانوان وارد شد.
نشمین شافعیان، سمیرا علی رمایی، مژگان قهرمانی، شیدا ابولقاسمی، شقایق باپیری و سیران احمدی بازیکنانی بودند که در حالی به تیم لارستان پیوستند که در فصل جدید تیم خود به لیگ برتر صعود کرده بود.
مربی پیشین تیم سنندج در مصاحبه های خود از عدم حمایت مسئولان از این تیم حرف زد، ولی علیرغم لین وضعیت باز هم شاهد حضور تیم هندبال بانوان در فصل جدید لیگ برتر بودیم.
با این حال نبود تعدادی از بازیکنان مانعی برای انصراف دیگر تیم هندبال کردستان نشد و با مدیریت جدید و بازیکنان جوان تر در لیگ برتر شرکت کردند اما این پایان ماجرا نبود و در 26 شهریور ماه 96 بعد از برگزاری مراسم قرعه کشی مشخص شد که تیم های هیات کردستان و لارستان در هفته اول مسابقات در مقابل یکدیگر قرار می گیرند.
پنجم آبان ماه و هفته اول این مسابقات آغاز شد و لارستان میزبان بازیکنان کردستانی بود، این بازی در این روز خالی از حاشیه نبود و به گفته شواهد بازیکنان سنندجی در داخل زمین مشاجره ای داشته و در پایان بازی در خارج از زمین با یکدیگر درگیری نیز داشتند.
این بازی با نتیجه 42 بر 15 به سود لارستان به اتمام رسید و بعد از گذشت هفت هفته از لیگ برتر هندبال بانوان این بار لارستان و بازیکنان سنندجی آن بودند که به شهر خود باز می گشتند و در هفته هشتم با این تیم دیدار کردند.
در بازی دور برگشت که در سنندج انجام شد برد لارستان پیش بینی شده بود اما مهم تر از نتیجه بازی قرار گرفتن بازیکنان همشهری در مقابل یکدیگر و چشمان خانواده های آنان بود.
سال های گذشته در کنار هم اما امسال در مقابل یکدیگر و این مسئله بغض را در گلوی بسیاری از بازیکنان و خانواده های آنان ایجاد کرده بود.
مسئولان بدانند چه کسانی تیم کردستان را روی سکو می بردند
نشمین شافعیان در نشست مطبوعاتی بعد بازی دور برگشت در جمع خبرنگان رسانه های جمعی استان کردستان گفت: افرادی حاشیه های را برای بازی این دو تیم بوجود آوردند اما در دو بازی مشکلی وجود نداشت و بازیکنان در جمعی دوستانه با یکدیگر بازی کردند.

سرمربی پیشین تیم شهرداری سنندج عنوان کرد: تیم لارستان از بازیکنان تهرانی، اصفهانی، سبزواری و غیره در بدنه تیم استفاده می کند وتنها در بازی مقابل تیم سنندج با چنین حاشیه های مواجه شده است این نشان از نبود تفکر حرفه ای در این شهر است.
وی افزود: سه ماه مانده به مسابقات لیگ برتر با مسئولان این استان جلساتی را برگزار کرده و در جلسه با فرماندار سنندج خواستار حمایت آنها از تیم و در اختیار گذاشتن اسپانسر برای تیم بودیم که در جواب آقای زارعی به من گفتند که حتی یک میلیون تومان برای کمک وجود ندارد.
شافعیان گفت: بعد از چنین اتفاقاتی تصمیم به رفتن از سنندج گرفتم و با تیم لارستان به توافق رسیدم.
سرمربی تیم شهید چمران لارستان اظهار کرد: تیم لارستان در مسابقات جام باشگاه های آسیا حضور پیدا کرد و با هزینه های لیگ برتر و مسابقات غرب آسیا که در آینده برگزار می شود برای کل تیم یک میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.
شافعیان با اشاره به اینکه تنها سه سال در سنندج قرارداد داشته است، بیان کرد: سن قهرمانی به خصوص در بانوان بسیار کم است و بازیکنان من اکنون در لارستان قرارداد هایی 20 میلیون تومانی دارند.
وی گفت: سالی که تیم سنندج از ادامه لیگ برتر انصراف داد درخواست 150 میلیون تومان از باشگاه شهرداری شد که این مبلغ برای ما تامین نشد.
شافعیان گفت: شهردار وقت سنندج قول 100 میلیون تومان اعتبار را به تیم داد و گفت که 100 میلیون دیگر را بعد از نیم فصل به تیم تزریق خواهد کرد اما حاضر به مکتوب کردن آن نشد.
وی با بیان اینکه تا کنون هیچ باشگاهی برای سال آینده با من صحبتی نکرده است، گفت: در صورتی که سال آینده در سنندج اسپانسر باشد و بخواهند در کنار تیم باشم به سنندج باز خواهم گشت.
سرمربی لارستان در خصوص بازیکنان نیز گفت: با تیم لارستان قرارداد یک ساله بسته شده است و بعد از این فصل بازیکنان سنندجی تیم لارستان به شهر خود بازخواهند گشت و بازیکن سنندج محسوب می شوند.
شافعیان گفت: بازیکنان تیم کنونی سنندج کسانی بودند که با تیم قبلی سنندج تمرین می کردند و زیر دستان من و سمیرا علی رمایی بزرگ شدند و این بازیکنان با داشته های که دارند تا 10 سال آینده تامین هستند و مسئولان اکنون باید بدانند که چه کسانی تیم را روی سکو می بردند.
وی با بیان اینکه حمایتی از سوی مسئولان برای تیم جدید سنندج نیز صورت نمی گیرد، گفت: اگر مسئولان از این تیم حمایت می کردند بازیکنان را با مینی بوس به لار اعزام نمی کردند و مشاهده این صحنه برای ما در لار بسیار نارحت کننده بود.
شافعیان افزود: 17 سال به هندبال سنندج خدمت کردم و جایز نبود که فعالیت های انجام شده در این سال ها نادیده گرفته شود و حرمت 17 سال در سنندج بودن از بین برود.
هیچ مربی حاضر به ترک تیم خود و آمدن به تیم سنندج نکرد
دنیا امانی از بازیکنان تیم کردستان نیز در جمع خبرنگاران گفت: بازیکنان تیم ما بسیار جوان و بی تجربه هستند اما به نسب تجربه خود خوب ظاهر شدند.
کاپیتان تیم هیات هندبال کردستان عنوان کرد: بازی امروز تیم سنندج با لار قابل مقایسه با دیدار دور رفت نبود.

وی با بیان اینکه هدف کنونی ما ماندن در لیگ برتر است، گفت: در ابتدای فصل به فکر اضافه کردن مربی به ترکیب تیم بودیم اما هیچ مربی حاضر به ترک تیم خود نبود و زمانی که با آنها صحبت می شد در جواب می گفتند که اگر به سنندج بیایم و تیم خود را رها کنیم کاری مانند مربی شما انجام داده ایم.
امانی با اشاره به اینکه خرید مربی برای تیم امکان پذیر نشد، گفت: با مصدوم شدن بنده در هفته آخر دور رفت هم اکنون به فکر جذب دروازبان در تیم هستم که تا کنون میسر نشده است.
کاپیتان تیم سنندج اظها کرد: در تمام بازی ها نبود مربی لطمه زیادی را به تیم زده است و در وهله دوم جوان و بی تجربه بودن بازیکنان عوامل اصلی نتیجه هایی است که در فصل جدید کسب شده است.
امانی گفت: با این وجود این بازیکنان قطعاً در سال های آینده به نفرات اصلی تیم تبدیل خواهند شد و تجربه لازم را کسب می کنند.
با وجود چنین اتفاقاتی دوگانگی شدیدی میان بانوان هندبالیست سنندجی بوجود آمده است که اگر این مهم ادامه دار باشد لطمه بزرگ و غیر قابل جبرانی را به هندبال بانوان استان کردستان خواهد زد.
مسئولان استان و هیات های ورزشی باید با تفکر حرفه ای به تیم هایی با چنین سطحی نگاه و تصمیم گیری کنند تا قبل از بوجود آمدن تفرقه و دوگانگی میان بازیکنان الزامات تیم تامین شود.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

بارش برف برخی نقاط محور سنندج - مریوان را فرا گرفت

650 مترمربع اراضی تخریب شده در مریوان از متخلفان پس گرفته شد

ضریب نفوذ تلفن همراه اول در کردستان به 111 درصد رسید

دانش آموزان و دانشجویان کردستانی از مراکز فنی و حرفه ای بازدید می کنند

30 هزار متر مربع زمین دولتی در بانه رفع تصرف شد

359 حلقه چاه غیر مجاز در استان کردستان مسدود شد

هفت هزار کودک کردستانی تحت پوشش طرح اکرام ایتام و محسنین هستند

پارسال بیش از یک هزار نفر در بهشت محمدی سنندج دفن شدند

کشاورز بانه ای 22 هزار نشا گوجه فرنگی در پشت بام خانه کاشت

373 اثر به دبیرخانه جشنواره کُردی پرژه رسید

تالاب زریوار وضعیت آبی مطلوب و پویایی دارد

شرایط جوی موجب کاهش سفرهای نوروزی در کردستان شد

نوروز امسال 2 هزار مسافر از طریق فرودگاه سنندج جابجا شدند

کاهش دید مانع فرود هواپیمای آسمان در فرودگاه سنندج شد

بارش باران جاده های کردستان را لغزنده کرده است

62 هزار نفر روز مسافر در مراکز اقامتی آموزش و پرورش اسکان یافت

افزایش بارندگی و ارتفاع آب پل شیخ سنندج را تهدید می کند

بارش ها از روز سه شنبه شدت می گیرد/ احتمال ایجاد سیلاب های موقت وجود دارد

جانباختگان تصادف در کردستان به 10 نفر رسید

سرزمین رنگ و آوا آماده پذیرایی از مسافران نوروزی

چهار نفر براثر تصادف در راه های کردستان فوت کردند

توسعه مبالادت مرزی از دستاوردهای سفر دکتر روحانی به عراق است

ممنوعیت تردد تانکرهای ترانزیت سوخت در کردستان آغاز شد

یک سارق در سرقت مسلحانه سنندج کشته شد

بیمه سلامت کردستان بدهی خود را به روز پرداخت می کند

5 نفر به تعداد مسمومان مصرف مشروبات الکلی در بانه اضافه شد

1239کلاس درس برای اسکان مسافران نوروزی پیش بینی شد

سردترین نقاط کشور در کردستان به ثبت رسید

عامل توزیع مشروبات الکی مسموم در بانه شناسایی شد

نقش مراتع در چرخه طبیعت/تشکیل 87 پرونده تخلف در قروه

درس انشا در سرازیری سقوط

12 هزار مترمربع زمین در بستر رودخانه قزل اوزن رفع تصرف شد

نمایشگاه خوشنویسی نسیم وصال در سنندج گشایش یافت

مصرف گاز طبیعی در کردستان 17 درصد افزایش یافت

فرماندار بانه: احتمال تردد مسافر از مرز سیرانبند وجود دارد

سه محموله کالای قاچاق در بیجار کشف شد

راه مواصلاتی 146 روستای کردستان بازگشایی شد

یک انبار مواد محترقه در بیجار کشف و ضبط شد

صنوف آلاینده ظرف سه ماه آینده به حاشیه شهر منتقل می شوند

ساخت و سازهای مدرن ثبت جهانی اورامان را به خطر می اندازد

ورود موج بارشی قوی به کردستان از روز سه شنبه

دامپزشکی کردستان: موردی از فروش گوشت الاغ مشاهده نشده است

کامیون حامل 77 راس دام قاچاق در سنندج توقیف شد

92 درصد تعهد دامپزشکی کردستان در مایه کوبی تب برفکی محقق شد

هوای کردستان گرم‌تر می‌شود

2 هزار کیلومتر شبکه فاضلاب مدرن در کردستان ایجاد شده است

آسیب ها و فواید کارگاه های داستان نویسی

اولین تغذیه نوازد، تماس زود هنگام با مادر است

ثبت‌نام اینترنتی اسکان نوروزی فرهنگیان چهارم اسفند آغاز می شود

29 پنل خورشیدی در روستای های بانه نصب و راه اندازی شد